Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
-
WIADOMOŚĆ
-
Mimik to sporo przeszlas z tymi lekarzami..to przykre ze nie potrafia nuec innego podejścia.
Mi jak na prenatalnych wyszly skoki tętna serduszka u synka to lekarz bo bylam u niego prywatnie kazał przyjechać do przychodni na nfz i dal mi skierowanie do poszerzenia diagnostyki i naprawde super podejscie bo nie bagatelizowal sprawy.
A pani gin od prenatalnych miał super jakości sprzęt i doświadczenie i bardzo długo mnie badala no ale usg nie wyszlo dobrze dlatego robiłam amniopunkcje ktora na szczęście wyszla prawidlowa
A Ty chcialas prywatnie zrobic usg ?
Bo dxiwi mnie ze nie chcial zrobić..jusella, Mimik lubią tę wiadomość
-
Mimik u mnie lekarka, która robiła połówkowe prenatalne powiedziała, że w CAŁEJ jej karierze nie zdarzyło się, żeby po dobrym USG urodziło się chore dziecko (kobitka tak około 60l).
Kurcze na dziwnych lekarzy trafiasz... ja na szczęście nie miałam tego problemu - ciążę prowadzi mi lekarz z b. długim stażem (pierwszą ciążę też on prowadził), ma rewelacyjny sprzęt a mimo to na prenatalne skierował mnie do kliniki.
Życzę byś w końcu trafiła na kompetentnego lekarza. Tylko nie wiem, czy pomiar NT będzie wiarygodny bo ten do któregoś tygodnia się robi chyba.Mimik, Agness27, IviQ lubią tę wiadomość
-
Agness27 wrote:Mimik to sporo przeszlas z tymi lekarzami..to przykre ze nie potrafia nuec innego podejścia.
Mi jak na prenatalnych wyszly skoki tętna serduszka u synka to lekarz bo bylam u niego prywatnie kazał przyjechać do przychodni na nfz i dal mi skierowanie do poszerzenia diagnostyki i naprawde super podejscie bo nie bagatelizowal sprawy.
A pani gin od prenatalnych miał super jakości sprzęt i doświadczenie i bardzo długo mnie badala no ale usg nie wyszlo dobrze dlatego robiłam amniopunkcje ktora na szczęście wyszla prawidlowa
A Ty chcialas prywatnie zrobic usg ?
Bo dxiwi mnie ze nie chcial zrobić..
Tak w obu wypadkach prywatnie.
Każdy kij ma dwa końce, zastanawiałam się czy może ja mam jakieś nierealistyczne wymagania, oczekiwania, Ale rozmawiając z innymi dostaje informacje zwrotną że to jest raczej racjonalne podejście, bez dramatyzowania czy w drugą stronę koloryzowania. Więc sama nie wiem o co chodzi...
-
jusella wrote:Mimik u mnie lekarka, która robiła połówkowe prenatalne powiedziała, że w CAŁEJ jej karierze nie zdarzyło się, żeby po dobrym USG urodziło się chore dziecko (kobitka tak około 60l).
Kurcze na dziwnych lekarzy trafiasz... ja na szczęście nie miałam tego problemu - ciążę prowadzi mi lekarz z b. długim stażem (pierwszą ciążę też on prowadził), ma rewelacyjny sprzęt a mimo to na prenatalne skierował mnie do kliniki.
Życzę byś w końcu trafiła na kompetentnego lekarza. Tylko nie wiem, czy pomiar NT będzie wiarygodny bo ten do któregoś tygodnia się robi chyba.
To bardzo pocieszające co piszesz. Na Nt jet za późno ale ono wyszło na tyle dobrze ze nie mam tu wątpliwości bardziej chodziło o obejrzenie serca i narządów wewnętrznych.Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2016, 10:40
-
Mimik wrote:To bardzo pocieszające co piszesz. Na Nt jet za późno ale ono wyszło na tyle dobrze ze nie mam tu wątpliwości bardziej chodziło o obejrzenie serca i narządów wewnętrznych.
Co do serduszka czy wszystko ok to możesz zrobic echo serca tylko to sie robi w okolicach 19-20 tyg bynajmniej mnie tak kierowali.Ja robiłam w Gdansku w Invicta u dr Chojnickiego-super specjalista i wszystko mówi i odpowiada na pytania.
Tylko ja byłam prywatnie bo na fundusz nie było miejsc i płaciłam 200zl
-
Agness27 wrote:Co do serduszka czy wszystko ok to możesz zrobic echo serca tylko to sie robi w okolicach 19-20 tyg bynajmniej mnie tak kierowali.Ja robiłam w Gdansku w Invicta u dr Chojnickiego-super specjalista i wszystko mówi i odpowiada na pytania.
Tylko ja byłam prywatnie bo na fundusz nie było miejsc i płaciłam 200zl
Dzięki może faktycznie na razie jest za szybko na powtórkę...
-
Mimik wrote:Dzięki może faktycznie na razie jest za szybko na powtórkę...
Albo dopytaj swojego ginekologa kiedy byś mogla zrobić echo bo mi mowil ze najlepiej właśnie 19-20 tydz bo wtedy lepiej widac.
Bedzie dobrzejusella, michaela lubią tę wiadomość
-
Z terminem to jeszcze ja po drodze gdzieś jestem
Mało się tu udzielam bo jak czytam właśnie historie Mimik to mnie krew zalewa. Po jakiego, że już tak brzydko napisze ch..a, każą robić biochemie nie pytając wcześniej o przyjmowane leki??? Albo czy była luteina czy dupek czy jakiś inny lek?? Przecież tu na tym forum widać, że zle wyniki biochemii to tylko przypadki gdzie mamy brały leki.
Mam ochotę założyć jakies stowarzyszenie i uświadomić tych wszystkich doktorkow i przyszłe mamy. Nikt nam tego stresu i zamawiania nie wróci!
Mimik dobry lekarza od usg to na polowkowych i tak powinien zbadac m.in. dokladnie serduszko i wtedy najwyżej odesle na echo. Skąd jesteś to może któraś z nas podpowie Tobie lekarza godnego zaufania.jusella, michaela, hopee, IviQ lubią tę wiadomość
Marcel Zdzisław vel. Pająk
PCO stwierdzone w 2008r.
05.2015 cb (6tc)
1-4cs z CLO+Ovitrelle; 5cs CLO+fostimon+ovitrelle
-
Dunda wrote:Z terminem to jeszcze ja po drodze gdzieś jestem
Mało się tu udzielam bo jak czytam właśnie historie Mimik to mnie krew zalewa. Po jakiego, że już tak brzydko napisze ch..a, każą robić biochemie nie pytając wcześniej o przyjmowane leki??? Albo czy była luteina czy dupek czy jakiś inny lek?? Przecież tu na tym forum widać, że zle wyniki biochemii to tylko przypadki gdzie mamy brały leki.
Mam ochotę założyć jakies stowarzyszenie i uświadomić tych wszystkich doktorkow i przyszłe mamy. Nikt nam tego stresu i zamawiania nie wróci.
Niestety zle wyniki biochemii nie sa spowodowane przyjmowaniem lekow. Ja nie bralam i nie biore zadnych a mimo to biochemie mialam kiepska. Usg bylo ok. Na szczescie Harmony wyszlo dobrze wiec kamien z serca. -
Mam wyniki Nifty,
t21: 1 6 i dziewięciu cyfr
t18: 1: 3 i dziewięciu cyfr
t13 1: 1 i dziewięciu cyfr.
zespołów delecyjnych nie stwierdzono czyli trisomii 9, 16 i 22 {cokolwiek to oznacza hehe}
no i dziewczynka.
Kurcze powiem Wam że po takim początku i po tym że mi ciągle mówią że to tylko w zakresie wad sprawdzonych to chyba po samym porodzie dopiero odetchnę. Jeszcze czeka mnie rozmowa z genetykiem na temat tych wyników. Może mnie ktoś oświeci skąd się wzięło to białko i czy robić te amniopunkcje (jakie jest ryzyko przy tych wynikach innych wad, czy to są wady poważne na tyle że wiedza o nich teraz może coś wnieść, czy to ryzyko badania inwazyjnego nie jest jednak większe niż pozostałych chorób o których mowa)
Chyba jestem rąbnięta że nie potrafię już uwierzyć że jest całkiem dobrze.Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2016, 17:48
Isia86, jusella, Nel@, Dunda, anian90, Moko, IviQ lubią tę wiadomość
-
Mimik super wyniki. Teraz główka do góry i ciesz się ciążą
od razu lepiej Ci będzie na sercu. A ryzyko amnio jest większe niż chorób dziecka, wiec chyba warto ją odpuścić
Agness27, jusella, Mimik, michaela lubią tę wiadomość
14.01.2016 - [*] 8t3d ;(
9.12.2016 - 38t1d - 3270g, 52cm)
-
Mimik gratulacje, super wynik!
Teraz musisz być dobrej myśli
Dziewczynki ja po połówkowym!!!z moim maluszkiem wszystko w porządku
dr wybadał go dokładnie, powiedział że żadnych nieprawidłowości nie widzi i nie ma wskazań do dalszej diagnostyki
(miałam wcześnie to usg bo jakby coś mu się nie podobało to amnio). Powiedział, że wystarczy zwykłe usg później
serduszko też w jak najlepszym porządku
jak to mi powiedział na usg w 13tyg, że jak nifty wyjdzie dobrze i połówkowe to będę mogła spać spokojnie, więc chyba muszę zacząć
jusella, Agness27, Isia86, Mimik, Moko lubią tę wiadomość
-
Anian najwyższy czas na spokojny sen
. Wyśpij się póki możesz bo końcówka ciąży jest przegwizdana
. Bezsenność, setki wycieczek na siku i inne "atrakcje". Ciesz się ciążą i zdrowym Synkiem no i wysypiaj się na zapas
Agness27, anian90, Isia86, Mimik lubią tę wiadomość