X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do nastrojów to ja nie mam za dobrego:/ dobija mnie dosłownie wszystko dookoła plus stres związany wynikami bo nawet boję się czytać o dzieciach itd itd więc gram w jakieś durne gry by zabić czas ale jakoś łyz mi same lecą. Czuję się jakoś niepewnie i cholernie zdołowana

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ wrote:
    tez mnie dzis cos kłuje:/
    Oj! wiem od lekrza że jak kłuje to jakieś wiązadła macicy się naciągają - to tak ma być i samo wkońcu przejdzie. Tylko bóle skurczowe są niebezpieczne.
    Tylko ja ich nie potrafię rozróżnić :-/

    Sezon grilowy ...ehhh słonko, leżaczek i piweczko schłodzone ... Trzeba będzie się ratować jakąś bravarią 0.0% patrząc tęsknym wzokiem na zawartość butelek pozostałych biesiadników :-P

    IviQ lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie za specjalnie rozróżniam te bóle....
    no właścnie lech 0% i wzrok wbity w butelki współboiesiadników....
    ale co zrobić, coś za coś :p

    Kaśku lubi tę wiadomość

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ wrote:
    A co do nastrojów to ja nie mam za dobrego:/ dobija mnie dosłownie wszystko dookoła plus stres związany wynikami bo nawet boję się czytać o dzieciach itd itd więc gram w jakieś durne gry by zabić czas ale jakoś łyz mi same lecą. Czuję się jakoś niepewnie i cholernie zdołowana
    IviQ teraz widzę że znikło mi jeden post. Nie ładnie
    Napisałam że mi czasem popłakanie pomagało. Jak się wypłakałam to mi lżej było ale potem zaczynałam szukać czegoś żeby głowę zająć i nie myśleć bo nie można się tak zadręczać. No i wyobrażanie sobie jak dzwonią z dobrymi wynikami też pomagało :-)

    IviQ ty miałaś badanie 13.04 prawda? to pomyśl że ten najgorszy pierwszy tydzień już minął.

    Wiesz NT u ciebie jest naprawdę super i tego trzeba się trzymać i wierzyć że będzie dobrze. Napisz coś jeszcze o usg, czy badali serduszko i przepływy? i jak wyszły?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2015, 15:52

    IviQ lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo właściwie mi nic nie powiedzieli tylko że ok .. że serce bije i że widać nóżki i rączki i to wsio....jak dorwę jutro wyniik w rękaę to napisze co tam dokładnie napisali

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Wczoraj rozłożyła mnie gorączka i byłam zupełnie nie do życia :-| jak dziecko, beczałam co chwilę. Jestem nieznośna w takich momentach, oby się to nie skończyło rozwodem :-D ale mąż dzielnie robił mi zimne okłady i mam nadzieję, że dziś będzie lepiej.

    IviQ, mam nadzieję, że nowy dzień przyniósł choć trochę lepszy nastrój. Ale rozumiem Cię, bo sama bardzo podobnie reagowałam. Przez pierwszych pięć dni, jedyne rzeczy, jakie mogłam robić w sieci, to czytanie forów internetowych na temat mojej sytuacji i układanie wirtualnego pasjansa - kilkadziesiąt razy dziennie! Po prostu godzinami, jak w transie, klikałam w te karty.

    Bałam się "wyjść" poza te dwa rejony, żeby nie trafić przypadkiem na inne informacje o dzieciach. Zresztą, jak już zadzwonili z wynikiem to też nie rzuciłam się radośnie na poszukiwanie wózka... Nadal mam w sobie pewną rezerwę. Mam nadzieję, że to minie, jak jutro zobaczę, że moja krewetka jest cała i zdrowa.

    IviQ i patrzyłam jeszcze raz na twoje wyniki i tak: Ty NT masz 1,0 - ja mam NT 2,2, Ty masz białko w normie, ja miałam 0,47 MoM - czyli za niskie, Ty masz betę 3,0 MoM, ja miałam 2,87 MoM. Czyli właściwie betę mamy zbliżoną, a pozostałe parametry u Ciebie są dużo lepsze. Naprawdę nie widzę innej możliwości, niż to, że wszystko jest dobrze :-)

    Kaśku, Ty z kolei koniecznie daj znać po dzisiejszej wizycie, czy z małym jegomościem wszystko ok, a Twoje obawy są nieuzasadnione. Oczywiście zakładam, że tak :-P

    I coś tak czuję, że na dniach poznamy też wyniki Berci :-)

    Kaśku lubi tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry!!!
    Dzis po poludniu ide do mojej gin na wizyte no i zdecydowalam ze zabieram juniora na usg.Poczytalam,przygotowalam sie i jego przedewszystkim :D
    Opowiem wam co i jak wieczorem...
    czy wy tez macie takie ataki głodu jak ja????...wczoraj koszmar..jadłam co popadnie..niedobrze mi bylo jak cholera...dzis rano znowu...Musze sie opanowac bo mam duuuuuzaaaaa nadwage a to dopiero polowa ciazy...:(

    Milego dnia wam zycze..

    Kaśku lubi tę wiadomość

    bercia
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bercia, a w którym Ty jesteś tygodniu? Nie wiem, czy już pisałaś, czy mi po prostu umknęło - ale znasz już płeć?

    Ja mam problem odwrotny do Twojego - niespecjalnie mam apetyt. Dziś zaczęłam 17 tydzień, czyli właściwie kończę czwarty miesiąc, a na wadze, jak się uprę - 1 kg na plusie. Do końca trzeciego miesiąca mnie to nie martwiło, bo podobno dużo kobiet w ogóle nie przybiera w tym okresie, albo nawet chudnie (chociaż ja nie wymiotowałam ni razu), ale sądziłam, że w czwartym miesiącu zacznie się przybieranie - czytałam, że min. 1 kg na dwa tygodnie.

    Muszę o tym jutro z gin. pogadać, bo nie wiem na czym problem polega. Nie jem wcale super lekko, są i makarony i słodyczy trochę, przemiana materii żadna, kibelek odwiedzam raz na jakieś 10 dni :-| (przed ciążą też tak było), więc ja nie wiem, co się z tym żarciem dzieje. W złoto się nie zamienia :-D

    Kaśku lubi tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Bercia, a w którym Ty jesteś tygodniu? Nie wiem, czy już pisałaś, czy mi po prostu umknęło - ale znasz już płeć?

    Ja mam problem odwrotny do Twojego - niespecjalnie mam apetyt. Dziś zaczęłam 17 tydzień, czyli właściwie kończę czwarty miesiąc, a na wadze, jak się uprę - 1 kg na plusie. Do końca trzeciego miesiąca mnie to nie martwiło, bo podobno dużo kobiet w ogóle nie przybiera w tym okresie, albo nawet chudnie (chociaż ja nie wymiotowałam ni razu), ale sądziłam, że w czwartym miesiącu zacznie się przybieranie - czytałam, że min. 1 kg na dwa tygodnie.

    Muszę o tym jutro z gin. pogadać, bo nie wiem na czym problem polega. Nie jem wcale super lekko, są i makarony i słodyczy trochę, przemiana materii żadna, kibelek odwiedzam raz na jakieś 10 dni :-| (przed ciążą też tak było), więc ja nie wiem, co się z tym żarciem dzieje. W złoto się nie zamienia :-D


    Michciu..jestem 19m i 5 dni ciazy :d
    Przez pierwsze 3 miesiace tez niewiele jadlam bo nie moglam..mulilo mnie strasznie,draznily zapachy a jak juz jadlam to zazwyczaj kwasne owoce w tym cytryny pozeralam i grapefruity.Odrzucilo mnie od kawy cebuli i czosnku.
    Przemiane materii mam dobra.Mysle ze to zasluga kefiru,ktorego wypijam minimum 0,5 l dziennie.Mniamusny taki zimny z lodowki :D

    Plci jeszcze nie znam.Moze wlasnie dzis dzidzia zechce pokazac swe klejnoty :D
    Za tydzien,z wynikow amniopunkcji i tak bedzie wiadomo jaki kariotyp.
    Przy pierwszym dzicku do chwili porodu nie wiedzielismy co dostaniemy w prezencie.No i wyszedł chlopiec :D

    Kaśku, IviQ, macduska lubią tę wiadomość

    bercia
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć laseczki po weekendzie :-)
    Tak Michcia dokładnie zamienia się w złoto :-P hahaha
    Ja najpierw schudłam - zresztą to u mnie znak rozpoznawczy ciąży zaczynam chudnąć bez powodu. Teraz już odrobiłam. Ataki głodu też mam. Staram sie nad nimi panować, wiecie że mam przypominajki w telefonie ustawione żeby jeść tak co 2-3h i to mi pomaga. Oczywiście jak się stosuję... bo jak się zestresuje to mam gdzieś jedzenie... Pewnie dlatego moja waga znowu stanęła w miejscu.

    Grubcia koniecznie daj znać jak było na wizycie!

    IviQ a Ty koniecznie napisz co z tym USG jak go już dorwiesz.

    Ja pędzę szykować się na wizytę. Jak wrócę to też zdam relację. buziaczki :*

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michacia dokładnie jak piszesz... tylko B-HCG ale sters jest i to chyba coraz większy z kazdym dniem. Ja pracuje co pomaga bo przynajmniej pół dnia wypełniione gadką o nieczym z klientami a co do netu to też unikam bo się boje ze będize o dizeciach. Mam takie aplikacje na telefon o rozwoju ciązy to do nich od 2 tyg nie zagladam bo nie chce czytac jak sę dziecko rozwija. Unikam też cięzarnych koleżanek a mam niestety takowe koło siebie:/
    Dzięki za wsparcie. niestety jeszcze z 1,5 tyg czekania na wynik/ masakra


    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaku kurcze jednak musze mieć badanei w domu w drugiej torebce . byłam pewna że mam w pracy a tu lipa. ale na pewno dziś sprawdze. Sama jestem ciekawa co tam jeszcze było oprócz tego co już podałam

    Kaśku lubi tę wiadomość

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja już po.
    Słyszałam bicie serduszka i lekarz powiedział że wszystko jest ok, ale nie robił usg :-( Dal tylko skierowanie na USG połówkowe i stwierdził że nie ma sensu teraz maluchowi przeszkadzać bo za chwilę sprawdzimy dokładnie co u niego słychać.A ta chwila to 3 tygodnie przecież to wieczność. No cóż... Dziś nadal mnie brzuch bolał nie bardzo troszkę tylko i lekarz powiedziął że jak boli to mam leżeć i nadal brać dupka i nospę. I mam zacząć brać Prenatal Duo moje pierwsze witaminki ciążowe :-D

    Teraz czekam z niecierpliwością na wieści od was :-)

    IviQ spokojnie ja też ciągle coś zapominam, przekręcam ale gubię a potem znajduję w dziwnych miejscach...

    Wiesz pytam o to usg bo jeden z lekarzy mówił mi że zespół downa bez wady serca zdarza się dość rzadko i poprawne wyniki usg jeśli chodzi o budowę serca i przepływy krwi są bardzo istotne i to bardzo dobry znak :-)

    8R8Zp1.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziołchy :D
    No ja tak jak u Kaśku...
    Szybka wizyta..sprawdzenie czy serducho bije.Młody byl ze mna ale byl srednio zainteresowany didziusiem na ekranie.Bardziej go interesowal sam aparat usg i do czego sluza te wszystkie przyciski :D
    Ale chwalil sie dziadkowi ze slyszal jak serduszko bije.Nie dowiedzielismy sie o plec dziecka bo dokladne usg tzw polowkowe bede miala dopiero za dwa tyg.wiec wtedy bedzie dokladniejsze badanie Pewnie wczesniej dowiem sie z wynikow amnio czy to chlopiec czy dziewczynka :(

    Kaśku lubi tę wiadomość

    bercia
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku wrote:
    Hej ja już po.
    Słyszałam bicie serduszka i lekarz powiedział że wszystko jest ok, ale nie robił usg :-( Dal tylko skierowanie na USG połówkowe i stwierdził że nie ma sensu teraz maluchowi przeszkadzać bo za chwilę sprawdzimy dokładnie co u niego słychać.A ta chwila to 3 tygodnie przecież to wieczność. No cóż... Dziś nadal mnie brzuch bolał nie bardzo troszkę tylko i lekarz powiedziął że jak boli to mam leżeć i nadal brać dupka i nospę. I mam zacząć brać Prenatal Duo moje pierwsze witaminki ciążowe :-D

    Teraz czekam z niecierpliwością na wieści od was :-)

    IviQ spokojnie ja też ciągle coś zapominam, przekręcam ale gubię a potem znajduję w dziwnych miejscach...

    Wiesz pytam o to usg bo jeden z lekarzy mówił mi że zespół downa bez wady serca zdarza się dość rzadko i poprawne wyniki usg jeśli chodzi o budowę serca i przepływy krwi są bardzo istotne i to bardzo dobry znak :-)


    No widzisz a moja pierwsza PAni doktor z przychodni kazała mi od 7 tyg brać końskie dawki witamin, a jak poszłam prywatnie to mi powiedziała że nie bo wit A jest szkodliwa dla płodu i od 13, a zrobił się już 13....więc dupa brałam cały czas. Udusiłabym tą pierwszą najchętniej za to zwłaszcza że jej tłumacze ze bardzo zdrowo się odżywiam i jem bardzo dużo warzyw i owoców kilka razy dziennie i uważam że nie potrzebuje suplementacji dodatkej poza kwasem foliowym, ale ona swoje..

    co do wyników
    rozpoznanie: żywy płod , czynność serca obecna
    CRL 46,5 mm
    NT 1mm
    FHR 164 ud/min
    BPD 14,9 mm
    łożysko wysoko, ściana tylna
    płyn owodniowy w normie

    Anatomia płodu:
    czaszka/mózg; kręgosłup;brzuch, -obraz prawidłowy
    żołądek, pęchcerz moczowy, ręce, stopy-obraz widoczny
    zatem wszytsko ok. Nie mam tylko nic napisane o tej kości nosowej:/

    jedynie ta BHCG
    ale jak na moje pacjentce nalezy sie cos wiecej niz tekst USG jest w normie i do widzenia. Jakby wiecej nas informowali przy USG o mozliwosciach interpretacji wynikow to moze od razu bym poszla na nifty zamiast czekac 2,5 tyg na wyniki Pappa, a nawet jak nie to jakos bym psychicznie sie moze przygotowala...
    natomiast nie mam nic o przepływach krwi i budowie serca, szczerze mowiac bardzo załuję że nie poszłam na te badania gdizes do prywatnej kliniki, ale człowiek wierzy ze sprawdza wsyztsko

    Kaśku brzuch też mnie bolał i jakoś mi słabo i iedobrze było dziś, ale już sie polepszyło:) psychicznie też:) właśnie pichcę obiadek)
    a co to jest USG połówkowe? bo nawet nie wiem szczerze mówiąc, czym się różni od zwykłego?

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grubabercia wrote:
    Hej dziołchy :D
    No ja tak jak u Kaśku...
    Szybka wizyta..sprawdzenie czy serducho bije.Młody byl ze mna ale byl srednio zainteresowany didziusiem na ekranie.Bardziej go interesowal sam aparat usg i do czego sluza te wszystkie przyciski :D
    Ale chwalil sie dziadkowi ze slyszal jak serduszko bije.Nie dowiedzielismy sie o plec dziecka bo dokladne usg tzw polowkowe bede miala dopiero za dwa tyg.wiec wtedy bedzie dokladniejsze badanie Pewnie wczesniej dowiem sie z wynikow amnio czy to chlopiec czy dziewczynka :(
    hehe ja pewni to samo z Nifty się szybciej i pewniej dowiem niż z USG. no ale jeszcze jakiś tydzien...

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Bercia, a w którym Ty jesteś tygodniu? Nie wiem, czy już pisałaś, czy mi po prostu umknęło - ale znasz już płeć?

    Ja mam problem odwrotny do Twojego - niespecjalnie mam apetyt. Dziś zaczęłam 17 tydzień, czyli właściwie kończę czwarty miesiąc, a na wadze, jak się uprę - 1 kg na plusie. Do końca trzeciego miesiąca mnie to nie martwiło, bo podobno dużo kobiet w ogóle nie przybiera w tym okresie, albo nawet chudnie (chociaż ja nie wymiotowałam ni razu), ale sądziłam, że w czwartym miesiącu zacznie się przybieranie - czytałam, że min. 1 kg na dwa tygodnie.

    Muszę o tym jutro z gin. pogadać, bo nie wiem na czym problem polega. Nie jem wcale super lekko, są i makarony i słodyczy trochę, przemiana materii żadna, kibelek odwiedzam raz na jakieś 10 dni :-| (przed ciążą też tak było), więc ja nie wiem, co się z tym żarciem dzieje. W złoto się nie zamienia :-D
    a ja wiecznie głodna jestem, brzuch mi już zaczął wystawać spod bluzek jakiś miesiąc temu, teraz to jak byk już widać ze to ciąza a nie tłuszczyk, ale sądząc po prognozach wagowych to niby wszytsko w normie. Od początku ciązy przytyłam 2,5kg choć należę do szczuplych kobiet, tylko kurcze martwi mnie to ze co chcwila coś jem:/ jak tak dalej pójdzie to będę słoniem po porodzie a przy moim wieku to już nie schudnę w try miga:/ Staram się ćwiczyć coś codizeń by choć 100 kal spalić ale wiele ćwiczeń niestety odpada:(

    kobieta w ciązy podobno ma lepszą przemianę materiii bo krążenie lepsze, no i niby problem z zaparciami a u mnie odwrotnie, od lat się z tym borykałam, a teraz w końcu jest normalnie....

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grubabercia wrote:
    Hej dziołchy :D
    No ja tak jak u Kaśku...
    Szybka wizyta..sprawdzenie czy serducho bije.Młody byl ze mna ale byl srednio zainteresowany didziusiem na ekranie.Bardziej go interesowal sam aparat usg i do czego sluza te wszystkie przyciski :D
    Ale chwalil sie dziadkowi ze slyszal jak serduszko bije.Nie dowiedzielismy sie o plec dziecka bo dokladne usg tzw polowkowe bede miala dopiero za dwa tyg.wiec wtedy bedzie dokladniejsze badanie Pewnie wczesniej dowiem sie z wynikow amnio czy to chlopiec czy dziewczynka :(

    Ja nawet krótkiego usg dziś nie miałam tylko słuchałam serduszka detektorem tętna :-/
    A wiesz synek jak to facet, pokrętełka są najciekawsze ale widać, że na serduszko braciszka/siostrzyczki też zwrócił uwage :-P

    Bercia pomyśl że wszystko i tak jest już przesądzone jak to kiedyś Michcia napisała. Jeśli dobrze licze to jutro powinnaś dostać wynik, prawda? BO to będą już 3 tygodnie. Kochana naprawdę musi być z ciebie niezły twardziel, że jeszcze tam nie zadzwoniłaś!!

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ no rzeczywiście trochę przykrótki ten opis usg. Z tego co napisałaś wnioskuję że robiłaś na NFZ. Hmm a tam zawsze wszystko zależy od chęci i dobrej woli lekarza.

    USG połówkowe to takie bardziej szczegółowe usg podczas którego ocenia się wszystkie narządy wewnętrzne maluszka, dokonuje dokładnych pomiarów i ocenia rozwój. Bada się też położenie i budowę łożyska, ilość wód płodowych itp.
    Tak naprawdę od takiego zwykłego różni się tym że jest dokładniejsze :-) z tego co ja zrozumiałam. I na takie USG lepiej wybrać się do lekarza który jest dobry w usg najlepiej jak ma certyfikat FMF abo Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. A najlepiej jedno i drugie :-)

    Ja też co chwila coś jem a i tak za chwilę jestem głodna :-P Niby obecnie moja waga zrównała się z tą przed ciążą ale ... zaszłam w ciążę zaraz po świętach bożónarodzeniowych i miałam jakieś 2,5 kg na plusie więc .. nie sądzę aby był to dobry punkt do porównania :-P

    IviQ lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku wrote:
    Ja nawet krótkiego usg dziś nie miałam tylko słuchałam serduszka detektorem tętna :-/
    A wiesz synek jak to facet, pokrętełka są najciekawsze ale widać, że na serduszko braciszka/siostrzyczki też zwrócił uwage :-P

    Bercia pomyśl że wszystko i tak jest już przesądzone jak to kiedyś Michcia napisała. Jeśli dobrze licze to jutro powinnaś dostać wynik, prawda? BO to będą już 3 tygodnie. Kochana naprawdę musi być z ciebie niezły twardziel, że jeszcze tam nie zadzwoniłaś!!


    No jutro mija 3 tygodnie.Doktorka mowila ze na wyniki czeka sie okolo4 woiec moze w tym tygodniu zadzwoni.
    Eeee...tam jaki twardziel...po prostu poddalam sie temu co bedzie...wyhamowalam emocje i zajelam sie czyms innym...Czasem ciezko jak cholera..Gdy tak sama ,z pelnym energi,ciekawym swiata czterolatkiem jestes...Maz wspiera mnie jak moze...no ale wiecie...telefon czy skype to nie to samo co bliskosc drugiej osoby :(

    bercia
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ