X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie W oczekiwaniu na starania - lato/jesień 2015
Odpowiedz

W oczekiwaniu na starania - lato/jesień 2015

Oceń ten wątek:
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka - jezeli to twoj slodziak na zdjeciu to zazdroszcze :-) laleczka :-)

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I znowu o jeden dzień bliżej do naszego szczęścia :)

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 26 lutego 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unadarcy wrote:
    I znowu o jeden dzień bliżej do naszego szczęścia :)
    bardzo dobre podejście :) Nie wiem czy tego już nie pisałam ale cóż to powtórzę ;P Doszłam do wniosku żeby sobie poprawić humor to od niedzieli będziemy brali z mężem witaminki i kwas foliowy :) To prawie tak jak byśmy się starali :) Dobra myśl to podstawa :)Gdzieś słyszałam że nawet pół roku wcześniej można zacząć brać. Może będę się lepiej czuła po witaminach bo te przez te zmiany pogody to mam na co tydzień katar i pokaszluje... eh... i jeszcze te wahania ciśnienia... ja mam przeważnie niskie ciśnienie to każdą zmianę na zewnątrz czuje... Kolejny powód by zajść w ciąże - w tedy miałam "wysokie" ciśnienie ok 130/80 :)

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 26 lutego 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax wrote:
    Kierzynka - wy staracie się o 1 dziecko? Moja mama w moim wieku już zaprowadzała mnie do zerówki a u mnie kicha :(
    no tak o pierwsze właśnie.

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 26 lutego 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie teraz też zaziębienie jeszcze dopadło.. nooo jak zwykle...
    ja biorę Inofolic i mam nadzieję że teraz już wszystko będzie dobrze.

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax - tak jest podstawa to pozytywne podejście do sprawy! Ja też z tych niskociśnieniowców, też każdą zmiane odczuje. Częściej mi się nie chce niż chce. Mówisz że Ci wzrosło ciśnienie, a w którym okresie? I czy dobrze się z tym ciśnieniem czułaś?

    kierzynka zrówka życzę!

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 26 lutego 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O razu jak zaszłam w ciąże ciśnienie wzrosło. Właśnie o dziwo czułam się bardzo dobrze. Nie odczuwałam już tak halnego, niskiego ciśnienia, skończyły się zimne ręce i stopy i cały czas było mi gorąco. Odkrywałam się w nocy w a w pokoju było nawet 17st. W ciąży przytyłam 8kg (z czego 5kg to było tylko dziecko).Zaraz po cc jak mnie podpięli do aparatur na sali pooperacyjnej goniły pielęgniarki i się wypytywały czy ja zawsze takie niskie mam (90-100/50-60), bo przed operacją miałam takie "normalne". Teraz ręce mam cały czas teraz lodowate. Mąż się śmieje że mi reguterm musi kupić :)

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 26 lutego 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax dziękuje :) tak to zdjęcie mojej Zosia jak miała gdzieś 4 miesiące, za 21 dni skończy dwa lata a mi się wydaje, że dopiero co jechałam na porodówkę.

    Wiecie co tak sobie dzisiaj pomyślałam, że zamiast ciągle myśleć co by było gdyby, chce wykorzystać ten czas, kiedy mam więcej swobody na robienie rzeczy na które nie będę mogła sobie pozwolić, kiedy będę w ciąży czy kiedy pojawi się drugie dziecko, tęsknie strasznie, często za nimi płaczę, ale życie toczy się dalej, trzeba doceniać to co mamy, a tak jak napisała unadarcy każdy dzień przybliża nas do naszego szczęścia :)

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax to u Ciebie ciąża od samego początku się "objawiła". Ja nie wiem co to dolegliwości ciążowe, chociaż może to było to.... wszystko mi pachniało, a najbardziej chleb, w pokoju czułam jak mój M chleb smarował. Ja od początku miałam niskie beta hcg, najwyżej do 8000 urosło. Co do ciśnienia to ja właśnie jestem po drzemaniu - ciśnienie takie niskie dzisiaj, że ledwie wystarcza na podtrzymanie funkcji życiowych.

    Agnieszka - no my dzisiaj rozmawialiśmy, że w tym roku nici z naszych letnich ekstremalnych wycieczek rowerowych, także korzystajmy bo czas szybko zleci!

    U mnie ziarno zasiane, jestem dobrej myśli, trzymam kciuki za nas wszystkie!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno...
    marzusiax Ty z gór jesteś że halny odczuwasz?

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 26 lutego 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm 50 minut jazdy (nie wiem ile to km) na poludnie od krakowa czujemy halny oj czujemy :-) w okolicach nie jeden dach porwal:-) ja z takich 'zlych' objawow ciazy to mialam potworna zgage ze ryczalam w nocy, i kregoslup mi nawalal ale to akurat wszystkim dokucza. Mdlosci nie mialam zadnych.

    Trzymam kciuki za ziarenko :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2015, 17:54

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam na yt filmik o małym wrażliwym bobasie, 2 minuty trwa, ja płakałam od 2 sekundy!!! zakochałam się całym sercem w tym słodziaku!! Jakby ktoś chciał popłakać to trzeba wpisać "reakcja dziecka na śpiew matki".

    marzusiax - to jak masz doczynienia z halnym, to prawda, że depresje przynosi?

    Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia ;)

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zawsze rozwala filmik https://www.youtube.com/watch?v=xKoQFanFFR0 Jak płaczą to napewno też razem

    Tak mówią że halny działa depresyjnie. Do tej pory raczej nie miał dla mnie znaczenia a procz tego że to ciepły wiatr. Prawie wiał halny przy śmierci mojego dziecka. Jak bylam 1 raz na cmentarzu i mówiłam do niego to czułam że mi odpowiada własnie w halnym - takimi mocnymi ciepłymi podmuchami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 11:16

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 28 lutego 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak na złość dziś sie dowiedziałam że moja koleżanka bliska jest w ciąży... już drugiej... no i oczywiście zrobiło mi sie smutno bo bym była sama juz w 23 tygodniu i pewnie czułabym juz ruchy.. ech zycie jest niesprawiedliwe. Niby tłumaczę sobie że przecież zajdę znowu w ciążę ale nachodzą mnie myśli że przecież znwu może mnie spotkać to samo.

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 1 marca 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kierzynka wiem co czujesz. Szwagierka zaszla chwile przed tym jak moj maly zmarl.

    Zrobilam dzis test owulacyjny rano tak w ramach sprawdzenia bo wczoraj wieczor mialam duza ilosc plodnego sluzu no i 2 kreski. Kurde a tu sie nie moge starac. Ale jest ovu to dobry znak. Powoli nabieram nadzieji zo doczekam sie dzidzi. Od dzis bierzemy witaminki i czekamy z usteskieniem na czerwiec :-)

    Jak wam minela sobota. Nie doluje was ta okropna pogoda. Na poludniu to caly tydzien jest taka paskudna ze nic tylko z luzka nie wychodzic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2015, 09:25

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 2 marca 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzusiax też jestem z południa. Beskid Sądecki się kłania :D

    Ja z testami ovu dałam sobie spokój. Tak jak z mierzeniem temperatury. Ze staraniami też czekamy.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 2 marca 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anastazja - jaki czas myślicie odczekać? Też miałaś przeżycia.. współczuje

    Anastazja85 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 2 marca 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja narazie czekam tylko piewszej @ a dziś mija miesiąc od poronienia więc mam nadzieję że w ciągu dwóch tygodni przyjdzie ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka83 wrote:
    marzusiax

    przeczytałam częśc Twoich postów- bardzo Ci współczuje, porodu, 38 tygodnia ciąży, wagi dziecka...aż się popłąkałam! los jest okrutny!

    Powiem Ci, że nie może być zawsze źle. ja poroniłam w styczniu zabieg miałam 22 styczeń, @ jeszcze nie miałam, czekam na nią, chciałabym się starać już, ale koniec umowy o pracę więc od października jak znajdę nową pracę zacznę starania, jeśli mąż zechce, bo z nim też ciężko...ech...
    ja barrdziej cierpię bo starałam się 4 lata - już wszelka wiara mnie opadła, że się doczekam ciąży, córka ma skończone 12 lat, wiec się bedzie wstydzić matki w ciąży...
    mam rok, jeśli pójdzie do gimnazjum to już nie będe się wygłupiać.

    Truskaweczka witaj przepraszam ze milczałam ale wyjechaliśmy odpocząć .
    Tak jak pisałam syn ma 21 lat ale jest jeszcze jeden syn 13 lat i córka 5 lat także nie było przerwy 20 letniej ;) Bardzo chcieliśmy tego dziecka ale Ono odeszło tak bywa w życiu wierzymy że się uda bardziej wierzy w To moja połowa i dodaje mi siły .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 21:01

  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 2 marca 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax wrote:
    anastazja - jaki czas myślicie odczekać? Też miałaś przeżycia.. współczuje

    "Lubie" było przez przypadek bo pisze z komórki.

    W kwietniu mamy nadanie kariotypów. Wynik będzie pod konie mają, wiec starania zapewne od czerwca. Teraz nie zabezpieczamy się i nie pilnujemy (ja jedynie śluz oznacza i brane leki). Po tych wszystkich stratach aż się boje. 3 różne przypadki z tym, że gdyby nie moja czujność i hcg nawet o biochemicznej bym nie wiedziała...

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ