X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 24 lutego 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie spokojnie, jestes juz w dobrych rekach. Moze byc tak ze faktycznie cc zrobia wczesniej daj nam znac ile ostatecznie corka wazyla.
    Jak u Ciebie z wodami płodowymi ile masz afi? ile wynosi HC v AC córki?

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie to trzymamy teraz kciuki za Was <3 <3 <3
    dziekuje za dobre słowo i wsparcie <3

    Mysza Angie juz tak ładnie napisała,ze nie mam co odpisac ale jeszcze raz podkresle,ze to ile mama je wpływu az tak wielkiego nie ma ale wazne sa przepływy i stan łozyska.
    Ja w ciazy przytyłam niecale 5 kg wiec tez nie wiele tylko u nas były tez inne problemy.
    A jest mniejsza coreczka wagowo czy wszystkie pomiary wskazuja,ze jest mniejsza?
    Czesc lekarzy uwaza,ze 2 tyg w jedna czy w druga strone to granica jest i mozna ja uznac no bo istnieje tez bład pomiaru ale trzeba pilnowac tego no i dobrze,ze masz wizyte za 3 tyg.
    Dziekuje za gratulacje choc na dobre wiesci to jeszcze duzo czasu :)

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, super, że już jesteście bezpieczne pod opieką i kontrolą! Koniecznie daj znać jak już coś ustalicie. Teraz to już szybciutko pójdzie i lada chwila będziesz z Zuzinką :-) Dobrze, że jedzenie i warunki są dobre, jeszcze podtuczaj Bączkę ;-)

    U mnie już się wygłuszyło. Nerwy o Nastkę mi nie służyły :-/ Mała dzisiaj jest nadal biedna, cała zsypana (nawet więcej niż wczoraj), ale przynajmniej nie ma temperatury. Niby trzydniówka, a czytałam, że niektóre dzieci mają ją i 6 dni :-/ Tak czy inaczej moja torba do szpitala na wszelkie wypadek czeka :-)

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mysza! Najważniejsze, że przepływy są w normie i nie ma problemów z łożyskiem. To najważniejsza wiadomość! Córeczka może jeszcze swobodnie nadgonić wagę. Może być po prostu drobniejsza, w końcu to dziewczynka :-) Dobrze, że jesteś pod baczną kontrolą i lekarz będzie regularnie sprawdzać wielkość Maluszka. Mimo wszystko może jedz nieco więcej? Ścisła dieta ma wpływ na wielkość dziecka, zwłaszcza, gdy nie wszystkie składniki prawidłowo docierają do Maluszka, a nie wiadomo z jakich powodów. Nie trzeba się obżerać, ale racjonalnie, zdrowo i regularnie odżywiać. A jak było z wagą Twojego Synka? Bo pewne rzeczy są też dziedziczne. Synek był normalnych rozmiarów?

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane spokojnego dnia Wam zycze <3
    Mam nadzieje,ze w miare dobrze dzis sie czujecie???
    śle moja pamiec <3

    Angie 232, ayka lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 25 lutego 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Ja po pierwszej nieprzespanej nocy.. do 4.00 nic, potem urywkami..
    Lekarz powiedzial, ze obserwacja bedzie trwac tydzien, potem usg i decyzja czy cc czy do domu i przyjscie na termin. Ciesze sie ze to nie lada dzien bo chce sie przygotowac emocjonalnie.

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie wspolczyje nocy ale ciesze sie tez ze beda obserwowac Was a nie odrazu ciac !!! Oby dzisiejsza noc byla lepsza !!! Buziaki ❤❤❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, spróbuj położyć się wcześniej i odpoczywaj ile możesz. Dobrze, że już masz większą jasność i jesteś w stanie sobie wszystko w miarę poukładać. Śpij dzisiaj dobrze!

    Miłego i spokojnego weekendu Dziewczyny!

    inessa lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 25 lutego 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczynki!
    Jestem tak zmeczona, ze jak nie zasne to pojde nastepnym razem chyba po tabletke.
    Sidney, afi prawidlowe, hc=327, ac=289, hc/ac= 113.15%
    Pozdrawiam Was goraco!!! :-)

    ayka, inessa lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudnej niedzieli Kochane!

    inessa, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rowniez zycze pieknego niedzielnego popoludnia ☺☺☺

    Angie 232, ayka lubią tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 26 lutego 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja lezalam dluuugo pod ktg bo na lewym boku zapis byl zawężony i musialam na prawy. Ten drugi byl dobry wiec nie wiem. Moze ktos zajrzy wieczorem to spytam.
    Trzymajcie sie cieplo :-)

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 26 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak szybko względem tych grup na fb - osobiście należę do dwóch "Hipotrofia" i "nieWIELCY -> Hipotrofia -> dzieci urodzone z wagą poniżej 10tego centyla (IUGR i SGA)".
    Trzeba sprawdzać swój folder z wiadomościami "inne". Trzeba odpisać na Wiadomość i wtedy można się przyłączyć. A Przynajmniej tak było jak dołączałam.

    Angie, powodzenia!

    Angie 232, ayka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2017, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, nie nudzisz się tam biedna? Odpoczywaj i dawaj znać na bieżąco, o ile masz szansę.

    Inessa, jak się czujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2017, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nanu wrote:
    Ja tak szybko względem tych grup na fb - osobiście należę do dwóch "Hipotrofia" i "nieWIELCY -> Hipotrofia -> dzieci urodzone z wagą poniżej 10tego centyla (IUGR i SGA)".
    Trzeba sprawdzać swój folder z wiadomościami "inne". Trzeba odpisać na Wiadomość i wtedy można się przyłączyć. A Przynajmniej tak było jak dołączałam.
    Ogromne dziękuję!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane spokojnego tygodnia Wam zycze i jak najmniej boli ❤❤❤ wspieram Was bardxo mocno ❤❤❤ a u nas ostatnie dni prawie cale sama jestem z synkiem buu a dzis o 9 moj maz ma 2 podejscie do egzaminu na prawko z jazdy. On umie jezdzic a nie zdal na na prawde malej rzeczy ale coz oby dzis zdal bo auto nam b.potrzebne. a ja czuje sie w miare ok tylko senna jestem i zaczynaja sie mdlosci te to w kazdej ciazy mi towarzysza calodobowo. No i mam strach czy rzeczywiscie Kropek tam jest. A Gabrys ostatnie dni super ale dzis noc masakra stwierdzil o 3.15 ze pora wstawac i tak przez godzine ponad walczylismy o sen. A rano pobudka ciekawa bo skonczona w wannie hyhy zatem domyslacie sie jaka hihi no i jest cudna pogoda zatem bedzie spacer ☺ buziaki dla Was ❤❤❤

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 27 lutego 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam poniedzialkowo i juz odpowiadam na Wasze pytania.

    Mala juz fiknela i mamy polozenie glowkowe. Jezeli chodzi o wymiary, to obwod brzuszka w miare ok, ale obwod glowki, dlugosc kosci udowej i waga wskazuje na ciaze mlodsza o 2 tygodnie.
    Syn urodzil sie z waga 3270g i na usg nigdy nie wykazywal takich odchylen.

    Lekarka nie uzyla jeszcze slowa hipotrofia, wiec mam nadzieje, ze 16 marca okaze sie, ze jest ok. Pozyjemy, zobaczymy...

    ayka, inessa lubią tę wiadomość

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 27 lutego 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, dwa tygodnie to naprawdę jeszcze "nic". Ważne żeby ta różnica się nie powiększała. Jak cały czas taka zostanie to znaczy, że dziecko rośnie po prostu "po swojemu" ale z pewną stałą. Gdyby różnica się powiększała no to coś zaczyna hamować wzrost.

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, to dobre wiadomości :-) O hipotrofii lekarze wspominają, gdy odchylenie jest minimum o 3 tygodnie. Teraz trzeba bacznie obserwować Malutką, bo hipotrofia najbardziej ujawnia się po 30-32-gim tygodniu, gdy Dzieciaczek najwięcej powinien przybierać wagowo. Długością kości udowej bym się nie przejmowała. Koleżanki Synek zawsze miał odchylenie od "normy" o 3-4 tygodnie, a wynikało to z tego, że ona jest niska i Synek raczej do wysokich też teraz nie należy. Moja Córka dla odmiany zawsze w badaniach miała za długie nóżki, za mały brzuszek. Ważne, by pilnować obwodu główki, ale skoro Malutka już jest odwrócona, to nie zawsze się to udaje precyzyjnie ustalić :-)
    Wszystkiego dobrego dla Was! Daj znać 16-tego marca.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, odpczywaj Kochana, ile jest możliwe, oszczędzaj się, proszę... Wiem, że przy małym Synku jest trudniej. Mam nadzieję, że Gabryś niedługo będzie spał lepiej i też Tobie ułatwi odpoczynek. Moja Córka dziś też źle spała. Obudziła się po 5-tej i miała przerwę w spaniu do 6-tej, ale tulił ją mąż, który po czymś takim poszedł dziś do pracy półżywy :-) Nudności... bleeee... Współczuję ogromnie!!
    Trzymam mocno kciuki za egzamin męża!

    Miłego dnia i tygodnia dla wszystkich!

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ