X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie W oczekiwaniu na starania - lato/jesień 2015
Odpowiedz

W oczekiwaniu na starania - lato/jesień 2015

Oceń ten wątek:
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety słyszałam również o przypadkach gdzie wyślizgnęło się dziecko pielęgniarce i upadło- bo noszą po 2 dzieci a potem są tragedie :( Nie wiem czy nie było nie tak dawno w telewizji że rodzice przypuszczali że dziecko im spadło bo dostało 10 pkt po porodzie a nagle potem dziecko było upośledzone...

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam dzisiaj straszną dolinę :( To chyba po części przez @, która wczoraj przyszła. U mnie mam wrażenie, że wszystko stoi w miejscu, nie wiem kiedy będę miała termin operacji, a do tego gin kazał mi zbadać migdałki, które mogły się przyczynić do zakażenia w ciąży, jeżeli są ropne. Byłam w lutym u laryngologa, który stwierdził, że faktycznie muszę je wyciąć, bo jest na nich nalot, ropa i są powiększone. Ale kazała mi jeszcze przyjść w marcu na kontolę. Poszłam więc w środę, ale pani dr była na zwolnieniu i w jej zastępstwie przyjął mnie inny lekarz, który stwierdził, że moje migdały są w rewelacyjnym stanie, nie ma żadnej ropy i nie trzeba ich wycinać. Zgłupiałam... Dwie zupełnie rozbieżne diagnozy. I komu ja mam teraz wierzyć? Chciałabym jak najlepiej przygotować się do kolejnej ciąży i jeżeli będzie potrzeba to pozbędę się tych migdałów, ale jeżeli jest z nimi ok to po co? Mam taki mętlik w głowie przez tych lekarzy, że chyba zwariuję. Wychodzi na to, że muszę jeszcze iść na konsultację do 3 laryngologa!

  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 17 marca 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narinka idź do kogoś jeszcze, do lekarza nr 3 i zobaczysz co Ci powie

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 17 marca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No będę musiała, ale powiem Ci szczerze, że już mam dosyć tego latania po lekarzach. Po porodzie przedwczesnym musiałam się sprawdzić pod każdym kątem i nie ma tygodnia od 2 miesięcy, żebym nie była u lekarza, alebo na badaniach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie

    Ja zaczynam starania od maja, jestem mamą aniołka Juli urodzonej w 23tc. Najchętniej już byśmy się starali ale czekamy na zielone światło od gina.

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 20 marca 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj carmen :-) Wiadomo co bylo powodem straty? To forum bardzo pomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 16:47

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodem była niewydolnośc ciśnieniowo szyjkowa, miałam mieć zakładany pessar ale pojawiło się krwawienie byłam w szpitalu i wdała się infekcja której nie udało się zwalczyć a dodatkowo odpływał płyn i trzeba było wywołać poród. Mała była zdrowa ważyła 600g i mierzyła 31cm.

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To rodzilas naturalnie? Jak tak to juz mozesz sue starac. Po sn zalecaja 3 miesiace i mozna. Kurcze dzis byl program na polsat cafe i takie maluszki jak twoja corcia ratuja ale nie zawsze sie udaje. Przykro mi :(

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze radzili poczekac 6 miesięcy a dodatkowo chwilowo walcze z infekcją więc starania muszą poczekać. Tak rodziłam naturalnie, my zdecydowaliśmy że nie będziemy ratować małej szanse na przeżycie były niewielkie a znamy przypadki gdzie skończyło się to potem chorobą dziecka a z tego co czytałam niewiele takich maluszków udaje się uratować.

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeleci :-) ti bylo twoje 1 dziecko czy macie dzieci?

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To było nasze pierwsze dziecko.

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 20 marca 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tym bardziej boli. Bedzie dobrze :-). Gin ma juz co do ciebie jakies plany jak zajdziesz w ciaze?

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak od początku ciąży mam brać luteine a w 12tc mam mieć założony szew no i pierwsze 3 miesiące będę leżeć.

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 20 marca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze :-) juz nie dlugo beda swieta i juz maj za pasem

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 20 marca 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, urodzilam martwa coreczke 26 lutego 2015r. Mam nadzieje ze i ja bede mogla cieszyc sie ciaza np na 10 rocznice slubu tj 13.08.2015 :)
    Wiara czyni cuda :)

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 20 marca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen1724 czym spowodowana była ta niewydolność? Miałaś kiedyś wcześniej zabieg? Ja się boję czy u mnie np. przy wywoływaniu poronienia (ciąża obumarła, poronienie zatrzymane) i potem przy zabiegu szyjka była odpowiednio otwarta czy lekarz musiał ją mechanicznie otwierać. To podobno może powodować problemy właśnie z szyjką w ciąży..

    monilia84 bardzo Ci współczuję :( trzymaj się mocno z nami.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam powodu szyjka zaczeła się skracać w 22tc i mała była ułożona główką w dół przez co był nacisk który spowodował pierwsze krwawienie a raczej delikatnie podbarwiony śluz krwią miałam mieć założony pessar ale dzień przed zabiegiem pojawiło się znowu krwawienie i już zostałam w szpitalu. Wcześniej wszystko przebiegało dobrze chociaż nie tyłam w dniu porodu ważyłam tyle samo co na początku ciąży.

  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen, ja przeszłam dokładnie to samo co Ty. Urodziłam 11.01 Synusia w 22tc przez tą moją cholerną szyjkę. Z tym, że ja już wcześniej miałam założony i pessar i szew okrężny, które niestety nie pomogły :( Teraz czekam na operację zakładania takiego specjalnego szwu-taśmy na wewnętrzną część szyjki, czyli przez brzuch będą mi to zakładać. Jest to u nas bardzo innowacyjna metoda i lekarze bardzoooo mało mówią o niej, ale to jest ogromna szansa dla kobiet, które mają problem z szyjką. Mój gin mówił, że z tą moją szyją nie donoszę żadnej ciąży jeżeli nie będzie ona podtrzymana taśmą. Więc czekam teraz z niecierpliwością na tą operację. Aha i mi mój gin kazał sprawdzić się u urologa i laryngologa, ponieważ problemy z tym związane mogły się przyczynić do infekcji. U urologa mi wyszło wszystko ok, natomiast bujam się trochę z laryngologiem, bo jeden mi powiedział, że moje migdałki są do wycięcia, a drugi, że są zupełnie zdrowe. A jak się okaże, że mam je ropne, to natychmiast muszę je wycinać, bo to mogło się przyczynić do zakażenia, gdyż migdały rozsiewają na cały organizm infekce. Trzymaj się ciepło i w razie pytań pisz, bo jestem dokładnie po takim samym przejściu jak Ty.

  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax wrote:
    To rodzilas naturalnie? Jak tak to juz mozesz sue starac. Po sn zalecaja 3 miesiace i mozna. Kurcze dzis byl program na polsat cafe i takie maluszki jak twoja corcia ratuja ale nie zawsze sie udaje. Przykro mi :(

    Też oglądałam ten program, ale nie dałam rady do końca :( Płakałam jak bóbr. I jeszcze do tego tam pokazywali chłopca z Polski - Kacperka... Takie imię jak naszego Aniołka. Nie dałam rady obejrzeć całego programu, było to ponad moje siły.

  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Carmen1724 czym spowodowana była ta niewydolność? Miałaś kiedyś wcześniej zabieg? Ja się boję czy u mnie np. przy wywoływaniu poronienia (ciąża obumarła, poronienie zatrzymane) i potem przy zabiegu szyjka była odpowiednio otwarta czy lekarz musiał ją mechanicznie otwierać. To podobno może powodować problemy właśnie z szyjką w ciąży..

    monilia84 bardzo Ci współczuję :( trzymaj się mocno z nami.

    Kochana pozwól, że opowiem ci jak było u mnie. Ja wcześniej nie miałam żadnych zabiegów na szyjce, a okazała się być ona u mnie bardzo słaba. Mój gin powiedział, że u mnie to jest sprawa anatomii, po prostu jest ona tak zbudowana, że nie daje rady w ciąży. Teraz wiem, że na pewno mam ją dodatkowo zmasakrowaną ponieważ nieźle mi majstrowali przy niej, żeby ratować ciążę. Najpierw miałam zakładany szew okrężny, potem pessar, a na koniec jeszcze łyżeczkowanie. Dlatego mi będą zakładali tę taśmę podtrzymującą od wewnątrz. Wtedy nie ma znaczenia co się dzieje z szyjką w tej części pochwowej, bo ta taśma trzyma wszystko od wewnątrz. Rozmawiałam z dziewczynami, które to mają i wszystkie szczęśliwie donosiły ciążę.

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ