Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Starania po poronieniu 2025
Odpowiedz

Starania po poronieniu 2025

Oceń ten wątek:
  • Piękno Ekspertka
    Postów: 205 382

    Wysłany: 9 września 2025, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aska1415 wrote:
    Hej, jestem tu nowa. Straciłam swoją pierwszą ciążę miesiąc temu. W 14 tygodniu nagle odeszły mi wody nie dając maleństwu szans na przeżycie.
    W niedzielę dostałam @, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Jest ekstremalnie skąpa, raptem kilka kropel przez cały dzień. Jak myślicie, czy to normalne? Martwię się, bo niedługo chcieliśmy zacząć starania.

    Cześć, bardzo mi przykro, że Cię to spotkało. Moje pierwsze trzy okresy po pierwszym poronieniu też były bardzo skąpe, choć nie tak, jak Twoje. Myślę, że to normalne, organizm czasem potrzebuje dłużej, żeby wrócić do równowagi, zwłaszcza jeśli strata późniejsza. Aczkolwiek zawsze warto pójść do gin, jeśli coś niepokoi. Trzymam kciuki ❤️.

    🧘‍♀️ 84 👨‍🦰 81 + 🐩🐈‍⬛

    10.2024 poronienie 8 tydzień(szpital)
    04.2025 poronienie 9 tydzień
    07.2025 poronienie 8 tydzień
    09.2025 poronienie 5 tydzień cb

    Ciąże naturalne, żaden zarodek nie urósł poza 6 tydzień. Tylko raz bicie serca. Przyczyna: Przewlekłe Histiocytarne Zapalenie Międzykosmówkowe = kłopoty z tworzeniem się połączeń krwionośnych i łożyska między zarodkiem i macicą. Występuje w 6 na 10 000 (0,06%) ciąż. Ryzyko nawrotu bez leczenia: 70-100%. Diagnoza dzięki wykonaniu badania IPKoD.

    06.2026 poronienie 4 tydzień cb IVF

    Endometrioza, adenomioza, KIR AA, HLA C1/C2, allo 0%, cross match 40% —> 5% 🥰, zapalenie endometrium (wyleczone! 06.2026) i trochę słabe plemniki (w trakcie leczenia). Reszta ok lub super. Mikrobiota jamy macicy 98% lactobacillus ❤️.

    02.2025 punkcja
    Dwa ❄️ 2AA i 4AA

    03.26 histeroskopia dr Janowiec
    3 zastrzyki Diphereline
    08.06.2026 ❄️ 4AA ❌ biochem beta 24 8dpt -> beta 2 11dpt
  • Piękno Ekspertka
    Postów: 205 382

    Wysłany: 9 września 2025, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    Ja zrobiłam dziś research i chyba wybiorę się do dr Jerzak. Co prawda piszą że jest trochę małomówna , ale obstawia lekami a to się dla mnie liczy. Są też dość szybko wolne terminy bo już na wrzesień

    Nazwiska które się przewijały : Paśnik, Jerzak, Wrona, Żaboklicka

    Dziękuję bardzo:).

    Kata3333 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ 84 👨‍🦰 81 + 🐩🐈‍⬛

    10.2024 poronienie 8 tydzień(szpital)
    04.2025 poronienie 9 tydzień
    07.2025 poronienie 8 tydzień
    09.2025 poronienie 5 tydzień cb

    Ciąże naturalne, żaden zarodek nie urósł poza 6 tydzień. Tylko raz bicie serca. Przyczyna: Przewlekłe Histiocytarne Zapalenie Międzykosmówkowe = kłopoty z tworzeniem się połączeń krwionośnych i łożyska między zarodkiem i macicą. Występuje w 6 na 10 000 (0,06%) ciąż. Ryzyko nawrotu bez leczenia: 70-100%. Diagnoza dzięki wykonaniu badania IPKoD.

    06.2026 poronienie 4 tydzień cb IVF

    Endometrioza, adenomioza, KIR AA, HLA C1/C2, allo 0%, cross match 40% —> 5% 🥰, zapalenie endometrium (wyleczone! 06.2026) i trochę słabe plemniki (w trakcie leczenia). Reszta ok lub super. Mikrobiota jamy macicy 98% lactobacillus ❤️.

    02.2025 punkcja
    Dwa ❄️ 2AA i 4AA

    03.26 histeroskopia dr Janowiec
    3 zastrzyki Diphereline
    08.06.2026 ❄️ 4AA ❌ biochem beta 24 8dpt -> beta 2 11dpt
  • aska1415 Znajoma
    Postów: 21 27

    Wysłany: 9 września 2025, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie miałam wizytę na poniedziałek, którą odwołałam bo myslalam, że się okres rozkręci. Naczytałam się o zrostach i teraz bardzo się martwię. Nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na koniec @ i umówić się do gina.

    Piękno lubi tę wiadomość

    08.2025 💔
    12.2025 ⏸️ 12 dpo
  • Piękno Ekspertka
    Postów: 205 382

    Wysłany: 9 września 2025, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aska1415 wrote:
    Właśnie miałam wizytę na poniedziałek, którą odwołałam bo myslalam, że się okres rozkręci. Naczytałam się o zrostach i teraz bardzo się martwię. Nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na koniec @ i umówić się do gina.

    No tak, zrosty to nic fajnego, ale skąpy okres nie oznacza, że to to:).

    🧘‍♀️ 84 👨‍🦰 81 + 🐩🐈‍⬛

    10.2024 poronienie 8 tydzień(szpital)
    04.2025 poronienie 9 tydzień
    07.2025 poronienie 8 tydzień
    09.2025 poronienie 5 tydzień cb

    Ciąże naturalne, żaden zarodek nie urósł poza 6 tydzień. Tylko raz bicie serca. Przyczyna: Przewlekłe Histiocytarne Zapalenie Międzykosmówkowe = kłopoty z tworzeniem się połączeń krwionośnych i łożyska między zarodkiem i macicą. Występuje w 6 na 10 000 (0,06%) ciąż. Ryzyko nawrotu bez leczenia: 70-100%. Diagnoza dzięki wykonaniu badania IPKoD.

    06.2026 poronienie 4 tydzień cb IVF

    Endometrioza, adenomioza, KIR AA, HLA C1/C2, allo 0%, cross match 40% —> 5% 🥰, zapalenie endometrium (wyleczone! 06.2026) i trochę słabe plemniki (w trakcie leczenia). Reszta ok lub super. Mikrobiota jamy macicy 98% lactobacillus ❤️.

    02.2025 punkcja
    Dwa ❄️ 2AA i 4AA

    03.26 histeroskopia dr Janowiec
    3 zastrzyki Diphereline
    08.06.2026 ❄️ 4AA ❌ biochem beta 24 8dpt -> beta 2 11dpt
  • Kassialka Autorytet
    Postów: 551 833

    Wysłany: 9 września 2025, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aska1415 wrote:
    Hej, jestem tu nowa. Straciłam swoją pierwszą ciążę miesiąc temu. W 14 tygodniu nagle odeszły mi wody nie dając maleństwu szans na przeżycie.
    W niedzielę dostałam @, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Jest ekstremalnie skąpa, raptem kilka kropel przez cały dzień. Jak myślicie, czy to normalne? Martwię się, bo niedługo chcieliśmy zacząć starania.

    Przykro mi, że Cie to spotkało. Doskonale rozumiemy co czujesz.
    U mnie miesiączki zawsze były skąpe a ta po poronieniu tez. Jeśli Cie to martwi idz do lekarza i skonsultuj, oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu

    06.2024 💔👼 👼 6t
    08.2025 💔 biochem
    5.09.2025⏸️
    6.09 beta 276, pr 40
    8.09 beta 778,9 pr 37,8
    9.09 jest pęcherzyk
    23.09 mamy ❤️
    30.10 prenatalne 5,95cm
    18.12 II prenatalne - zdrowa dziewczynka 🩷
    3.02 1026g 🩷
    24.02 1570g 🩷
    31.03 2736g 🩷
    Luteina, polocard, neoparin / do 36tyg

    10.05.2026 Laura 🩷
  • Kassialka Autorytet
    Postów: 551 833

    Wysłany: 9 września 2025, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam u ginekologa. Myślałam, że nic jeszcze nie zobaczę. Jest pęcherzyk 3,2mm, 4 tydzień. Powiedział ze progesteron 37 jest ok, ale zapobiegawczo przepisał Luteinę 50g 2x dziennie oraz Polocard 150mg 1x na noc. Stwierdził, że skoro było już poronienie lepiej obstawić lekami.
    Za 2 tyg mam wrócić. Eh dziewczyny czy to musi być tak stresujące ? :(

    Piękno, Biochemiczka, Jusia92, Daisy1, Arisia, Paola2604, NoraBlue, Mary27, Wixa🌸, emciak lubią tę wiadomość

    06.2024 💔👼 👼 6t
    08.2025 💔 biochem
    5.09.2025⏸️
    6.09 beta 276, pr 40
    8.09 beta 778,9 pr 37,8
    9.09 jest pęcherzyk
    23.09 mamy ❤️
    30.10 prenatalne 5,95cm
    18.12 II prenatalne - zdrowa dziewczynka 🩷
    3.02 1026g 🩷
    24.02 1570g 🩷
    31.03 2736g 🩷
    Luteina, polocard, neoparin / do 36tyg

    10.05.2026 Laura 🩷
  • Piękno Ekspertka
    Postów: 205 382

    Wysłany: 9 września 2025, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassialka wrote:
    Ja dziś byłam u ginekologa. Myślałam, że nic jeszcze nie zobaczę. Jest pęcherzyk 3,2mm, 4 tydzień. Powiedział ze progesteron 37 jest ok, ale zapobiegawczo przepisał Luteinę 50g 2x dziennie oraz Polocard 150mg 1x na noc. Stwierdził, że skoro było już poronienie lepiej obstawić lekami.
    Za 2 tyg mam wrócić. Eh dziewczyny czy to musi być tak stresujące ? :(

    Niestety :(. Osobiście myslałam, że albo zachodzisz w ciążę i jest ok (z wyjątkiem przypadków wad płodu) albo nie zachodzisz. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że będę osobą po czterech poronieniach. Trzymam za Ciebie kciuki ❤️.

    Kassialka, Paola2604, Claudie_28 lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ 84 👨‍🦰 81 + 🐩🐈‍⬛

    10.2024 poronienie 8 tydzień(szpital)
    04.2025 poronienie 9 tydzień
    07.2025 poronienie 8 tydzień
    09.2025 poronienie 5 tydzień cb

    Ciąże naturalne, żaden zarodek nie urósł poza 6 tydzień. Tylko raz bicie serca. Przyczyna: Przewlekłe Histiocytarne Zapalenie Międzykosmówkowe = kłopoty z tworzeniem się połączeń krwionośnych i łożyska między zarodkiem i macicą. Występuje w 6 na 10 000 (0,06%) ciąż. Ryzyko nawrotu bez leczenia: 70-100%. Diagnoza dzięki wykonaniu badania IPKoD.

    06.2026 poronienie 4 tydzień cb IVF

    Endometrioza, adenomioza, KIR AA, HLA C1/C2, allo 0%, cross match 40% —> 5% 🥰, zapalenie endometrium (wyleczone! 06.2026) i trochę słabe plemniki (w trakcie leczenia). Reszta ok lub super. Mikrobiota jamy macicy 98% lactobacillus ❤️.

    02.2025 punkcja
    Dwa ❄️ 2AA i 4AA

    03.26 histeroskopia dr Janowiec
    3 zastrzyki Diphereline
    08.06.2026 ❄️ 4AA ❌ biochem beta 24 8dpt -> beta 2 11dpt
  • Jusia92 Autorytet
    Postów: 374 650

    Wysłany: 9 września 2025, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które dołączyły ostatnio do tego wątku - witajcie! Chociaż jest to zawsze przykre przywitanie, bo chciałbym, żeby już nikt nowy do nas nie dołączał 😔 mam nadzieję, że szybko ujrzycie tęczę w swoim życiu! 🌈

    Kassialka, dobre wieści :-) trzymam mocno kciuki, za dalszy dobry rozwój fasolki 🤞🏻

    Piękno, Rosomak85 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 ‘92 & ‘89

    06/25 - 💔 poronienie zatrzymane (12tc/9tc)

    26.05.26 ⏸️
    27.05.26 bhcg 189 mIU/ml; prog 31,2 ng/ml
    29.05.26 bhcg 448 mIU/ml
    1.06.26 bhcg 2108 mIU/ml
    Szczęściu trwaj ❤️🌈

    🔸 G20210A hetero
    🔸 MTHFR C677T hetero
    🔸 PAI-1 4G/4G homo

    preg.png
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 758 1458

    Wysłany: 9 września 2025, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wixa🌸 wrote:
    Dziewczyny czy któraś ma doświadczenie w wyznaczaniu owu na podstawie temp? Co prawda owu mam potwierdzona przez gina, ale wyczytałam że w razie ciąży temp powinna się utrzymywać, a ja od niedawna bawię się w pomiary i każde wahanie temp. ku dołowi przeżywam 😅
    W razie ciąży temp powinna się cały czas trzymać podwyższona lub iść ku górze? Czy jakieś drobne wahania ku dołowi a potem w górę mogą się zdążyć?
    Najchętniej poszłabym zbadać progesteron, ale to chyba bezsensu bo przyjmuje besins.
    To może ja powiem jak u mnie to działa - mam termometr owulacyjny, robię pomiary w ustach zawsze rano od razu po przebudzeniu - nie wstaję, nie piję i nie odzywam się 🙂 trzymam termometr przy łóżku, żeby był pod ręką. Chodzi o to, żeby mierzyć o tej samej porze i zanim wykonasz jakąkolwiek czynność. Dzięki temu wahania są nieduże, bo inaczej to niestety potrafił mnie przekłamywać. Tuż przed okresem (zazwyczaj 1 dzień) gdy temp spada mi na "łeb" do bazowej temp. już nawet się nie łudzę i nie robię testów. A w szczęśliwych cyklach nadal oscylowala 36.8-36.9 wiec czułam, że jest dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2025, 20:42

    Wixa🌸 lubi tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 758 1458

    Wysłany: 9 września 2025, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, witajcie dziewczyny, które niedawno dołączyły. Chociaż przykro, że aż tak wiele z nas to spotyka, to dobrze jest mieć miejsce, gdzie można się wygadać, i wszystkie się rozumiemy. Mam nadzieję, że jak najszybciej spotkamy się na fioletowej stronie! 🍀

    Piękno, Rosomak85, Cień lubią tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 758 1458

    Wysłany: 9 września 2025, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassialka wrote:
    Ja dziś byłam u ginekologa. Myślałam, że nic jeszcze nie zobaczę. Jest pęcherzyk 3,2mm, 4 tydzień. Powiedział ze progesteron 37 jest ok, ale zapobiegawczo przepisał Luteinę 50g 2x dziennie oraz Polocard 150mg 1x na noc. Stwierdził, że skoro było już poronienie lepiej obstawić lekami.
    Za 2 tyg mam wrócić. Eh dziewczyny czy to musi być tak stresujące ? :(
    Powolutku gratuluję 😊 i dalej trzymam kciuki! Progesteron cudo👏

    Piękno lubi tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Paola2604 Autorytet
    Postów: 378 474

    Wysłany: 9 września 2025, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękno wrote:
    Niestety :(. Osobiście myslałam, że albo zachodzisz w ciążę i jest ok (z wyjątkiem przypadków wad płodu) albo nie zachodzisz. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że będę osobą po czterech poronieniach. Trzymam za Ciebie kciuki ❤️.

    Przykro mi że Cię to spotkało, ja za sobą też mam kilka poronień. Widzę u Ciebie KIR AA czy w którejkolwuek ciąży miałaś przepisany accofil i czy byłaś pod opieką immunologa? Być może problem jest z implantacją zarodka.

    Piękno lubi tę wiadomość

    2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
    2010- syn👶duphaston
    2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
    2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
    2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
    2024-ciaza zatrzymana,
    poronienie 11 tydz, duphaston
    2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin

    Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo

    Po 7 ciąży
    HLAC C1 grupa *07 *12

    Kir AA
    Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm

    Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var

    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
  • NoraBlue Autorytet
    Postów: 982 1922

    Wysłany: 9 września 2025, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassialka wrote:
    Ja dziś byłam u ginekologa. Myślałam, że nic jeszcze nie zobaczę. Jest pęcherzyk 3,2mm, 4 tydzień. Powiedział ze progesteron 37 jest ok, ale zapobiegawczo przepisał Luteinę 50g 2x dziennie oraz Polocard 150mg 1x na noc. Stwierdził, że skoro było już poronienie lepiej obstawić lekami.
    Za 2 tyg mam wrócić. Eh dziewczyny czy to musi być tak stresujące ? :(

    Kassialka ogromnie gratuluję, ale też mocno ściskam i rozumiem Twoje obawy 🫶🥺 mam nadzieję, że z każdym tygodniem będzie tylko spokojniej!

    06.25 💔
    18.10.25 ⏸️🌈

    18.12 (12+3) prenatalne CRL 6,39 cm 🩷 FHR 158
    12.01 (16+0) 144g 🩷
    30.01 (18+4) 266g 🩷
    23.02 (22+0) połówkowe 507g 🩷
    12.03 (24+3) 747g 🩷
    26.03 (26+3) 1040g 🩷

    preg.png
  • Piękno Ekspertka
    Postów: 205 382

    Wysłany: 9 września 2025, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola2604 wrote:
    Przykro mi że Cię to spotkało, ja za sobą też mam kilka poronień. Widzę u Ciebie KIR AA czy w którejkolwuek ciąży miałaś przepisany accofil i czy byłaś pod opieką immunologa? Być może problem jest z implantacją zarodka.

    Cześć, miałam Accofil w 2, 3 i 4 ciąży. A teraz w tej 4 też dodatkowo Encorton. W 2 ciąży byłam już po wizycie immunologicznej, choć wyłącznie z kirami i hla-c, a teraz dodatkowo byłam też na pierwszej teleporadzie u dr Jarosz i wydała mi się bardzo konkretna - ale to było w ten sam dzień, w który dowiedziałam się, że ciąża obumarła. Całość badań immuno skończyliśmy robić w sierpniu i dopiero teraz mamy pełen obraz.

    Dziękuję za dobre słowo i mnie też przykro, że i Ciebie spotkało to kilkukrotnie.

    Paola2604 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ 84 👨‍🦰 81 + 🐩🐈‍⬛

    10.2024 poronienie 8 tydzień(szpital)
    04.2025 poronienie 9 tydzień
    07.2025 poronienie 8 tydzień
    09.2025 poronienie 5 tydzień cb

    Ciąże naturalne, żaden zarodek nie urósł poza 6 tydzień. Tylko raz bicie serca. Przyczyna: Przewlekłe Histiocytarne Zapalenie Międzykosmówkowe = kłopoty z tworzeniem się połączeń krwionośnych i łożyska między zarodkiem i macicą. Występuje w 6 na 10 000 (0,06%) ciąż. Ryzyko nawrotu bez leczenia: 70-100%. Diagnoza dzięki wykonaniu badania IPKoD.

    06.2026 poronienie 4 tydzień cb IVF

    Endometrioza, adenomioza, KIR AA, HLA C1/C2, allo 0%, cross match 40% —> 5% 🥰, zapalenie endometrium (wyleczone! 06.2026) i trochę słabe plemniki (w trakcie leczenia). Reszta ok lub super. Mikrobiota jamy macicy 98% lactobacillus ❤️.

    02.2025 punkcja
    Dwa ❄️ 2AA i 4AA

    03.26 histeroskopia dr Janowiec
    3 zastrzyki Diphereline
    08.06.2026 ❄️ 4AA ❌ biochem beta 24 8dpt -> beta 2 11dpt
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 758 1458

    Wysłany: 10 września 2025, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Void wrote:
    Ja jeszcze nie korzystałam dziewczyny i mam nadzieję, że nie będę musiała, bo cicho liczę, że to będzie moje jedyne poronienie 🤞🏻 ale koleżance która poroniła koło 10 razy- ciąże naturalne i IVF bardzo pomogła prof. Jerzak, jest ginekologiem i immunologiem, gdy szukali u niej problemu i nie dawali szans, prof. Jerzak w pół roku wyprowadziła ją ze wszystkiego i teraz ma dwuletnią córeczkę :)
    Wow, takie historie naprawdę dodają nadziei 🥹

    Piękno lubi tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Kata3333 Przyjaciółka
    Postów: 143 41

    Wysłany: 10 września 2025, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dwie niezależne osoby mówiły o prof J plus przeczytałam o niej wątek tu na forum i zdecydowałam się pójść. Co prawda mój lekarz gin uważa ją trochę za szamankę bo ma niekonwencjonalne metody ale chyba taka jest immunologia.

    Piękno lubi tę wiadomość

    👧35 🧑35
    Starania styczeń 2024
    💔5/6tydzień poronienie samoistne sierpień 2024
    💔8tydzień indukcja+łyżeczkowanie czerwiec 2025

    Histeroskopia polipa, hsg - drożne kwiecień 2025
  • Piękno Ekspertka
    Postów: 205 382

    Wysłany: 10 września 2025, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kata3333 wrote:
    Mi dwie niezależne osoby mówiły o prof J plus przeczytałam o niej wątek tu na forum i zdecydowałam się pójść. Co prawda mój lekarz gin uważa ją trochę za szamankę bo ma niekonwencjonalne metody ale chyba taka jest immunologia.

    Ja też zdecydowałam się pójść, mimo, że byłam już u dr Jarosz. Chcę zobaczyć, co powie, bo i tak muszę czekać i wyleczyć zapalenie endometrium najpierw. Podniosła mnie na duchu ta historia o zdrowej córce po 10 poronieniach ;).

    Kata3333 lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ 84 👨‍🦰 81 + 🐩🐈‍⬛

    10.2024 poronienie 8 tydzień(szpital)
    04.2025 poronienie 9 tydzień
    07.2025 poronienie 8 tydzień
    09.2025 poronienie 5 tydzień cb

    Ciąże naturalne, żaden zarodek nie urósł poza 6 tydzień. Tylko raz bicie serca. Przyczyna: Przewlekłe Histiocytarne Zapalenie Międzykosmówkowe = kłopoty z tworzeniem się połączeń krwionośnych i łożyska między zarodkiem i macicą. Występuje w 6 na 10 000 (0,06%) ciąż. Ryzyko nawrotu bez leczenia: 70-100%. Diagnoza dzięki wykonaniu badania IPKoD.

    06.2026 poronienie 4 tydzień cb IVF

    Endometrioza, adenomioza, KIR AA, HLA C1/C2, allo 0%, cross match 40% —> 5% 🥰, zapalenie endometrium (wyleczone! 06.2026) i trochę słabe plemniki (w trakcie leczenia). Reszta ok lub super. Mikrobiota jamy macicy 98% lactobacillus ❤️.

    02.2025 punkcja
    Dwa ❄️ 2AA i 4AA

    03.26 histeroskopia dr Janowiec
    3 zastrzyki Diphereline
    08.06.2026 ❄️ 4AA ❌ biochem beta 24 8dpt -> beta 2 11dpt
  • Wixa🌸 Autorytet
    Postów: 693 466

    Wysłany: 10 września 2025, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy1 wrote:
    To może ja powiem jak u mnie to działa - mam termometr owulacyjny, robię pomiary w ustach zawsze rano od razu po przebudzeniu - nie wstaję, nie piję i nie odzywam się 🙂 trzymam termometr przy łóżku, żeby był pod ręką. Chodzi o to, żeby mierzyć o tej samej porze i zanim wykonasz jakąkolwiek czynność. Dzięki temu wahania są nieduże, bo inaczej to niestety potrafił mnie przekłamywać. Tuż przed okresem (zazwyczaj 1 dzień) gdy temp spada mi na "łeb" do bazowej temp. już nawet się nie łudzę i nie robię testów. A w szczęśliwych cyklach nadal oscylowala 36.8-36.9 wiec czułam, że jest dobrze.

    Dzięki za odp 😊 działam podobnie pierwsza czynność po wyciszeniu budzika, nawet w weekendy się budzę na pomiar o 6:00 😆 ale mierzę od niedawna i już trochę świruję jak widzę jakieś wahania temp bo czekam z testowaniem do soboty 🤞🏻✊🏻 a teraz jak złość mam ochotę na słodkie i wzmożone apetyt i cykam się że to przed @ 😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2025, 10:47

    31l🙎‍♀️ 35l🙎

    -12.2022 początek starań

    -10.12.2024(13d.c) 1 IUI ❌ ( 9d.c 💉 ovirtelle)
    -02.01.2025(12d.c) 2 IUI ❌ ( 10d.c 💉ovirtelle)
    -22.01 drożność sono hsg ✔
    -25.01 (13d.c) 3 IUI ❌ (11d.c 💉 ovirtelle)

    15.03- nowy lekarz, startujemy z 3 naturalnymi próbami na cyklach monitorowanych+wyregulowaniem wszystkich niedoborów🤞
    31.03-beta 56.5
    02.04-beta 120
    04.04-beta 311
    07.04-beta 1346
    08.04- 5tydzień ciąży, pierwsze usg dzidzuś jest w macicy
    22.04-7tydzień jest serduszko 💓
    23.05-11tc/8tc serduszko przestało bić💔👼poronienie chybione

    27.12 ⏸🌱
    10.02 26mm cudu z pięknym 💖
    28.03 142g dzieciątka 😍
    15.04 256g dzidzi 💜
    preg.png
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1858

    Wysłany: 10 września 2025, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia92 wrote:
    U mnie dwa razy zadziałało ogrzewanie podbrzusza ciepłym prysznicem :-) ponoć ciepło wzmaga skurcze macicy, także możesz spróbować!

    Wczoraj wieczorem zapodałam sobie gorącą kąpiel i w nocy nareszcie przyszła :D

    NoraBlue, Jusia92 lubią tę wiadomość

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • Arisia Autorytet
    Postów: 253 185

    Wysłany: 10 września 2025, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emciak wrote:
    Wczoraj wieczorem zapodałam sobie gorącą kąpiel i w nocy nareszcie przyszła :D

    Emciak, to jedziemy na jednym wózku 🥹😁 u mnie też rano @, więc też zaczynam nowy cykl. Moje cykle zwykle były długie (około 32 dni) a teraz jeszcze się wydłużył... po miesiączce ruszam z badaniami, mój ginekolog akurat nie kazał ich robić zbyt dużo po pierwszym poronieniu, ale idę na trombofilie, zespół antyfosfolipidowy i celiakię. Podciągam też cały czas żelazo. Hormony i tarczycę mam już zbadane.

    👩‍❤️‍👨 92 ❌ czynnik męski (OAT + DFI⬆️)
    Starania o pierwsze maleństwo od 03.2025 👶
    05.2025 ⏸️
    07.2025 💔👼 poronienie zatrzymane (10tc/8tc)
    03.2026 pierwsza wizyta w Invimed
    03.2026 lametta + ovitrelle ❌
    04.2026 lametta + ovitrelle ❌
    05.2026-08.2026 poprawiamy parametry nasienia (Clo + suplementy) i czekamy na dalsze decyzje lekarzy
‹‹ 165 166 167 168 169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ