X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Kochana :*
    gdzie kupujesz matafoline? bez recepty? tak sobie mysle ze gdyby to brac na wlasna reke to jak nie pomoze to moze nie zaszkodzi...
    daj znac jak bedziecie po wizycie u androloga i jestem ciekawa czy takie nieprawidlowosci w plemnikach w ogole mozna leczyc...
    trzymam kciuki abyscie trafili w poniedzialek na jakas madra glowe :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2015, 17:21

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te suplementy sprowadzaliśmy ze Stanów, bo u nas nie ma. Niedługo będziemy zamawiać nowe, wiec mogę wziąć większą ilość. My (bo i moja siostra ma też tą mutację tylko A) bierzemy na własną rękę - ale po ostatnich konsultacjach z lekarzem wychodzi, że są najlepsze.
    Jeśli macie taką możliwość to zróbcie to badanie genetyczne kosmówki - my robiliśmy dwa razy, pomogło mi tylko tyle, że wiem, że moje dziecko było bardzo chore. Nie jest łatwiej ale przynajmniej znamy przyczynę.
    Dużo siły dla Was:*

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko sie wtrace co do kwasu- metafoline mozna kupic na allegro chyba tez tam mozna kupic wit B w posytaci metylowanej warto wit B brac razem z kwasem foliowym.
    Ostatnio tez lekarka mi mówiła,ze wogóle WHO ( Swiatowa Organizacja Zdrowia) zwiekszyla dawkowanie kwasu foliowego z 0,4 na 0,8.
    Pozdrawiam i zycze wiele wytrwałosci <3

    APS lubi tę wiadomość

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te badania o ktorych piszecie w sensie mutacje wychodza podczas badan genetycznych?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eneska wrote:
    o.. Monika, pamiętasz mnie ze styczniówek? ja niestety znów po różowej stronie. pozdrawiam cieplutko.
    eneska przyjmij mnie do przyjaciółek chciałam pogadac


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie mowiono, że będę mieć wkierunku jeszcze trombofili wrodzonej i wlasnie to jest ta mutacja? robilam przeciwciala narazie i wyniki dobre mam


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika34 wrote:
    te badania o ktorych piszecie w sensie mutacje wychodza podczas badan genetycznych?

    Mi ta mutacje zrobili przy kariotypach ale to bylo dodatkowe badanie. Hematolog nie chcial zlecic, chodz zrobil cala reszte trombofilii.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mutacje w kierunku trombofilii robi genetyk ale nie podczas kariotypów no chyba,ze ma sie skierowanie od ginekologa czy nawet lekarza rodzinnego. Po 2 poronieniach przysługuja te badania na NFZ.

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam skierowanie od rodzinnego i bede miala to badanie ale to w kierunku trombifilli to ot. tej mutacji?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko chyba zalezy od placowki. My na NFZ bylismy i od razu zrobili nam kariotypy, i dodatkowo V Leiden, protrombine i MTHFR. A jak bylismy u drugiego genetyka to wtedy mezowi sprawdzili MTHFR.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale co to jest to leiden i mthfr to cos od tej trombofili?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika do kogo masz skierowanie? Od razu na badania czy do specjalisty: Genetyk hematolog?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Monika do kogo masz skierowanie? Od razu na badania czy do specjalisty: Genetyk hematolog?
    do poradni genetycznej juz bylismy na wywiadzie i oprocz kariotypow mamy miec badanie na trombofilie wrodzona a jakich mthr czy leiden nic nie mowila czekamy na pobranie krwi bo nie minelo 3 miesiace od poronienia


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby wykluczyc wrodzona trombofilie trzeba sprawdzic zrobic kilka badan:
    Mutacje genu V Leiden
    Mutacje genu protrombiny
    MTHFR
    Nie wiem dokladnie czy te ponizej tez ale ja mialam jeszcze
    Bialko S
    Bialko C
    Antytrombina III
    Homocysteina
    I caly szereg badan na krzepliwosc- ale to u hematologa

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mysle ze zrobia Wam te dwie pierwsze mutacje. MTHFR pewnie tez-bo genetycy to zlecaja czesto.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oki dziekuje tez mam taka nadzieje:) narazie nie wyszlo nic w ana 1 i ana 2 i na zespol antyfosfolipidowy. Slyszlam gdzies, że nie można brać leków antykoncepcyjnych jak sie ma cos z immunologia slyszeliscie o tym? mnie si eudalo donosic synka jakos jeden z 5 ciaz i roznica miedzy innymi bylo branie 2 miesiace wczesniej tabeltek juz sama nie wiem ale moze to cos pomoglo nie wiem szukanie igly w stogu siana to jest wszystko


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno przy MTHFR nie mozna brac antykoncepcji hormonalnej.Wiem z wlasnego doswiadczenia-2 mies brania i wyladowalam w szpitalu z zakrzepem w lydce. Przy Leiden tez chyba nie. Nie wiem jak przy reszcie problemow immunologicznych. Monika dobrze roxumuem ze masz synka? Bralas jakues dodatkowe leki w tej ciazy?

    Niestety mozemy mnozyc badania i mozemy nic nie znalezc, aby poznac przyczyne strat:( ale ja ciagle mam nadzieje ze w kolejnym badaniu cos wyjdzie, da sie wyleczyc i juz bedzie ok:)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Napewno przy MTHFR nie mozna brac antykoncepcji hormonalnej.Wiem z wlasnego doswiadczenia-2 mies brania i wyladowalam w szpitalu z zakrzepem w lydce. Przy Leiden tez chyba nie. Nie wiem jak przy reszcie problemow immunologicznych. Monika dobrze roxumuem ze masz synka? Bralas jakues dodatkowe leki w tej ciazy?

    Niestety mozemy mnozyc badania i mozemy nic nie znalezc, aby poznac przyczyne strat:( ale ja ciagle mam nadzieje ze w kolejnym badaniu cos wyjdzie, da sie wyleczyc i juz bedzie ok:)
    tak mam synka ma 2 lata. Chodzi o to, że pierwsza ciążę poroniłam bez leków potem pół roku potem (po badaniach tylko na bakterie wyszła ureasplazma miałam tez torbiela na antybiotyku na ureaplasme i po 2 miesiecznej antykoncepcji zaszlam w ciaze- z czym komplenie nie mam problemow) urodziłam synka zdrowego bez leków, bo pierwsze poronienie było traktowane jak normalna rzecz, która się zdarza. W ciąży z synkiem zero leków tylko kwas foliowy nic wiecej synek urodzil się i jest zdrów (aha tarczyce leczyłąm niedoczynność podczas ciąży w 1 nie wiedziałam bo nie badałam). Potem chciałam szybko zajsc w ciąże ale miałam problemy z tarczyca miałam tzw poporodowe zapalenie tarczyce skakała niedoczynności w nadczynnośc i książkowo trwała rok. Po badaniach na tarczyce wyszlo, że mam hashimoto ale wszystko do tej pory jest w normie więc teraz na pewno nie jest to przyczyna poronień. Leczę się u endokrynologa. Nastepna ciąża nie wykryto serduszka zabieg potem 2 miesiace - zgodnie z zaleceniami lekarza zaszlam w ciaze -poronienie samoistne miesiaczka spozniła się 6 dni, beta nie wzrosła powyżej 300. Zmieniłam lekarza i endokrynologa i ginekologa -specjalista od poronien i zaszłam w ciąże ostani zabieg w czerwcu na encortonie, clexanie, prolutexie, utrogetsnie, luteinie , bromergonie, acardzie (mam mega uczulenie na clexane) serduszko zatrzymane w 9 tyg nie wiadomo dlaczego:( tamte ciaze seduszka nie mialy ta zapowiadala sie dobrze, jestesmy w trakcie badan genetycznych ale moija lekarka i ginekolog stawiaja na immunologie a na to raczej nie ma leku:( albo załapie albo nie nie wiadomo ..badania nasienia mielismy takie standardowe i sa w normie. Ja będę walczyć aż będę mieć dzieciatko teraz zminiam lekarza i który zleca badania i wracam ponownie do mojego gina, który stwierdza, że zwięszy dawke sterydu.Najgorsze to znależć dobrego lekarza


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Napewno przy MTHFR nie mozna brac antykoncepcji hormonalnej.Wiem z wlasnego doswiadczenia-2 mies brania i wyladowalam w szpitalu z zakrzepem w lydce. Przy Leiden tez chyba nie. Nie wiem jak przy reszcie problemow immunologicznych. Monika dobrze roxumuem ze masz synka? Bralas jakues dodatkowe leki w tej ciazy?

    Niestety mozemy mnozyc badania i mozemy nic nie znalezc, aby poznac przyczyne strat:( ale ja ciagle mam nadzieje ze w kolejnym badaniu cos wyjdzie, da sie wyleczyc i juz bedzie ok:)
    ja wiele razy bralam antykoncepcje w mlodosc ..nie wiem czy nam cos wyjdzie czy nie


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika mam nadzieje ze cos Ci wyjdzie w badaniach i bedzie mozliwe dotrzymanie kolejnej ciazy na odpowiednich lekach. Ja porobilam mase badan ale nie wyszlo nic co lekarze uznaliby za wskazanie do lekow, a mimo to stracilam 2 ciaze. teraz mam zamiar probowac na Clexane, mam nadzieje ze pomoze mimo braku konkretnej przyczyny.

    Kochane czy orientujecie sie czy lekarze zalecaja dla facetow jakies inne badania poza kariotypem? Trombofile, MTHFR itd badaja tylko kobiety prawda? czy Wasi partnerzy mieli cos jeszcze badac?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ