X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie W oczekiwaniu na starania - lato/jesień 2015
Odpowiedz

W oczekiwaniu na starania - lato/jesień 2015

Oceń ten wątek:
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 23 lutego 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax

    przeczytałam częśc Twoich postów- bardzo Ci współczuje, porodu, 38 tygodnia ciąży, wagi dziecka...aż się popłąkałam! los jest okrutny!

    Powiem Ci, że nie może być zawsze źle. ja poroniłam w styczniu zabieg miałam 22 styczeń, @ jeszcze nie miałam, czekam na nią, chciałabym się starać już, ale koniec umowy o pracę więc od października jak znajdę nową pracę zacznę starania, jeśli mąż zechce, bo z nim też ciężko...ech...
    ja barrdziej cierpię bo starałam się 4 lata - już wszelka wiara mnie opadła, że się doczekam ciąży, córka ma skończone 12 lat, wiec się bedzie wstydzić matki w ciąży...
    mam rok, jeśli pójdzie do gimnazjum to już nie będe się wygłupiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2015, 18:39

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 23 lutego 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale okropne rzeczy piszesz. Dlaczego corka miala by sie wstydzic. Miedzy moim mezem a siostra sa 23lata i wcale sie jej nikt nie wstydzi. Cierpliwosc takich rodzicow do malego dziecka juz nie jest taka, ale rosnie, jest zdrowa. Napewno sie doczekasz. Duzo podobno zalezy od psychiki. Zobaczymy jak bedzie z nami. Mam troche obaw ze mozemy miec problem zejsc bo za bardzo chcemy. Tego ze tak sie stanie nikt nie byl w stanie przewidziec. Troche zaluje ze nie stralismy sie o dziecko wczesniej. Chcielismy uzyc malzenstwa. W 3rocznice slubu mialo byc nas trzech a tu znowu jestesmy sami. Moj zegar biologiczny tyka bo mam juz 27lat a maz 28 a dziecka brak :(

    Truskaweczka83 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 23 lutego 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w kwietniu 28 a mąż już ma 28. Truskaweczka ja myślę że córka bardzo będie się cieszyła ;) to żaden wstyd ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kierzynka - wy staracie się o 1 dziecko? Moja mama w moim wieku już zaprowadzała mnie do zerówki a u mnie kicha :(

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Jaki wstyd ? Ja mam 40 lat a mój 20 letni syn bardzo się cieszył że bedzie mial rodzeństwo niestety los chciał inaczej . zaczynamy starania jak najszybciej bo czas nas goni jednak o wstydzie nie ma mowy jak się uda będziemy mega dumni i szczęsliwi .

    kierzynka, Kjopa3 lubią tę wiadomość

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 25 lutego 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podbudowałyście mnie!

    matylda08
    jeśli mogę spytać czemu nie staraliście się wcześniej?

    u mnie najpierw mama mi odradziła?!
    a ja jej zawsze słuchałam, jej słowa to dla mnie najważniejsza rzecz pod słońcem - to troche dziwne, ale byłam młoda - córkę urodziłam mając 20 lat, nie była planowana, ale bardzo się cieszę, że ją mam, to naprawdę Dar od Boga/losu.
    i poszłam na studia, więc mama mówiła po studiach się zdecyduj! - więc ja ok.
    potem do pracy i przez 8 lat nie znalazłam pracy na stałe, wiec mama poczekaj na stałą pracę i potem ciąża dziecko, więc od około 4 lat po "kryjomu" starałam się zajść, ale bezskutecznie, a jak już zaszłam to mama najpierw słowa:
    kurcze, szkoda, że nie przyszła bratowa w ciąży bo brat by się ożenił a tak to się nie śpieszy...., ale ciesze się bo mało dzieci w rodzinie i tylko 1 wnuczka.
    ale poronienie w 13/14 tyg i też nie wolno mi przeżywać tego za bardzo (bo mama wie lepiej ona straciła dziecko w 36 tyg po porodzie 3h zmarło i to to jest ból a nie mój - dziecko 4 cm CRL)zawsze wie lepiej.
    ja ją bardzo kocham i podziwiam jest mega silną ambitną kobietą, teraz schudła z 35kg wygląda super - rewelacja, ale ja chce żyć po swojemu - ona chce mnie uchronić przed całym światem, a ja na to pozwalam na ingerowanie w moje życie...
    kurcze ale napisałam!
    a miałam w 3 zdaniach...

    kierzynka
    córka nic nie mówiła jak się dowiedziała, że bedzie rodzeństwo, ale jak poroniłam to płakała bardzo z 5h...

    marzusiax
    nie wyrzucaj sobie, że np 3 lata chciałaś po ślubie nacieszyć się Wami, to oczywiste, a przy dziecku jest wszystko inaczej i trzeba pod nie wszystko podporządkować. myśle, że problem zajścia w ciążę jest częściowo w głowie, ja tak miałam, jak chciałam to nic a nic, badania mężą nasienie w normie moje tarczyce, hormony ok a ciązy brak, odpuściłam totalnie, wściekłam się nawet ze słowami nie to NIE!!!
    i ciąża za 2 miesiące w momencie kiedy się najmniej spodziewałam, aż się zdziwiłam!
    27 lat to jeszcze nie jest dużo, ja mam 32, to 5 lat więcej już, ale mamy jeszcze czas, choć chciałabym do 35 się wyrobić!
    zaskoczona jestem różnicą wieku 23 lata u Twojego mężą to dziewczynka ma 5 lat a ile miała mama w dniu porodu? podziwiam!
    każdy powinien żyć na swój sposób, nie ważne czy dobry czy nie ale po swojemu!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2015, 14:39

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teściowa myślała że przechodzi menopauze w wieku 42 lat a tu -boom- dziecko. Moja matka chrzestna też urodziła kuzynkę po 40. Dziś dziewczyna ma 9 lat. Nigdy nie jest za puźno, tylko wiadomo z wiekiem jest gorzej. Kiedyś dziewczyny rodziły w wieku 18-22 lata, a teraz człowiek mają 22 lata to dopiero kończy licencjat a gdzie tu praca, mieszkanie cokolwiek.

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax witam Cie na forum które założyłaś.
    szczerze współczuje straty, uniosłaś taki ogromny ciężar i dalej go unosisz - podziwiam Cie, silna babka jesteś. Zobaczysz jeszcze będzie pięknie. Jesteśmy w podobnym wieku. Ja mam 28 lat.

    Truskaweczka83
    Od 9 lat jestem w związku, a dopiero od pół roku żyje swoim życiem. Najpierw przecież musiałam skończyć studia, gdzie tam pomysły o dzieciach. Studia skończyłam, a więc dobrą prace trzeba znaleźć, no ale jak znaleźć bez doświadczenia? A więc najpierw praktyki, potem staże. W końcu udało mi się zdobyć prace, ale wiadomo że nie na czas nieokreslony, bo jak to tak, przecież doświadczenie ciągle małe. Straciłam prace, zaszłam w ciąże, poroniłam, a od rodziny dowiedziałam się że przecież nic takiego strasznego się nie stało..bo dużo kobiet roni. Mam troche żal do siebie że robiłam to co chcieli żebym robiła inni. Ta ciąża otworzyła mi oczy, straciłam ją, ale dużo zyskałam - odnalazłam siebie.

    Pozdrawiam

    agat, iga28 lubią tę wiadomość

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unadarcy -witaj! przykro mi że ciebie również musiała dotknąć strata dziecka. Obydwie musimy być silne bo strata w 7 czy w 37 tyg to strata dziecka tylko może być łatwiej albo trudniej.

    Nie wolno się poddawać! Planujesz kolejne dziecko?

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 25 lutego 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny. Dołączam i ja. Po wielu trudnych przeżyciach w 2014 roku, po chwilach radość a następnie łzach smutku, nadal staram się wierzyć, że i dla mnie nadejdzie ten upragniony dzień. Dzień, gdy na świat przyjdzie moje/nasze dziecko.

    Starania wstrzymane, gdyż w kwietniu będziemy mieć pobieraną krew na badanie kariotypów. Potem około 6 tygodni czekania na wyniki. Między czasie kontrolna cytologia.

    Do tej pory zrobiłam wiele badań. Tak jak histo. po stracie bliźniaków, tak i one nic nie wskazały. Wg. mojej ginekolog problemem mogą być wirusy. Mam wirusa hpv jednak nie onkogennego. Jakiś miesiąc temu miałam wymrażaną brodawkę. Mi ona nie wadziła, ani nie przeszkadzała, ale mogła być śmiertelna dla Naszych dzieci.

    To, taka moja mała historia w skrócie ;)

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax - pewnie że tak! Sprawa wygląda tak, że jestem w 3 cyklu po poronieniu, niech się dzieje co ma się dziać, nie ukrywam że już raz pomogłam sprawie ;) Mój M czyli emocjonalna niemowa chyba nie ma zdania na ten temat, a jak ma to takie co ma być to będzie. Nie szkodzi, ja wiem co robić, przejełam pałeczkę - jak to któraś z Dziewczyn napisała - dosłownie i w przenośni :)

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 25 lutego 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unadarcy
    Ja tez cos zrozumialam po stracie ze wszyscy wiedza lepiej jak mam zyc i co robic dalej. Widze ze tylko tata mnie rozumial o dziwo facet nic nie mowil nie dawal dziwnych rad tylko byl i wspolczul poprostu. Lepiej mi to pomoglo niz wszystko inne.
    Oczywiscie forum tez bardzo pomaga.
    Czyli Wy dziewczyny- jestescie niezastapione:-)

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez trzymam sie tylko dzieki wam, dziewczynom z tego forum. Przegladam rozne wpisy na roznych tematach pare razy dziennie a jak jestem po za domem to mi tego brakuje. W domu nikt nie porusza tematu a ja juz nie chce by maz patrzyl na moje lzy bo widze ze tez mu bardzo ciezko. Staramy sie byc dobrej mysli. Od niedzieli zaczniemy brac kwas foliowy i witaminki i zaczniemy etap czekania na lato. Na sama mysl mi troche lepiej na duszy :-)

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja - to bedziemy zaczynac starania razem :-). Damy rade :-) wiem ze ciezko ale trzeba byc dobrej mysli :-)

    Anastazja85 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 25 lutego 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzusiax ja swoje pierwsze dziecko urodzilam majac 26 lat, wiec tez dosyc późno mogloby sie zdawać, drugie bylo w planach na 30ste urodziny i mam nadzieje ze tak bedzie, mysle ze mimo wszystko strata w pozniejszym czasie jest trudniejsza do pogodzenia sie niz na poczatku ciazy, ja znam dziewczyne, ktora pierwsza ciaze poronila, w drugiej miala urodzic synka, pojechala do porodu a okazalo sie, ze serce dziecka przestalo bic, a teraz jest szczesliwa mama chlopca, dla kazdej z nas los w koncu sie usmiechnie :)

    Truskaweczka corka na pewno nie bedzie sie wstydzic u mnie miedzy mna a moim bratem jest 14 lat roznicy, nie patrz na innych tylko na to czego Ty pragniesz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2015, 19:06

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka wrote:
    nie patrz na innych tylko na to czego Ty pragniesz ;)

    To bedzie mott moich staran :-) dzieki :-)

    Moja kuzynka pojechala do porodu, na szybko cc, maly zmarl. Zaszla po 6miesiacach i ma kochanego synka i teraz kolejna corcie. Ona czuje ze nad nimi czowa ich aniolek. Nad nami napewno tez nasz czowa tylko ja jestem nadal w takiej glebokiej zalobie ze go nie czuje. Ja nie pogodzilam sie z tym ze go nie ma i czuje ze moje zycie nabierze sensu dopiero jak zobacze II kreski.

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 25 lutego 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzusiax u tej dziewczyny bylo dokladnie to samo, dopiero jak zaszla po raz kolejny w ciaze, gdy urodzil sie jej syn, dopiero teraz widzi sens zycia, wcale sie nie dziwie, ze jest Ci ciezko i to normalne, ze przechodzisz teraz załobę, ja stracila swoje dzieci bardzo szybko, a sa takie dni, ze nie umiem tego przebolec, a nie wyobrazam sobie przejsc calej ciazy i nie miec dziecka przy sobie, zadna z nas nie powinna tego przezywac, trzymam mocno kciuki zebys jak najszybciej zobaczyla II kreski i aby tym razem wszystko zakonczylo sie dobrze

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za mile slowa. Sa dni lepsze i gorsze ale ile bym nie ryczala to nikt mi dziecka nie wroci. Najgorsze bo siostra meza jest w ciazy i nie potrafie jej zyczyc dobrze. Jak wczoraj napisala na fb ze zle sie czuje to bylam tak wsciekla ze jest w najpiekniejszym okresie swojego zycia a narzeka. Jak ja bym chciala byc w ciazy-cieszylabym sie z wszelkich dolegliwosci...

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka


    "nie patrz na innych tylko na to czego Ty pragniesz"

    to bardzo ważne słowa!
    musze tak postępować ja i każda z Was!
    niech to będzie wspólne forumowe motto!

    dziś trochę żle sie czuje, to przez @, ale i tak się cieszę, że już jest. zacznę mierzyć tempkę, aby poznać swój organizm by być lepiej przygotowaną do zajścia w ciążę.

    Trzymam kciuki za nasze powodzenie!

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mezczyzni inaczej przechodza zalobe. Moj maz tez nie chce rozmawiac bo nie moze patrzec jak zaraz sie rozklejam. Calymi dniami go nie ma bo dorabia po pracy a ja siedze w domu sama. U nas minelo 1,5 miesiaca a nadal boli jak chlera. U was za malo czasu jeszcze minelo. My tez na poczatku sie odsowalismy troche od siebie bo ja potrzebowalam sie wyplakac rozmawiac a maz nie potrzebowal tego. Od samego poczatku probowal patrzec w przyszlosc. Raz, drugi wybuchlam placzem ze mi go brakuje i zmienil podejscie. Stara sie kazda wolna chwile spedzac ze mna.

    Taka sytuacja to proba dla malzenstwa. Moim zdaniem Jezelu przetrwamy utrate dziecka to przetrwamy wszystko. Tylko czas czas czas... ran nie leczy ale dziala jak plaster...

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ