X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Wywoływanie poronienia - Cytotec
Odpowiedz

Wywoływanie poronienia - Cytotec

Oceń ten wątek:
  • RainbowDash Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia2323 wrote:
    No na pewno poronienie farmakologiczne będzie dla Ciebie lepsze. Ja po 3 dniach leżenia w szpitalu i czekania aż coś się będzie działo już byłam tak zmęczona psyczhicznie, że zdecydowałam się na zabieg. Mam nadzieję, że nie będzie miało to negatywnych skutków przy kolejnej ciąży.

    Ja już miałam raz zabieg łyżeczkowania w 2014 roku. Teraz mam zaplanowane na poniedziałek ale jak mówię tabletki już nie działają, nie wiem czemu, więc pewnie zabieg mnie nie ominie chociaż lekarze mówią, żeby wrzucić na luz bo jeszcze coś się może zadziać

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia2323 wrote:
    No na pewno poronienie farmakologiczne będzie dla Ciebie lepsze. Ja po 3 dniach leżenia w szpitalu i czekania aż coś się będzie działo już byłam tak zmęczona psyczhicznie, że zdecydowałam się na zabieg. Mam nadzieję, że nie będzie miało to negatywnych skutków przy kolejnej ciąży.
    U mnie wywoływali 6 dni, rodziłam 8 godzin. 2 dnia proponowali łyżeczkowanie, ale jednak radzili żeby próbować farmakologicznie dalej. Tam na miejscu żałowałam, że się jednak nie zgodziłam na zabieg ale jak już się udało to mimo wszystko myślę, że lepiej. Mówili że jestem drugim takim przypadkiem i że to się bardzo rzadko zdarza żeby nie reagować na Cytotec.
    Nie wiem czemu mówią że 12tc to za duża ciąża na farmakologię, ja miałam w prawie 16 a robią do 22 TC w Polsce w ten sposób...

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • flowers77 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam poroniłam w 3 miesiącu nie byłam oczyszczona i nie mogę teraz zajść w ciążę co może być tego przyczyną? Mogły zrobić się zrosty? Widocznie organizm się nie oczyścił miałam wtedy 17 lat i nie poszłam do lekarza po tym bo nie chciałam żeby ktoś się dowiedział proszę o nie ocenianie byłam młoda i głupia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2018, 14:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    U mnie wywoływali 6 dni, rodziłam 8 godzin. 2 dnia proponowali łyżeczkowanie, ale jednak radzili żeby próbować farmakologicznie dalej. Tam na miejscu żałowałam, że się jednak nie zgodziłam na zabieg ale jak już się udało to mimo wszystko myślę, że lepiej. Mówili że jestem drugim takim przypadkiem i że to się bardzo rzadko zdarza żeby nie reagować na Cytotec.
    Nie wiem czemu mówią że 12tc to za duża ciąża na farmakologię, ja miałam w prawie 16 a robią do 22 TC w Polsce w ten sposób...

    Podziwiam, że dałaś radę. Ja wtedy się cieszyłam, że juz po wszystkim. Teraz po czasie trochę żałuję, bo muszę odczekać 3 miesiące żeby znowu próbować zajść w ciążę

  • flowers77 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o jakiekolwiek rady

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    flowers77 wrote:
    Proszę o jakiekolwiek rady
    Może warto zrobić histeroskopię i zobaczyć czy nie ma żadnych zrostów i czy wszystko w porządku z endometrium?

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia2323 wrote:
    Podziwiam, że dałaś radę. Ja wtedy się cieszyłam, że juz po wszystkim. Teraz po czasie trochę żałuję, bo muszę odczekać 3 miesiące żeby znowu próbować zajść w ciążę
    Ja też musiałam czekać 3 miesiące bo to spore obciążenie dla organizmu i po miesiącu dopiero beta mi spadła poniżej 5, łyżeczkowanie po takim mini-porodzie też robią żeby nie zostało łożysko ale u mnie powiedzieli że praktycznie nie było już czego usuwać bo samo zaczęło wychodzić. Sama jak o tym myślę teraz to trochę nie wierzę, że to się wszystko stało i jest już za mną. My kobiety jednak jesteśmy strasznie silne.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • flowers77 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję czyli mogą być zrosty ja czytałam o badaniu hsg czy też warto takie wykonać? Ja jestem ze Szczytna warmińsko mazurskie i nie wiem czy gdzieś tutaj robią histeroskopię jaką jest orientacyjna cena takiego zabiegu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2018, 19:10

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 1 lipca 2018, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG to badanie drożności jajowodów z kontrastem, histeroskopia to badanie macicy z możliwością pobrania wycinka albo nawet naprawienia czegoś jeśli to znajdą. Zrosty są czasem po łyżeczkowaniu np. Cena jakoś w granicach 2000 w mojej klinice ale na pewno można na NFZ też zrobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2018, 01:10

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowers ja myśle ze niekoniecznie to poronienie i jego możliwe następstwa typu zrosty musza być przeszkoda do zajścia w ciąże. Moze być wiele problemów, zaczynajac od zaburzeń hormonalnych i chyba od tego należało by rozpocząć diagnostykę a dopiero później badania bardziej inwazyjne i drogie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2018, 10:43

  • flowers77 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 lipca 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem tylko sęk w tym że jestem z partnerem od 8 lat od jakiś 6 lat kochamy się bez zabezpieczeń i nic to nie były starania o dziecko i nie martwiłam się tym,że nic z tego nie ma dopiero od nie dawna zaczęłam o tym myśleć i się martwić czy to możliwe że np. omijaliśmy tyle lat dni płodne? Kochamy się rzadko bo raz na tydzień nie raz nawet i na dwa tygodnie kiedyś było to częściej . A wy jesteście już mamami? Ile macie lat i ile się już staracie?ja w październiku skończę 29 lat i już tak bardzo chciałabym być mamą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2018, 11:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przy stosunkach raz na tydzień czy nawet dwa jest szansa, że omijacie dni płodne. Ale myślę, że na początek powinnaś pójść do lekarza i zacząć diagnostykę od tych najprostszych badań. No i przede wszystkim badanie nasienia partnera

  • flowers77 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 lipca 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi właśnie w tym tygodniu bądź następnym udaje się do ginekologa.Czy powinien dać mi jakieś skierowanie na badania? I jakie powinnam wykonać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to jest ze skierowaniem to nie pomogę, bo ja chodzę do lekarza prywatnie i za wszystkie badania płacę.
    Tutaj masz link do takiej ściągi badań
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/19WVqgOZrF-abnW6BdpntISprEBIbIxl5raD-TwtPxqs/edit#gid=382249119
    Któraś z dziewczyn to stworzyła kiedyś.

  • flowers77 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 lipca 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję A co znaczy ten skrót dpo w tych dniach ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień po owulacji

  • flowers77 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 lipca 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, tylko ja mam nie regularne miesiączki i w sumie nie wiem kiedy jest owulacja dokładnie

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 1 lipca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem staraliśmy się 2 lata a potem diagnoza azoospermia czyli brak plemników w ejakulacie. Zaszlismy dzięki in vitro za drugim podejściem i niestety się skończyło. Nie mamy już zaplodnionych komórek, muszę powtarzać całą procedurę od nowa... Ale boję się że zaś się coś takiego stanie

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • flowers77 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 lipca 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady a czy są jakieś suplementy,witaminy ułatwiające zajście w ciążę?

  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 1 lipca 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    flowers77 wrote:
    Dzięki za rady a czy są jakieś suplementy,witaminy ułatwiające zajście w ciążę?
    Dobrze by bylo, ale nie ma :D

    Jak to mówi mój dr: najwięcej dzieci mają alkoholicy :P

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ