X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Problemy z zajściem w ciążę po poronieniu
Odpowiedz

Problemy z zajściem w ciążę po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • Mii Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co u Was? Jakieś przełomy? Cień nadziei? Ja właśnie "obchodze" rocznicę straty mojej fasolki i 9 miesiąc starań niebo spada mi na głowę. Postanawiam przestać świrować i będzie co ma być. Brak mi sił.

    Mii
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 maja 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    12 cykl starań u mnie i 9dpo. Generalnie ostatni cykl już nie miałam nadziei. Tak mnie coś naszło dziś i zrobiłam test i była druga kreska! Z ekscytacji nie mogłam wytrzymać i pojechałam do szpitalnego laboratorium żeby potwierdzić. Beta 16,7 :)

    Natomiast lekarz powiedział ze to bardzo wcześnie i trzeba zobaczyć po okresie.
    Cieszyć się czy nie?

    Paula_071, golonat lubią tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 maja 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że się cieszyć! Trzymam kciuki, żeby się udało :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 15 maja 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula,

    Dziękuje za słowa otuchy! Dziś Beta powtórzona i już jest 42 :))))))))))))))

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 16 maja 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny troche sie nie odzywalam ale walczymy dalej. Co do staran to sie poprawilo pecherzyk wreszcie pekl i chodze do dobrego endokrynologa. W tym cyklu sie nie udalo zaczynam nastepny. Ale za porada lekarza przygotowujemy sie do in vitro moze uda sie przed tym naturalnie ale skladamy papiery o dofinansowanie od miasta. Biore Glucophage i Euthyrox. Gratulacje Lily takie piekne wiadomosci podnosza na duchu. Trzymam kciuki zeby wszystko szlo pieknie i zebys miala spokojna piekna donoszona ciaze i mogla cieszyc sie malenstwem :) Mii - Ja bede miala za kilka tygodni rocznice straty mojego malenstwa -wiem jak to boli. Pozdrawiam was wszystkie cieplo i mam wielka nadzieje ze wszystkie bedziemy wreszcie mogly napisac ze nam sie udalo. Sciskam

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 16 maja 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Policzylam i rozpoczynamy 7 miesiac staran po poronieniu (mialam 4 miesiace bez staran poniewaz dochodzilam do siebie). Juz nie mam sily sie martwic.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Mii Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 16 maja 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, że się cieszyć :) I ja też się cieszę, bo jest nadzieja w tej wielomiesięcznej beznadziei. Trzymam kciuki Lilly.
    Abi, ja liczę na to, że z tej bezsilności wyjdzie coś dobrego, wiesz, bo może trzeba przestać projektować to życie i zobaczyć co będzie. Kurcze, niby trzydzieche mam na karku, a zamawrtwiam się dziecinnie jakbym miała zdać jakąś klasówkę. Nie mamy na to wpływu kiedy, ale przecież nam się uda. Pomyślności :)

    Mii
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 21 maja 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam! Dziś Beta powyżej 400 :)

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Melpo Ekspertka
    Postów: 147 181

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly co u Ciebie??

    Aniołek [*] 1 czerwca 2017r.
    29.06.2018 1 IUI :(
    naturalne starania - udało się !!! :)
    p19uyx8d9c4725re.png
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mija ósmy miesiąc po stracie i lipa..nic a nic... Jedna wielka beznadzieja...

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Melpo Ekspertka
    Postów: 147 181

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na inseminacje z tym cyklu, we wtorek monitoring. U mnie już rok minął ... :(

    Aniołek [*] 1 czerwca 2017r.
    29.06.2018 1 IUI :(
    naturalne starania - udało się !!! :)
    p19uyx8d9c4725re.png
  • MMT Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym cyklu starań po poprzedniej straconej ciąży udało się Wam zajść w kolejną ciążę?

  • Melpo Ekspertka
    Postów: 147 181

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem dokładnie, który to był cykl, ale 13 miesięcy... naturalnie - 1 cykl po nieudanej inseminacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 19:24

    Aniołek [*] 1 czerwca 2017r.
    29.06.2018 1 IUI :(
    naturalne starania - udało się !!! :)
    p19uyx8d9c4725re.png
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie minął rok - 12 miesięcy od poronienia i nic...

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 27 listopada 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie,

    Przyznam, że długo zastanawiałam się, czy coś napisać w tym wątku. Mam nadzięje,że nikogo nie urażę.

    Ja jeszcze w zeszłym roku pisałam. że też nie mogę zajść po poronieniu w ciąże. W szczęśliwym cyklu myślałam, że nie jestem w ciąży bo miałam plamienia w dniu w którym miałam dostać okres. Jednak plamienie przeszło i 8 marca zrobiłam sobie test, który wyszedł pozytywny. To były najlepszy prezent na dzień kobiet jaki mogłam sobie wymarzyć.

    W cyklu, w którym zaszłam w ciąże brałam inofem, ale nie wiem czy on pomógł czy to przypadek. Może warto spróbować. Poza tym przez cały cykl testy owulacyjne wychodziły mi negatywne, a jednak owulacja była :)

    Mam nadzieje, że Wam tez uda się w końcu zajść ciąże.

    Nie ukrawam, że ciąża po poronieniu jest zawsze stresująca. Zwłaszcza na początku, kiedy nie czuć jeszcze ruchów dziecka. Ja ciągle latałam do lekarza na USG, żeby sprawdzić czy serduszko jeszcze bije.

    Moja córeczka przyszła na Świat 6.11.2018.

    Pracowita pszczółka, Melpo lubią tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Melpo Ekspertka
    Postów: 147 181

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    U mnie minął rok - 12 miesięcy od poronienia i nic...

    A nie myślałaś o inseminacji? Ja zdecydowałam się właśnie gdy minął rok. Co prawda nie powiodła się, ale pozytywnie nastawiła, zachęciła do walki. Wtedy kiedy doktor zarządził 1 cykl przerwy przed kolejną, to własnie wtedy zaszłam naturalnie... W ogóle się nie nastawiałam, że się uda, bo czekałam na kolejny zabieg. I to chyba pomogło :) Ale jest też wiele udanych ciąż po inseminacjach, każdy przypadek jest inny. Będzie dobrze :)

    Aniołek [*] 1 czerwca 2017r.
    29.06.2018 1 IUI :(
    naturalne starania - udało się !!! :)
    p19uyx8d9c4725re.png
  • MMT Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój 1 cykl starań po ciąży obumarłej. O dziwo test ciążowy wyszedł mi pozytywny. Beta na razie 41.

  • Ewela1234 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MMT wrote:
    To mój 1 cykl starań po ciąży obumarłej. O dziwo test ciążowy wyszedł mi pozytywny. Beta na razie 41.
    Gratulacje☺☺!! Ja tez jestem juz po pierwszym @ po poronieniu w 6tyg .bola mnie jajniki nie wiem czy to dobra wróżba czekamy .Kiedy zrobiłaś test ile czasu po @

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melpo wrote:
    A nie myślałaś o inseminacji? Ja zdecydowałam się właśnie gdy minął rok. Co prawda nie powiodła się, ale pozytywnie nastawiła, zachęciła do walki. Wtedy kiedy doktor zarządził 1 cykl przerwy przed kolejną, to własnie wtedy zaszłam naturalnie... W ogóle się nie nastawiałam, że się uda, bo czekałam na kolejny zabieg. I to chyba pomogło :) Ale jest też wiele udanych ciąż po inseminacjach, każdy przypadek jest inny. Będzie dobrze :)


    Lekarz twierdzi, że u mnie inseminacja nic nie pomoże..to tylko 6 % więcej szans na zajście w ciąże. Proponują mi in vitro ale ja muszę to wszystko jeszcze przemyśleć i do tego dorosnąć. Mam stwierdzoną endometriozę (objawów choroby - brak)i to pewnie duża przeszkoda w dążeniu do upragnionego szczęścia.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • MMT Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela1234 wrote:
    Gratulacje☺☺!! Ja tez jestem juz po pierwszym @ po poronieniu w 6tyg .bola mnie jajniki nie wiem czy to dobra wróżba czekamy .Kiedy zrobiłaś test ile czasu po @

    Test domowy wyszedł mi 3 dni przed @. Z czego dwa pierwsze bardzo słabe kreski. Musiałam się dobrze przyglądać. W niedzielę miałam termin @. Już w sobotę bhcg było ponad 40. Dzisiaj 130. Ginekolog przed samymi świętami.

‹‹ 19 20 21 22 23
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ