X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje podwójna macica
Odpowiedz

podwójna macica

Oceń ten wątek:
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam pojęcia jak kosmówka i łożysko są ułożone, żaden lekarz mi o tym nawet nie wspomniał, a brzuszek mi rośnie równo, a dzidziuś u mnie w prawej :)

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)

    Przy nadziei ja do smarowania używam jakiegoś niemieckiego olejku na rozstępy z Rossmana, ale powiem szczerze, że i tak nie jestem w tym zbyt systematyczna pewnie jak zobaczę, że coś się pojawiło to będę żałować :P

    Welonka ja mam łożysko na ścianie tylnej bez cech przodowania, miałam badane na połówkowym, na pozostałych usg lekarz nie wspominał póki co nic więcej na ten temat ;)

    Grzanewino super brzuszek, całkiem spory :) Ogólnie jak tam u Was dziewczyny z tyciem? Ja 28 tydzień i przytyłam ok 7 kg a ponoć okres największego tycia dopiero przede mną :D a brzuch wystrzelił masakarycznie nie wyobrażam sobie żeby był jeszcze większy a to jeszcze z 10 tygodni :D Jak mam wejść do domu (4 piętro) to bez postoju się nie obejdzie :)

    A jak tam przygotowujecie już wyprawki? My ostatnio skręcaliśmy łóżeczko i już czeka na maluszka, jak na nie patrzę to nie mogę się już doczekać kiedy zobaczę w nim synusia :)

    A oto mój balon :) :) :)
    b232afd952685884.jpg

    A to mój mały Filipek miesiąc temu :)

    684684f4dd80461a.jpg

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia, super brzunio i synunio :)
    ja jak się wybiorę do miasta (bo na wsi mieszkam), to kupię sobie coś do smarowania brzuszka, chociaż raz na jakiś czas warto porządnie nawilżyć, mam nadzieję :D
    mam już +5kg na plusie od początku ciąży, więc chyba w normie :)
    co do wyprawki, to kupiliśmy wózek (bo okazja była) i sobie auto w kombi, żeby się zmieścił, i to na razie tyle :) czekamy na styczeń/luty i wtedy będziemy kompletować więcej rzeczy, a i jakieś malowanie by się przydało i przy okazji zmiana wykładziny na dywanową nową i przy okazji poprzestawianie mebli, żeby łóżeczko i komoda ładnie pasowała :) oj jeszcze dużo przed nami :)
    usg połówkowe mamy 12.12 i doczekać się nie mogę jak nie wiem co :)

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze wózka nie mamy, poczekamy bliżej terminu porodu, a reszta to już praktycznie gotowa, kupiliśmy komodę na rzeczy maluszka bo w szafie mimo wywalenia połowy rzeczy to i tak miejsca brak :D ciuszki już praktycznie wszystkie mam, ostatnio dużo chłopców w rodzinie i nie wydałam na nie prawie nic i szczęśliwa jestem bo jak widzę ceny w niektórych sklepach to poprostu nie wierzę :P ostatnio kupiłam butelki, kocyki i ręczniki i nie mogliśmy się oprzeć pościeli z baldachimem :P w sumie to zostały mi jeszcze artykuły higieniczne pampersy oliwki kremy itp. Poza tym kupiłam sobie koszulę do karmienia, póki co pasuje i mam miejsce żeby jeszcze urosnąć, ale boję się jak to będzie jak już będę w szpitalu :D :D

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj rozmawialam z ordynatorem, powiedzial mi ze plemienia mogą trwać bardzo długo ze względu na położenie kosmówki leki biorę wszystkie jakie sa mozliwe , na pytanie czy nie lepiej żebym w domu leżała powiedział mi tak wie na jakiej sali pani leży jak kończą sie takie przypadki (leze na sali gdzie dziewczyny są z poronieniami ) jesli chce mogę wyjść na własne zadanie tu jestem bezpieczniejsza bo ma na myśli ze w razie poronienia szybko zareagują i dostane leki żeby powstrzymać krwotok. Wyszłam od niego z rykiem . Juz nie wiem co mam robić:( mam dość spróbuje później jeszcze do mojego lekarza zadzwonic.

    age.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jejku welonka :( współczuję Ci bardzo, ja nie wiem jak lekarze mogą mówić takie straszne rzeczy, jak mogą nas tak straszyć :(

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • Przy nadziei Koleżanka
    Postów: 34 26

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo! Halo! Leż Welonka jak lekarz kazał. Jak w szpitalu bezpieczniej, to rzeczywiście nie wychodź. Wiem, że łatwo powiedzieć i na pewno lepiej w domu, ale jak tak trzeba, to znaczy, że trzeba. Dasz radę. Bądź dzielna. Ja też nie wiem co u mnie z kosmówką. Podpytam może przy usg połówkowy, na którym wiem, że poza sprawdzeniem dzidzi ma być dokładniej pomierzona szyjka macicy. Patrzę na Wasze brzuchy i mój podobny, choć moja ciąża młodsza hmmm.. przytyłam już ok 6 kg. No nic.. taka widać ma natura..

    f2wlpx9isnnvaest.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ja również uważam, że powinnaś zostać w szpitalu choć po takim czasie jak już tam jesteś domyślam się jak bardzo musisz mieć tego dość :( jednak tam jesteś pod okiem lekarzy, nie daj boże coś się zadzieje to można szybko zareagować i uratować dzidziusia. A w domu jak to w domu, zanim dojedziesz do szpitala lub zanim karetka przyjedzie może się wydarzyć już wiele złego. Postaraj się wytrzymać jeszcze trochę, z tego co słyszałam, łożysko może zmienić położenie, tak więc może wcale nie będziesz musiała aż tak długo tam zostać :(

    Przy nadziei z tym brzuchem to chyba żadnych reguł nie ma, ostatnio dwie szwagierki stwierdziły, że mały mam brzuch jak na swój miesiąc i one miały większe. A dziś babcia pytała czy przypadkiem jednak bliźniaków nie noszę bo mam zdecydowanie zbyt ogromny brzuch jak na mój miesiac a gdzie jeszcze do porodu :D i bądź tu mądry :)

    grzanewino lubi tę wiadomość

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jestem po badaniu wg lekarza mam cukrzyce ciążową ehhh wiedziałam, że coś zbyt spokojnie przechodzę tą ciążę i w końcu coś musi wyskoczyć :P za tydzień mam diabetologa i zobaczymy co dalej, zapewne skończy się dogadzanie sobie batonikami :P

    grzanewino lubi tę wiadomość

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie najgorsze jest to ze nawet jak cos złego by się zaczęło dziać oni juz nic nie mogą zrobić biorę wszystkie leki jakie sa więcej nie maja co mi podać. Trzymajcie kciuki żebym w poniedziałek wyszla od wczoraj praktycznie czysto mam nadzieje ze zlituje się nade mną i mnie wypiszą :)wszystkie wyniki w normie . Rozmawialam wczoraj z taka panią doktor i pytalam się czy podwójna macica moze wpływać na kosmówkę to powiedziala ze na tym etapie ciazy ta macica nie zagraża największe niebezpieczeństwo jest w pierwszych tygodniach jak zachodzi do zagnieżdżenia.

    Ja to później zostanę tutaj sama bo wy macie polowe ciazy juz za sobą a u mnie ledwo 2trym sie zaczął:)

    grzanewino lubi tę wiadomość

    age.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka - dzieli nas tylko miesiąc ciąży, będziemy tu razem do końca :) a nawet dłużej :)

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam usg maluszek rozwija sie prawidło na usg wszystko wygląda dobrze niż zlego nie dzieje sie ta kosmowka tylko częściowo obniżona ,waży 125g i na ten moment będzie chłopak:) w środę mam badanie mam nadzieje ze wyjde

    grzanewino lubi tę wiadomość

    age.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka super, możemy sobie przybić piątke jeżeli chodzi o płeć :)
    Pochwalę się, że mój waży już ponad kilogram :)
    Ja jutro rejestruje się do diabetologa dowiedzieć się co z tą cukrzycą, dopiero dziś dostałam skierowanie. Trochę przerażona jestem, że muszę cukry całkiem wyeliminować, nie wyobrażam sobie świąt bez podjadania pyszności :( no ale zobaczymy co lekarka powie, może nie będzie aż tak tragicznie.

    grzanewino lubi tę wiadomość

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a my właśnie dziś się dowiedzieliśmy, że będzie dziewczynka :)
    wszystkie wyniki prawidłowe, przegroda nie przeszkadza już w niczym, dzidziuś ma miejsce, żeby rosnąć, ta druga (lewa) usunęła się całkiem w cień :)

    Pysia88. lubi tę wiadomość

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia i u nas tez bedzie Filip :p ale ja jeszcze poczekam u mojej siostry do6miesiaca byl chłopak a później okazało sie,ze jednak bedzie Julka:d

    Grzanewino gratulacje dziewczynki jak będzie miec na imię mała dama ?
    Dobre wiadomości ze macica ladnie rozciągnęła sie . A co lekarze mówią na temat porodu ?

    Dobre wiadomości wczoraj wyszliśmy do domu plamienia ustały chociaż cos tam poleci jeszcze w ciagu dnia ,dzisiaj wieczorem mam wizytę u swojego lekarza w końcu zobaczę tego maluszka ostatnio widziałam 6tyg temu ,i zrobimy caly przegląd maluszka .

    Pysia88. lubi tę wiadomość

    age.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    córcia Dorotka będzie miała na imię :)
    co do porodu, to raczej cc, chociaż jeden prof powiedział, że niekoniecznie....

    i to super, że wyszliście do domu! :) :) Leż, oszczędzaj się, trzymamy kciuki, żeby było już tylko lepiej :)

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka super, tak więc czekamy na Filipków :))))) No mam nadzieję, że mój już płci nie "zmieni" bo mam dla niego naszykowaną całą niebieską kolekcję ;) od ubrań po kocyki i pościele :D

    Grzanewino może masz jakieś ładne fotki Twojej córuni?

    Przy nadziei co u Ciebie?

    Monic88 jak jeszcze tu zaglądasz napisz co u Ciebie miałaś najbardziej zaawansowaną ciążę, ciekawa jestem jak przebiega :)

    Ja dziś na 17.00 mam diabetologa, stresuje się nieziemsko :P od trzech dni staram się nie jadać niczego co ma wysoki indeks glikemiczny i póki co nie jest źle bo odkryłam, że gorzka czekolada czy ciasteczka zbożowe też są całkiem przyjemne, a i na wadze 1 kg mniej :P tylko czy wytrzymam tak na dłuższą metę oto jest pytanie :P

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie nie dostaliśmy wczoraj ani jednego zdjęcia :( ale w piątek idziemy jeszcze do lekarza i może on pstryknie nam jakąś fotkę ;)

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh no i dalej nic nie wiem co z ta cukrzycą, babka w rejestracji się pomyliła i podała mi zły termin, wizytę mam jutro :/ jestem wściekła tyle czasu zmarnowane a ta zamiast chociaż przeprosić to jeszcze wredna ze mnie chciała wariatke zrobić ze dni nie odrozniam :/ tak więc kolejny dzień niewiedzy mam nadzieję ze jak jutro pójdę to mi nie powie że pojutrze :p

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś jest z moze z Łodzi? Niesty lekarz dopatrzył sie nieprawidłowości w ust u maluszka ktore mogą wskazywać na różne choroby , nikt nie zauważył tego nawet nie sprawdzili nt w 12tc. Lekarz skierował mnie do lodzi do genetyka. Ja juz nie mam sil ciągle cos jest nie tak:(

    age.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ