X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny! Córka nadal ma wysoką temperaturę, zaczynam się zastanawiać czy to nie trzydniówka połączona z wysypem zębów. Dotychczas Córka miała tylko dwa dolne chomisie, a w tym tygodniu ruszyło 9 zębów na raz. Biedny Maluszek :-( Jutro miną 3 doby temperatury, jeśli nie będzie lepiej, to zabieram ją do lekarza.

    Ja dziś też wymiękam. Czuję się jak zdepnięty kartonik po murzynkach :-/ Stres o Nastkę, noszenie jej, tulenie, jej płacz, który rozrywa mi serce itd. powodują, że brzuch nie chce przestać się napinać. Jest na pewno lepiej niż było. Skurcze nie są tak mocno bolesne. Staram się wygłuszyć, by nie doprowadzić do przedwczesnego porodu. Jutro mam kontrolną wizytę u internisty, może coś mi doradzi.

    U mnie przez to wszystko torba spakowana i czeka. Ubranka też już poprasowane. Brakuje drobnych rzeczy, które ogarnę na dniach.
    Angie, wszystko ogarniesz i na pewno będziesz cudowną Mamą!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam nadzieje ze dzis lepiej sie czujecie???? Sle moja pamiec i buziaki ❤❤❤❤❤ mnie cos gardlo boli buuu ale pogoda lepsza choc b.wieje i spacer odpada znowu ale byle do wiosny ☺

    ayka lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka, to chyba faktycznie nie ma co dluzej czekac i jak nie pomaga lepiej jechac do lekarza.. zycze szybkiego powrotu do zdrowia!!!
    Ja ledwo zyje, prawie nie spie, kreci mi sie w glowie a musialam przyjechac z konca wawy na sam poczatek i czekam w dluugiej kolejce na usg. Dobrze ze juz dzis ostatni raz tu, bo juz ledwo dysze..mam nadzieje ze ma juz ok 2700 choc z tym moim jedzeniem kiepsko bylo. No nic, dam znac po..

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie ❤❤❤ czekamy na wiadomosci. A skoki cisnienia nie sprzyjaja w ciazy wspolczuje Wam ale juz niedlugo bedziecie tulic Maluszki do serca ☺❤

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś już jest poprawa :-) Córeczka lepiej spała w nocy, to i ja się lepiej czuję. Temperatura spadła, no i dziś moje Dziecię dostało wysypki, więc myślę, że jednak to była trzydniówka w połączeniu z bolesnym ząbkowaniem. Mała teraz odsypia i jeszcze biednie wygląda, ale już widać, że jest o niebo lepiej :-)

    Ja dziś byłam u internistki, ale tylko zbadała mocz, ciśnienie i tętno Synka. Wszystko w normie. Kolejna wizyta będzie w szpitalu z USG za 2 tygodnie :-)

    Miłego dnia Dziewczyny! Mam nadzieję, że Wy się dobrze czujecie. Angie, daj znać po wizycie.

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie co u Ciebie po wizycie???

    Ayka ciesze sie,ze jest lepiej <3 <3 <3

    ayka lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chyba sie za szybko cieszylam..
    Z usg wyszlo ze prawie nic nie przybrala
    2 tyg temu miala 2285g a teraz 2450 g
    Mam sie polozyc na oddzial, miejsc nie bylo wiec mam przyjsc jutro rano.
    Jak sie potwierdzi ze nie rosnie to bedziecw ciagu najblizszych dni ciecie.
    Splakalam sie caly dzien, jestem bez sil, nie wiem co sie dzieje :-(

    Zanes lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie kochana wazne jest ze ciaza jest donoszona. Malo przybrala ale jednak przybrala a pamietaj ze pomiary czesto sie myla. Jak moj synek przestal zupelnie rosnac bo On w ogole nie przybieral na koncu, to ginekolog powiedziala, ze lepiej wywolac porod i zeby Gabi byl poza brzuszkiem bo juz Mu tam bedzie lepiej i zacznie przybierac na wadze. Mysle,ze to dobrze ze idziesz do szpitala beda sprawdzac wszystko na bierzaco i bedziecie obie bezpieczne. Wspieram mocno i tule ❤❤❤❤

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, wiem jaki to stres i wiem, co przeżywasz i jakie masz myśli, ale powiem Ci z doświadczenia, Zuzia jest donoszona, jej płuca są rozwinięte, ma wagę ponad 2 kg, co naprawdę nie jest źle. Pomyśl tylko, wcześniaki wypisują ze szpitala, gdy osiągną 2 kg. Zuzia już ma prawie 2,5 kg i ma więcej niż moja Córka czy Synek Inessy, gdy się urodzili. Twoja Córeczka przybrała! Gorzej, gdy waga stoi w miejscu. To mi dziś powiedziała moja pani doktor. Póki dziecko przybiera jest dobrze, gorzej, gdy waga się zatrzymuje, wtedy lekarze podejmują decyzje o zakończeniu ciąży. Ty i tak byłaś przygotowana na cesarkę, po prostu odbędzie się szybciej. Szybciej przytulisz swojego Kurczaczka :-) Jak już będziesz wiedzieć, co dalej i będziesz mieć możliwość dać nam znać, to się odezwij. Trzymam mocno kciuki za szczęśliwe rozwiązanie! Przytulam!

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie232 - a czy na usg córeczce wychodzi raczej okrągła główka czy spłaszczona? Sorry, ze tak tu wparowuje znienacka, ale moze komus pomoze to co uslyszalam od lekarki. Moj synek wg usg na 19 dni przed porodem mial 2,5kg, a urodzil sie niecale 3,2kg. Jestem pewna, ze usg zanizylo mu wage o jakies 200-300 gram. Synek ze wzgledu na specyficzne ulozenie mial splaszczona po bokach glowke i jak mi wytlumaczyla lekarka, to zakłamało wynik badania, bo usg oblicza wage na podstawie jakiegos algorytmu, ktory bierze pod uwage m.in. srednice glowki, ale nie umie wziac poprawki na to, ze glowka niekoniecznie jest idealnie okragla:)

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 24 lutego 2017, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny!
    W pierwszym rzucie to taki szok i niedowierzanie bo przeciez tak dobrze rosla od kilku tyg a teraz wyhamowala.
    Wiem ze to koncowka, blisko 2.5 kg ale to wszystko takie niespodziewane.. ciecie moze byc juz na poczatku przyszlego tyg a mialo byc na 14.03
    Bede z Wami w kontakcie. Trzymajcie sie zdrowo, Wasze dzidzie rowniez :-*

    Kushina, z ta glowka to zawsze cos bylo nie tak, czy jest splaszczona to nie wiem bo nikt mi tego nie mowil..
    Zawsze zanizony byl bpd i on czesto stal w miejscu, potem hc roslo, teraz bpd znow stoi.. ogolnie jakis haos.
    Dziekuje za odzew i pozdrawiam :-)

    ayka, inessa lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, bedzie dobrze. Wiem, ze latwo powiedziec gdy to pierwsze dzieck ale pisze z wlasnego doswiadczea - corke urodzilam z waga 2,5 kg a syn mial ledwie 2kg. Nie mieli zadnych probblemow po porodzie, obydwoje pieknie nadrobili potem wage i wzrost.
    Bardzo polecam ci grupe na fb o hipotrofii i dzieciach z niska masa. Bo trzeba pamietac, ze hipo nie konczy sie z chwila porodu. Trzeba pozniej byc wyczulonym, obserwowac dziecko i miec swiadomosci, ze hipcie sa w przyszlosci narazone na niektore choroby.
    Na pewno wszystko bedzie dobrze :) Teraz najwazniejsze to trzymac reke na pulsie: sprawdzac przeplywy i ktg aby w razie czego zareagowac w odpowiednim momencie.

    ayka, inessa, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane życze dobrego dnia mimo roznych problemow <3 :)
    Angie wspieram i bedziemy czekac na wiadomosci <3
    Ayka mam nadzieje ze u Was jest juz lepiej <3 buziaki dla Anastazji <3
    no a ja prosze o wsparcie bo bardzo sie boje bo okres jednak nie przyszedł za to test pozytywny a po moich przejsciach sam test to jeszcze nie wszystko.No i ostatnie cykle były rozne a na serducha tez za bardzo sił nie było a jednak.... tak jak pisałyscie,ze własnie wtedy sie udaje. Jak to sie mowi pozyjemy zobaczymy!!!!

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, cudowna wiadomość!! Trzymam za Ciebie kciuki najmocniej jak się da! Ślę całusy, dobrą, pozytywną energię, by wszystko się powiodło! Będę Cię mieć cały czas w myślach i modlitwach. Mocno Cię przytulam, życzę pięknego dnia! I życzę tym razem totalnie nudnej, książkowej ciąży i drugiego, tak cudnego Cudu, jakim jest Gabryś. Całusy też dla Niego!

    inessa, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka strasznie sie boje. Dziekuje za wsparcie zwłaszcza w modlitwie <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Kochana... Musisz myśleć pozytywnie. Czasem im mniej Ci zależy i się mniej starasz, tym lepiej. Udaje się tak po prostu. Masz teraz Synka, więc może nie będzie takiego psychicznego parcia i obciążenia. Stres, obawy zawsze są, bo zawsze nam zależy. Życzę Ci, by ta ciąża była dla Ciebie taką miłą niespodzianką, jak mój Synek. By ta ciąża była bezproblemowa, bo ten Dzieciaczek bardzo chce do Was przyjść i zobacz, mimo wszystko się udało :-) Szansa zawsze jest! Swoją wiadomością rozjaśniłaś mi cały dzień!

    inessa, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu, super, że się odezwałaś! Dziękujemy za Twój pozytywny wpis! Wiem, że Dziewczyny próbowały dostać się do tej grupy na Fb, nie wiesz czy ona jest aktywna? Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich Hipciów!

    inessa, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 24 lutego 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Przeczytalam caly watek, bo wczoraj na usg (29tyd+0) wyszlo, ze nasza coreczka jest o jakies 2 tygodnie za mala niz wynika to z ostatniej miesiaczki. Przeplywy i moje i dziecka w porzadku, lozysko tez. Lekarka kazala sie poki co nie martwic tylko przyjechac do kontroli za 3 tygodnie, ale latwo powiedziec.
    W poprzedniej ciazy sporo przytylam i niestety niewiele stracilam, wiec teraz lekarka kazala pilnowac sie z waga, do tego mam refluks, wiec faktycznie nie obzeram sie i od poczatku ciazy przytylam 3,5kg. Powiedziala tez, ze to jak rosnie dziecko nie do konca zalezy od tego ile je matka, ale tez w duzej czesci od wydolnosci lozyska, przeplywow, ktore maja wplyw na przyswajanie pokarmu przez maluszka.
    Mam nadzieje, ze za 3 tygodnie okaze sie, ze mala bedzie po prostu drobna i tylko tyle.


    P.S. Inessa, serdecznie gratuluje. Pieknie by bylo gdyby Gabrys mial rodzenstwo.

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 24 lutego 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Pisze juz ze szpitalnego lozka, po 3 godz na Ip w koncu sie udalo. Nic mi jeszcze nie robili, nie wiem czy sie cos bedzie dzis dzialo a w dodatku jutro weekend.
    Ktg poki co ok.
    Warunki bardzo dobre, jedzenie niezle.

    Nanu, dziekuje za odzew. Zobaczymy czy w koncu bedzie w grupie hipotrofikow czy jednak jeszcze przybedzie. Cokolwiek by sie nie dzialo, damy rade! Nie wiem czy dziala ta stronka z fb, jak juz sie okaze ze za mala to postaram sie tam dolaczyc. Pozdrawiam Ciebie i Twoje malenstwa :-)

    Inessa, co za wiadomosc!!! Bog Cie wysluchal, bo jeszcze niedawno pisalas ze bardzo bys chciala. Ogromnie sie ciesze, oczywiscie mocno trzymam kciuki za to by sie udalo. Wiem ze jestes przerazona, ale to minie!! Wspieramy Cie calym sercem <3

    Ayka, jak tam u Ciebie? Sa jakies bole? Dobrze sie czujesz?
    Mam nadzieje ze Nastka miewa sie juz dobrze! Sciskam Was!

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 24 lutego 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mysza!
    To fakt, nie jest latwo sie nie denerwowac. Jak juz poczytalas nas to wiesz, ze roznie z tymi pomiarami bywa. Jedni mowia ze 2 tyg to nie problem, bledy pomiaru itd.
    Ile dzidzia ma teraz?
    I jakie jest teraz polozenie dziecka (glowkowe, miednicowe)? U mnie tez przeplywy, lozysko ok ajednak cos sie przyhamowalo dlatego lepiej byc czujnym. Moze sie okazac ze wszystko jest ok, dlatego postaraj sie choc troche wyciszyc. W razie czego, pisz! Tu sa fajne kobietki, wspieramy sie nawzajem :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 15:51

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ