X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Puste jajo/ciąża bezzarodkowa
Odpowiedz

Puste jajo/ciąża bezzarodkowa

Oceń ten wątek:
  • Magdalena.90 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 4 września 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella wrote:
    U mnie wg ostatniej miesiączki to był 8/9 tc. Odstawilam leki 38 dpt. I tak koło 44 dpt poroniłam.
    Planujesz dalsze próby? Czy robicie sobie przerwę?

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 4 września 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja w 8+3, miałam indukcję farmakologiczną bo nie zaczęło się samo mimo odstawienia progesteronu kilka dni wcześniej, choć w dniu przyjęcia do szpitala podobno było widać już cechy początku pronienia w Usg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2021, 22:09

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 4 września 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena.90 wrote:
    Planujesz dalsze próby? Czy robicie sobie przerwę?

    Planujemy, ale dopiero teraz dostałam pierwszy okres po poronieniu. Muszę iść na kontrole czy wszystko ok. Planuje się teraz w końcu zaszczepić przeciw covid i będę musiała zaktualizować niektóre badania przed kolejnym podejściem do ivf. Jak dobrze pójdzie to w październiku mam nadzieję podejdziemy do stymulacji. Dzisiaj robiłam hormony żeby zobaczyć jak przed szczepieniem to wygląda bo ponoć niektórym dziewczynom hormony zaczęły szaleć. A do tego czasu pewnie spróbujemy naturalnie i może życie nas zaskoczy bo mój ma ok nasienie. Ze względu na niskie amh skierowali nas na ivf ale cały czas mam owulację więc jakieś szanse naturalnego poczęcia mamy ;)

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 5 września 2021, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Tak, ja w 8+3, miałam indukcję farmakologiczną bo nie zaczęło się samo mimo odstawienia progesteronu kilka dni wcześniej, choć w dniu przyjęcia do szpitala podobno było widać już cechy początku pronienia w Usg

    Ty też miałaś bardziej bolesny pierwszy okres po poronieniu czy tylko u mnie coś się pozmieniało?

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 6 września 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już dwie miesiączki poronieniu były, oby dwie bezbolesne i krótsze niż zawsze. Wyglądają tez inaczej bo zawsze zaczynały mi się plamieniem jakby chciało a nie mogło a teraz ładnie zaczynaja się w jeden dzień i od razu jest mocne krwawienie :) wiec w moim przypadku mam wrażenie ze okresy mam lepsze niż przed poronieniem ;)

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 6 września 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    U mnie już dwie miesiączki poronieniu były, oby dwie bezbolesne i krótsze niż zawsze. Wyglądają tez inaczej bo zawsze zaczynały mi się plamieniem jakby chciało a nie mogło a teraz ładnie zaczynaja się w jeden dzień i od razu jest mocne krwawienie :) wiec w moim przypadku mam wrażenie ze okresy mam lepsze niż przed poronieniem ;)

    U mnie bardziej bolesne i bardziej obfite. Mam nadzieję że teraz to już będzie ładne endo i będziemy mogli startować że staraniami.

    Magdalena.90 lubi tę wiadomość

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • WikiVivi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem po łyżeczkowaniu w 8 tygodniu ciąży. Diagnoza. Puste jajo płodowe. Chcielibyśmy się zacząć starać o kolejną ciążę. Lekarz mówił, że nie widzi przeciwskazan by starać się już po pierwszym cyklu, ale czytałam że po łyżeczkowaniu trzeba odczekać 3 cykle minimum. Jestem zdrowa całkowicie. Przebadana. Jak to było u was? Szybko zaszlyscie w ciążę po łyżeczkowaniu?

  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3014 3988

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WikiVivi w październiku miałam łyżeczkowanie w 8tc, w styczniu zaszłam w ciąże. Owulacja mi wróciła dopiero w 3 cyklu i wtedy się udało, ale są dziewczyny na forum co zaszły od razu :)

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • WikiVivi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agentka93 wrote:
    WikiVivi w październiku miałam łyżeczkowanie w 8tc, w styczniu zaszłam w ciąże. Owulacja mi wróciła dopiero w 3 cyklu i wtedy się udało, ale są dziewczyny na forum co zaszły od razu :)
    Dziękuję za odpowiedź. Może polecasz jakaś suplementację? To była moja 1 ciąża. Brałam femibion1 1 i lekarka mówiła że mogę nadal je przyjmować ale czy nie wystarczy sam kwas foliowy?

  • NaWaciki Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chciałabym zapytać jak przebiegało Wasze poronienie samoistne przy pustym jaju? Ile trwało, czy skrzepy wychodziły tylko jednego dnia czy dłużej, jak długo ból brzucha się utrzymywał? Opowiedzcie o swoich doświadczeniach.

    Miałam mieć łyżeczkowanie ale organizm sam zaczął się oczyszczać i chętnie poczytam o waszych przypadkach

  • Inka Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaWaciki wrote:
    A ja chciałabym zapytać jak przebiegało Wasze poronienie samoistne przy pustym jaju? Ile trwało, czy skrzepy wychodziły tylko jednego dnia czy dłużej, jak długo ból brzucha się utrzymywał? Opowiedzcie o swoich doświadczeniach.

    Miałam mieć łyżeczkowanie ale organizm sam zaczął się oczyszczać i chętnie poczytam o waszych przypadkach
    Hej ja od wtorku się oczyszczam w domu, jutro mam usg kontrolne. We wtorek delikatne plamienie i delikatny ból, w środę większy ból ,mocniejsze krwawienie, skrzepy, ból taki okresowy wyleciała szara tkanka... po tym ból przeszedł krwawienie jak na okres. Dziś bolą mnie plecy, przestały boleć piersi. Beta zaczęła spadać już w zeszłym tygodniu z ponad 20tys na 17tys.

  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, 3 września tj.niedziela zaczęło się od plamienia,które zamieniło się w większe krwawienie. Wtorek lekarz, skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie, silne krwawienie,kawalki tkanek dość mocne skurcze. Nie zdecydowałam się na łyżeczkowanie, wróciłam do domu by oczyścić się Sama. W środę bardzo silne krwawienie,mocne skurcze,w końcu wyleciało ze Mnie coś w kształcie jaja...po tym ustały bóle,krwawienie malało, w końcu zamieniło się w plamienie. Po tygodniu wizyta kontrolna- oczyściło się wszystko samo.

  • Inka Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue1991 wrote:
    Cześć, 3 września tj.niedziela zaczęło się od plamienia,które zamieniło się w większe krwawienie. Wtorek lekarz, skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie, silne krwawienie,kawalki tkanek dość mocne skurcze. Nie zdecydowałam się na łyżeczkowanie, wróciłam do domu by oczyścić się Sama. W środę bardzo silne krwawienie,mocne skurcze,w końcu wyleciało ze Mnie coś w kształcie jaja...po tym ustały bóle,krwawienie malało, w końcu zamieniło się w plamienie. Po tygodniu wizyta kontrolna- oczyściło się wszystko samo.
    Hej w którym byłaś tc ? Mogłabyś napisać jeżeli możesz jak to jajo wyglądało? Pytam bo ze mnie wyleciała taka szara tkanka w środę i po tym bóle też ustały ale krwawie nadal raz mocniej raz mniej ale to nie przypominało jaja.... nie wiem przez to czy jestem już PO....

  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,miałam na koniec czerwca bardzo długie krwawienie 14 dni, wiec ciężko było określić w którym dokładnie tygodniu jestem, ale to było gdzieś w 8tc,pecherzyk odpowiadał 6 tc. To jajo było wielkości jaja kurzego,takie żylaste... Te tkanki, które wylatywały ze Mnie podczas krwawienia zanim doszło do całkowitego poronienia przypominały skrzepy.

  • Inka Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem już po usg. Wszystko oczyściło się samo, endometrium super wg ginekolog chociaż nie wiem co to znaczy do końca... nie muszę już przychodzić. Mam przyjść jak będę w ciazy....

  • Inka Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie zaleciła żadnych badań... pytałam o to, mówiła że po 1 poronieniu nie trzeba.

  • Aneta_S Ekspertka
    Postów: 250 141

    Wysłany: 25 grudnia 2023, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, po jakim czasie od poroniennia dostałyście okres? Chodzi o takie samoistne poronienie. Nie po łyżeczkowaniu

    Starania od 2019
    10.2020 rozpoczęcie leczenia w AP
    Kir BX
    nie wyryto genów: 2DL5, 2DS1, 2DS4, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    drożność OK
    3 cykle na lameccie lub puregon, dodatkowo ovitrelle
    09.2021 - laparoskopia, endometrioza II stopnia,
    od 10.2021 - 3 cykle na Fostimon lub Puregon, plus Pregnyl, do tego duphaston i encorton => ciązy brak:(
    AMH: 1,7
    05.2022 I procedura 2zarodki:
    I transfer: beta 0
    II transfer: beta 0
    Biopsja endometrium cd138,
    10.2023 II procedura 1 zarodek 2aa (obstawa acard, heparyna, prograf)
    7dpt-33
    10dpt-152
    13dpt-788
    19dpt-1800
    21dpt- pęcherzyk ciążowy
    30 dpt - brak zarodka w pęcherzyku:( poronienie 8tc
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 26 grudnia 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    Dziewczynki, po jakim czasie od poroniennia dostałyście okres? Chodzi o takie samoistne poronienie. Nie po łyżeczkowaniu

    Cześć, Ja dostałam okres po 33 dniach od poronienia.

  • Mamausia Autorytet
    Postów: 378 778

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ,

    Za mną trudny tydzień i na tym nie koniec ,bo czeka mnie kolejny w niewiedzy.

    6 grudnia zrobiliśmy szczęśliwy test ciążowy. Beta 10.
    Cykle 33/36 dni późna owulacja. Ostatnią OM 9.11.

    23 grudnia pierwsza wizyta u lekarza na NFZ. Stwierdził,że nie ma czegoś takiego jak późna owulacja i że ciąża nie odpowiada swojemu wieku oraz,że się zatrzymała. Diagnoza puste jajo. Kazał powtórzyć betę i tak też zrobiłam. Wyniki jakie mu podałam tylko potwierdziły jego diagnozę jego zdaniem i kazał wrócić po skierowanie.

    W między czasie szukanie na chłodno lekarza innego do konsultacji. Pierwszy miał możliwość przyjęcia mnie wczoraj tj 27.12. Stwierdziła pęcherzyk ciążowy 1,4cm i pęcherzyk żółtkowy. Kazała czekac i zgłosić się za 7 a najlepiej 10dni kiedy powinno być serduszko. Od tej Pani dr wyszlam z jedynym zdjęciem usg.

    Dzis wróciłam jak miałam do lekarza na NFZ. Stwierdził rozlanie się pęcherzyka ciążowego który się zatrzymał ora brak obrazu czegokolwiek innego. Dał skierowanie za łyżeczkowanie i kazał się jak najszybciej zgłosić.

    Na spokojnie wyszłam zadzwoniłam do szpitala zapytać o procedury zabiegu. Zostałam zapytana o zdjęcia usg i dokumentację medyczną na podstawie ,której zostało stwierdzone puste jajo. Zgodnie z prawdą odpowiedziałam,że nie otrzymałam,bo lekarz twierdził ,że nie ma czego dać… szpital kazał mi się zgłosić po nowym roku jeśli brak jest plamien czy boli podbrzusza.
    Zasugerował konsultacje u kogoś jeszcze.

    Pani doktor u której byłam prosiła bym wróciła po 7-10 dniach.

    Na obrazie USG ,które mam od niej ona uważa że jest ciałko żółtawe.

    Może któraś z Was zna się na obrazie USG i potrafi odpowiedzieć czy tej ciąży można dać szanse czy wszystko przesądzone.

    Czy waszym zdaniem to jest puste jajo ?

    https://zapodaj.net/plik-YonJoQ5ftK


    👩🏼 37 lat
    anemia, nieregularne cykle
    🧔🏻40 lat
    okaz zdrowia

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012 efekt leczenia
    niespodzianka 🤰🏼❤️ 2018
    👶🏻 córeczka 2019
    starania styczeń - maj 2023
    maj cb💔
    maj 2023 planowana histeroskopia z usunięciem polipów
    przerwa od starań
    listopad 2023 wracamy do starań o 4 szczęście
    6.12.23 II 10dpo - beta 10
    9.12.23 beta 65
    16.12.23 beta 2770
    21.12.23 usg - stwierdzono puste jajo
    22.12.23 beta 14 712
    24.12.23 beta 20 991
    27.12.23 pęcherzyk ciążowy 14mm z ciałkiem żółtkowym 3mm
    3.01.2024 diagnoza 'puste jajo'
    4.01.2024 indukcja farmakologiczna - poronienie
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Cześć dziewczyny ,

    Za mną trudny tydzień i na tym nie koniec ,bo czeka mnie kolejny w niewiedzy.

    6 grudnia zrobiliśmy szczęśliwy test ciążowy. Beta 10.
    Cykle 33/36 dni późna owulacja. Ostatnią OM 9.11.

    23 grudnia pierwsza wizyta u lekarza na NFZ. Stwierdził,że nie ma czegoś takiego jak późna owulacja i że ciąża nie odpowiada swojemu wieku oraz,że się zatrzymała. Diagnoza puste jajo. Kazał powtórzyć betę i tak też zrobiłam. Wyniki jakie mu podałam tylko potwierdziły jego diagnozę jego zdaniem i kazał wrócić po skierowanie.

    W między czasie szukanie na chłodno lekarza innego do konsultacji. Pierwszy miał możliwość przyjęcia mnie wczoraj tj 27.12. Stwierdziła pęcherzyk ciążowy 1,4cm i pęcherzyk żółtkowy. Kazała czekac i zgłosić się za 7 a najlepiej 10dni kiedy powinno być serduszko. Od tej Pani dr wyszlam z jedynym zdjęciem usg.

    Dzis wróciłam jak miałam do lekarza na NFZ. Stwierdził rozlanie się pęcherzyka ciążowego który się zatrzymał ora brak obrazu czegokolwiek innego. Dał skierowanie za łyżeczkowanie i kazał się jak najszybciej zgłosić.

    Na spokojnie wyszłam zadzwoniłam do szpitala zapytać o procedury zabiegu. Zostałam zapytana o zdjęcia usg i dokumentację medyczną na podstawie ,której zostało stwierdzone puste jajo. Zgodnie z prawdą odpowiedziałam,że nie otrzymałam,bo lekarz twierdził ,że nie ma czego dać… szpital kazał mi się zgłosić po nowym roku jeśli brak jest plamien czy boli podbrzusza.
    Zasugerował konsultacje u kogoś jeszcze.

    Pani doktor u której byłam prosiła bym wróciła po 7-10 dniach.

    Na obrazie USG ,które mam od niej ona uważa że jest ciałko żółtawe.

    Może któraś z Was zna się na obrazie USG i potrafi odpowiedzieć czy tej ciąży można dać szanse czy wszystko przesądzone.

    Czy waszym zdaniem to jest puste jajo ?

    https://zapodaj.net/plik-YonJoQ5ftK

    Cześć, patrząc na zdjęcie usg ewidentnie widać,że coś w tym pęcherzyku jest, nie jestem lekarzem, więc też nie chce pisać jakiejkolwiek diagnozy,ale chyba jednak poczekałabym te 7 dni do następnej wizyty,jeżeli na tą chwilę nie ma żadnego plamienia..

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ