X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 1 czerwca, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, postaraj się uspokoić, niestety nerwy i stres też działają negatywnie na twardnienia brzucha.
    Jesteś chroniona szwem, więc trzyma szyjkę w ryzach, od 20 tygodnia to przecież normalne jest występowanie skurczy w zdrowych ciążach i one nie wpływają jakoś na skracanie szyjki, więc nie zakładaj od razu tych gorszych scenariuszy. Mam nadzieję, że kroplówką zadziała. Dzień za dniem, coraz bezpieczniej dla Malucha

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 1 czerwca, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ja się czuję słabo dość.
    Felcio dostał 10 punktów, siedział sobie z tatą, przyszła do nas neonatolog mówiła, że na te chwile 0 oznak wcześniactwa, oddycha samodzielnie, samodzielnie też reguluje temperaturę, stężenie glukozy też prawidłowe. Czekamy co dalej, oby tak zostało. Ale ziomek też urodził się większy, niż przewidywano, bo ma 2800g.
    Aego dużo zdrowia dla Was ♥️
    Wow, to super wyniki!!! I to że sam tak wspaniale sobie radzi, z tego chłopaka prawdziwy zuch!
    Jesteście obydwoje bardzo dzielni. Teraz tylko wrócić do domku ♥️
    Możesz być teraz spokojniejsza i dochodzić do siebie 🍀

    MamaEryka, AEGO lubią tę wiadomość

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 1 czerwca, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Dziś o 12:00 urodziłam Felcia. 😄
    AEGO cudowne wieści! Serdecznie gratuluję. Cudny dzień dziś :) dużo zdrówka dla Ciebie i Felcia 😍

    AEGO lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 1 czerwca, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ta druga kroplowka z nospy nic nie dala. Poprosilam polozna, zeby zawolala lekarza, zeby mnie zbadal. Szew trzyma szyjke i jest ok, ale Bobas bardzo napiera glowka i stad te skurcze. Dali mi Atosiban, to taki lek w pompie, ktory podaje sie dozylnie przez 48h praktycznie bez przerwy. Jak poprzednim razem lezalam to jedna dziewczyna tez go miala. To juz chyba ostatnia deska ratunku. Juz nie wytrzymalam i sie tak poryczalam 😭😭😭

    @AEGO moje gratulacje! Jak sie czujesz i jak sie ma Malenstwo?

    Atosiban to dobry lek. Też go dostawałam i mi wyciszał skurcze. Na skurcze często bierze się też nospe, relanium.
    Szew trzyma i to najważniejsze. Odpoczywaj, staraj się jak najmniej chodzić i siedzieć. Trzymam mocno kciuki. Jestes pod dobra opieką.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 1 czerwca, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi i Aego mają już swoje Maluszki przy sobie, to ja się ustawiam następna w kolejce 🤣 też chciałabym być już po, tylko jeszcze nie teraz 😊 ale tak pod koniec czerwca mogę już rodzić 🤣

    Saimi, AEGO lubią tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 1 czerwca, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Atosiban to dobry lek. Też go dostawałam i mi wyciszał skurcze. Na skurcze często bierze się też nospe, relanium.
    Szew trzyma i to najważniejsze. Odpoczywaj, staraj się jak najmniej chodzić i siedzieć. Trzymam mocno kciuki. Jestes pod dobra opieką.

    Wlasnie te poprzednie dwie kroplowki, ktore nie zadzialaly to byla nospa. Mam nadzieje, ze ta teraz pomoze.
    A wstaje tylko do toalety czy na szybki prysznic raz dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 21:01

    Saimi lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 2 czerwca, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szyjki praktycznie nie ma. Pobrali badania z krwi, teraz mam ktg. Prawdopodobnie beda zdejmowac szew i rozwiazywac ciaze 😭😭😭

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 2 czerwca, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, kurcze czyli jednak te skurcze wpływały na szyjkę :(
    Najważniejsze, że skończyłaś już 28 tydzień i za chwilkę będzie 29. Wiem, że Dzidziuś jeszcze Malutki ale już teraz poradzi sobie przy pomocy sprzętów. Czytałam wiele historii wcześniaków, jeszcze młodszych, które dawały super radę !
    Trzymam kciuki za Was, będzie dobrze !

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 2 czerwca, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    U mnie szyjki praktycznie nie ma. Pobrali badania z krwi, teraz mam ktg. Prawdopodobnie beda zdejmowac szew i rozwiazywac ciaze 😭😭😭

    Wiem, że to ciężkie dla Ciebie ale postaraj się zachować względny spokój, teraz tego potrzebuje dzidziuś. Czekaj na wiadomości i informuj nas jak będziesz mieć sile. Ja szyjki też nie miałam bardzo długo. Tylko nie miałam skurczy.
    Ale tak jak Hope pisze, to jest skończony 28 tydzień, dzieciątko sobie poradzi wspomagane sprzętem. Dobrze, że jesteś w szpitalu i mogą działać. Teraz musisz być bardzo silna dla swojego bejbika. I zawsze sobie mów, że wcześniaki to wojowniki! Przeczytałam to na jakimś forum i zgadzam się z tym w 100%.

    Daj znać czy sterydy na płucka dostałaś już ? Jeśli nie to napewno Ci teraz dadzą to kolejny plus dla dzieciątka.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 2 czerwca, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie jeszcze pozwalaja zostac nam w dwupaku, uff. Mowil, ze ten Atosiban co dostaje to jest juz najmocniejszy lek jaki istnieje i ma nadzieje, ze jednak pomoze. On skonczy mi sie dopiero jutro wieczorem, wiec jeszcze troche go dostane i oby zadzialal. W razie mocniejszych lub czestszych skurczy albo krwotoku mam zglaszac i wtedy nie beda mieli innego wyjscia jak rozwiazac ciaze.
    Prosze Was o kciuki za nas, zeby jednak lek zadzialal i skurcze puscily. Domyslam sie, ze do 37tc juz nie wytrwam, ale moze uda sie chociaz do 30-32 🙏🏼

    @Saimi dostalam sterydy na plucka 3 tygodnie temu przed zalozeniem szwu :)
    A Ty jak dlugo chodzilas bez szyjki?

    Saimi, AEGO lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 2 czerwca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Narazie jeszcze pozwalaja zostac nam w dwupaku, uff. Mowil, ze ten Atosiban co dostaje to jest juz najmocniejszy lek jaki istnieje i ma nadzieje, ze jednak pomoze. On skonczy mi sie dopiero jutro wieczorem, wiec jeszcze troche go dostane i oby zadzialal. W razie mocniejszych lub czestszych skurczy albo krwotoku mam zglaszac i wtedy nie beda mieli innego wyjscia jak rozwiazac ciaze.
    Prosze Was o kciuki za nas, zeby jednak lek zadzialal i skurcze puscily. Domyslam sie, ze do 37tc juz nie wytrwam, ale moze uda sie chociaz do 30-32 🙏🏼

    @Saimi dostalam sterydy na plucka 3 tygodnie temu przed zalozeniem szwu :)
    A Ty jak dlugo chodzilas bez szyjki?

    Ja trafiłam wdo szpitala w 30+2 wtedy szyjkę miałam 4-5mm, lejek wew. Dostałam też atosibanem na wyciszenie. Magnez, nospa, progesteron, zalecenie leżenia. Na szew i pessar za późny etap ciąży. W 34 bodajże doszło mi rozwarcie zew na 1 cm.
    Ciąże donosiłam do 36+6 i szyjka nadal na poziomie 4 mm została. Podejrzewam, że gdyby nie stan przedrzucawkowy to nadal bym chodziła w dwupaku. Na ktg skurcze zapisywały mi się raz bardziej regularne raz mniej tylko, że ja ich nie odczuwałam a maka była miednicowo ułożona więc nie naciskała na szyjkę tylko wybijają mi Sue w żebra 🙈

    Trzymamy z Alusią mocno kciuki za Cb i maleństwo.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 2 czerwca, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki, dacie radę 👍🏻👍🏻 mnie w środę założyli szew ale trzymają mnie do teraz choć nic się nie dzieje. Podobno było ciężko przy moich 8mm. Ciekawe od czego uzależniają włączenie sterydu, ja nie miałam skurczy w ogóle i nie wprowadzili mi nic, może to przez to.

    Saimi Twoje słowa dodają otuchy, że jednak może damy radę donosić ciążę jak najdłużej.

    Dziewczyny jak wypełniacie sobie czas, co robicie leżąc? Przyznam że dostaje szału i nie mogę już patrzeć na YouTube, Instagram, fora i książki. 😵‍💫😵‍💫

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 12:39

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2275 2050

    Wysłany: 2 czerwca, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, trzymam kciuki, ogromne!!! Niewyobrażalny stres.
    Z plusów, skończyłaś 28 tc, u mnie leży dużo takich maleństw. ❤️‍🩹

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 2 czerwca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Zenka mi dali sterydy przed zalozeniem szwu i wtedy tez kompletnie nie mialam skurczy, zadnych boli ani twardnien brzucha. Moze podpytaj czy Ci dadza? To jest super dla malucha

    U mnie w koncu lek zaczyna dzialac 😊 mam tak z 2-4 skurcze na godzine, a to duzy sukces. Mam nadzieje, ze z biegiem czasu bedzie ich coraz mniej, az w koncu calkiem sie uda je wyciszyc.

    Saimi lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 2 czerwca, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo to w takim razie na pewno zapytam o to.

    Super wieści, oby tak dalej i oby skurcze całkiem ustąpiły.

    preg.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2275 2050

    Wysłany: 2 czerwca, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    @Zenka mi dali sterydy przed zalozeniem szwu i wtedy tez kompletnie nie mialam skurczy, zadnych boli ani twardnien brzucha. Moze podpytaj czy Ci dadza? To jest super dla malucha

    U mnie w koncu lek zaczyna dzialac 😊 mam tak z 2-4 skurcze na godzine, a to duzy sukces. Mam nadzieje, ze z biegiem czasu bedzie ich coraz mniej, az w koncu calkiem sie uda je wyciszyc.
    Ty masz taki lek podłączany kroplówka co jedna idzie z 6h i trzeba podłączać jeden po drugim?

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 2 czerwca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ty masz taki lek podłączany kroplówka co jedna idzie z 6h i trzeba podłączać jeden po drugim?
    Atosiban to lek podawany w kroplówce przez 48h (o ile dobrze pamiętam) non stop. Przechodzi przez taka pompę. I do niej podłącza się lek w takich wielkich strzykawkach. Początkowo leci szybciej a potem wolniej. Tych strzykawek jest kilka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 22:02

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 2 czerwca, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ty masz taki lek podłączany kroplówka co jedna idzie z 6h i trzeba podłączać jeden po drugim?

    Jest dokladnie tak jak napisala Saimi :) tylko mi miedzy strzykawkami robia przerwy jesli poprosze, ze chce pojsc sie szybko umyc

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2275 2050

    Wysłany: 2 czerwca, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Jest dokladnie tak jak napisala Saimi :) tylko mi miedzy strzykawkami robia przerwy jesli poprosze, ze chce pojsc sie szybko umyc
    O tak, o to mi chodziło, pytałam z ciekawości, bo dziewczyna która ze mną leżała właśnie miała go podawanego. :)

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 3 czerwca, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, trzymam kciuki bardzo mocno, żeby skurcze nie wracaly. A Maluch niech jeszcze siedzi u Mamy w brzuchu i sił grzecznie nabiera.

    Ja dziś jadę na ktg i poproszę doktora żeby na szyjkę zerknął. Ta moja szyjka jest serio niepokonana że przy takich skurczach 80-100 nawet tak mało się skróciła.
    Ale czym bliżej terminu tym bardziej te skurcze czuję jakby właśnie napierające na dół. Do tego pojawiły mi się wycieki siary z piersi.
    Od dwóch dni dosłownie czuje jak co jakiś czas mrowia mnie cycki i wypływa po kropelce siary, wczoraj to miało miejsce ok 10-12 razy. Za pierwszym razem miałam to uczucie dopiero po porodzie. A teraz muszę zakładać wkładki laktacyjne.

    age.png
‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ