X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Przezierność Karkowa
Odpowiedz

Przezierność Karkowa

Oceń ten wątek:
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 7 lutego 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nati.
    Tak jak już pisały dziewczyny w tym wątku. Przezierność karkowa i jej norma to 2,5 mm
    To, że CRL jest 66,7 a przezierność 1,9 to nawet i lepiej bo wychodzi, że jest adekwatnie mniejsza. Bardziej niepokojące by było, gdyby CRL było mniejsze a przezierność wyższa co również nie oznacza , że cos jest nie tak.
    Możesz udać się do innego ginekologa, który posiada certyfikat i odpowiedni program, zrobi wówczas Ci usg pod test pappa i program wyliczy ryzyko.
    W zależności od wieku ciąży, wymiarów itp. przezierność karkowa nawet może być w normie przy 2,6-3 mm
    Ja dla spokoju swojego bym poszła do innego ginekologa aby to sprawdził.

    alexast lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 7 lutego 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati - tak jak pisze Gwiazdeczka, dla świętego spokoju możesz iść do innego lekarza, może z lepszym sprzętem
    Moim zdaniem przezierność jest ok :)
    ja miałam takie wyniki:
    12 grudzień: 12tyd. 3 dni - CRL 60,0mm fałda karkowa NT:2,2mm kość nosowa jest
    14 grudnia: 12tyd. 6 dni - CRL 61,25mm NT: 2,3mm kość nosowa widoczna
    16 grudnia: 13 tyd. 1 dzień - CRL: 66,8 NT: 3,4mm kość nosowa: trudna do oceny
    po amniopunkcji wyszło, że synuś zdrowy. Myślę, że nie musisz się martwić :)
    Jeżeli jednak dalej masz wątpliwości wybierz się do innego lekarza :)

    Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • nati1987 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 lutego 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź, mam wątpliwości to fakt.Boje się z kolei robić kolejnego badania, bo wynik i tak pewnie będzie wyższy niż poprzedni.
    Lekarka niby mówiła, ze by się tym wynikiem nie martwiła. Na początku badania wspomniała że w razie czego to powie co dalej robić. A szczegółowe wyliczenia zrobi sama, a w razie gdyby coś ja zaniepokoiło to zadzwoni do mnie.
    I bądź tu mądra :|

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    dzisiaj byłam na USG prenatalnym, test PAPP-A wykonałam tydzień temu.
    Wg USG wszystkie parametry są w normie, NT 2,1, CRL 72,8, FHR 157ud/min..

    Mam 25 lat, jestem w 13 tygodniu i 3 dniu ciąży.
    Ryzyko trisomii 21 wg wieku wyszło 1:4000, po wprowadzeniu danych z testu PAPP-A wzrosło do 1:424...
    Wyniku z testu: PAPPA- 1,55 IU/L; beta - 82,96 IU/L

    Lekarz absolutnie nie widzi wskazań do inwazyjnych badań prenatalnych, skierował mnie tylko do kliniki za 2 dni na dodatkowe USG.

    Czy Waszym zdaniem taki wynik jest powodem do zmartwienia? skoro lekarz sam powiedział że na USG wszystko wyszło w porządku? Powiedział że sam zleciłby tylko dodatkowe porządne USG w 17-18 tygodniu ciąży... ale dla mojego spokoju dał skierowanie do kliniki..

    proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 24 lutego 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvia wszystko jest OK :-D

    Sylvia89 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvia, niestety często jest tak że te badania tylko nas denerwują zamiast poprawić samopoczucie:) Mnie lekarz powiedział że jeśli wynik jest wyższy niż 1:300 / np. 1:424/ to nie ma postaw żeby robić dodatkowe. Tak więc jak napisala Mila, wszystko jest ok, a Ty się nie stresuj bo dzieciaczek na pewno jest zdrowy:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi - po 2 usg też wszystko wyszło bardzo dobrze :) ja jednak mam chyba swoją teorię, że biochemia nie jest do końca wiarygodna ;)

  • martyna1989 Ekspertka
    Postów: 207 84

    Wysłany: 3 marca 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, dzis bylam na wizycie, rowno 11 tydzien, CRL 47,85mm , NT 0,66mm... Czy nie jest to zbyt niska wartosc NT? Bo tak czytam i czytam i wszedzie wartosci powyzej 1 badz 1,5... Kosc nosowa tez byla widoczna, serduszko 144 uderzenia na minute...

    relgh371oy0mp19n.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    według mnie jest ok, jest mała wartość NT bo CRL też jest małe :) kość nosowa jest więc bez stresu :)

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny bylam dwa dni temu na badaniach prenatalnych i w wynikach wyszlo CRL 7.1 NT 2.2, przeplywy idealne. O kosci nosowej nic nie mowil - czyli pewnie ok. Lekarz powiedzial ze w sumie za duzo ale i bez stresu. Ze mam sie nie martwic ale tez warto by bylo sprawdzic. Zrobil mi taki metlik w glowie ze juz nic nie wiem. Dodam ze dr jest moim lekarzem prowadzacym a nie specjalista od usg prenatalnego. Juz nie wiem co robic. Od dwoch nocy nie spie i sie strasznie denerwuje. Tak mnie dr skolowal ze teraz nie wiem czy isc na pappa czy odpuscic.

  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 6 marca 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz wykonujący usg prenatalne powinien mieć certyfikat i sprzet również u mnie przeziernosc 2,1 i jest wszystko ok :) niestety decyzja o bsdaniu należy do Ciebie

    alexast lubi tę wiadomość

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 6 marca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra idź na usg prenatalne a nie słuchaj gina który nie ma do tego odpowiedniego sprzętu zeby zmierzyc dobrze NT. Idź jak najszybciej bo widac ze sie stresujesz. :-D

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie chyba tak zrobie. Umowilam sie na dzis wieczor do specjalisty w NT. Zobaczymy co powie. A mojego juz nie lubie za sianie niepokoju:)

    MILA lubi tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 6 marca 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no spoko, wyluzuj ;-) czasem wiesz, dobrze jak gin zasieje trochę niepokoju bo zmusza nas to do podjęcia działań i lepiej iść i się upewnić że wszystko gra niż miec wszystko gdzieś a potem płakać ze jest już za późno ;-)

    Daj znać wieczorem jak badanie :-D

    Margotka87 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    popieram Milę :)

    Aleksandra trzymam kciuki i czekam na wieści

    MILA, Margotka87 lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doktor potwierdzil nasze obawy. Dziecko m teraz 8cm i NT2.4. Jest bardzo duzy jak na swoj wiek:12t6d. Kosci nosowe obecne, przeplywy wzorcowe. Dzis rsno robilam pappa bo tak zalecil i zobaczymy co wyjdzie. Kazal byc dobrej mysli...

    MILA lubi tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 7 marca 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra ja myślę że NT masz w normie !!!! cała reszta wzorowa więc kochana będzie wszystko w porządku :-D

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 7 marca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra - ja miałam podobne wyniki NT choć dziecko było mniejsze. Spokojnie napewno będzie wszystko ok !!!!

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez nie widze w tych wynikach nic zlego NT norma tym bardziej ze dzidzius duzy :) i cos mi sie wydaje ze pappa jak zwykle zamet wprowadzi no ale trzymamy kciuki i czekamy na wiesci :)

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie, tak jak wcześniej pisałam - moje ryzyko po teście PAPP-A wyniosło 1:424. 2 dni po USG a 1,5tyg po wykonanym teście PAPPA miałam dodatkowo zrobione te same badania - odebrałam wyniki i nagle wartości biochemii się polepszyły. Wynik prawdopodobieństwa trisomi 21 wynosi obecnie 1:7000! utwierdziłam się tylko, że testy z krwi nie są wiarygodne, są dość drogie i wprowadzają niepotrzebny zamęt. Poza tym, to tylko prawdopodobieństwo.jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :)

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ