X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • Alorrene13 Autorytet
    Postów: 1195 2094

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy to mają farta, za pierwszym razem! Czuję że i u mnie tak szybko nie pójdzie... Zobaczymy. Powodzenia Girls!

    agniesja lubi tę wiadomość

    syy26iyeeuly3wjb.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi się udać... Mój M. i ja jesteśmy dobrej myśli, więc Ty również spróbuj myśleć pozytywnie, chociaż mam tak samo jam Ty... chciałabym już! :P

    Iwka lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Alorrene13 Autorytet
    Postów: 1195 2094

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesja masz rację. Będę będę i jeszcze raz będę myśleć pozytywnie i muszę jeszcze męża przymolestować do konca tygodnia ;) aby nie przegapić ovu. Jak dlugo juz sie staracie?

    Iwka, Rzenka lubią tę wiadomość

    syy26iyeeuly3wjb.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeci cykl, ale pierwszy w którym mierzę temperaturę i obserwuję śluz. Ja niestety nie wiem kiedy będę miała owulację, bo moje cykle nie są regularne. Żeby nie marnować cennego czasu, postanowiłam, że od tego cyklu będę wspomagać się testami owu, mam nadzieję, że będę mieć owulację :)

    A Wasze starania jak długo trwają?

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie miałam 1 miesiąc starań (maj :) ). Potem niestety poronienie. Przyznam, że przed staraniami chodziłam sobie na tampony borowinowe. Mieszkam w uzdrowisku, więc u nas tego typu zabiegi to standard. Słyszałam już wiele historii nt. korzystnych właściwości borowiny na nasze kobiece problemy.

    Agniesja jeśli chodzi o mierzenie temperatury to też planuję zacząć od nowego cyklu. Przyznam, że przygotowania do ślubu i te pierwsze mierzenia (jeszcze na wykresie rysowanym na papierze) były to dla mnie jak czarna magia.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja - miałam to samo, kobitka z poradni małżeńskiej, do której chodziliśmy przed ślubem, pomimo starań, kompletnie nie umiała wytłumaczyć nam, na czym polega metoda kalendarzykowa. Duuuużo więcej dowiedziałam się przez ostatni miesiąc z OF :) Żałuję tylko, że swoje zapiski wyrzuciłam od razu po otrzymaniu ostatniego wpisu do indeksu :P Chociaż robiłam te mierzenia na odpierdziel, chętnie zobaczyłabym swoje zeszłoroczne wykresiki :P

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja85 wrote:
    Ja w sumie miałam 1 miesiąc starań (maj :) ). Potem niestety poronienie. Przyznam, że przed staraniami chodziłam sobie na tampony borowinowe. Mieszkam w uzdrowisku, więc u nas tego typu zabiegi to standard. Słyszałam już wiele historii nt. korzystnych właściwości borowiny na nasze kobiece problemy.


    Muszę przyznać, że nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam i aż sobie wygooglowałam :P
    Myślisz, że to one mogły mieć wpływ na Twoje poronienie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2014, 20:16

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Alorrene13 Autorytet
    Postów: 1195 2094

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy sie dopiero drugi cykl, ale nie mierzę temaperatury i nie wiem czy bede miec owulacje. Od odstawienia tabletek w maju mam raczej regularne cykle. Zobaczymy. Jesli sie nie uda zwiększe starania (badania siebie) od 3 cyklu.

    syy26iyeeuly3wjb.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesja chodziło mi o szybsze zajście. Zabiegi miałam robione na przełomie kwietnia/maja. Jakiś tydzień po ich zakończeniu (wg moich obliczeń) zaszłam w ciążę :)

    agniesja lubi tę wiadomość

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alorrene13 wrote:
    My staramy sie dopiero drugi cykl, ale nie mierzę temaperatury i nie wiem czy bede miec owulacje. Od odstawienia tabletek w maju mam raczej regularne cykle. Zobaczymy. Jesli sie nie uda zwiększe starania (badania siebie) od 3 cyklu.

    Owocnych :)

    Alorrene13 lubi tę wiadomość

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) dopisze sie do was, jestem z wrzesnia 85 ;)
    Staramy sie z mezem w sumie 16 miesiac z przerwa na ciaze, zakonczona poronieniem...
    Ja powoli trace zapal bo ani nadzieja, ani testy owu, ani intensywny seks nie pomogly... pod koniec miecha ide po skierowanie do poradni nieplodnosci i bede probowac zmajstrowac bobo na wspomagaczach ;)

    Iwka, Rzenka lubią tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • zgredka Autorytet
    Postów: 7045 3728

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja też się dopiszę, piękny rocznik, a ja z jego połowy ;)
    Nieukowa pozdrawiam ;)

    Nieukowa, Iwka lubią tę wiadomość

    acwrp8b.png

    w0x7889.png
    *******Gang 18+*********

    Pl - Krk
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa wrote:
    Hej dziewczyny :) dopisze sie do was, jestem z wrzesnia 85 ;)
    Staramy sie z mezem w sumie 16 miesiac z przerwa na ciaze, zakonczona poronieniem...
    Ja powoli trace zapal bo ani nadzieja, ani testy owu, ani intensywny seks nie pomogly... pod koniec miecha ide po skierowanie do poradni nieplodnosci i bede probowac zmajstrowac bobo na wspomagaczach ;)
    Hej :) też jestem wrześniowa. Jakie badania robiłaś po poronieniu? Od kwietnia długo się starcie? Kurcze z góry przepraszam za pytania, ale to na tym forum najwięcej dowiedziałam się na temat poronien/starań. Sama odliczać dni do kolejnych starań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2014, 22:25

    Iwka lubi tę wiadomość

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Nieukowa, zgredka i powodzenia Wam życzę :)

    U mnie jakaś dziwnie niska temperatura, według kalendarzyka Bella owulację powinnam mieć w przyszłym tygodniu, a temperatura 36,2 :/ Ciekawe co z tego będzie...

    Alorrene13 - o ile nie robiłaś w przeciągu ostatniego roku, polecam najpierw zrobienie podstawowych badań: cytologia, morfologia, mocz, tsh, itp. :)
    Ja chciałam jeszcze zrobić badania na wirusy: różyczki, toksoplazmozy i cytomegalii, ale moja lekarka rodzinna nie chce mi na nie dać skierowania :/ Muszę poczekać do wypłaty i zrobić na własną rękę.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Alorrene13 Autorytet
    Postów: 1195 2094

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Dzięki za radę. Muszę umówić się na wizytę. Nie wiem czy testować nowego lekarza czy pozostać przy obecnym. Zastanowię się. Jak na razie te wszystkie badania By sprawdzić czy jest Ovu czarna magia ;)

    syy26iyeeuly3wjb.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dopiero uczę się swojego organizmu, więc wiem co czujesz :)
    Jeżeli masz zaufanie do obecnego lekarza to idź do niego, jeżeli nie powie Ci nic przydatnego, idź do innego. Ja za pierwszym razem poszłam do nowego lekarza, na NFZ, zrobił mi cytologię, przepisał globulki dopochwowe i kazał męczyć męża :P a jak się nie uda, to we wrześniu pojawić się tam znowu. Nie miałam do niego zaufania, więc poszłam prywatnie, do lekarza, który prowadził ciążę mojej koleżanki i była zadowolona. Powiedział, że jestem całkowicie zdrowa (pomimo niezbyt regularnego okresu), przypomniał o konieczności łykania kwasu foliowego i zalecił cierpliwość :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Alorrene13 Autorytet
    Postów: 1195 2094

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Też tak chyba zrobię, sprawdzę opinie kilku specjalistów. Obawiam się takiej reakcji w stylu: Po co Pani przychodzi, trzeba się kochać w dni płodne i tyle... Ale chyba przesadzam, warto zapytac chociażby o badania które zalecają.

    syy26iyeeuly3wjb.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bój się, u ginekologa nie powinno być takich reakcji (chyba, że trafisz na jakiegoś mruka). Ja poszłam, powiedziałam że zaczynamy się starać i chciałam się zbadać. Obaj byli mili i żadnych głupich pytań nie było :) Jeżeli chodzi o lekarkę rodzinną, tu już było gorzej. Za pierwszym razem jeszcze ok. Dała mi skierowanie na badania, ale 2 m-ce później (jak chciałam skierowanie na toksoplazmozę itp.) już nie miła, wręcz przeciwnie.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • A.loth Autorytet
    Postów: 277 480

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam zasiać wirusy w moim rocznikowym wątku (już myślałam, że zginął w czeluściach). Ja też jestem z września 85 :)
    Dziewczyny, trzymam za Was kciuki - na pewno się uda! Ja też jestem po 2 poronieniach, a teraz czekam na synka, który urodzi się na początku stycznia.

    Po poronieniach robiłam badanie w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, Chlamydii oraz (dla mnie najważniejsze) badanie genetyczne zarodka.

    agniesja, Iwka, Nieukowa, Rzenka lubią tę wiadomość

    o14815nmahj2bgg1.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.loth serdecznie gratuluję! Trzymam mocno kciuki i życzę spokojnej ciąży :)

    Iwka lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ