X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2275 2050

    Wysłany: 3 czerwca, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope♥️ wrote:
    Klaudia, trzymam kciuki bardzo mocno, żeby skurcze nie wracaly. A Maluch niech jeszcze siedzi u Mamy w brzuchu i sił grzecznie nabiera.

    Ja dziś jadę na ktg i poproszę doktora żeby na szyjkę zerknął. Ta moja szyjka jest serio niepokonana że przy takich skurczach 80-100 nawet tak mało się skróciła.
    Ale czym bliżej terminu tym bardziej te skurcze czuję jakby właśnie napierające na dół. Do tego pojawiły mi się wycieki siary z piersi.
    Od dwóch dni dosłownie czuje jak co jakiś czas mrowia mnie cycki i wypływa po kropelce siary, wczoraj to miało miejsce ok 10-12 razy. Za pierwszym razem miałam to uczucie dopiero po porodzie. A teraz muszę zakładać wkładki laktacyjne.
    Oj mnie ciekła siara od 20 tc, później chwilowo przestała, aby wrócić w 30 tc. 🙈 A teraz nie chce.

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 3 czerwca, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Oj mnie ciekła siara od 20 tc, później chwilowo przestała, aby wrócić w 30 tc. 🙈 A teraz nie chce.
    O masz, a ja to już pomyślałam że pewnie będzie czym karmić ,🤣
    A jak się czujesz ogólnie Aego, wychodzicie do domu? Jak w nowej roli?

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 3 czerwca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodzilam dzis rano. Mialam cesarke bo nie mozna bylo naturalnie. Od 2 w nocy skurcze znowu, regularne i jeszcze dluzsze niz wczesniejsze i bolesniejsze. Wzieli mnie na badanie przed 6 i pecherz bylo widac i odrazu decyzja, ze cesarka. Zdazylam tylko do R zadzwonic. Mnie rana napierdziela bardzo, dostalsm kilka przeciwbolowych a po samym obudzeniu byla tragedia, nigdy nie czulsm tskiego bolu. Zaraz polozna ma mi przyniesc lod na ta rane. Oskar wazy 1450g, ma wspomagane oddychanie i jedynie jakas infekcje w pluckach i musza mu podac antybiotyk. Pani pytala czy to na pewno ten tydzien, bo Oskar duzy i wyrosniety. Przed chwila byla tez polozna wycisnac mi siare dla niego i mowila, ze pieknie leci i duzo zebrala. Jakos kolo 13 maja mnie powoli pionizowac i wtedy bede mogla pojsc do niego i go w koncu zobaczyc na zywo. R byl u niego z godzine i zrobil mu zdj i mi pokazal. Jestem wymeczona, obolala, spiaca, a jednoczesnie szczesliwa 🥰

    Hope♥️, Saimi, Zenka1, Renata13 lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 3 czerwca, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, Nasza dzielna kolejna Mamo ♥️♥️♥️
    Gratulacje !
    Oskarek faktycznie duży ale to dobrze w tej sytuacji.
    Życzę Wam dużo zdrowia i żeby Oskarek szybko nabrał sił i mógł się tulić z rodzicami ♥️

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2275 2050

    Wysłany: 3 czerwca, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, ja wychodzę sama. Lekarze mówią, że z Młodym wszystko dobrze, ale jednak jest wcześniakiem.
    Klaudia gratuluję! No i dobrze, że jest kluską, bo to lepiej dla niego! Oby wszystko dobrze szło! 💙💙💙
    Ja ważyłam 1,5 kg jak się urodziłam, więc podobnie. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 12:08

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 3 czerwca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ja urodzilam dzis rano. Mialam cesarke bo nie mozna bylo naturalnie. Od 2 w nocy skurcze znowu, regularne i jeszcze dluzsze niz wczesniejsze i bolesniejsze. Wzieli mnie na badanie przed 6 i pecherz bylo widac i odrazu decyzja, ze cesarka. Zdazylam tylko do R zadzwonic. Mnie rana napierdziela bardzo, dostalsm kilka przeciwbolowych a po samym obudzeniu byla tragedia, nigdy nie czulsm tskiego bolu. Zaraz polozna ma mi przyniesc lod na ta rane. Oskar wazy 1450g, ma wspomagane oddychanie i jedynie jakas infekcje w pluckach i musza mu podac antybiotyk. Pani pytala czy to na pewno ten tydzien, bo Oskar duzy i wyrosniety. Przed chwila byla tez polozna wycisnac mi siare dla niego i mowila, ze pieknie leci i duzo zebrala. Jakos kolo 13 maja mnie powoli pionizowac i wtedy bede mogla pojsc do niego i go w koncu zobaczyc na zywo. R byl u niego z godzine i zrobil mu zdj i mi pokazal. Jestem wymeczona, obolala, spiaca, a jednoczesnie szczesliwa 🥰

    Gratuluję mamusiu! Oskar dzielny za mama! Rośnij zdrowo maluszku! A w szpitalu się zaopiekują żebyś szybciutko wrócił z mamusia do domku.
    Byłaś bardzo dzielna Klaudia. Synuś i tatuś napewno są dumni z mamy!

    Bierz przeciwbólowe ile się da. Ja nie brałam bo mnie nie bolała niby nic rana po cc ale w 3 dniu po cc kiedy z rany nadal leciała krew już na siłę mi dawali. I czułam się lepiej.
    Trzymam kciuki by ból minął jak najszybciej. Nie przeforsuj się zbytnio. Poproś położne albo swojego R. by na noworodki zawiózł Cie na wózku. Pamiętaj, że o siebie też musisz dbać.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • MamaEryka Ekspertka
    Postów: 160 174

    Wysłany: 3 czerwca, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, dobrze, że jesteście cali ❤️ oby maluszek szybko przybierał i zebyście mogli być już razem w domu 😍
    Ja po wizycie, wszystko ok szew trzyma. Miałam stresa bo od 2ch dni mnie coś kłuło. Ale na szczeście nie działa to na szyjkę. Oby do przodu!

    klaudia_23, Saimi lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 3 czerwca, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaEryka super, że wizyta udana :)

    U mnie na ktg jak zwykle czynność macicy skurczowa widoczna. Doktor prosił wytrzymać jeszcze przynajmniej 2 tygodnie w dwupaku. Więc leżę i oszczędzam się w dalszym ciągu, ale teraz już jestem na tym etapie że jak wstanę to jest tak niewygodnie, dodatkowo te skurcze męczą, że chętniej wracam do pozycji leżącej 😊

    age.png
  • MamaEryka Ekspertka
    Postów: 160 174

    Wysłany: 4 czerwca, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope♥️ wrote:
    MamaEryka super, że wizyta udana :)

    U mnie na ktg jak zwykle czynność macicy skurczowa widoczna. Doktor prosił wytrzymać jeszcze przynajmniej 2 tygodnie w dwupaku. Więc leżę i oszczędzam się w dalszym ciągu, ale teraz już jestem na tym etapie że jak wstanę to jest tak niewygodnie, dodatkowo te skurcze męczą, że chętniej wracam do pozycji leżącej 😊

    2 tyg to już naprawdę niedlugo! Jeszcze chwilka i bedziecie razem ❤️ dzis pogoda i tak nie zachęca do niczego innego jak leżenie 🛌

    preg.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 4 czerwca, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaEryka wrote:
    2 tyg to już naprawdę niedlugo! Jeszcze chwilka i bedziecie razem ❤️ dzis pogoda i tak nie zachęca do niczego innego jak leżenie 🛌
    Tak, jak sobie pomyślę że tak funkcjonuję w sumie od lutego to ciarki przechodzą, az cieszę się że to już koncowka.

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 4 czerwca, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope my dla naszych dzieci przetrwamy wszystko!

    Hope♥️ lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 4 czerwca, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda Saimi, niemożliwe staje się możliwe, widać to właśnie po każdej z Was ♥️ ile to jest poświęcenia i stresu, ale późniejsze chwile z Maleństwem zdecydowanie wynagradzają wszystko.

    Saimi, AEGO, klaudia_23 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 5 czerwca, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO, Klaudia jak u Was? Jak się czujecie Wy i maleństwa?

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2275 2050

    Wysłany: 5 czerwca, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    AEGO, Klaudia jak u Was? Jak się czujecie Wy i maleństwa?
    Ja biegam na neonatologię, wszystko inne średnio się liczy, pomiędzy mam 2 h przerwy na drzemkę i obiad. W mieszkaniu rozpierdol jakby tornado przeszło, muszę to ogarnąć, a przede wszystkim rzeczy Małego, bo ma w pt wyjść. Generalnie miał już być z nami, ale lekarka się zmieniła i stwierdziła, że niech zostanie do pt, gdzie nawet położne mowia, ze trochę nie widzą zasadności.

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 5 czerwca, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego na szczęście piątek już blisko Kochana ♥️
    Na pewno nie możecie się doczekać 😊

    AEGO lubi tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 5 czerwca, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie czuje w miare okej. Jedynie rana po cieciu troche mnie piecze z jednej strony przez co ciezko chodzic w pelni wyprostowana. Najgorzej jest gdy sie siedzi lub lezy i chce wstac i poczatki chodzenia, a gdy sie rozchodze to juz jest okej.
    Udalo mi sie ladnie rozkrecic laktacje, wiec Oskar ma moje jedzonko i jeszcze narzeczony zabiera reszte do domu i mrozi, zebysmy mieli na przyszlosc.
    Maluszek ma sie dobrze, oddycha w pelni sam, je coraz wiecej :)
    Ja prawdopodobnie w piatek wyjde do domu i bedziemy codziennie przyjezdzac do Malego go odwiedzac.

    Saimi, AEGO lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 5 czerwca, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO i Klaudia to super wieści :)

    AEGO lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2275 2050

    Wysłany: 8 czerwca, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy w domu, nie miałam nawet czasu pisać. Właśnie się karmimy. Ale powiem Wam, że z jednej strony cudownie a z drugiej boję się, że zrobię coś nie tak, albo niewystarczająco. Dobrze, że Stary tak nie ma i wszystko sprawnie ogarnia. 🤣

    MamaEryka, Hope♥️, Saimi lubią tę wiadomość

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 8 czerwca, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego, wszystko robisz idealnie i prosto z serca ♥️
    Ahh zazdroszczę, że masz już Feliksa obok siebie.
    Ja czuję że poród coraz bliżej i coraz bardziej zaczynam panikować i się stresować, a to przez to że pierwszy poród miałam ciężki. 😬
    Idę w poniedziałek na ktg i sprawdzenie szyjki, ciekawe czy coś ruszyło, bo skurcze są i to takie że oddech ciężko złapać.

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 8 czerwca, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    My jesteśmy w domu, nie miałam nawet czasu pisać. Właśnie się karmimy. Ale powiem Wam, że z jednej strony cudownie a z drugiej boję się, że zrobię coś nie tak, albo niewystarczająco. Dobrze, że Stary tak nie ma i wszystko sprawnie ogarnia. 🤣
    Te obawy będą długo, ja już ciut lepiej, pewniej się czuje ale i tak mnie zaskakują różne sytuacje.
    A powiem Ci, że mój mąż to samo, on się nie stresuje od początku, jak tylko wróciliśmy do domu. Jeszcze mnie uspokajał :)

    Hope powodzenia, daj znać jak tam szyjka i ktg :)

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ