X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • kate85 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 16 maja 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Gabi :) trzymam za Was kciuki :)
    a czy metformax nie jest przypadkiem lekiem na cukrzycę?

  • Juicy Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 16 maja 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate85, zgadzam się w 100% z tym co napisałaś - o związek trzeba dbać i bardzo łatwo zapomnieć trochę o mężu podczas starań, a raczej traktować go tylko jak samca rozpłodowego :P
    my na szczęście jakoś dajemy radę, na randki chodzimy od czasu do czasu i wszystkim to polecam :) wyjazd też już przerobiliśmy ostatnio. mam nadzieję, że nie sfiksuję do reszty i że nic się między nami nie zmieni... ;) Ale czasami jest tak ciężko :(

    Gabi_Ch, powodzenia :)
    Od dawna stosujesz olej z wiesiołka? Zauważyłaś jakąś różnicę w ilości i jakości śluzu? Ja też właśnie zaczynam i pokładam w nim spore nadzieje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2014, 21:26

    Juicy x
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 16 maja 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo jest wątek dziewczynek z rocznika '85. :)
    To ja dołączam do Was.
    Ale dziewczynki macie smutne historie swoje z dzieciaczkami straconymi. Mam nadzieję, że życie Wam to wynagrodzi. :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 17 maja 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę dołączyć do Was? jestem z września 85r.z Lublina ;)
    Starania zaczęliśmy kilka miesięcy po ślubie w kwietniu 2013r. w drugim cyklu nam się udało, ale niestety w lipcu poroniłam :( w październiku znowu rozpoczęliśmy starania i znów 2cs szczęśliwy..ale nasze szczęście nie trwało zbyt długo..w styczniu znowu poroniłam..ten sam wiek ciąży :(
    Porobiłam mnóstwo badań, byłam również na diagnostyce w szpitalu i wyszły mi p/c jądrowe i podwyższone kardiolipinowe..i mam podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego.. w połowie poprzedniego cyklu zaczęłam brać acard i clexane..leki p/zakrzepowe , bo bez nich się nie obejdzie..to obecnie nasz 3cs mam nadzieję, że ostatni..bardzo bym tego chciała <3

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 17 maja 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinka85 witamy :)

    Przykro mi z powodu tego co przeszłaś i trzymam kciuki żeby teraz już było dobrze. :)

    karolinka85 lubi tę wiadomość

  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 17 maja 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej też się przywitam z moim rocznikiem ;-)
    mam nadzieję że już wkrótce wszystkie będziemy szczęśliwe zaciążone :-p

    karolinka85, Iwka lubią tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • A.loth Autorytet
    Postów: 277 480

    Wysłany: 18 maja 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ciąże zakończą się pełnym sukcesem :)
    Tego Wam i sobie życzę.

    Krokodylica, Juicy, karolinka85, Iwka lubią tę wiadomość

    o14815nmahj2bgg1.png
  • kate85 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 19 maja 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a tak poza staraniami o największy cud świata to kim jesteście, co robicie w życiu?

    ja jestem księgową z pomysłem na przekwalifikowanie się ;) na tzw. stare lata wymyśliłam sobie studia na politechnice, mieszkam na Opolszczyźnie i od 5 lat jestem mężatką, za rok będę inżynierem produkcji :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Gabi_Ch Znajoma
    Postów: 23 36

    Wysłany: 19 maja 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej, kate85 - jeśli chodzi o metformax to faktycznie jest to lek na cukrzyce, ale ma zbawienny wpływ na owulacje, przyspiesza ją, dla przykładu, dziś byłam u gin jest 11 dc a mój pęcherzyk jest wielki ;-))Juicy - Co do oleju z wiesiołka to polecam, zauważyłam różnicę w jakości śluzu, poprawiła się cera i paznokcie ale to mnie mniej interesuje;-) ważne że śluz jest ok, poza tym pije siemie lniane, też pomaga na śluz (ale nie jestem konsekwentna i czasem o nim zapominam. Trzymam za Was kciuki Dziewczynki!! Pamiętajcie, że najważniejsze to myśleć pozytywnie!!! Ja się staram jak mogę,żeby myśleć pozytywnie, Wam też polecam!

    G.
  • Gabi_Ch Znajoma
    Postów: 23 36

    Wysłany: 19 maja 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinka85, trzymam kciuki i życzę powodzenia. Na pewno niedługo będziesz szczęśliwą mamą! (jak i my ;-))

    karolinka85 lubi tę wiadomość

    G.
  • A.loth Autorytet
    Postów: 277 480

    Wysłany: 20 maja 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinka85, ja też już 2 razy poroniłam. Ca prawda każdy przypadek był inny, a w drugim wyszła triploidia, czyli wada genetyczna przypadkowa i nic poza tym u mnie nie znaleziono. Ty masz prawdopodobną diagnozę, na to są leki, które już zresztą przyjmujesz. Wielu osobom się udaje, jeśli tylko są pod kontrolą lekarza.
    Ja wierzę bardzo mocno, że tym razem mi się uda i Tobie na pewno niedługo też!
    Czasem do trzech razy sztuka!

    karolinka85 lubi tę wiadomość

    o14815nmahj2bgg1.png
  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 20 maja 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.loth wrote:
    Karolinka85, ja też już 2 razy poroniłam. Ca prawda każdy przypadek był inny, a w drugim wyszła triploidia, czyli wada genetyczna przypadkowa i nic poza tym u mnie nie znaleziono. Ty masz prawdopodobną diagnozę, na to są leki, które już zresztą przyjmujesz. Wielu osobom się udaje, jeśli tylko są pod kontrolą lekarza.
    Ja wierzę bardzo mocno, że tym razem mi się uda i Tobie na pewno niedługo też!
    Czasem do trzech razy sztuka!
    kochana, <3 możesz mi napisać w którym cyklu Wam się udało po tych 2 poronieniach :(

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • A.loth Autorytet
    Postów: 277 480

    Wysłany: 20 maja 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz po drugim poronieniu udało się w trzecim cyklu starań i to jestem pewna, że każdy z nich był dobrze wycelowany. Za pierwszym razem udało się w czwartym cyklu, a po pierwszym poronieniu w pierwszym.

    A i jeszcze coś. Nasze historie są bardzo podobne. Ja poroniłam w czerwcu, a potem w listopadzie. Teraz zaszłam znów w kwietniu. Obydwie nie mamy problemu z zajściem w ciążę - pamiętaj, że udało Ci się już 2 razy w ciągu ostatniego roku, w bardzo dobrym czasie statystycznym. Tydzień 10 jest czasem, do którego zwykle ujawniają się wady genetyczne, często zupełnie przypadkowe (jak u mnie), które nie muszą wywodzić się z nieprawidłowego kariotypu rodziców. Ja uparłam się na badanie genetyczne zarodka, które pozwoliło mi poznać 100% przyczynę utraty ciąży. Na ewentualny zespół antyfosfolipidowy leki masz, więc tu wszystko powinno być ok. A może po prostu, tak jak u mnie, 2 razy spotkał Was przypadkowy pech? Ja jestem dobrej myśli! Bez stresu i zaciążysz na pewno w najbliższym czasie, bo przecież już wiesz, że możesz.

    Doskonale Cię rozumiem. Też po drugim poronieniu myślałam tylko o niesprawiedliwości losu i tylko o tym, że chcę mieć dziecko. Że od ponad roku się staramy, a jedynym osiągnięciem są 2 straty. Też mnie irytowało, że 2 cykle są bezowocne. Ale jak widzisz jednak udało się i wierzę, że tym razem ze szczęśliwym zakończeniem. Na pierwszym usg po raz pierwszy nie usłyszałam, że może ciąża młodsza, że może owulacja się przesunęła, bo zarodek coś mały. I to mi daje nadzieję.

    Rozpisałam się za bardzo, ale mam nadzieję, że trochę Ci to pomoże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2014, 00:08

    Krokodylica, karolinka85 lubią tę wiadomość

    o14815nmahj2bgg1.png
  • Frozen Koleżanka
    Postów: 38 34

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, Kobiety :)
    Jestem z Kielc, oczywiście rocznik 85.
    2 lata po ślubie i tyleż starań, na razie bezowocnych...
    Czasem się zastanawiam, czy w ogóle będzie mi dane :(

  • Gabi_Ch Znajoma
    Postów: 23 36

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Frozen, spokojnie nie ma się co smucić. Głowa do góry! W końcu wszystkie szczęśliwie zaciążymy ;-)))

    G.
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! ja za kilkanaście dni skończę magiczne 29 lat :) W maju miałam 5 rocznicę ślubu.
    Obecnie jestem w drugiej ciąży, na razie prócz fatalnego samopoczucia ciąża na razie rozwija się OK.
    Moje starania o potomstwo zaczęłam w zeszłe lato, w 3 cyklu (celowanym) się udało, niestety w 8 tc przestało bić serducho i musiałam mieć łyżeczkowanie.
    W drugą ciąże zaszłam w 6 cyklu po poronieniu w 3 cyklu starań. Leczę tarczycę biorę Euthyrox, wspomagałam się Femibionem clasic, Oeparolem (tylko do owulki) i siemieniem lnianym (po nim "zalewa" :)) Od początku starań byłam na ovufriend, ale od forum uzależniłam się dopiero po poronieniu...
    Trzymam kciuki za starające się i wierzę, że brzuchatych będzie co raz więcej w naszym najwspanialszym roczniku 1985

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja również dołączam do rocznika 85. Jestem z sierpnia:)
    Właśnie dziś zaczynam 5 cykl starań

    Iwka lubi tę wiadomość

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nancy Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)
    Ja również mam skończone 29,staram się ok. pół roku, jak na razie wyszła podwyższona prolaktyna,choć wczesniej też miałam z nią problemy,ale lekarz uważa,że nie powinnam brać bromergonu choć mnie się wydaje,że przydałby się.
    Strasznie się boję,że nie uda mi się zajść w ciążę :(
    Jest tak dużo dziewczyn z rocznika 85 po poronieniu,to takie przykre.
    Trzymam za Was kciuki dziewczyny, ja w poniedziałek idę do endo zobaczymy co mi powie,mam już wszystkie wyniki hormonów.

  • Rzenka Znajoma
    Postów: 17 12

    Wysłany: 17 lipca 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Nieśmiało dołączam ;) Jestem z Krakowa, grudzień 85.
    Staramy się w sumie od końca 2012. Za mną dwa łyżeczkowania - Luty 2013 przy grypie puste jajo płodowe/pozamaciczna (lekarze w końcu sami nie wiedzieli o co cho)i listopad 2013 poronienie zatrzymane w 9tyg.
    Większość badań w porządku, po ostatnim zabiegu niestety przyplątała się E.coli z którą walczę od 3 msc bez skutku:( I podobnie jak Nancy podwyższona prolaktyna po teście, którą nikt nie chce leczyć, bo podobno jak cykle są w miarę regularne i owulka jest, to nie ma sensu. Podobno...ehh
    Witam ciepło i Powodzenia dla Nas Wszystkich!!! :)

    II/III 2013 - [*]
    XI 2013 - 9 tydz [*]

    Przyjdź i zostań, rozświetl mój świat....
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 17 lipca 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej witamy Rzenka :-)
    coś tu tak słabo się rozwija wątek taki fajny rocznik a tak tu cicho jakoś mi to nie pasuje hehe :-P

    Iwka, Rzenka lubią tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ