X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, chyba tak... Juz powinny jej przechodzic te skutki uboczne szczepionki, ale je nadal słabo. Póki co mamy 4,5kg i pediatra mówi, że jest ok :-) Chociaż w żadnej siatce centylowej się nie mieści ;-)

    Dziewczyny, u mnie tez niektóre wymiary nie miescily sie na suwaczku. Najważniejsze, zeby Wasze Maluszki rosly w swoim tempie, ale żeby rosły. No i bardzo istotne jest badanie przeplywow. Pod koniec ciazy mialam nawet 2x w tygodniu. Mnie lekarze uczulali tez na ruchy dziecka. Po jedzeniu 10/h, no ale jak jest mało wód to pewnie inaczej sie odczuwa.
    I przyczyny hipotrofii zapewne nie poznacie ;-) u mnie byla niska pappa i wieksze opory w lewej tetnicy macicznej, do tego ponoc niewielkie łożysko...
    Trzymam za Was bardzo mocno kciuki!

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy tylko ja zauważyłam że ciąże z hipotrofią zdarzają się często u osób które mają problemy z zajściem/utrzymaniem ciąży? Sama poroniłam wcześniej..

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria, jest taka możliwość. Przyczyną często jest jakiś problem z implementacją. Ja 2 razy poroniłam na wczesnym etapie, a w ciąży którą donosiłam miałam krwawienia cały pierwszy trymestr. Szczerze mówiąc po tym wszystkim juz nie myślę o kolejnym dziecku. Lepiej już by raczej nie było ;-)

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo i też miałam krwawienie 1 trymestr..

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej
    U nas dalej różne przygody. Spedziłyśmy 5dni w szpitalu gdzie nie bardzo chcieli leczyć. Małej znacznie osłabł apetyt próbowaliśmy wszystko inne smoczki, inne mleko i sprawdzone różne sposoby i nic. Zjadała po 20ml wmuszone :( wcześniej zjadała chociaż w nocy później i to nie. Podczas badań moczu wyszły w posiewie bakterie. Skierowanie do szpitala a tam wrr ponowne badania ale oni leczyć nie będa bo leukocyty nie podwyższone. Nawodnienia i przegłodziła się i z trudem zaczęła zjadać po ok 60ml. Ale wg lekarzy to nie problem ...bo od urodzenia podwoiła swoją masę wrrr. Tam złapała wirusa ala rota biegunka zwalili wszystko na wirusa ze sie rozwijal i dlatego.
    Wypisali Nas do domu ale dobrze bo miałam ich dość. Problemy z jedzeniem są dalej na szczęście nie takie skrajne jak były.

    A hipotrofia u nas w końcu nie było ale to się okazało po urodzeniu. Była drobna ale powyżej 10centyla.
    Mam wrażenie że jest trochę "moda" wśród lekarzy na hipotrofie. Takie odniosłam wrażenie leżac miesiąc na patologii. Dzieciaczki rodzą się mniejsze ot i tyle.

    Pozdrawiam i Buziaki :)
    A tym co oczekują, niestety stresu będzie ale głęboko wierzę że i u Was wszystko skończy sie szczęśliwie! ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2019, 16:19

    Misiabella lubi tę wiadomość

    Ewee
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja starałam się rok o maleństwo.. co do poronień to się nie wypowiem ponieważ to pierwsza ciąża. Przetrwam wszystko byle urodzić i przytulić moje maleństwo :)

    Wiktoria2909, Misiabella lubią tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wmawiania hipotrofii nie zgodzę się, moja córka była z tych dużych a potem wzrost stanął w miejscu.. ponad 3 tyg nie przybrała nic, aż wywołali poród

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    Co do wmawiania hipotrofii nie zgodzę się, moja córka była z tych dużych a potem wzrost stanął w miejscu.. ponad 3 tyg nie przybrała nic, aż wywołali poród

    Nie chodziło mi o wmawianie. Raczej o to ze chyba co u drugiej podejrzewają hipotrofie, a rodzą się mniejsze dzieci.Mam koleżankę co rodziła 7 lat temu dziecko w 39t waga 2500 i nikt nie zajaknął się o hipo ale jak zawsze sa wyjątki.
    Moja córka była też na początku większa ponad tydzień, następnie podejrzewano hipo wykluczona a później IUGR a jednak dalej powoli rosła.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee, współczuję... <3
    Moze ostatnio jakieś przesilenie nasze dzieciaczki maja ;-)

    A z ta hipotrofia to fakt, że kiedyś tak sie tym nie przejmowali. Ale lepiej dmuchać na zimne, bo niestety czasem przy hipitrofii nagle cos moze sie "zepsuć", np. w przeplywach i wtedy, jeśli jest częste monitorowanie, to wychwycą i działają.

    Ewee lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wspieram Was całym serduszkiem. Sama mam hipcie, bardzo skrajną. Urodziła się w 29tc z wagą 880g. W szpitalu spędziła 3miesiące. Od miesiąca jest z Nami w domku. Aktualnie waży 3200g. Dwa miesiące walczyła w inkubatorze na wsparciu oddechu. Ma bardzo dużo siły w sobie. Trzyma wysoko głowke stabilnie i rozgląda się na boki. Przewraca się na boki i próbuje na brzuszek, ale nie wychodzi.😊 wszyscy są w szoku jak widzą co robi ta moja kruszynka. I to jest dowód na to, że hipcie są super silne. Co Wam moge poradzić. Najwazniejsze jest dobre nastawienie. Ja nie czytałam. Nie wiedziałam co może się wydarzyć. Ja wiedziałam, że bedzie dobrze i to mnie trzymało.

    Ewee, Ania0306, Migotka83, inessa, Evli, Misiabella lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa, jak miło przeczytac taki post :-) Bardzo sie cieszę, że wszystko dobrze sie skończyło. Masz cudowna i dzielna Córeczkę <3

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli trzymam kciuki za dzisiejsze usg:* daj znać. Moj wynik już jest, czekam aż narzeczony wyjdzie z pracy i odbierze... stres jak nigdy w życiu...

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamietam o Was <3
    Niech badania beda super !!!

  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. U mnie niestety Mała słabo przybrała. 2 tyg temu było 540g dziś 604 tylko :(
    Po południu wracam do szpitala, mają Małej podać leki na płuca i zobaczymy co dalej.. Jejku ja nie chcę jeszcze rodzic 😭

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem co czujesz. Będzie wszystko dobrze. Próbowałaś Medargin? Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy faktycznie działa, ale u mnie po tygodniu mała przybrała około 150g.

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie próbowałam. Jedynie acard biorę na lepsze przepływy. U mnie te wody chyba blokują jej rozwój, nie ma warunków :( dziś było tylko pół centymetra :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę ale chyba ważne że przybrała? A jak to w ogóle jest przy tak niskiej masie płodu można już urodzić?

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, dobrze będzie. Tu sie nie liczy jedynie masa, ale wiek ciazy. W 29tc dziecko jest na tyle dojrzałe, ze poradzi sobie po tej stronie. A ze jest mniejsza... to tak jak moja Kruszynka... Spadla ponizej 1 centyla ale wszystkie narządy działały. Skonsultuj z lekarzem czy nie zwiekszyc acardu do 150? Chyba, ze beda planować cc to każą Ci odstawić. Jak byłam na patologii to akurat urodziła sie dziewczynka w 25tc,kolo 500gr i wszystko z nia dobrze :-)

    Evli lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, i mi zawsze powtarzali, ze dziewczynki sa silniejsze wiec w skrajnych przypadkach lepiej sobie radzą ;-)

    Evli lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/9909bbfb1554e.jpg.html

    Ja się nie znam na tych wynikach ale wydaje mi się że jest w porządku...

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ