X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krwiak na macicy a ciaza
Odpowiedz

Krwiak na macicy a ciaza

Oceń ten wątek:
  • martych Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 22 lipca 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynyva czy któraś z wasmmiaka krwiaka w centralnej części łożyska? Mój ma 4x2cm jest to krwiak podlozyskowy, wczoraj wykryty na USG na izbie przyjęć, po tym jak rano na majątkach zauwazylam jasnobrązowa wydzieline. Dostalam zwolnienie na 2 tyg i luteine 2x dziennie po 2tabl. Teraz tez mam sporadycznie taka wydzielinę jasnobrązowa, to oznacza ze krwiak się oczyszcza? W ogóle to jestem w 16 tyg i dzidziuś ma się dobrze, tylko ten krwiak. Mam się oszczędzać i leżeć, w jakiej pozycji najlepiej leżeć dziewczyny?

    Marta
  • Gosiakam Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 22 lipca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie bylo i widze ze kolejnych mamuś przybyło. Mam nadzieje ze nam wszystkim uda sie szczwsliwie dojsc do mety ;) faktycznie pozytywne nastawienie i oszczedzajacy tryb zycia to priorytet ;) ja dotrwalam do 23 tyg ciazy ale tak jak pisalam wczesniej mam na tyle duzego krwiaka ze do porodu juz pewnie bedzie sasiadem mojej coreczki :( na poczatku martwilam sie zeby tylko nie poronic, teraz martwie sie ze za wczesnie urodze a dodatkowo mysl czy jak bede rodzila z tym krwiakiem to czy nic sie nam nie stanie.. krwiak na ost usg czyi 28 czerwca mial 3x4 cm a wszystko sie zaczelo 30 kwietnia koedy mial 6x2cm wiec na ostatniej wizycie u mojej gin 2 lipca usluszalam ze krwiak jaki byl taki jest i ze nawet sie jeszcze nie zorganizowal. Caly czas slysze ze najwazniejsze ze oddziela blony plodowe i jest daleko od lozyska... ale jak tu sie cieszyc ciaza jak ma sie swiadomoc ze krwiak moze byc z nami przez kolejne 4 miechy :( dlatego Wam dziewczynki zycze aby wasze krwiaki szybciutko sie wchlonely i zebyscie nie mialy tego problemu co ja.. bo jedyne z czegi sie ciesze to ze mala wesolo kopie w brzuszku ;)

  • Nastolina Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 lipca 2014, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny jestem w 14 tyg ciąży i niestety dwa tyg temu trafiłam do szpitala z krwawieniem,trzymali mnie tam 4 dni i stwierdzili ze nie widza skad było to krwawienie ale z dzieckiem jest wszystko ok..po wyjsciu ze szpitala pojechałam do mojego ginekologa i okazało sie że mam krwiaka przy łożysku i stad to krwawienie było,4 dni temu znowu zaczeło ze mnie leciec najpierw ciemno czerwona krew a pozniej plamienie na brązowo:( Lekarz mówi ze krwiak sie opróznia ale ze mam jak najwiecej leżec niestety w moim przypadku ciężko bo mam córki blizniaczki które maja 5 lat i nie da sie przy nich w spokoju leżec,mąż pracuje na wyjazdach wiec musze sobie radzic sama.biore luteine 2 razy dziennie po wie tabletki pod jezyk.cięzko mi samej i martwie się.Oby wszystko było dobrze..

    Evell lubi tę wiadomość

  • Gosiakam Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Nastolina wsrod nas.. wiem co czujesz. Tez mam krwiaka I w domu 2 latka I nie moge lezec non stop.. Mam nadzieje ze twoj krwiak szybko sie wchlonie i bedziez mogla w spokoju cieszyc sie ciaza. Ja juz nie raz pisalam ze mój krwiak zostanie ze mna do porodu :( ale mam nadzieje ze bedzie oki. A duzego masz krwiaka?

  • Nastolina Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 lipca 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey Gosiakam mój krwiak ponoc nie jest duzy ma 2cm na 1cm i jest podłużny przy samym ujsciu do szyjki przy łożysku..cały czas plamie na brązowo ponoc dobrze bo krwiak sie opróznia.trzebabyc dobrej myśli:) a Twoj krwiak jest duży??

  • Gosiakam Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 24 lipca 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma 3x4 cm i wczoraj minelo równo 12 tyg odkad sie dowiedzialam ze go mam. Plamilam równo miesiac - caly maj. Czasami lecialo malo a czasami Lało sie jak podczas obfitej miesiaczki. Bylam pewna ze sie caly oproznil a tu sie okazalo ze jak byl taki jest :( twoj jest sporo mniejszy wiec na pewno sie oprozni :)

  • Nastolina Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 lipca 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam taką nadzieje że sie oprózni :) chciałabym normalnie funkcjonować jak przy pierwszej ciąży..jutro mam dzwonić do mojego lekarza i powie mi co dalej.Oby wszysko skonczyło sie dobrze :) za Ciebie też trzymam kciuki i dawaj znać co i jak z Toba :)

  • Nastolina Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym tyg ciązy wogóle jesteś Gosiakam??i co lekarz Ci mówi o tym krwiaku?

  • Madziq Przyjaciółka
    Postów: 75 55

    Wysłany: 24 lipca 2014, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj pobiegłam do lekarza z ciemnoczerwonym plamieniem i powiedział, że raczej mój krwiak się opróżnia. Nie zmierzył go dziś, powiedział tylko "nie rośnie" (9 dni temu miał 0,84 cm). Całe szczęście Maciupiątko urosło jak powinno, więc się uspokoiłam. Podziwiam Waszą cierpliwość, Gosiakam - jejku, takie krwawienie? Biedactwo, musiałaś się strasznie denerwować...
    Trzymam kciuki za nas, oby tych nerwów było jak najmniej.

    gann3e3k88vy5y5g.png
  • Gosiakam Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 25 lipca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis koncze 23 tyg i zaczynam 24 tydz. Lekarze mowia ze utrzymal sie ten krwiak na tyle długo ze juz Pewnie zostanie ze mna az do porodu. Jak miałam 28 czerwca usg to krwiak byl ze mna juz 8 tyg i gin powiedziała ze nie jest zorganizowany do konca. Od tego usg mina jutro 4 tyg, ciekawa jestem jak ten krwiak.. Teraz bede miala w najblizszy poniedzialek wizyte u mojej gin wiec zapytam ja kiedy bede miala usg. Oj tak Madziq nacierpialam sie sporo. Najgorsze bylo te ciagle plamienie przez caly maj. Balam sie jak cholera ze strace malenstwo. Teraz cieszy mnie jedynie to ze juz nie byloby poronienie jak byl zaczela rodzic tylko poród I jakas szansa na utatowanie malej by byla.. ale wiadomo ze dziecko urodzone tak wczesnie to konsekwencje zdrowotne. . Mam nadzieje ze posiedzi w brzuchu przynajmniej do 30 tyg.. denerwuja mnie bole brzucha i to ze kilka razy w ciagu dnia napina mi sie macica. Ale tak juz podobno bedzie do konca.. jedynie z czego sie cieszę w tej ciazy to z tych mocnych kopniakow mojej coreczki ;)

  • Gosiakam Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 28 lipca 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny i jak sie czujecie? Co u Was slychac?

  • Edycia204 Koleżanka
    Postów: 46 21

    Wysłany: 28 lipca 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.Ja dzis mamusg i strasznie sie boje :(

    hchy3e3kxyb1ircx.png
    28.07.2014-- Aniołek --12 tc
  • Gosiakam Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 28 lipca 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glowa do gory bedzie dobrze :* daj koniecznie znać co u Was. Ja dzis mam wizyte u mojej gin. Nic nowego na temat krwiaka sie nie dowiem bo usg dzis nie mam ale przynajmniej sie dowiem kiedy mi zrobi usg..

  • Edycia204 Koleżanka
    Postów: 46 21

    Wysłany: 28 lipca 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krwiak sei wchłonąlł ale dla mojego maleństwa serduszko przestało bic :(

    hchy3e3kxyb1ircx.png
    28.07.2014-- Aniołek --12 tc
  • Gosiakam Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 28 lipca 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edycia tak mi przykro :( rozumiem Cie dobrze bo rok temu w maju przezylam to samo co Ty ; ( w 11 tyg dowiedziałam sie ze serduszko nie bije :( miejmy nadzieje ze nasze Aniolki bawia sie gdzies w lepszym swiecie i bedzie nam pisane kiedys sie z nimi spotkac. Jestem z Toba :* trzymaj sie kochana!

  • Nastolina Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 28 lipca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ziewczyny bardzo mi przykro Edycia204 :(:( zaczol mi sie 15 tydz dzisiaj nadal plamie czuje sie ogolnie dobrze i mam nadzieje ze tak tez juz bedzie..jestem cały czas dobrej mysli..nic innego nie pozostaje.Edycia204 Ty też miałas krwiaka??co sie wogole stało??

  • Nastolina Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 28 lipca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przeczytałam ze miałas krwiaka,a wiesz dlaczego serduszko przestało bic??

  • Nastolina Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 28 lipca 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam ze tak pytam ale sie zdenerwowałam Edycia204 w którym tyg ciąży byłas??

  • Gosiakam Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 28 lipca 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastolina bedzie oki, nie denerwuj sie. 15 tydz to juz na tyle duzo ciaza ze na tym etapie juz tak krwiak nie zagraza ciazy. Edycia pisala ze jej zarodek nie rosl.. Ja miałam to samo rok temu I nie byla to wina krwiaka ale wady genetycznej płodu. Tak sie czasami dzieje I nie mamy na to wplywu :(

  • Nastolina Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 28 lipca 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiakam to mnie pocieszyłas bo juz zaczełam sie martwic..dzisiaj miałam wrazenie jakbym poczuła ruchy maleństwa delikatne, zaznecze w kalendarzyku ale zobaczymy bede obserwowac dalej:)lekarz powiedzial mi ze w drugiej ciazy szybciej mozna rozpoznac ruchy ale ponoc miedzy 17 a 19 tyg a ja jestem w 15 czy to mozliwe??

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ