X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Mai powiem tak Ja prowadziłam niby wykres na ovu i wraz sama sobie lepiej wyznaczyłam dni płodne nawet mniej więcej wiem kiedy zaszłam także obserwować siebie i jeszcze raz obserwować. ;) ;*

    Lucy 1983 Ja w listopadzie poronilam miałam zabieg w lutym poszłam na kontrolę wszystko wyszło super,a badania nie Mam pojęcia bo nie robiłam ani tarczycy ani prolaktyny ale dziewczyny pewnie niedługo Cię o wszystkim poinformuja; );) pozdrawiam.

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy, moim zdaniem na usg chwilę po okresie. powie ci czy wszystko zostalo ladnie oczyszczone, a dodatkowo powie ci jakiej grubosci masz endometrium - co ma duzy wplyw na implantacje zarodka po zaplodnieniu.
    ja dzis mam w planach sprzątanie - jak sie zloszcze / smuce to zaczynam sprzatac :) wtedy skupiam sie na tym co robie, a nie mysle o tym o czym nie powinnam :)

    milego dnia dziewczyny !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 11:43

    lucy1983 lubi tę wiadomość

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Witam sie w ten sniezny dzien :)
    pracowalismy wieczorem dzielnie nad maluszkiem :) oby tylko byly tego efekty juz niedlugo :)
    ja tez zajrzalam wieczorem do neta poszukac co takie plamienie oznacza i jedyne co mogloby to oznaczac to chyba owulacja, przynajmniej mam taką nadzieje. I chociaz nigdy tak nie mialam to po porodzie jednak duzo sie w organizmie przestawia i moze od teraz bede dokladnie wiedziec kiedy wypada owu??? Zobaczymy

    Mama Mai, to super, ze wczoraj mialas udany wieczow z ukochanym :) na pewno niedlugo wyniki waszej pracy na pewno zaowocują ! :)

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy,

    podobno endometrium najlepsze kolo 14mm.
    Ja mialam robione badanie wieczorem w dniu zabiegu (sprawdzali jak krwawie i jaka krew).
    Na usg kontrolne poszlam 20 dni po zabiegu. Lekarz powiedzial,mi ze jesli po zabiegu widza ze jest srednio, to od razu zalecaja za 7 dni usg. Mi w szpitalu kazali za 30 dni. Lekarz powiedzial mi, ze usg po 1@ sluzy do zbadania endometrium itd ale zeby sprawdzic czy wszystko jest dobrze po zabiegu, to lepiej wczesniej.

    Traczyce sprawdzaj bardzo dokladnie. Mowie Ci to bo sama lecze sie od ponad 15 lat. Mysle,ze masz troszke za wysoko. Najlepsze przy staraniach i ciazy jest miedzy 1 a 2. Idz do endokrynologa. Zwykly euthyrox slicznie Ci wyreguluje i bedzie wszystko dobrze :)

    Buziaki wielkie :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    meeegi1771 - mam nadzieję, że to kwestia kilku dni :P hehe :) nadzieja umiera ostatnia podobno :D

    Rachele- a jeszcze walczę z pozostałościami choroby ;) a tak to staram się nie myśleć i nie wkręcać choćby najdrobniejszych objawów ciąży :P

    Jangwa maua, a kiedy masz termin @?
    trzymam kciuki żeby sie nie pojawił :)

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wróciłam do normalnych cykli to 15/16 lutego ... oby się nie pojawił :D

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Jeszcze dzis nie robilam. Staram sie robic kolo godziny 13 (wyczytalam, ze to jest najlepsza pora). W tym momencie nie pije juz od pol godziny ( i jak mi sie chce pic! :) ). Podejzewam, ze owu bedzie niedziela\poniedzialek i staram sie zaplanowac serduchowanie :) Jesli dzis nie bedzie owulacji, to moze lepiej zrobic dzien regeneracji? Kazdy mowi co innego, ze najlepiej co 2gi dzien bo plemniczki sa silnijesze, inni ze to nie ma znaczenia.... Zobacze najpierw jak wyjdzie test :)
    Wy pracujecie dzis, prawda? :)

    Rachele, ja najczęściej spotykałam się z opinią że najlepiej jest kochać się co 2-3 dni. Plemniki żyją w ciele kobiety 3-5 dni. niektore nawet 7 :) tak wiec kochając się co 2 dni plemniki są cały czas obecne i czekają na jajeczko. taka tez metode stosowałam, bo przeczytalam tez gdzies ze taka czestotliwośc najlepiej wplywa na jakość nasienia.
    owocnego starania kochana :) życzę twojemu mężczyźnie dużo sił witalnych :)

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    Jak wróciłam do normalnych cykli to 15/16 lutego ... oby się nie pojawił :D

    to jeszcze tydzien niepewnosci, ale czas na pewno szybko zleci ! :)

    idziesz na wolontariat po weekendzie? na czym on polega? Uważam, że to super pomysł i na pewno tez jesteś dużym wsparciem dla innych. można też samemu w takich sytuacjach docenić to co się ma...
    buziaki

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Kejt* wrote:
    Rachele, ja najczęściej spotykałam się z opinią że najlepiej jest kochać się co 2-3 dni. Plemniki żyją w ciele kobiety 3-5 dni. niektore nawet 7 :) tak wiec kochając się co 2 dni plemniki są cały czas obecne i czekają na jajeczko. taka tez metode stosowałam, bo przeczytalam tez gdzies ze taka czestotliwośc najlepiej wplywa na jakość nasienia.
    owocnego starania kochana :) życzę twojemu mężczyźnie dużo sił witalnych :)

    Przychylam się do tego co napisała Kejt- też tak czytałam.

    Miłego <3 i czekam na dobre wiadomości od wszystkich starających się o dzidziusia!

    A Zafasolkowanym dziewczynom życzę spokojnego dnia! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 12:11

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie tylko raz w tygodni ten wolontariat więc w środę idę .. hmm... na razie nie wiele się dowiedziałam co będzie do mnie należało, ale jestem na oddziale psychiatrycznym w szpitalu więc na pewno będzie co robić :) testy psychologiczne, rozmowa, diagnoza, terapia...pewno coś takiego z czasem, ale to muszę się na razie oswoić co i jak :)

    Oby szybko zleciały te dni i @ się nie pojawiła :D

    *Kejt* lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie samopoczucie dobre. Sprzątam z mezulkiem od rana ;)
    Tez czytałam ze najlepiej co dwa dni się przytulać w okresie plodny i u mnie w poprzedniej ciąży zadziałało. W tej przytulanka było na około 3 dni przed owu ale żołnierzyki grzecznie poczekaly ;)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 7 lutego 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Kejt* wrote:
    Rachele, ja najczęściej spotykałam się z opinią że najlepiej jest kochać się co 2-3 dni. Plemniki żyją w ciele kobiety 3-5 dni. niektore nawet 7 :) tak wiec kochając się co 2 dni plemniki są cały czas obecne i czekają na jajeczko. taka tez metode stosowałam, bo przeczytalam tez gdzies ze taka czestotliwośc najlepiej wplywa na jakość nasienia.
    owocnego starania kochana :) życzę twojemu mężczyźnie dużo sił witalnych :)

    Dziekuje Ci ogromnie ze rade :) Test negatywny i dzis raczej bedzie regeneracja zolniezykow :) ... a jutro poworce do ataku :)
    Sciskam Cie mocno!

    *Kejt* lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 7 lutego 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia, Pszczola, dziekuje Wam rowniez za porade :) tak tez zrobie :)

    Jangwa_Maua, podziwiam Cie! Nie juz wielu takich osob jak Ty, ktore poswiecaja czas dla innych. Oddzial ciezki! Trzymam za Ciebie kciuki! :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Lucy,

    podobno endometrium najlepsze kolo 14mm.
    Ja mialam robione badanie wieczorem w dniu zabiegu (sprawdzali jak krwawie i jaka krew).
    Na usg kontrolne poszlam 20 dni po zabiegu. Lekarz powiedzial,mi ze jesli po zabiegu widza ze jest srednio, to od razu zalecaja za 7 dni usg. Mi w szpitalu kazali za 30 dni. Lekarz powiedzial mi, ze usg po 1@ sluzy do zbadania endometrium itd ale zeby sprawdzic czy wszystko jest dobrze po zabiegu, to lepiej wczesniej.

    Traczyce sprawdzaj bardzo dokladnie. Mowie Ci to bo sama lecze sie od ponad 15 lat. Mysle,ze masz troszke za wysoko. Najlepsze przy staraniach i ciazy jest miedzy 1 a 2. Idz do endokrynologa. Zwykly euthyrox slicznie Ci wyreguluje i bedzie wszystko dobrze :)

    Buziaki wielkie :)


    Dzięki Rachele i Kejt za wasze rady... na razie odczekam jeszcze na tą wizytę, jak nie dostanę @ do tego czasu, to najwyżej powtórzę usg jeszcze póżniej...

    Jeśli chodzi o tarczycę to też mam przeczucie, że TSH ciut za wysoko, moja gin nie skomentowała tego wyniku, bo powiedziała że jest w normie (norma do 4) i powiedziała że sprawdzimy to za miesiąc. No to zobaczymy... A jak nie to najwyżej zrobię sobie te badania prywatnie albo znajdę jakiegoś endokrynologa, który może inaczej na to spojrzy...

    Pozostaje mi więc tylko zachować cierpliwość i zajadać te orzechy ;)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 7 lutego 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lucy1983 wrote:
    Dzięki Rachele i Kejt za wasze rady... na razie odczekam jeszcze na tą wizytę, jak nie dostanę @ do tego czasu, to najwyżej powtórzę usg jeszcze póżniej...

    Jeśli chodzi o tarczycę to też mam przeczucie, że TSH ciut za wysoko, moja gin nie skomentowała tego wyniku, bo powiedziała że jest w normie (norma do 4) i powiedziała że sprawdzimy to za miesiąc. No to zobaczymy... A jak nie to najwyżej zrobię sobie te badania prywatnie albo znajdę jakiegoś endokrynologa, który może inaczej na to spojrzy...

    Pozostaje mi więc tylko zachować cierpliwość i zajadać te orzechy ;)

    Widelki sa bardzo szerokie. Norma jest norma. To ze wynik miesci sie w normie, nie oznacza, ze jest dobry w trakcie ciazy. Ja zrobilam hormony w trakcie staran. Potem powtorzylam w 5 tyg ciazy. W 6 bylam u endo i powiedzial, ze nie trzeba zwiekszac dawki leku, bo tsh jest ladnie duzo ponizej 2.
    Zrob sobie badania nawet spokojnie po @. Jest gdzies watek o starajacych sie z problemami z tarczyca. Dziewczyny pisza, ze juz w trakcie staran, zbijaja tsh ponizej 2. Polecam Ci ten watek, z pewnoscia znajdziesz duzo infomacji :)
    Buziaki

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 7 lutego 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci Rachel :) dla mnie to tez ogromna szans, bo mogę czegoś w praktyce się nauczyć, a nie jak na studiach sucha wiedza... :)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 7 lutego 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oeparol femina mogę oddać jakby któraś chciała ;);)

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • DomiBW Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 7 lutego 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu, jangwa_maua, meeegi1771, Rachele - dziekuje <3

    meeegi1771, pszczola i mama Martynki – gratuluje pozytywnych testow i trzymam kciuki za Kropeczki – niech zdrowo rosna!!

    Rachele – motywujesz wszystkich, wiec wierze, ze wkrótce pojawią się 2 kreseczki! Na pewno :) A, no i tez słyszałam ze niby co 2 dzien lepiej serduszkowac… choć kiedyś gdzies czytałam, ze jakiś mądy uczony mowil, ze na Bobaska powinno dochodzić do zblizen od zakończenia okresu to czasu az kobieta ma ochote i sile, wiec może warto czesciej…. Hmm… po prostu cieszcie się sobą! To najlepsza metoda. No stres ;)

    Mama Mai – była praca to i wktorce będą efekty – nie ma innego wyjścia :) A przecież praca nad Dzieciatkiem to najprzyjemniejsza z jakich znam :D

    Lucy – widze, ze mamy te same pytania i wątpliwości co do czasu kolejnej wizyty u gin. i rodzaju badan. Jak już pisałam wcześniej ja pojde w marcu po zakończeniu pierwszej @. Bo pewnie i tak więcej nie wytrzymam no i poproszę o badania.

    jangwa_maua – powodzenia na wolontariacie. Podziwiam!

    majeczka8 - jak samopoczucie?

    Maz wczoraj wrocil i humor mnie nie opuszcza :) Poza tym wiemy na 100% ze za dlugo czekac nie bedziemy z kolejnymi probami :) Jedno i drugie nie wytrzyma :D <3

    Udanej reszty soboty i gorących wieczorkow :*

    02.02.2015 [*]
    Wiosną nadzieja narodzi się ponownie :)
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 7 lutego 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co raz bliżej wizyta u gina juz Mnie strach ogarnia ! Trzymajcie kciuki dziewczyny

    DomiBW lubi tę wiadomość

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • DomiBW Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 7 lutego 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze! Powodzenia!

    meeegi1771 lubi tę wiadomość

    02.02.2015 [*]
    Wiosną nadzieja narodzi się ponownie :)
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ