X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 września 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi spadło 15 kg :)
    Ale w tej ciąży też stoi waga więc już jest inaczej(nie spada jak zwykle ma poczatku)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 28 września 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Padłam o 21:00 (bez II kolacji). Rano 82 i ketonów brak. Ja już naprawdę nie wiem po co ta ostatnia kolacja u mnie.
    Kamciaelcia, jak wyglądały Twoje cukry po porodzie? Od razu przestałaś kontrolować?

    Dalile, ja ostatnio dostaję paski od endo, gina lub internisty (mam info od diab o zniżce i nie ma problemu z receptą). Wyczytałam, że ministerstwo stwierdziło, że za dużo płaci za refundację pasków, że może dochodzić do nadużyć i (uwaga!) korzystanie z pasków nie poprawia komfortu zycia pacjentów. Trudno się nie zgodzić. Palce w końcu bolą a i stres przy pomiarze...

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 28 września 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, może pokombinuj z czymś zamiast ryżu, a może to panierka/buła w mielońcu?
    Bo, że cukry się pogarszają z wiekiem ciąży to niestety chyba standard. Pytanie tylko ile z nas się wybroni dietą do końca...

    010ivfloqn8ak6av.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 września 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja tyję, pomału i po troszku, ale mam łącznie +4,5, ciekawe do ilu dobiję...

    u mnie to kwestia braku odpowiedniej ilości ruchu, bo oprócz spacerów i sprzątania to się w ogóle nie ruszam, no ale cóż poradzić... nie kupię rowerka stacjonarnego, bo nie miałabym gdzie postawić, a taki normalny rower odpada;

    a jedzenie to raczej częste posiłki przy tej cukrzycy sprzyjają jedzeniu więcej moim zdaniem; już się przyzwyczaiłam, że co 2 h jestem głodna a jakoś nie odczuwam jeszcze, żeby mi dziecko naciskało na żołądek i powodowało, że nie wcisnę tyle ile zawsze

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 28 września 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przestałam mierzyć zaraz po porodzie, bo moja diab powiedziała, że te 6tyg po porodzie to hormony mogą jeszcze zakłócać wyniki, a cukrzycy już nie ma. Po 5tyg zrobiłam krzywą i było dobrze :)

    Onna no niestety im gorsze łożysko tym gorsze cukry :(

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 28 września 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i na czczo 89, dawno nie mialam przekroczenia, chyba opanowałam te cukry po nocy. :)

    Onna, k878 lubią tę wiadomość

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 28 września 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    +4,5 to bardzo fajnie. Powinno być dobrze.
    Z rowerkiem jest upierdliwie, nie wiem, co z nim zrobię po porodzie. Jakby co, szukam chętnego na przytulenie tego sprzętu. Ale i tak był to przypływ geniuszu, bo po 20 min. sesyjce śniadaniowej cukry poniżej 130. Nie ogarnęłabym ich inaczej.

    Dalile, jest nadzieja... A ta krzywa jak dla ciężarnych czy "normalnych" (75g po 1 i 2h)?

    010ivfloqn8ak6av.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No musze pokombiniwac
    Dzisiaj na czczo 89 znowu ,po sniadaniu 111 :))

    Onna, k878 lubią tę wiadomość

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 28 września 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onna, dla normalnych :) chyba. Niby 75g ale mierzą tylko po 2h na czczo i po 2h.

    Amus87 wyniki książkowe :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 28 września 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne że na czczo w normie. Nie ma lepszej czy gorszej normy. Jest po prostu dobrze i zle ;)

    U mnie, niestety, 96
    Nie rozumiem tego
    Może jestem za gruba na TYLKO 4j.?zmieniłam też insulinę w penie na tę nową
    Dziś ostatnia próba na 4j.

    I mam do was pytanko odnośnie accu chek
    Kupilam teraz paski bez tego plasticzku do kodowania
    Rozumiem że tak produkuja??dobrze że mam stary włożony bo bez niego jednak gluko nie działa

    A co do cukrow po porodzie
    W szpitalu robili mi profil cukrowy
    Cały pobyt
    W domu kilka razy na czczo zmierzyłam i było pieknie(około 80)
    Ale ani czasu, ani checi, ani regularnosci w posiłkach aby więcej mierzyć :) moje dziecko zdecydowalo że nie chce kp. I jemu mierzyli cukier...bo lekarka swoje i położne swoje aż w końcu stanęło na tym że byla awantura o mm- miałam zgłaszać kazde spóźnienie z butla. Synuś miał po prostu niski cukier
    Na krzywą po porodzie skierowanie dostalam jeszcze w ciąży. 3- punktową choć diablo było to obojętne. I ona wolala w tej górnej granicy 6-12 tyg???? Wyszła prawidłowa ale tak szczerze miałam na czczo 94-bez ciąży dobrze
    I zrobiłam ja prywatnie ale ze skierowaniem. Diabetolog przyjmuje w innym m mieście a więc łatwiej odwiedzić lab u siebie
    Z tą krzywą nie trafilam już do diab :D na to już w ogóle nie mialam czasu :) zobaczyla wynik teraz na wizycie
    Na ostatniej wizycie też pobralam zapas pasków z myślą o pomiarach po ciąży i...w nowej ciąży patrząc tak dalekosieznie :) i się przydały
    To moja ostatnia ciąża więc wszystko musi być super

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 28 września 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednego się boję, że po tej jednak restrykcyjnej diecie będę chciała sobie odbić niedobory. Mąż już żartuje, że ogórki i rzodkiewkę pożegnam na zawsze a będę w kółko pomidory wcinać.
    Ja się obawiam jednak innych zachcianek bardziej.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 28 września 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlugo jadm lody z korala :) ja nie lubie słodyczy a odwyk zrobił swoje

    Amus87 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 28 września 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w trakcie porodu drożdżowkę z kruszonką jadłam :) czekalam na nią tyle, że mąż do drodze do szpitala mi kupował, bo ja czekałam na trakcie.

    Amus87 lubi tę wiadomość

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Accu chek activ masz ?? Jakis czas temu byly juz inf na opakowaniu ze klucza nie daja bo bedzie pasowal kazdy do kazdych paskow no ale jak ktos wyealil to kicha :/ miglabym ci podeslac bo mi sie gdzies "walaja" po szufladach :p



    Kamcia waga robi swoje ale musialabys miec duuuuzo wiecej niz w poprzedniej ciazy by wtedy dzialalo a teraz nie


    Kuba dostal glukoze po porodzie. Ja tez. Moje dziecko bylo ospale i nie wolalo jesc naet 10h nie wiem czy to wina cukru...chyba poyem juz nie badali. Kazalam im dac mu butle bo "madre" polozne gadaly ze on nie placze to jesc nie chce. Kij z tym ze on przez 1sze 3 msc nie plakal....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onna wrote:
    Jednego się boję, że po tej jednak restrykcyjnej diecie będę chciała sobie odbić niedobory. Mąż już żartuje, że ogórki i rzodkiewkę pożegnam na zawsze a będę w kółko pomidory wcinać.
    Ja się obawiam jednak innych zachcianek bardziej.
    Dlatego ja czasem jak "musze" to zjem to na co mam ochote. Bo bym zwariowala :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja krzywa ponporodzie mialam taka sobie....nie bylo cukrzycy a nietolersncja glukozy. Potem zrzucilam kg i mialam idealna krzywa :p

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 28 września 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amus
    mam ten jeden klucz ;)
    ufff

    syn nie płakał rok :) ale on (i wczesniej córka) w ogóle cycka nie chciał, taki fenomen, nawet położne się poddawały, pokarm był, a checi nie było :) mój królewicz ;) ale za pierwszym razem walka o mm była
    za drugim razem neonatolog kazała dawać mm co 3h, miałam zdawać relacje, ale położne nafochowane chodziły :D

    a waże jakieś 7 kg więcej niż wtedy na pczątku ciazy

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 28 września 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zośka to miała od urodzenia taki apetyt, że się od cycka nie chciała odkleic, bo ryk :) za to jak wychodziłam ze szpitala to już miała tak rozkrecona laktacje, że bym trójkę wykarmiła.

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 28 września 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio jem konkretny chleb i jeszcze ze 2-3tygodnie temu cukry rano były po nim lepsze. Teraz jak zjem te 1,5 kromki i odprowadzam córkę do przedszkola a wracam szybkim krokiem to 120. A miewałam cukry ok. 100 a przy innym chlebie nawet 90 i mniej. Może niedługo będzie trzeba ograniczyć się do jednej kromki a nadrobić na drugie śniadanie... Na razie jem tak dopóki nie przekraczam.
    Moje cukry po porodzie wróciły do normy po ok. tygodniu. Ale krzywej nie robiłam. Nie wiem czy ma znaczenie że rodziłam martwe dziecko. No i potem to przynajmniej mogłam co najwyżej sobie zaszkodzić a nie dziecku. Ale i tak się pilnowałam. Teraz pewnie tym bardziej będę się pilnować i sprawdzać ostrożnie czy już przeszło bo nie wiem czy wysokie cukry przy kp (mam nadzieję, że będzie mi to dane i będzie łatwiej niż z córką) są ok czy złe.
    Ja w poprzedniej ciąży schudłam 6kg, w chwili porodu kolejne 3kg. No i w pół roku odbiłam 2,5kg. Teraz na początku straciłam 3,2kg a teraz odrobiłam 0,8kg. Czyli bilans -2,4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2017, 10:42

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 28 września 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Dlatego ja czasem jak "musze" to zjem to na co mam ochote. Bo bym zwariowala :p



    tak jak moja diab mówiła, ze to ciaza i mamy sie cieszyc

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 1657 1658 1659 1660 1661 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ