X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie się własnie wydało że taka kruszyna maluteńka :)
    Ważne że wszystko ok !! Gratulacje

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam cały dzień jak naćpana ale teraz mogę już normalnie napisać- gratuluję i cieszę się i dziękuję za nadzieję, że może jednak się da!

    Ja coraz wyraźniej czuję ruchy. Dziś 18+0. Jak położę rękę na brzuchu to czasem dostaję w nią kopa albo czuję takie twarde "coś" które nagle znika. Ponieważ jestem często sama w domu, a napisali mi że maluch już słyszy- to mu opowiadam co robię, co szykuję, co będę robić. Mąż wczoraj w pracy na noc został bo kończy jakiś projekt to mu koncert zrobiłam :) Chyba go tym uśpiłam bo figlowało, figlowało, aż nagle nic. No to poszłam spać i ja :P

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto gratuluję jeszcze raz :) Super zdjęcia :) Pozdrawiam :)

    FeliceGatto, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice gratulacje :) córeczka prześliczna :)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • malutka8316 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey :) dołańczam do leżących ... od samego początku dufaston bo plamiłam w 12 tygodniu mialam go odstawić więc tak zrobiłam .. tydzień było wszystko wporządku i w czwartek wylądowałam w szpitalu bo zaczełam krwawić.. okazało się że łożysko nisko ułożone przy samym ujściu macicy :( jakaś masakra całkowicie inaczej sobie to wszystko wyobrażałam ;/





    8p3odqk3yeqp68as.png

    malutka8316
  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj malutka 8316, spokojnie, w Twoim przypadku lekarz może na następnej wizycie powie Ci, że łożysko zaczęło wędrować do góry, a tym samym zagrożenie minęło. Bądź dobrej myśli i cierpliwie poleż do następnej wizyty, ciesz się też, że leżysz w domu, a nie w szpitalu. Szukaj pozytywnych myśli ... pozdrawiam

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koleżanka też miała problemy z łożyskiem i 2 miesiące leżała, potem wszystko pięknie się wyrównało i już może chodzić.
    Ja też powinnam leżeć, ale nie daje rady cały czas... dałam radę wyleżeć miesiąc. Odkąd łożysko się podniosło u mnie i bóle ustały pozwalam sobie na więcej ruchu ;)

  • malutka8316 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAm nadzieję że się wszytko ułoży ja też nie leże caly dzień plackiem bo bym zwariowała :) a po drugie musze sobie radzić sama bo moja druga połowa pracuję za granicą ...







    8p3odqk3yeqp68as.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 09:21

    malutka8316
  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż pracuje w Pl, ale ostatnio to całymi dniami :/ tak to jest jak się ma własną działalność :/ no i jeszcze jest starsze dziecko, które też potrzebuje uwagi.

  • malutka8316 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie no ja jestem sama jak palec ;( ale co zrobić takie życie :)

    malutka8316
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka
    tez sobie ciążę zupełnie inaczej wyobrazałam miałam tyle planów,chciałam popracowac do 6 msc,chodzić na basen,spacerować dużo
    W lipcu miałam zaplanowane 2 tyg nad morzem...a zycie swoje odkad przestałam wymiotować to muszę leżeć ;/
    Ciężko to znosze;/

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, piszę zwłaszcza do mamuś z końcówki ciąży. Do kiedy musiałyście leżeć? Ja myślałam, że u mnie już koniec leżenia, ale się okazało dziś na usg, że mała jest malutka (ok.2600) i lepiej, żebym jeszcze z tydzień poleżała, bo główka już nisko, a lepiej żeby mała podrosła. Niby 2600 to też już w normie, ale trochę się zmartwiłam, że taka mała.. Mam nadzieję, że dobije tak do 2900.

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie odpowiem, bo jeszcze za wcześnie u mnie, ale tak jak Ty liczę na to, że od 36 tyg to już polatam troszkę. A jakie dzieci u Ciebie w rodzinie się rodzą, takie leciutkue czy cięższe? Ja generalnie nie do końca wieżę w te pomiary przy końcu ciąży, więc pewnie bym leżała jakby lekarz kazał, ale raczej się nie stresuj tą wagą, może źle ją zmierzyli, a poza tym przecież nie ma żadnych powodów dla których miałaby być mniejsza od reszty. Jeden tydzień leżenia to pikuś ..., ale podejrzewam, że wkurzający, bo człowiek sobie jakieś plany chociaż na tę końcówkę poukładał. Trzymaj się!

    kasjja lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Hej, piszę zwłaszcza do mamuś z końcówki ciąży. Do kiedy musiałyście leżeć? Ja myślałam, że u mnie już koniec leżenia, ale się okazało dziś na usg, że mała jest malutka (ok.2600) i lepiej, żebym jeszcze z tydzień poleżała, bo główka już nisko, a lepiej żeby mała podrosła. Niby 2600 to też już w normie, ale trochę się zmartwiłam, że taka mała.. Mam nadzieję, że dobije tak do 2900.


    to wcale nie tak drobniutka...mój Jas 2 tyg temu wazył 2400 a to był 35 tydz.W czwartek mam wizyte i dowiem się co i jak. Ja nadal leze, aczkolwiek nie tak ambitnie,że tylko wstaje do WC...bo chodzę po domu.Staram sie od rana do tej 15-16 lezec, potem troszke ruchy po domu chodze i znowu lezenie nocne a Ty??

    kasjja lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    to wcale nie tak drobniutka...mój Jas 2 tyg temu wazył 2400 a to był 35 tydz.W czwartek mam wizyte i dowiem się co i jak. Ja nadal leze, aczkolwiek nie tak ambitnie,że tylko wstaje do WC...bo chodzę po domu.Staram sie od rana do tej 15-16 lezec, potem troszke ruchy po domu chodze i znowu lezenie nocne a Ty??

    No ja poleguję, ale chodzę też po domu trochę (jak coś minimalnie porobię, to potem się położę). Nawet raz dziennie mam pozwolenie, żeby zejść schodami 2 piętra niżej do rodziców i ogródka (korzystam z tego raz na parę dni). Więc tak troszeczkę chodzę, ale z wolna i ostrożna i poza domem to tylko do lekarza mąż mnie podwozi. Ja i moje rodzeństwo byliśmy duzi, ale mój mąż jest drobny, może mała ma to po nim. Misia, to widzę, że mamy podobną i sytuację i podobnej wielkości dzieci. Kciuki :)
    Karina, masz rację, tydzień leżenia to pikuś :) I jest ulga, że jakby co, to nie jest źle. Ale chciałam bardziej w domu wszystko ogarnąć, a tak to mój mąż ma wszystko na głowie - i pracę i dom. Widzę, że wakacje musisz jeszcze przeleżeć, dzięki za wsparcie, trzymaj się :)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, calutkie wakacje .... egoistycznie życzę sobie, żeby to przynajmniej chłodne lato było, bo w upale nie zdzierżę :(

    kasjja lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • Januszkowa Autorytet
    Postów: 1664 1888

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też należe do leżących mam. Chyba jestem najmłodszą leżącą względem ciąży. Mam krwiaka.

    16.02.2015 Powitaliśmy na świecie Natalkę :)
    z789jaq.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina, ja też bym chciała chłodne lato,bo mamy bardzo gorące mieszkanie południowe i cieszę się, że teraz taka pogoda :) A może mogłabyś trochę poleżeć w plenerze? Nad wodą albo w cieniu na plaży :) Może masz coś w pobliżu. Jak wyjdę do ogródka poleżeć to zawsze potem jestem już pozytywwnie naładowana :) W parkach albo na miejskich plażach tez można, trzeba poszukać fajnych miejsc. Tak w domu ciągle to można skisknąć ;) Życzę, żeby Ci wakacje szybko zleciały :)

    Januszkowa, ja leżałam też przez miesiąc w pierwszym trymestrze, bo miałam krwawienia z nieznanych przyczyn. Ten pierwszy trymest najtrudniejszy, potem będzie łatwiej. Trzymaj się, kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 18:24

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym plenerem to pewnie tak by było że bym się nie oparła pokusie i jeździłabym na plażę lub na basen tam leżeć, a to nie wiem czy dobre dla brzuszka by było, więc chyba już wolę żeby było zimno. Raz już wybrałam się na basem oddalony o 500m, jechałam autem z tyłu na leżąco ponad tydzień temu, ale szczerze mówiąc czułam się tam jak jakaś kaleka, szukanie cienia i zamieszanie wokół mojej osoby były dobijające. A i niezbyt wygodnie an7 na trawie, ani na leżaku ... No ostatecznie niech będzie kilka dni upału, ale reszta ma być chłodna;)

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • Januszkowa Autorytet
    Postów: 1664 1888

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja- marze o tym, żeby być już w 2 trymestrze:) Muszę uzbroić się w cierpliwość i leżeć.

    kasjja, misia_k1 lubią tę wiadomość

    16.02.2015 Powitaliśmy na świecie Natalkę :)
    z789jaq.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ