X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2017, 01:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, Gabryś jest jeszcze malutki, trudno takiemu maleństwu odmówić. A dzieci potrafią doskonale wyłapać nasze słabości :-) Taaaak, i te ich oczka :-)
    Moja córka jest na Nutramigenie. Pachnie i smakuje paskudnie, ale córce na szczęście jakoś nie przeszkadza i co najważniejsze, bardzo pomógł. Podobno Bebilon jest smaczniejszy, oby Gabrysiowi pomógł.
    Szczepienie, brrrrrr! Nienawidzę chodzić z córką na szczepienia, serce mi pęka i zawsze cierpię bardziej niż ona.

    Spokojnego i udanego weekendu Dziewczyny!

    inessa, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane rowniez zycze spokojnego weekendu ☺☺☺ u nas bardzo zimno brbrbr choc slonecznie ☺ co do szczepien to mi tak serce peka ze moj maz chodzi z nami i On trzyma synka mimo ze Gabrys jest dzielny i placze tylko w momencie wklucia ale serce mamy to serce mamy ☺

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 11 lutego 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-)
    No wlasnie.. mleko..
    Ja z racji chorej watroby nie moge karmic piersia i musze sie zdecydowac na mleko zastepcze.
    Jak trafie do szpitala tam gdzie chce, to oni podaja Bebilon z pronutra. Czytalam sporo i ogolnie dobrze sie przyswaja, chyba ze sa problemy alergiczne to wlasnie HA,, Nutramigen, co dziecku podejdzie.
    Na poczatek chyba zostane przy tym Bebilonie, podobno jeszcze Hipp jest dobry ale juz glupia jestem..

    Zycze Wam udanego weekendu :-)
    Ja leze bo sprzatalam i zaczal mnie brzuch bolec i lekkie skurcze, ech.. ale juz lepiej!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2017, 14:01

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie ja na chwilke bo o tym mleku chce powiedziec my dawalismy od prawie poczatku bebilon pro nutra i jest super no u nas inny problem ze wyszla ta alergia.
    oj i za duzo nie rob juz prosze wiecej odpoczywaj!!!!!!!

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, z mlekiem to jeśli Zuzia nie będzie miała problemów alergicznych, to nie ma sensu podawać Bebilonu HA, a już tym bardziej Nutramigenu. Nutramigen jest mlekiem specjalistycznym i uwierz mi, paskudne w smaku i do tego bardzo drogie. Ja nie bardzo miałam wyboru, karmiłam piersią, ale córka ma alergię na mleko krowie. Nawet moja ścisła dieta nie pomogła. Musiałam przejść na Nutramigen. Zacznij od podstawowego, normalnego, a jakby pojawiły się kolki, strzelające kupy, problemy z brzuszkiem czy wysypki itp. to po konsultacji z lekarzem wybierz jakieś inne, specjalistyczne.

    Nie przemęczaj się! Sprzątaniem, myciem okien, podłóg itd. można wywołać poród. Teraz musi przejąć to Pan Tata :-)
    Odpoczynku Dziewczyny!

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 12 lutego 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z mlek bardzo dobre to Bebilon profutura nie mylic z pronutra. Jedyne mleko ktore nie zawiera oleju palmowego. Trzeba je zamawiac przez internet bo w sprzedazy sklepowej jest tylko w Rossmanie jest bardzo drogie.

    Moja corka pierwsze pol roku byla na Hipp Bio Combiotic i jest swietne bo ekologiczne. Smaczne, ale niestety olej palmowy jest. Choc producent przekonywal mnie, ze nie jest to olej utwardzany.
    Zreszta bardzo lubie produkty Hippa bo sa inne niz Gerber czy Bobovity. Szczegolnie kiedy w Lidlu sa dni z hippem to mozna perelki wylapac ktorych normalnie nie ma w sprzedazy.

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka!Dobrej niedzieli zycze ☺☺☺☺ Sidney u nas Bebilon Profutura jest w aptekach ale tak samo drogie jak w Rossmanie. A my podawalismy bebilon pronutra potem bebilon pepti ale kazano nam wrocic do pronutra no i okazalo sie ze teraz HA musimy podawac. Ja piersia karmilam i mm niestety. Pisze niestety bo b.chcialam karmic tylko piersia niestety w jednej piersi praktycznie wogole nie bylo pokarmu a w drugiej byl ale tylko 3 miesiece i troche. No ale coz zycie plynie dalej ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2017, 10:10

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 12 lutego 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebilon profutura w rossnamnie kosztuje 65 zl - paranoja, ale przez internet kupuje za 45 -47 zl 800 g, a np Hipp 900 g kosztuje 53 zl wiec wychodzi tak samo. Dlatego wiem, ze mozna to mleko dostac w cennie innych a sklad ma rewelacyjny.
    Przez pierwsze 3 miesiace tez karmilam kp i mm, ale odciagac musialam laktatorem i pokarm zanikl :/

    Warto tez dzieciom podawac dodatkowo DHA. To ktore jest w mleku nie ma wystarczajacej ilosci.

    inessa, ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że o tym piszecie Dziewczyny, bo co prawda ja mam w planach karmić piersią, ale wiadomo, różnie w życiu bywa. Córkę też chciałam karmić piersią, a urodziła się tak malutka, że cycka nie mogła chwycić, do tego tylko jedna pierś była mleczna i musiałam dokarmiać mm. A wiadomo, laktacji długo nie uda się utrzymać laktatorem. No i potem jeszcze doszedł problem alergii. Wczoraj po Waszym wpisie bardziej zainteresowałam się mlekami. Moja córka na początku była na Aptamil Pronutra, czyli to to samo co Bebilon Pronutra. Potem wiadomo, musiałam przejść na Nutramigen LGG (45 zł za 400g!). Cena tych wszystkich mieszanek to nieporozumienie! Dziękuję, że piszecie o Bebilon Profutura, bo właśnie na to mleko patrzyłam na wszelki wypadek dla synka :-) A co sądzicie o mlekach na bazie mleka koziego?

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 12 lutego 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka mleka na bazie mleka koziego to nowosc. Powiem Ci szczerze, ze tylko o nich czytalam. Jak dla mnie jesli zawieraja wszystkie skladniki jakie ma dziecko dostac i nie ma oleju palmowego to jest super. Ciekawa jaka ich cena. Niestety wszystkie mm oprocz Bebiko sa drogie i nadwyrezaja kieszen rodzica. Przy czym warto zamowic zawsze wiecej przez interenet. Mi na kazdym opakowaniu mleka w kieszeni zostaje od 15-20 zl to bardzo duzo. Dlaczego Bebilon Profutura tyle kosztuje nie mam pojecia. Mojej corce teraz 8 miesiecznej puszka starcza na tydzien..

    Hipp Bio Combiotic 1 byl tak dobrym mlekiem, ze jak za mna cos chodzilo slodkiego to jadlam proszek tego mleka - tak wiem stuknieta jestem ;)

    Moja kolezanka miala Nutramigen na recepty i placila 16 zl (mam nadzieje, ze czegos nie pomylilam)

    ayka, inessa, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Sidney! Moja córka też ma Nutramigen na receptę, ale nie mieszkam w Polsce i tego tu nie honorują, a tu dodatkowo nie funkcjonuje coś takiego, jak mleko na receptę, więc płacę 100%. Co zrobić...
    Przyjrzę się tym kozim, choć cena też nie zachęca :-/ Patrzę na nie jedynie ze względu na ewentualne nietolerancje na mleko krowie. Sama mam nietolerancję i piję tylko mleko bezlaktozowe lub kozie, córka ma skazę białkową, więc chciałabym może zawczasu uniknąć problemów u synka. Wiem, że mleko kozie jest nieco bardziej neutralne. Ja tak tylko na wszelki wypadek, bo nastawiam się na karmienie piersią :-) Może tym razem się uda :-)

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka nie słyszałam o mleku kozim dla dzieci az jestem go ciekawa!
    Ja mam nietolerancje na laktoze i nawet kozie mi nie słuzy :( pije tylko bezlaktozowe a teraz odkryłam białe serki bez laktozy a ostatnio maz kupił mi zólty ser bez laktozy choc ja sie zastanawiam ile akurat w tych serach prawdy,ze nie ma laktozy. Sama nie jem duzo nabiału ale od czasu do czasu mniam :)
    My teraz tez Bebilon HA zamawowilismy przez internet i jest taniej prawie 20 złoty tez zastanawiamy sie dlaczego te wszystkie mleka tyle kosztuja??!!
    Nutramigen u nas w Polsce jest na recepte.
    Sidney te niektóre mleka sa pyszne i nie dziwie sie,ze podjadalas :D

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście toleruję mleko kozie, ale córka już nie. Oby synek tolerował wszystko co popadnie :-)
    Z tym Nutramigenem to tutaj są cyrki. Puszka kosztuje 12.45 euro. Za śmieszne pieniądze (30 szt. za 5 euro) kupują je jedynie osoby, mające kartę medyczną, czyli głównie osoby bezrobotne i... sprzedają je na forach, zarabiając 8 euro na puszce. Dla mnie i tak 8 euro to mniej niż 12.45, ale moja córka tego mleka szczerze potrzebuje, a ja nie mam możliwości kupić go na receptę czy kartę, bo mój mąż pracuje i nam to nie przysługuje. Wniosek jest taki, że pracuj i płać, nawet jeśli Twoje dziecko jest potrzebujące i makabrycznie Cię to obciąża. Zupełnie inny system niż w Polsce.
    Z tymi produktami kozimy czy też bezlaktozowymi to trzeba zwracać uwagę na skład. Na przodzie produktu jest napisane wołami "kozie" czy też "bez laktozy", a jak się sprawdza skład to się okazuje, że produkt w 70% z mleka krowiego z laktozą i odrobina mleka koziego :-( Nacięłam się już parę razy. Teraz każdy produkt sprawdzam parę razy.

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 12 lutego 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-)
    Dziekuje za podjecie tematu mleka.
    Zastanawialam sie nad pronutra i profutura ale nie porownywalam skladu. Co do oleju palmowego to faktycznie lepiej wybrac to drugie. Jak sie przyjmie malej to bede inwestowac w wieksze opakowania i tez przez internet, troche taniej mozna wylapac, choc cena jest przerazajaca.

    Ja jestem bez sil, dzis malo co zjadlam, ogolnie od kilku dni jakos tak bez sensu.. co noc pobolewa brzuch jak na okres, czasem wezme mg na twardnienia. Luteine odstawilam bo mi sie skonczyla. Nie zaczynalam nowego opakowania.

    Mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze :-)

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, ja dziś też mam kiepski dzień. Od 4-5 godzin jest mi totalnie niedobrze, mdli mnie, dostałam dreszczy, zimno mi, nie mogę się podnieść. Nie czuję się przeziębiona, raczej to kwestia hormonów. Synek upchał mi nogi pod żebra i czuję potworny ból, zwłaszcza po lewej stronie. Do tego co chwila odbija mi się kwasem, widocznie gniecie mi żołądek. Zjadłam dziś tylko 2 posiłki i jedynie sporo piję wody i herbatę. Pół dnia przysypiałam. Mam nadzieję, że jutro będziemy w lepszej formie! Zdrówka!

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane spokojnego tygodnia zycze i obyscie lepiej sie czuly ❤❤❤choc te ostatnie tygodnie ciazy niestety do super nie naleza i rozne przypadlosci mecza - zatem niech wogole lub malutkoe sa.

    Angie 232, ayka lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 13 lutego 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się wczoraj wieczorem zdenerwowałam..
    szpital, gdzie chcę rodzić podobno przyjmuje na planowe cc "zgłoszenia" do 32 tyg. ciąży.. a ja pytam, który normalny lekarz wypisze mi w tym czasie skierowanie na planowe cc skoro dziecko może się jeszcze odwrócić? co innego z przyczyn medycznych jak wiadomo to od dłuższego czasu.. nie mogłam przez to zasnąć, teraz jeszcze najbardziej nic nie wiem, w czwartek jadę tam i mam zamiar porozmawiać z położną a może jeszcze dziś zadzwonię.. mój P kazał się nie martwić ale jak!! jak to prawda to mogę tylko pomarzyć.. opinie wśród szpitali są skrajne, ogólnie bardzo słabo wygląda z opieką po porodzie, czego boję się najbardziej. Wiem, że mogę nie mieć sił na zajęcie się małą a jak czytam że wszyscy mają to w tyłku i się wyżywają, oczekują że zaraz wstaniesz, sama się ogarniesz itd to mi się smutno robi..
    Przepraszam za to żalenie się z rana..
    Dziś po południu wymaz na gbs, czuję że będzie dodatni!

    Mam nadzieję że Wasze samopoczucia dużo lepsze.
    Ayka, oby Ci się poprawiło!! :)

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie ❤❤❤❤ narzekaj ile chcesz. Dziwne z tym szpitalem i zapisami na CC. A co do opieki nad dzieckiem po CC to niestety w wiekszosci szpitali panstwowych opieka zostaje dana mamie juz po tym jak zostanie spionizowana( troche nie dziwie sie poloznym bo ich malo jest a mam b.duzo) No chyba ze dziecko musi byc na neonatologii. Ja lezalam w jednym z najlepszych szpitali w Polsce i obserwowalam co sie dzieje po porodach to wspolczulam zmeczonym mamom.Choc tez wiele mam chcialo zajmowac sie odrazu dziecmi i to tez rozumiem. Musisz popytac jak to u Was wyglada. I oby wynik byl dobry ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2017, 11:08

    Angie 232, ayka lubią tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 13 lutego 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie spokojnie, jeśli zgłosisz się do szpitala w celu ustalenia cesarki to nie mogą Cię odesłać z kwitkiem. A jeśli by tak było, to miej przy sobie numer telefonu do najblizszego Narodowego Funduszu Zdrowia i przy lekarzu przyjmującym powiedz grzecznie, że jeżeli Cię nie zapiszą na planową cc to w tej chwili zgłaszasz to przy nim do NFZ i do Rzecznika Praw Pacjenta zagroz utratą kontraktu i kontrola - uwierz mi, że Ci wyznacza termin cc. Choc moim zdaniem kompletnie nie bedzie to potrzebne.
    Pracuje w służbie zdrowia i roszczeniowych pacjentow traktuje sie inaczej bo nigdy nie wiadomo co zrobia. Inaczej tzn nie gorzej a czasami nawet lepiej bo sa nieobliczalni ;)

    inessa, Angie 232, ayka lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 13 lutego 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney, nieźle :)
    ja jestem kompletnie nie z osób, które są roszczeniowe, wręcz przeciwnie..
    nie umiałabym się postawić i czegoś żądać ;/
    jak się faktycznie już dowiem jak to rzeczywiście wygląda, to najwyżej będę szukała z P innego szpitala.

    Inessa, ja wiem jak jest, czytam mnóstwo opisów dziewczyn, każdy jest inny, jedne są bardziej wytrzymałe, drugie mniej, ja znam siebie i niestety się boję że kompletnie polegnę ;/

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ