X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potrzebuje gina ktory mi badania zrobi


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączę się i ja do Was jeśli można:) również jestem po 3 poronieniach. Ostatnią ciążę miałam obstawioną lekami - ale była wada genetyczna dziecka i zakończyła się w 10 tyg.

    Mam pytanie odnosnie badań nasienia:
    mąż do tej pory nie miał robionych, bo żaden lekarz nie widział wskazań. A teraz chcielibyśmy (sami) zrobic test portójny ale w Wawie go nie robią (albo ja nie znalazłam gdzie:()
    i tak zapisaliśmy się na:
    - badanie rozszerzone
    - posiew
    - test SCD (tylko czy on coś wniesie czy szukać testu SCSA?)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skad wiesz ze wada genetyczna? mialas badania genetyczne robione?



    chcialam was zapytac czyte badania na ana i przeciwciala robi sie na czczo albo w danym cyklu czy cos?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, robiliśmy badania genetyczne kosmówki z poronienia. I nasze też. Kariotypy mamy prawidłowe, ale dziecko miało wadę genetyczną - triploidię.

    Badania na czczo, ale nie ma znaczenia który dzień cyklu. Badania te najlepiej wykonać do 6 tyg po poronieniu.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurde u mnie zadne nie mialo serduszka tylko na lekach przeyzylo do 9 tygodnia dlatego lekarz stawia na autoim. ale teraz sie zastanawiam czy to nie genetyka


    rozumiem juz skad ten pomysl na badane nasienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2015, 21:21


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Dołączę się i ja do Was jeśli można:) również jestem po 3 poronieniach. Ostatnią ciążę miałam obstawioną lekami - ale była wada genetyczna dziecka i zakończyła się w 10 tyg.

    Mam pytanie odnosnie badań nasienia:
    mąż do tej pory nie miał robionych, bo żaden lekarz nie widział wskazań. A teraz chcielibyśmy (sami) zrobic test portójny ale w Wawie go nie robią (albo ja nie znalazłam gdzie:()
    i tak zapisaliśmy się na:
    - badanie rozszerzone
    - posiew
    - test SCD (tylko czy on coś wniesie czy szukać testu SCSA?)
    a wczesniejesze dwie ciaze ile sie utrzymywały? kiedy mialo miejsce poronieie ?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie konczyly sie mniej wiecej na tym samym etapie czyli 10,9 tydz. Tylko zarodek wielkosciowo byl na 6 tydz. W ostatniej ciazy odpowiadal 8 tyg- ta ciaza byla na Clexanie. Po 2 ciazy tez robilismy badania genetyczne kosmowki i tam wszystko bylo ok wiec nie mowie ze to napewno genetyka, moze immunologia. Narazie wszystkie badania wychodza prawidlowo poza mutacja MTHFR. I juz sama nie wiem co dalej robic:(

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Wszystkie konczyly sie mniej wiecej na tym samym etapie czyli 10,9 tydz. Tylko zarodek wielkosciowo byl na 6 tydz. W ostatniej ciazy odpowiadal 8 tyg- ta ciaza byla na Clexanie. Po 2 ciazy tez robilismy badania genetyczne kosmowki i tam wszystko bylo ok wiec nie mowie ze to napewno genetyka, moze immunologia. Narazie wszystkie badania wychodza prawidlowo poza mutacja MTHFR. I juz sama nie wiem co dalej robic:(
    a mialas encorton? jamialam ostanio nawet encorton i dupa ale my mamy synka co ma dwa lata zdrowego i ciaza byla bezproblemowa a schody zaczely sie potem:(o co chodzi z ta mutacja MTHFR? to wam wyszlo podczas badn genetycznych?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Encortonu nie miałam - nie mam wskazań do brania go, bo zespół antyfosfolipidowy mam wykluczony, a lakarz tak bez wyraźnych wskazań nie chciał dać. MTHFR wyszedł nam przy badaniu kariotypów naszych (tzn dodatkowo sprawdzili mutację V Leiden, genu protrombiny i właśnie MTHRF). gen ten jest ospowiedzialny za przyswajanie kwasu foliowego. Jeśli jest uszkodzony to wówczas nie przyswaja go prawidłowo i w organiźmie jest go za mało i trzeba suplementować 5mg lub nawet 15ma - taki zwykły folik to za mało. dodatkowo zwiększa ryzyko wystąpienia horoby zatorowo zakrzepowej - więc też jest wskazaniem do brania hepatyny w ciąży.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika34 a miałaś badania na zespół antyfosfolipidowy? gdzieś czytałam, ze może się uaktywnić właśnie po ciąży.
    i badania nasienia robiliście?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 1 lipca 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mialam wlasnie zadnyc badan ale bylam obstwiona na wszelki wypadek encortonem progesteronem i clexanem po ktorym dosalam strasznej wysypki. Badania nasienia robilismy ale bez posiewu janatomiast mialam na wszytskei chyba mozeliwe bakterie badania


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 10 lipca 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy tutaj jeszcze ktos jest? :) macie jakies nowe wiesci?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 22 lipca 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny. Wracam znow zalamana na ta strone. po pierwszym poronieniu porobilam wszelkie mozliwe badania, zespol antyfosfolipidowy wykluczony, wyszly jedynie graniczne ANA 2 ktore wg lekarza nie sa wskazaniem do lekow. w tamtej ciazy beta doszla do 3,5 tys i byl zarodek 1,5 mm bez akcji serca. troche podwyzszone TSH. Teraz bylam w ciazy nr 2, TSH ladne zbilam i wzielam luteine, dziecko zmarlo po becie ponad 50 tys, byla akcja serca i zarodek 5 mm. jestem zalamana, nie mam nawet sily czytac calego watku....

    jesli ktos tu jeszcze zaglada to prosze powiedzcie co robic.... jedyne co nie bylo badane to nasienie, ale jak dobrze rozumiem nawet jakby z nim bylo cos nie tak to nie ma leku ktory niweluje wady z nasienia, no i nie badalismy kariotypow, ale nawet jesli by byla wada genetyczna to nie podejdziemy do in vitro. co jeszcze moze byc przyczyna? co mozna badac? tak bardzo chcemy miec dziecko....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2015, 19:56

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 24 lipca 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie juz wykonałaś badania? masz za darmo genetyke po 2 poronieniach warto mimo wszystko je zrobić ja myślę, że to nie genetyka a immunologia,a miałas takie badanie jak mrl? no wszystkie bakterie?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika34 wrote:
    jakie juz wykonałaś badania? masz za darmo genetyke po 2 poronieniach warto mimo wszystko je zrobić ja myślę, że to nie genetyka a immunologia,a miałas takie badanie jak mrl? no wszystkie bakterie?
    o.. Monika, pamiętasz mnie ze styczniówek? ja niestety znów po różowej stronie. pozdrawiam cieplutko.

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 25 lipca 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika robilam takie badania:
    Mutacje MTHFR C677T i MTHFR A1298C (dodatni)
    mutacja 20210 G-A genu protrombiny
    czynnik V Leiden
    ANA 2 graniczny 1: 160
    P/c. przeciw Kardiolipinie
    p/c. p. beta 2-glikoproteinie
    antykoagulant toczniowy
    p/c. p. antygenom lozyska
    p/c p. transglutaminiazie tkankowej
    Anty-PS/PT
    p/c p. protrombinie
    p/c. p. fosfatydyloserynie
    p/c. p. fosfatydyloinozytolowi
    Bialko C, Bialko S
    wit D
    toxoplazma gondii
    wirus różyczki
    cytomegalowirus
    anty TPO i anty TG
    homocysteina w surowicy
    B 12
    kwas foliowy
    TSH Ft3 Ft4
    glukoza
    wapn calkowity, żelazo
    pelna morfologia
    cytologia, chlamydia, bakteriologia, mycoplasma, ureaplasma

    co do przeciwcial allo-mlr i testu cytotoksycznego to gin mi odradzil po powiedzial ze to cale hamowanie wychodzi zle prawie kazdej osobie ktora go wykonuje i ze na to robi sie wlewy z krwi partnera co jest szarlaranstwem...
    a jakie Ty masz zdanie na ten temat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2015, 10:38

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS jakie brałaś leki w ciąży? Przy mutacji MTHFR trzeba przyjmować kwas foliowy w formie metafoliny (i oczyścić organizm ze zwykłego kwasu foliowego), dodatkowo Acard w trakcie starań i Clexan od pozytywnego testu - takie wytyczne dostałam ostatnio od nowej gin. Kariotypy sprawdźcie - my robiliśmy w Łodzi:)
    Rozumiem, ze nie badaliście kosmówki po poronieniu?
    Pytałaś też gdzieś o badanie nasienia - my 3 ciąże i wszystkie z niepowodzeniem, i lekarze nie kazali sprawdzać nasienia, ale ja się uparłam i jakie moje zdziwienie, bo wyniki wyszły kiepsko - w przyszłym tygodniu jedziemy do androloga - zobacze co powie, bo może tu jest problem:(

    APS lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni co do mutacji MTHFR to ja mam typ A heterozygote, ktora lekarze uznaja za niegrozna. mutacja C podobno ma wplyw na poronienia ale ta A niby nie. co do kwasu foliowego to z tego co wiem taki jest na recepte, pytalam juz 3 ginow i przy tej mutacji nie widza sensu wiekszej suplementacji, jeden kazal mi zbadac jego ilosc we krwi i mam przy gornej granicy wiec tym bardziej stwierdzil ze nie ma sensu. Clexane i Acardu tez mi wczesniej nikt nie przepisal, ale przy ciazy numer 3 mam juz dostac, a Acard juz podczas staran.
    Kosmowki ostatnio nie badalam, teraz mam zamiar to zrobic tylko caly czas czekam na poronienie. mam nadzieje ze uda mi sie ja pobrac.
    Co do nasienia to robiliscie jakies specjalne badanie? w takim normalnym z tego co mi sie wydaje to bada sie parametry typu ruchliwosc czy ilosc plemnikow a one glownie wplywaja na trudnosci z zajsciem a chyba nie na to ze cos jest nie tak z dzieckiem :/
    Ty poronilas mimo lekow czy wszystkie ciaze mialas bez wspomagania?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ostatnią ciążę miałam na lekach, ale była wada genetyczna więc leki nie podziałały. W drugiej ciąży może jakbym dostała te leki to byłoby dobrze (bo dziecko było zdrowe)- tego już się nigdy nie dowiem.
    Odnośnie badań nasienia, to powiem coś mądrzejszego po wizycie u androloga (idziemy w poniedziałek). Męża ogólnie ciężko mi było wygonić na to badanie więc jak już się zgodził to zrobiliśmy: posiew, badanie rozszerzone i test SCD - sprawdzający fragmentacje DNA plemników (to głównie ze względu na tą ostatnią wadę genetyczną). W wyniku wyszła teratozoospermia - czyli teoretycznie powinniśmy mieć problem z zajściem w ciąże, a my 3 razy bez problemu zaciążyliśmy- wsumie wszystkie to była niespodzianka. Ostatnio jak byłam w szpitalu przed zabiegiem lekarz stwierdził, że z innym partnerem to już miałabym troje dzieci i że to wina plemnika (reszta badań poza MTHFR jest w normie) a inny mówi, że nieprawidłowy plemnik nie zapłodni. nikt nigdy nie kazał nam zrobić tego badania i ja w ciężkim szoku jestem że wyszedł taki wynik - może to teraz się popsuło, bo mąż też się podłamał zaczął więcej palić, i może to jest przyczyna - mam nadzieję, że ten lekarz coś więcej wyjaśni.
    Co do mutacji to faktycznie masz jej najlżejszą postać, ale z mojego doświadczenia to lekarze nie bardzo się na niej znają. Ja mam homozygote C667T wiec najgorzej - ale homocysteina w normie i też nie widzieli potrzeby zwiekszonego kwasu foliowego. Kupiłam sobie sama metafoline, homocysteina jeszcze spadła i teraz mówią żeby jednak brać ten? Myśle, ze tu jednak jest coś na rzeczy, a w obu mutacjach postępowanie jest takie samo.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS dopiero doczytałam,że jesteś w trakcie poronienia - bardzo mi przykro:( Dla Aniołka[*]

    APS lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ