X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • ataga4 Autorytet
    Postów: 1469 1285

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,ja też mogę dopisać się do mam leżących, od 25tc leze ze względu na

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2015, 22:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    Kochana to bede mocno trzymala kciuki zeby wszystko skonczylo sie dobrze bo to juz koncowka.

    Ja niestety poleze dluzej niz jeszcze 2 tyg. o ktorych pisalam wczesniej. Ale trudno tak trzeba w szpitalu mnie przypilnuja, jak cos sie bedzie zlego dzialo w pore zareaguja. Kochana damy rade i urodzimy sliczne i zdrowe dzieciaki...
    U mnie teraz poruszenie bo remont zaczełam i pewnie przyspiesze sobie tym poród,
    A ty leż i myśl pozytywnie, lepiej poleżeć nawet do końca,dla dobra twojego kropka, co tam pare msc jak ma sie przed sobą tyle lat z maleństwem.
    Moja koleżanka leżała od 20 tyg z poduszką pod tyłkiem bo szyjka jej sie skróciła do 0.7 cm i doleżała. A w szpitalu bezpieczniej dla ciebie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniqa wrote:
    U mnie teraz poruszenie bo remont zaczełam i pewnie przyspiesze sobie tym poród,
    A ty leż i myśl pozytywnie, lepiej poleżeć nawet do końca,dla dobra twojego kropka, co tam pare msc jak ma sie przed sobą tyle lat z maleństwem.
    Moja koleżanka leżała od 20 tyg z poduszką pod tyłkiem bo szyjka jej sie skróciła do 0.7 cm i doleżała. A w szpitalu bezpieczniej dla ciebie.
    Oj leze, juz dzisiaj zaczelam 10 dzien lezenia w szpitalu. Nie jest zle, ogolnie moge lezec bo widze ze to przynosi efekty. Wczoraj od popoludnia wody przestaly sie saczyc. Zobacze jak bedzie dzisiaj. A po wczorajszym usg tez jest dobrze. Maly rosnie, wody w normie i ja jestem happy :-) poleze tutaj keszcze z tydzien i witaj Olsztynie na reszte ciazy :-)
    A co do remontu to tez nas czeka. A wlasciwie meza bo ja i tak nie moge nic robic. Ciekawe jak on sobie z tym tematem poradzi skoro brazowej od pomaranczowej farby nie odroznia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znów lubie delikatne kolory,pastelowe, wybierałam je długo,a pojechaliśmy kupić i mój razem ze sprzedawcą tak mi zakręcili w głowie że za jasne,że niebędzie widać,i uległam ,teraz żałuje bo zamiast delikatnych kolorów mam bardzo wyraziste, eh tak słuchać chłopów.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • Martaaa Autorytet
    Postów: 727 1006

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niby mam prowadzić 'wypoczynkowy tryb życia' co też w zasadzie oznacza prawie ciągłe leżenie więc się do Was dopisuję.

    Mam szew na szyjce założony też z powodu jej skracania. Ale wierzę że będzie dobrze :)

    Uczę się Karola od Ciebie pozytywnego nastawienia! Buziaki

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    relgh371rphwpz6l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaa mysle, ze szybko nauczysz sie pozytywnego myslenia, zwlaszcza jak zobaczysz roznice. Ja lezac od tych kilku dni w szpitalu widze same pozytywy i to daje mi energii do walki z kazdym nowym dniem :-)

  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leże od lutego, niby nic poza skurczami, ale dziś mam dość. Mały chyba ostatnio sporo urósł i czuję koszmarny ból prawej nerki.
    Wyleżeć się da,ale te dodatkowe "atrakcje" załamują.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko od lutego? Ale w domu tak?

  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dołączam się do Was. Jestem leżąca 6 tydzień. 1,5 tygodnia leżałam w szpitalu, teraz leżę w domu. Przeszłam w tej ciąży już 2 krwiaki, a teraz mam problem z bólami brzucha i napinaniem macicy. Odpukać, na razie nie zaszkodziło to szyjce, ale leki rozkurczowe jem jak cukierki.
    Generalnie mogę tak leżeć i do lutego, tylko strasznie denerwuję się tym brzuchem :(

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaaa lez i odpoczywaj i nie denerwuj sie. Najwazniejsze ze maluch jest zdrowy. Ja tez mialam krwiaka w pierwszych tygodniach i lezalam w domu 6 tyg. A teraz pecherz plodowy wchodzi do kanalu rodnego i jeszcze wody mi sie sacza.2 tyg leze w szpitalu bez mozliwosci wstania z lozka i czekam ile jeszcze bede musiala tak lezec. Jestesmy twarde babki i dla naszych skarbow zniesiemy wszystko. Grunt to pozytywne myslenie i to ze bedzie dobrze :-)

  • karol Przyjaciółka
    Postów: 73 171

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja z Wami, również jestem mamą leżącą. Od 24 tygodnia zaczęła mi się skracać szyjka a w 28 tygodniu doszło rozwarcie na 2 cm. Często napinał mi się brzuch, nieboleśnie ale skutek był. Mam przynajmniej nadzieje doleżeć do końca 34 tygodnia. Bywają gorsze i lepsze dni, zresztą same o tym dobrze wiecie. Życzę wszystkim mamą powodzenia i wytrwałości w leżeniu bo nagroda jest wielka:)

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    Niech z Naszej Miłości zrodzi się Nowe Życie:)
  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaroola ja to już psychicznie chyba niekoniecznie daję radę :( Ten bolący brzuch doprowadza mnie do szału. Nikt nie wie, dlaczego ciągle boli :( Biorę nospę 3 razy dziennie, jak nie pomaga to mam scopolan i mam brać do 3 tabletek, a jak będzie się coś działo mimo wszystko to mam dzwonić do lekarza.
    Tyle, że ja nie wiem, kiedy to już pora, żeby dzwonić...
    Musiałabym codziennie chodzić do lekarza :(

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja ;) aga mam dokładnie taka sama sytuacje i widzę że podobny termin ;) skurcze zganiaja sen z powiek. Tez nospa i skopolan 3 razy dziennie i mimo to dalej są. Włączyła jeszcze magnez i jest lepiej. Moja szyjka na razie tez ok ale zobaczymy we wtorek.

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandragora, a czy Ciebie też brzuch boli? Mi ostatnio dokuczają bóle podobne do tych miesiączkowych.
    Ile bierzesz tego magnezu?

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga czasem boli ale bardziej się napina. Magnez 3 razy 200 magne b6 max. Byłam już dwa razy na ginekologii ze skurczami i wtedy dali papaweryne w kroplowce. Masz położna?

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z dziewczyną której brakston tez się uaktywnil wcześnie około 16 tc i zaraz finiszuje ciążę. Pojedyncze skurcze to norma. Miejmy nadzieję że dotrwamy ;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bóle brzucha? Takie przypominające miesiączkowe? Mnie one najbardziej stresują :(
    No i w tej ciąży przerabiałam już 2 krwiaki...

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli magnez bierzesz 3 razy dziennie po ile tabletek?

    Mnie w szpitalu dawali głównie domięśniowo buscolizyne.

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam -200 czyli dwie tabletki ;) buscolizyne tez dostałam. To to samo co scopolan ;) krwiakow nie przerabialam na szczęście ale łożysko przodujace wiec tym się jeszcze stresuje. Aga a co ile masz wizyty?

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie co 2 tygodnie, ale od 3 tygodni to w zasadzie ciągle lekarz, szpital albo IP.
    Pod koniec lipca miałam pierwszy krwiak, ale był mały i się szybko wchłonął. 14 sierpnia trafiłam na IP z krwawieniem. Okazało się, że znów mam krwiaka. Ten opróżniał się tydzień. Potem mnie wypisali - po 8 dniach. Po 2 dniach (24 sierpnia) znów IP - tym razem z bólami brzucha. Dali mi jakąś kroplówkę i zostawili dobę. Potem zrobili badania, stwierdzili, że ok i wypuścili. W czwartek byłam u ginekologa. Umówiliśmy się, że biorę luteinę, nospę 3 razy dziennie, magnez 3 razy dziennie, a jak brzuch dalej będzie szalał to biorę scopolan do 3 dziennie, a jakby co to dzwonię.
    Następną wizytę mamy zaplanowaną na 16 września, ale sądzę, że pójdę do niego i w tym tygodniu bo nie wytrzymam tyle czasu.
    I zastanawiam się jeszcze nad wybraniem drugiego lekarza, tylko boję się, że namiesza mi w głowie a i tak już mam niezły mętlik.
    A Ty jak często chodzisz do lekarza?

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ