X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • ulinkaaa Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 31 marca, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yggy wrote:
    Cześć 🤗 Twoj post podniósł mnie na duchu... W pon miałam prenatalne 1 trymestru, jutro mam miec wynik pappa i lekarz ma dzwonić. Zaczynam lekko odlatywać ze scenariuszami...
    W lutym skończyłam 40...
    Usg było w normie, więc teraz wszystko "w rękach" urządzenia do przeliczania 🫣🥺

    Trzymam kciuki, będzie dobrze. Daj znać.

    Baszka, Yggy lubią tę wiadomość

  • Magdek92 Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 4 kwietnia, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny!

    pomyślałam, że opisze swój przypadek (i podniosę niektóre z Was na duchu, zwłaszcza te którym biochemia wyszła okropna a USG prawidłowe).

    wiek: 31 lat
    NT: 1,6
    Kość nosowa: obecna
    Przepływy w zastawce trójdzielnej: prawidłowe
    Wolna Beta: 7,5 MoM (!!!)
    PAPPA 0,62 MoM

    ryzyko skorygowane dla T21: 1:43 (te wysokie ryzyka jak widać przez biochemię).
    Przerażenie co dalej, pojechałam na następny dzień na test Harmony (czekałam okropne ok 2 tyg na wynik), w międzyczasie wizyta u mojego ginekologa, który mnie uspokoił i powiedział, że przy takim USG raczej powinno być wszystko ok. Po 2 tyg przyszyły wyniki Harmony - niskie ryzyka. Na chwilę mnie to uspokoiło, ale przecież mogły wyjść inne nieprawidłowości, który test przesiewowy nie wykryje.. Zapisałam się na amnio (robione w Holsamed w Katowicach, dr Ilski - polecam!), byłam przerażona powikłaniami...
    Po 1,5 tyg przyszły wyniki z mikromacierzy - Prawidłowy żeński! ♥️ później kariotyp - również prawidłowy! ♥️
    w końcu po 19 tyg ciąży, mogę się nią cieszyć!
    i tak btw, nie bójcie się amniopunkcji (wiem, łatwo powiedzieć), ale możliwość powikłań to tylko 0,5% i zdarzają się w większości przy wadzie płodu.

    trzymam za Was wszystkie kciuki, te oczekujące na wynik jak i te bijące się z myślami czy iść na amnio. Będzie dobrze, trzeba wierzyć do końca! ♥️

    Baszka, Yggy lubią tę wiadomość

  • Yggy Koleżanka
    Postów: 58 105

    Wysłany: 4 kwietnia, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulinkaaa wrote:
    Trzymam kciuki, będzie dobrze. Daj znać.

    Stało się trochę tak, jak podejrzewałam, pewnie głównie z uwagi na wiek, ryzyko dla T21 1:140

    Lekarz zalecił amnio, badz mogę zrobić też wolne DNA. Zrobiłam Sanco, znowu czekanie...

    Amnio mnie przeraża póki co. 🥺

    Marta.R. lubi tę wiadomość

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 489 402

    Wysłany: 4 kwietnia, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yggy wrote:
    Stało się trochę tak, jak podejrzewałam, pewnie głównie z uwagi na wiek, ryzyko dla T21 1:140

    Lekarz zalecił amnio, badz mogę zrobić też wolne DNA. Zrobiłam Sanco, znowu czekanie...

    Amnio mnie przeraża póki co. 🥺
    Dobrze zrobiłaś, spokojnie, myślę, że będzie dobrze, ale pamiętaj też że zespół Downa to nie najgorsza rzecz na świecie, uwierz mi

    shikaka86 lubi tę wiadomość

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Karolek Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 kwietnia, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, postanowiłam napisać, być może trochę mi ulży... sama nie wiem :( u nas również wysokie ryzyko Zd że względu na biochemię. Usg książkowe, wszystkie parametry idealnie na środku a jednak... po tescie Pappa z ryzyka podstawowego 1:344 (33lata) wzrosło do 1:109 - jestem zalamana:( bialko pappa 0.445 a beta 2.433. W pierwszej ciazy mieliśmy podobna sytuację tylko że ryzyko było ciut mniejsze- z ryzyka podstawowego 1:703(wtedy 29 lat) wzrosło do 1:243 (bialko 0.319, beta 1.217). Synek urodzil sie zdrowy w 37 tc z niska waga urodzeniowa. Wtedy przezywalam koszmar ale teraz jest 100 razy gorzej bo i ryzyko o wiele wyzsze... w poniedziałek mam Amniopunkcje , nie wiem jak zniosę oczekiwanie na wynik:( nie śpie, nie jem, cały czas płacze i jest to silniejsze ode mnie :(( czytam wasze wpisy, które podnoszą mnie na duchu a z drugiej strony boję się czy mnie to szczęście nie ominie:( trzymajcie się kochane !!!

  • Minki Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 6 kwietnia, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Podczytuje Was od jakiegoś czasu ale nie znalazłam podobnego wyniku. Mam pytanie, czy któraś z Was miała doczynienia z tak niskim wynikiem PAPPA? Dodam tylko że wynika Sanco wyszedł prawidłowy ale znając życie pewnie i tak wyślą mnie na amniopunkcję (wiek 35). Miała tak któraś z Was i ryzyka na prenatalnym były ok, że nie trzeba było robić amnio?

    https://zapodaj.net/plik-9sQPVaQsfO

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia, 17:21

  • NN Autorytet
    Postów: 436 179

    Wysłany: 6 kwietnia, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale musisz poczekać aż przeliczą ci to na mom i uwzględnia obraz z USG. Nie denerwuję się, masz wynik samcom prawidłowy więc prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak jest bardzo bardzo małe, a amio to tylko propozycja nikt ci siłą jej nie zrobi

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • Minki Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 11 kwietnia, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Wczoraj wróciłam z prenatalnych i tak jak się domyślałam jest niezbyt:
    Badanie wykonano 12t5d
    Wiek ciążowy 11t6d
    FHR 175
    CRL 53 mm
    NT 1,8 mm
    Płyn owodniowy w normie
    Pępowina 2 naczynia
    Kość nosowa obecna
    Przepływy na zastawce trójdzielnej: zwykła
    Anatomia płodu: wszystko prawidłowo
    Wolne bthcg 65,90 iu/l = 1,434 MoM
    Pappa-a 0,210 iu/l = 0,154 MoM
    Uterine artery PI 1,89 = 1,130 MoM

    T21 r.p. 1:187 r.s. 1:99
    T18 r.p. 1:432 r.s. 1:397
    T13 r.p. 1:1360 r.s. 1:56

    Preklapsja:
    przed 34W 1:57
    Przed 37W 1:20
    Przed 42W 1:6

    Oczywiście dostałam acard 150 i skierowanie do genetyka i amniopunkcję, ale lekarz powiedział że on by się nie zdecydował na nią przy tych wynikach. Wiek 35 i wynik sanco zrobiłam w 10w3d i wszystko wyszło prawidłowo a ryzyka niskie. Sama nie wiem co mam robić jestem roztrzęsiona...prośba o jakiekolwiek słowa doradzenia, wsparcie i modlitwę...

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 11 kwietnia, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ciężko doradzić widzę że wyszła Ci pępowina dwunaczyniowa.. Ja przy tej anomali + wysokim ryzykiem T21 (1:79) dostałam skierowanie na amio z marszu .. niziutko też masz białko pappa dobrze że accard już masz. Mogą pojawić się problemy z łożyskiem na późniejszym etapie ale nie muszą!
    Myślę że z racji tej że masz za sobą sanco powinnaś być dobrej myśli 🤞 co do amio to już niestety Ty musisz zdecydować czy sam wynik sanco Ci wystarczy czy dla świętego spokoju chcesz pogłębić badania 😏

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 489 402

    Wysłany: 11 kwietnia, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku naprawdę trudno coś doradzić. Zaczęłabym od tej modlitwy. Serio ja jestem w wierząca, zamawiam msze święte za dziecko które noszę. Jeśli badania genetyczne które robiłaś wyszły prawidłowo to nie powinno być problemu. Mi kiedyś na prenatalnych pani doktor mówiła że wysokie ryzyka mogą wyjść z różnych przyczyn niekoniecznie wad genetycznych. Ochłoń i porozmawiaj rzeczowo z ginekologiem.

    Kokrocz lubi tę wiadomość

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Pmm Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 kwietnia, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. Historia podobna jak u wielu, wczoraj odebrałam prenatalne (nieszczęsny PAPPA) i jestem załamana. Wiek 36 lat.
    T21 ryzyko podst. 1:186 skorygowane 1:684
    T18 ryzyko podst. 1:437 skorygowane 1:172
    T13 ryzyko podst. 1:1376 skorygowane 1:1146

    Preeklampsja przed 37tc 1:69
    Wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tc 1:44

    Wolne bHCG 0,489 MoM
    Białko PAPPA 0,281 MoM

    W USG wszystko dobrze NT 1,49, kość nosowa obecna.

    Amniopunkcję mam dopiero 08.05, bo można ponoć po skończonym 15 tc. To czekanie na wynik, makabra... Chyba zdecyduję się na Harmony...

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 57 21

    Wysłany: 24 kwietnia, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tej cenie masz nifty pro, który dodatkowo bada dużo mikro delelecji.

    https://badanienifty.pl/test-nifty-pro/zakres-badania/#co-bada-test-nifty-pro


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 20:27

  • Kofinka Koleżanka
    Postów: 46 100

    Wysłany: Dzisiaj, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam pytanie do dziewczyn które robiły badania genetyczne z krwi typu Nifty, sanco, hormony itp, czy mogłybyście podać jaką miałyście % frakcje płodu we krwi matki i w kt tygodniu?

‹‹ 630 631 632 633 634
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ