X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 13 lutego 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie jestem po cc. Wyposarzylam sie w Ketonal. Poniewaz tylko po operacji dostaje sie morfine, a pozniej juz pyralgine i paracetamol. Przed pionizacja zapytalam o ktorej nastapi godzine przed zarzylam ketonal. Dzieki temu pionizacja poszla sprawnie. Pozniej jeszcze 2 razy zarzylam ketonal. Spionizowana zostalam o 18. Przy czym na pierwsza noc dziecko polozne mi wziely. Oddaly rano o 7 i juz musialam sie nia zajmowac. Moja corka byla spokojna. Natomiast syn dziewczyny obok to zywe srebro. Leciala z nog. W nocy poszla do poloznych i zawiozla im malego - przykely a ona mogla sie przespac kilka godzin.

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, na spokojnie, jedź, porozmawiaj, upewnij się, że na 100% Ci nie przydzielą miejsca, a potem się najwyżej martw czy wykłócaj o miejsce. Jesteś w wyjątkowej sytuacji, nie było wcześniej wskazań do cc, teraz jest i właśnie teraz się zgłaszasz. Na pewno mają odstępstwa od swoich zasad i regulaminu, bo to nie jest typowa sytuacja. Jeśli Ty nie jesteś z osób roszczeniowych i się w tym nie odnajdujesz, to może Pan Tata zareaguje? Mój mąż jest bardzo ugodowy, spokojny, wyważony, chodzący spokój, w życiu nie podnosi głosu, ale jak doszło do porodu i wkurzyła go położna to musiałabyś go widzieć w akcji! W końcu walczył za nas i dla nas! Czasem niestety nie warto być miłym i spokojnym. Tu chodzi o Ciebie i Zuzię! Na razie się nie martw, bo jeszcze z nikim nie rozmawiałaś.
    No warto zaopatrzyć się w Ketonal i to Forte :-/ Koniecznie niech też Pan Tata lub rodzina będzie najdłużej w pobliżu ile się da, by móc Ci pomóc przy Zuzi. Opieka poporodowa pozostawia wiele do życzenia, choć tu Was zaskoczę, bo znacie moje doświadczenia, ja miałam ją cudowną! Przeżyłam koszmar w ciąży i rodząc, ale po porodzie to do mnie przychodził nawet kelner z menu i sobie wybierałam co chciałam :-) Położne były koło mnie non stop. A ja rodziłam sn i byłam dość szybko na chodzie. Mi po 3 godzinach od porodu dali ręcznik i kazano wziąć prysznic :-/ Wzięłam go trzęsąc się i słaniając. Poród przez cesarkę jest cięższy i tu Wam ogromnie współczuję.
    Ja dziś nadal zemdlona, żołądek nie odpuszcza :-/
    Angie, powodzenia na badaniu!

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 13 lutego 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pan Tata jest jeszcze gorszy ode mnie :-)
    Ogolnie jestesmy lagodni i niekonfliktowi, jedynie w stosunku do siebie potrafimy byc niemili, taki paradoks..

    Znacie opowiesci o mojej p.dr.. dzis tez glupot sie nasluchalam ale juz Wam daruje. No i wymaz zrobila tylko z pochwy a nie tez z odbytu.. no ale przy cc i tak daja antybiotyk, wiec za jedno.
    Ja dzis tez bez szalu, ciagle zmeczona, zawroty glowy, slabo.. chyba juz tak zostanie.,
    Musze w tym tyg spakowac torbe..
    Sidney dzieki za info o ketonalu, musze zakupic!

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 13 lutego 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie na ketonal musisz miec recepte, ale warto go miec. Moze Ci sie nie przyda, ale lepiej miec i nie musiec sie prosic o leki gdy boli.

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, czyli Pani Doktor znowu dziś zaszalała :-) Ważne, że wymaz pobrany. Odpoczywaj, staraj się nie stresować i powoli pakuj torbę do szpitala :-) Gdyby nie udało Ci się załatwić recepty na Ketonal, daj mi znać, to Ci go wyślę pocztą, bo mam.

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 14 lutego 2017, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za rady :)
    w czwartek mam wizytę to mam nadzieję że lekarz wypisze.
    Ayka, dziękuję za propozycję :*

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dobrego dnia Wam zycze ❤❤❤

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 14 lutego 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, Tobie również :)
    no i wszystkim koleżankom oczywiście!
    ja dziś mam w gościach znajomą, więc jakoś zleci.
    Samopoczucie raczej słabe, czuję się słabo, nic mi się nie chce ;/
    Trzymajcie się dziewczęta :)

    inessa, ayka lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka Dziewczyny! Mi też coraz ciężej i już chyba lepiej nie będzie. Dzidzia ciśnie mi żołądek, wszystko podchodzi do góry, plecy bolą, rwa nadal przerzuca się raz z jednej to na drugą nogą, chodzę totalnie rozbita i zmęczona. Te ostatnie tygodnie są chyba najcięższe...

    Angie, koniecznie daj znać w czwartek! Inessa, uściski dla Gabrysia!

    Miłego dnia i dobrego samopoczucia!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane zycze kazdej z WAS WIELE MIŁOSCI NA KAZDY DZIEN <3 <3 <3


    Dziekuje za pamiec my dzisiaj po szczepieniu i jest w miare ok :) dzis tylko żółtaczka była.
    Wam sił zycze na te ostatnie tygodnie <3 <3 <3

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 14 lutego 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonilam do niej i ona odbiera tylko naturalne porody, nie mam po co jechac..
    Na cc planowe nie mam co tam liczyc.
    Ogolnie jestem zdenerwowana bo nie wiem gdzie teraz szukac i jak to sie zalatwia takie planowe cc..
    Mam mega dola

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 14 lutego 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie rozumiem, ze dzieciaczek jest ulozony posladkowo tak? Twoj lekarz prowadzacy musi Ci wydac skierowanie na cc ze wzgledu na ulozenie. Nie wiem o co chodzi w Twojej wczesniejszej wypowiedzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownych Walentynek Kochane! Dużo miłości na co dzień!

    Inessa, kolejne szczepienie do przodu! Ufff...

    Angie, słyszałam, że niestety Szpital Św. Zofii przyjmuje tylko "łatwe i bezpieczne" przypadki, stąd też planowane cesarki są do 32-go tygodnia. Wszystkie trudniejsze przypadki odsyłają na Karową lub do Instytutu Matki i Dziecka. Z Karową to różnie bywa, siostra rodziła tam 2 razy i ma mieszane odczucia. A Szpital Inflancka? Od paru lat słyszałam same dobre opinie.

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 14 lutego 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney,
    Od poczatku chcialam rodzic w Zofii, umowilam wczesniej polozna zeby sie mna zajmowala w czasie porodu (usluga platna). Wyglada to tak, ze przy porodzie naturalnym to ona by go odbierala, chodzilo mi tez o to ze wieksza szansa na dostanie sie na oddzial i jakis komfort psychiczny. Zuza w grudniu byla glowkowo, w styczniu jak sie wywalila, tak teraz ani drgnie, zmienia pozycje tylko prawo lewo ale miednicowo. W czwartek mialysmy podpisac umowe i mialam zaplacic wstepne 100 zl ale skoro wiem jak lezy, to usluga jest bez sensu i tylko strata czasu na dojazd. Dzis dzwonilam i ustalilysmy, ze jak cudem fiknie to mam jej jeszcze dac znac, ale na cc tam niemam co liczyc.
    Jutro bede dzwonic do innego szpitala, w czw najwyzej podjade jak sie nic nie dowiem. Specjalnie teraz wzielam skierowanie o polozeniu posladkowym od tej mojej szalonej dr i zobacze co zrobia. Tam nie ma ani slowa w stylu "skierowanie do cc" tylko o tym polozeniu..
    Co do Inflanckiej to ja slyszalam wiecej negatywow, dlatego poszukam jeszcze w dwoch miejscach a jak nie to nie wiem..

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 15 lutego 2017, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wzajemnie, jeszcze Walentynkowo :-)
    Dostalam dzis kwiatki i truskawki w serduszku od mojego P, ale nastroj mielismy sredni bo ja sie troche denerwuje a on jeszcze bardziej. Zaczal nawet cos gadac ze pojedziemy do kliniki i zaplaci te 10 tys.. troche sie z nim scielam jeszcze, bo nie chce zeby w czw szedl do pracy tylko jechal ze mna zalatwiac sprawy na miescie bo sie juz sama boje, a on ze do szpitala pojedzie ale potem to juz wraca do pracy ( moze pracowac 4 dni w tyg, wiec 1 moze miec wolny) i mu wywalilam co myslalam to potem zmienil zdanie i juz bedziemy jezdzic.. jejku, nie wytrzymam!
    Mam nadzieje ze milo spedzilyscie dzis czas z Waszymi polowkami :-)

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, to podzwoń, pojeździj i popytaj. Masz jeszcze chwilę i na spokojnie na pewno wszystko się uda załatwić. Tylko nie bierz pod uwagę szpitala na Wołoskiej, bo co chwila słyszę od znajomych, że one i ich dzieci zostały tam zarażone gronkowcem :-/ Jestem pewna, że nie zostaniesz bez szpitala i pomocy. Niech Pan Tata koniecznie z Tobą jedzie, musi Ci w tym pomóc, nie ma przeproś. Dobrze, że już masz plan i do dzieła! Odpoczywaj i wcinaj truskawki :-)

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane❤❤❤ Angie zycze spokoju i obys szybko z mezem zalatwila CC - choc kurcze ciezko mi zrozumiec, ze mozna Cie nie przyjac do planowanej CC jak masz wskazania. A Twoj lekarz nie pracuje w szpitalu? Pytam bo wiem z wlasnego doswiadczenia ze wtedy prosciej wyglada procedura. No i az szok ze w Warszawie tak ciezko o dobry szpital gdzie przyjma dziecko. NIECH SIE UDA WSZYSTKO ZALATWIC!!! Dziewczyny sil i wytrwalosci zycze ❤❤❤ a u nas Gabrys wstal po 6 buu ale co tam ☺pediatra i pielegniarka stwierdzily ze b.duzo wczesniakow ma problem ze snem -ciekawe!!?? U nas zapowiada sie znowu piekna pogoda wiec jakis spacer przydalby sie ☺Gabrys uwielbia chodzic na spacery ☺ buziaki dla Was❤❤❤❤

    Angie 232, ayka lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 15 lutego 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki mam zamiar, muszę to jakoś ogarnąć.
    z tymi szpitalami to jest bardzo różnie nie ma takiego, gdzie by każda pacjentka była zadowolona, ale czasem to co się czyta to włosy stają dęba..
    wczoraj odwiedziła mnie znajoma i opowiedziała mi historię jej koleżanki z Żelaznej- masakra!!!!! co do Wołoskiej to ostatnio czytałam dużo pozytywów, może ten gronkowiec to sprzed kilku lat jakieś doświadczenia?

    Inessa, to jak pozwolą Wam wystawić nos to się wybierzcie, chyba że macie zakaz i tylko przez okno możecie popatrzeć, oby nie!

    Ayka, truskawki się skończyły jak tylko wjechały na stół :)

    A jak pomyślę o jutrze to aż ciarki mnie przechodzą, gdybyśmy mieli już samochód to życie byłoby prostrze a tak to dopiero na początku kwietnia, czyli po wszystkim, ech ;/

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, to mocno trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę u lekarza i poszukiwania szpitala! Bez samochodu to ciężko :-( Staraj się nie forsować.

    Z tymi szpitalami to co pacjentka to inna opinia, ale jak jest dobrze, to jest dobrze, gorzej jak są komplikacje. Z Wołoską to obawiam się, że sprawy bieżące z przeciągu 1,5 roku, ostatnia 2 miesiące temu (zarażona matka i dziecko). Cały szpital niestety nie jest godny polecenia. Panuje tam ogromny brud, łapówkarstwo, olewanie pacjenta. Dla mnie Wołoska to umieralnia. Mam tyle historii odnośnie tego szpitala, że lepiej tego nie opisywać. Rok temu była tam też operowana mama mojego męża. Miała usuwaną macicę z przydatkami. Warunki tragiczne, nastawienie personelu jeszcze gorsze. Nawet po opłaceniu pielęgniarki nic nie pomogło. Jak masz możliwość wybrania innego szpitala, to bierz jakikolwiek, ale inny. Spróbuj się rozeznać, który szpital specjalizuje się w cesarkach, bo niektóre są nastawione tylko na pn i czekają do samego końca z podjęciem decyzji o cc. Angie, pocieszę Cię, na szczęście jesteś w Polsce, w Warszawie i gdziekolwiek byś nie trafiła, poziom będzie o niebo lepszy, niż u mnie ;-) Ja wiem, że na 100% uda Ci się wybrać dobry szpital, na spokojnie.

    O truskawki upomnij się do Pana Taty :-) A co?! Dziś powalentynkowy dzień ;-)

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, może odpoczniesz w ciągu dnia, podczas drzemki Gabrysia? Moja Nastka też niestety ma problemy ze snem. Nie tyle, że to jest duży problem, że nie zasypia, nie śpi itd. po prostu często się wybudza i też potrafi o 5-6-tej rano być rześka jak skowronek i chętna do wstania. Do tego nadal do 3 razy wybudza się na jedzenie. Przeszło to chyba w nawyk, ale dodatkowo ona w ciągu dnia biegając je niewiele i jakby nadgania w nocy, leżąc sobie spokojnie zrelaksowana, żłopiąc mleczko. Może to problem dzieci z niską wagą? Są bardzo aktywne w ciągu dnia, sprawne, biegające, a w nocy się rozluźniają, zbierają energię na kolejny dzień i chłoną kalorie? Moja córka jest też na tyle drobna, że ja widzę, że ona nie jest w stanie zjeść dużej ilości, ma za mały żołądek, więc musi jeść częściej i pewnie też stąd się wybudza w nocy. Ja już od ponad roku mało śpię, a lada chwila będę spać jeszcze mniej ;-)

    Miłego spaceru! Łapcie słoneczne dni!

    Angie 232 lubi tę wiadomość

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ