X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 04:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina, oj znam ten system angielskich szpitali aż za dobrze i jestem nim załamana... Sama w tej ciąży jeździłam do lekarza 300 km w jedną stronę, więc wiem co przeżywasz. Tym jednym pomiarem brzuszka aż tak mocno bym się nie przejmowała, choć właśnie to był jedyny wymiar u mojej Córki odbiegający od normy, a wskazujący na hipotrofię. Musisz poczekać na kolejne pomiary. Trzymam mocno kciuki, by jednak nie było potrzeby wyciągania Maluszka przed czasem. Mi tu lekarka powiedziała, że decydują się skrócić ciążę przed terminem, tylko jeśli dziecko przestaje rosnąć w ogóle. Póki jakkolwiek przybiera, pozwalają donosić ciążę do terminu. Mam nadzieję, że u Ciebie też tak jest. Dawaj znać jak kolejne pomiary i jakie decyzje lekarzy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 05:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Lola! Nie, ja nie robiłam testów Pappa, więc nie miałam żadnego wcześniejszego wskazanie, że moja Córka może być hipotrofikiem. Z Synkiem też tego testu nie robiłam, a bałam się całą ciążę, że będzie równie malutki. U mnie jedynie pomiary USG wskazywały, że mam tendencję do rodzenia małych dzieci. Synka nie nazwę hipotrofikiem, ale jak na chłopca dorodnym kluskiem też nie jest.
    Zalecenia, wskazówki? W ciąży z Córką prowadziłam bardzo oszczędny tryb życia, leżałam na lewym boku, byłam na zwolnieniu itd. a Córeczka i tak urodziła się tycia. Z Synkiem nie mogłam już sobie na to pozwolić, nie miałam możliwości leżeć i odpoczywać, a Synek urodził się o prawie kilogram cięższy od Córki. Już sama nie wiem, co tak naprawdę pomaga, a co nie. Stwierdzam, że niewiele mamy na to wpływu. Na pewno zdrowo się odżywiaj, pij dużo wody i staraj się nie przemęczać. Kontroluj ilość wód płodowych, przepływy i stan łożyska. Trzymam mocno kciuki za dorodnego i zdrowego Bobasa!

    Lola83 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 05:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, jestem z Tobą myślami, mocno trzymam kciuki za piątkowe pomiary Maluni! Daj proszę znać po badaniach!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 05:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogromnie wszystkim dziękuję za gratulacje i życzenia! Teraz Wasza kolej, by urodzić zdrowe, donoszone i podtuczone Dzieciątka! Do tej pory wszystkim Dziewczynom z tego wątku się to udało i mocno wierzę, że nasza dobra energia wpłynie także na kolejne pomyślne rozwiązania :-)

  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 31 marca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka dziekuje za odpowiedz
    Zdecydowalam sie na dodatkowe usg we wtorek mam wizyte chce sprawdzić pomiary na innym sprzecie
    U mnie zaczyna wystepowac dodatkowy problem cukrow. Zaczynaja albo mocno osc w gore albo spadaja dosc niebezpiecznie. Jednego dnia zjem np rybe i jest ok a kolejnego cukier szaleje
    Rano naczczo rowniez zaczyna szaleć

    To wszystko na pewno ma wpływ na wzrost malego ale pocieszam sie, ze to wlasnie rozpoczety 35tydzien wiec licze, ze bedzie dobrze
    Ja rowniez nie rodze wielich dzieci
    Pierwsze dziecko 2500 donoszone a jednak nie za wielkie
    Drugie 2800 z 20% spadkiem wagi po urodzeniu

    Andzul trzymam kciuki za Ciebie i za każdą ktora przechidzi przez ten caly stres.

    ayka lubi tę wiadomość

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina, no to dodatkowo masz problem z cukrzycą i stąd wynika Twoja tendencja do rodzenia Minionków. Ważne, że o tym wiesz, jesteś pod kontrolą, masz głowę na karku, nie dajesz się zbyć i dodatkowo konsultujesz to z innymi lekarzami. Jeśli poprzednie ciąże spokojnie udało się donosić, to mam nadzieję, że i tą również. Najważniejsze, że Maluszek już ma powyżej 2 kg i zaczęłaś 35-ty tydzień. Byłoby super dotrwać jeszcze chociaż z 2 tygodnie. Powodzenia na wtorkowym badaniu! Koniecznie daj znać po.

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 31 marca 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, jest 31tc0dni 1260g. Przepływy prawidłowe. Ale dziś znów inny lekarz.
    Piszę, bo wiem, że czekacie, ale nie mam siły nic więcej dopisać od siebie.
    Trzymajcie się ciepło.

    ayka, MamaFilipka lubią tę wiadomość

  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Witaj Lola! Nie, ja nie robiłam testów Pappa, więc nie miałam żadnego wcześniejszego wskazanie, że moja Córka może być hipotrofikiem. Z Synkiem też tego testu nie robiłam, a bałam się całą ciążę, że będzie równie malutki. U mnie jedynie pomiary USG wskazywały, że mam tendencję do rodzenia małych dzieci. Synka nie nazwę hipotrofikiem, ale jak na chłopca dorodnym kluskiem też nie jest.
    Zalecenia, wskazówki? W ciąży z Córką prowadziłam bardzo oszczędny tryb życia, leżałam na lewym boku, byłam na zwolnieniu itd. a Córeczka i tak urodziła się tycia. Z Synkiem nie mogłam już sobie na to pozwolić, nie miałam możliwości leżeć i odpoczywać, a Synek urodził się o prawie kilogram cięższy od Córki. Już sama nie wiem, co tak naprawdę pomaga, a co nie. Stwierdzam, że niewiele mamy na to wpływu. Na pewno zdrowo się odżywiaj, pij dużo wody i staraj się nie przemęczać. Kontroluj ilość wód płodowych, przepływy i stan łożyska. Trzymam mocno kciuki za dorodnego i zdrowego Bobasa!

    dziekuje!

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, trzymam mocno kciuki za dzisiejsze USG Maluni! Daj znać jak pomiary.

    Carolina, powodzenia jutro na badaniu! Też się odezwij jak urósł Maluszek.

    Andzul, trzymam mocno kciuki aż do piątku, by Córeczka pięknie rosła!

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc bez szału...
    jeśli patrzeć na pomiary pobrane 3 tygodnie temu, to utyła 430 g, ma obecnie 1610 g. Nadal cała o dwa tyg mniejsza. Na prenatalnych 3 tyg temu miała 1300 i wtedy ten przyrost jest już kiepski. Lekarka kazała się nie sugerować, bo to dwóch lekarzy i dwa różne aparaty. Przyjmujemy zatem przyrost 430 w trzy tygodnie, wychodzi jakieś 143g tygodniowo. Brzuch urósł lekko ponad 2 cm, ale miałam wrażenie, że był lekko spłaszczony jakby ją kto ściskał. Znowu jest dwa tygodnie do tyłu.
    Znowu zaznaczyła, że mierzy w dolnych granicach, u niej już nie będzie -200 g błędu.
    Mała leży dalej pupą,wody płodowe w normie, przepływy są super, mam odstawić leki na przepływy.
    Niby okej, a niesmak jest. Znowu strącona do 5 centyla. Nie mam już siły nawet się martwić.

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, jak ja Cię, Kochana, rozumiem...
    Pocieszające, że: rośnie!!! przepływy są super! niedowaga nie pogłębia się! (biorąc pod uwagę pomiary u tej samej doktor).
    Ja po cichu liczę też na to, że choć trochę nas te pomiary po porodzie pozytywnie zaskoczą, bo u mnie też podają najmniejszą możliwą wagę, jaka im wychodzi... U nas trzy tygodnie opóźnienia, więc w ogóle pod siatką jesteśmy. A u Was, skoro jest ten 5 centyl, to może, może, zalapiecie się na 10ty po porodzie i o hipotrofii nie będzie mowy. Tego życzę!!! Przytulam najmocniej!

    ayka lubi tę wiadomość

  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam test PAPPA. Ale nie miałam tam ryzyka dla hipotrofii.

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 05:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, Andzul, u nas każdej były i są identyczne wzloty i upadki. Co już jeden lekarz powiedział, że waga większa, to za chwilę inny, że jednak Maluch przybrał mniej lub wydawałoby się, że wcale. Szkoda, że pomiarów nie robi jeden i ten sam lekarz i zawsze na tym samym sprzęcie. A z drugiej strony tak wiele zależy od współpracy naszych Brzdący. Wystarczy, że się inaczej ułożą i wynik już jest zafałszowany. Wagę mojej Córki na 2 dni przed porodem określono na normalną ok. 3-3,5 kg, a urodziła się 2,28 kg. Wagę Synka określono na 2,7-2,8 kg, a miał 3,1 kg. Najważniejsze, że jest przyrost wagi u Waszych Maluszków, ilość wód w normie, łożysko OK, przepływy super. Kiedy macie kolejne pomiary, byśmy mogły mocmo trzymać kciuki?

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Dawno sie nie odzywalam, ale caly poprzedni tydzien spedzilam w szpitalu. W poniedzialek nad ranem obudzilo mnie krwawienie z pochwy, wiec szybko sie zebralismy i w 15 min. bylismy na IP. Zrobili mi usg, lozysko w porzadku, przyczyna krwawienie nieznana, ale potrzymali mnie do piatku.

    Wczoraj bylismy na usg. Nasza Karolinka nadal malutka, ale wazne, ze przybywa. 16 marca bylo 1332g, a wczoraj 1688g. Przeplywy, lozysko i ilosc wod w normie.
    Juz sie zaczelam cieszyc, to znowu u mnie pojawilo sie bialko w moczu. Ide w czwartek na wizyte, zobaczymy co powie moja pani doktor.
    Bedzie dobrze jak nie zwariuje w tej ciazy ze stresu.


    Gratuluje wszystkim nowym mamom i trzymam kciuki za pozostale.

  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul,
    Waga na 10centylu, wzrost na 50.

    Miałam usg dwa dni przed porodem i wymierzyli Kosia na 2450.

    Test pappa u mnie w normie.

    Do usg połówkowego wszystko było ok. Potem zaczął zwalniać. Tez sie oszczędzałam. Leżałam na lewym boku.

    Młody jest drobny, ale zdrowy i uroczy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2017, 11:00

    ayka, andzul lubią tę wiadomość

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Mysza malutki szkrabek ale wazne, ze przybiera


    Ja dzis bylam prywatnie zrobic dodatkowe pomiary i wyglada to tak

    maly spada centylem :( ale jeszcze sie pocieszam, ze inny sprzęt inna osiba robiaca usg
    Hc wyszlo nizsze niz tydzien temu
    AC tylko uroslo przez tydzien o 2mm :( i tym samym mały spadl z 50 centyla na 10
    Fl również uroslo o 3mm

    Waga okolo 2072 g
    Takze niewiele wiecej niż tydzien temu 2002g
    Tylko 70g w tydzien ale lepsze 70 niz nic

    Ogolnie maly w skalach wciaz sie miesci ale brzuszek mocno spada w centylach :(

    Czekam co wyjdzie za tydzien na usg na tym samym sprzęcie
    Ogolnie moj ksiaze jest cudowny... nie bedzie po tacie ktory lubi zdjecia 30 min lezenia z piciem zimnego, skakaniem na pilce a on zaslanial buzke rekoma i nogami udalo sie uchwycić jedno zdjecie buźki



    A to moj maly szkrab... boje sie okropnie ale pocieszali mnie dzis w klinice, ze na pewno podadza malemu steryd na plucka a szpital gdzie bede miala cc słynie z bardzo dobrej opinii
    A to moj maluszek

    9abed2d881ea2a2bgen.jpg

    Kolejny tydzień na szpilkach ale wierzę, ze nawet jak wyciagna go wczesniej to bedzie silny i damy rade bez zadnych inkubatorow i pobytów w szpitalu

    ayka lubi tę wiadomość

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina, będzie wszystko dobrze!

    Mój syn urodził się w 36/35 tc (36 wg om, 35 wg owulacji). Ważył 2050g. Dostałam sterydy gdy przyjechałam do szpitala, bo wody mi odeszły. Próbowali zatrzymać poród ale tylko na kilka godzin go opóźnili, więc nie dostałam drugiej dawki sterydów.
    Synek nie miał żadnych problemów z oddychaniem. Jedyny problem jaki miał to nie trzymanie ciepła (ciężko się dziwić przy tej wadze). Dlatego przez cztery doby trzymali go w takim otwartym inkubatorze pod lampami żeby się grzał i dopiero po czterech dniach z niego wyszedł jak już sam trzymał ciepło (oczywiście wyubierany i zawinięty w rożek i dwa koce, ale hej - przynajmniej temperatura mu nie spadała ;))
    Za granicą to po tych czterech dniach puściliby nas do domu skoro kompletnie nic mu nie było i żadnych leków nie przyjmował ale w Polsce musieli mieć absolutną pewność, więc dopiero po 9 dniach nas wypuścili.

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam fotkę z chyba pierwszej doby po porodzie.
    Jak widać do niczego nie był podłączony (ten wężyk na brzuszku to od monitorowania funkcji życiowych tylko).

    93dd74234c4433a5med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2017, 11:50

    ayka, andzul lubią tę wiadomość

  • Kero Koleżanka
    Postów: 34 11

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaFilipka wrote:
    przepływy są super, mam odstawić leki na przepływy.
    Niby okej, a niesmak jest. Znowu strącona do 5 centyla. Nie mam już siły nawet się martwić.

    MamoFilipka jakie dostawałaś leki na przepływy ?

    dvokuop.png
    IV.2015 [*] Aniołek 8tc
    V.2016 [*] Majeczka 28tc
    XI.2017 Wreszcie się doczekaliśmy. Cudny Synuś :)
  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo filipka rozumiem Cię doskonale
    Brak sily na zamartwiania się jestem w tej samej sytuacji i tylko staram sie wbijac w głowę pozytywne myślenie

    Nanu dajesz mi nadzieje... wierze,ze bedzie ok, wierze również ze waga malego jest troszke wyzsza niz wskazuje usg

    Twoj malutki synek przecudowny... <3 Wlasnie bede dzwonic do mojego szpitala z pytaniem czy bezpiecznie jest czekac tydzien na usg w szpitalu jeżeli maly spadl z centyli w tydzien bardzo dużo

    Az sie boje zadzwonić. Wiem, ze to smieszne bac sie dzwonić ale... to silniejsze

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ