X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 2019 będzie nasz :)
Odpowiedz

2019 będzie nasz :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak wspomniałam każda z nas robi tak jak uważa . Ale ta metoda na dziewczynkę naprawdę kochane 2 dni przed owulacja nie wiecej bo to przesada jednak od 3 dni w góre są małe szanse na zajscie w ciąże a co dopiero na trafienie aby była to dziewczynka o która walczycie :)
    Same wiece że nie ma wcale dużo ciąż które są serduszkowane powyżej 3 dni przed owulacją tak wiec na spokojnie jesli test owu pokaże wam pozytyw to serduszkujecie tego dnia jesli jeszcze macie ochotę a potem celibat przez conajmniej 3 dni i te 2-3 dni w zupełnosci starczy ;)

    Owulacja a córka
    Podobno „łatwiej” jest począć dziewczynkę, bo „żeńskie” plemniki, czyli te z chromosomem X są silniejsze i żyją dłużej. Mogą zatem pokonać dłuższą drogę do komórki jajowej i doprowadzić do zapłodnienia w trudniejszych warunkach np. gdy nasienia jest mniej. Pary starające się o córkę powinny zatem współżyć na 2-3 dni przed owulacją, bo w śluzie przetrwają jedynie plemniki żeńskie, które w trakcie owulacji będą w stanie zapłodnić komórkę jajową.

    Oczywiscie jesli to byłoby takie na 100% jak dowiedzono to nauka to każda matka planująca córke miałaby córke a prawda jest taka że :

    Jak począć córkę? Znaczna część przyszłych rodziców marzy o dziewczynce i bardzo pragnie zaplanować poczęcie córki. Nie jest to jednak takie proste, bo płeć dziecka zależy głównie od czynników, na które nie ma się bezpośredniego wpływu. Mimo tego, w obiegu krążą rozmaite metody „na córkę”, z których chętnie korzystają przyszli rodzice.

    Oczywiscie jak już powtórze po raz któryś każda z nas ma swoje przekonania i jesli ktos chce niech sobie probuje nic mi do tego ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra dziewczyny kończmy ten temat he he
    Niech każda się bzyka, w które dni chce i tyle :P

    To jest temat rzeka i każdy ma prawo mieć swoje zdanie ;)

    Kattii, emi_90, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    Dobra dziewczyny kończmy ten temat he he
    Niech każda się bzyka, w które dni chce i tyle :P

    To jest temat rzeka i każdy ma prawo mieć swoje zdanie ;)
    To też o tym przed chwilą napisałam :D

    Ale ty sie bój mnie tutaj ty ty nie przesadzaj z powyzej 3 dni oki oki ? :D Serio 2 dni przed starczy a nie 5-6 xD
    Dostanę zawału przez ciebie i stresa jak tak bede czekac i czekac i czekac i jeszcze raz czekać aż zdarzy się cud i ten z 5-6dni cie raczy zapłodnic .

    Ja tu chce zostac ciocią a nie ty ty :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2018, 11:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedze na 2 herbatach dzisiaj.. musze kawe ograniczyc kurka grrr :D
    Czekam czy dzisiaj kurier dostarczy mi dla młodej buty bo nawet nie znam numeru aby sprawdzic na stronie gdzie obecnie sie znajdują :/ a zawsze byl link podany i siedze i czekam na czuja...
    Moje plany co do prywatnej kliniki zblizaja sie ku końcowi w sprawie zalatwiania ale o szczegołach jutro jak dopnę ostatni guzik.

    A własnie dziewczyny czy znacie jakis dobry magnez i wapno w ciazy aby mozna było na spokojnie brac ? Może macie cos sprawdzonego ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2018, 11:59

  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    Tak jak wspomniałam każda z nas robi tak jak uważa . Ale ta metoda na dziewczynkę naprawdę kochane 2 dni przed owulacja nie wiecej bo to przesada jednak od 3 dni w góre są małe szanse na zajscie w ciąże a co dopiero na trafienie aby była to dziewczynka o która walczycie :)
    Same wiece że nie ma wcale dużo ciąż które są serduszkowane powyżej 3 dni przed owulacją tak wiec na spokojnie jesli test owu pokaże wam pozytyw to serduszkujecie tego dnia jesli jeszcze macie ochotę a potem celibat przez conajmniej 3 dni i te 2-3 dni w zupełnosci starczy ;)

    Owulacja a córka
    Podobno „łatwiej” jest począć dziewczynkę, bo „żeńskie” plemniki, czyli te z chromosomem X są silniejsze i żyją dłużej. Mogą zatem pokonać dłuższą drogę do komórki jajowej i doprowadzić do zapłodnienia w trudniejszych warunkach np. gdy nasienia jest mniej. Pary starające się o córkę powinny zatem współżyć na 2-3 dni przed owulacją, bo w śluzie przetrwają jedynie plemniki żeńskie, które w trakcie owulacji będą w stanie zapłodnić komórkę jajową.

    Oczywiscie jesli to byłoby takie na 100% jak dowiedzono to nauka to każda matka planująca córke miałaby córke a prawda jest taka że :

    Jak począć córkę? Znaczna część przyszłych rodziców marzy o dziewczynce i bardzo pragnie zaplanować poczęcie córki. Nie jest to jednak takie proste, bo płeć dziecka zależy głównie od czynników, na które nie ma się bezpośredniego wpływu. Mimo tego, w obiegu krążą rozmaite metody „na córkę”, z których chętnie korzystają przyszli rodzice.

    Oczywiscie jak już powtórze po raz któryś każda z nas ma swoje przekonania i jesli ktos chce niech sobie probuje nic mi do tego ;)
    A czasami jest tak że facet ma tylko gamety X albo tylko Y i nawet jakby skały srały to i tak w tym przypadku będzie tylko jedna plec haha :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2018, 12:05

    Kattii lubi tę wiadomość

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19ewelaaa89 wrote:
    A czasami jest tak że facet ma tylko gamety X albo tylko Y i nawet jakby skały srały to i tak w tym przypadku będzie tylko jedna plec haha :D
    Ja mam koleżanke z która chodziłyśmy razem do klasy i ma same dziewuszki i to aż 4 :D i na tym sie zatrzymali już nic nie planują bo mimo kochania sie tylko w dniu owulki potwierdzonej podkresle i tak wychodziły dziewczyny wiec napewno cos w tym jest ;)

    19ewelaaa89 lubi tę wiadomość

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii magne b6. Jest mega dobry albo zamow sobie ten magnez do kapieli - petarda !

    Ja dzisiaj tez czekam na kuriera , jeden ma zabrac paczke do Polski dla Tescia a drugi ma mi przywiezc zamowione lapacze snow.
    Jeden dla naszego dziubka do pokoju a drugi fla Tesciow jako maly dodatek do sypialni na nowe mieszkanie

    Kattii, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    A taka znajoma co mieszka w innej miejscowosci ta co byla ze mna w szpitalu kiedy z sepsą wylądowałam co była tłumaczem...
    Nikt nie wiedział o tym że jestem w ciąży teraz i od 2 dni mamy temat tych klinik i ona cały czas myslala ze ja chce wiesz pojechac na badania itp...i juz wczoraj zaczela cos tam gadac ze ona na moim miejscu to i to i tamto .. ile mozna a dzisiaj jej powiedziałam ze ja nie szukam kliniki w celu zbadania sie tylko w celu wczesnego usg w ciązy i że nikt o tym nie wie i jest jedyna której powiedziałam aby dotarło do niej że ja szukam wczesnego usg i zaczeła się jadka jaka to ja głupia jestem że mózgu nie mam i w ogole bluzgi i krytyka poszła i gdyby tego bylo malo to twierdzi że jestem egoistyczna bo mysle tylko o sobie a nie mysle o dzieciach bo jak mi sie cos stanie to zostaną same.. ogolnie ona taka wiecie nic pozytywnie sam negatyw zamiast mnie wesprzec w tych chwilach czego ja potrzebuje najbardziej to mi pojechała po całosci a liczyłam chociaż że ona jako jedyna ktora wie juz o wszystkim no ze zwyczajnie mnie bedzie wspierac...dużo by pisac ile dzisiaj sie od niej naczytałam jaka to ja nie jestem...i jaki to moj maz tez głupi jest .

    Chyba czas zakonczyc z nia znajomosc . Wydaje mi się ,że ta bluzganie to nie z troski ,a moze zazdrosc ? Moze za dobrze ci sie na chwile obecna uklada ? Abo po prostu kolezanka przed okresem.

    Kattii lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    Ja mam koleżanke z która chodziłyśmy razem do klasy i ma same dziewuszki i to aż 4 :D i na tym sie zatrzymali już nic nie planują bo mimo kochania sie tylko w dniu owulki potwierdzonej podkresle i tak wychodziły dziewczyny wiec napewno cos w tym jest ;)
    No moja znajoma teraz w ciazy trzeciej jest i 3 chlopak hahahahaha

    Kattii, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Chyba czas zakonczyc z nia znajomosc . Wydaje mi się ,że ta bluzganie to nie z troski ,a moze zazdrosc ? Moze za dobrze ci sie na chwile obecna uklada ? Abo po prostu kolezanka przed okresem.
    Kolezanka rodzi niedlugo.
    Tez uwazam ze to bezsensowna znajomosc


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Kattii magne b6. Jest mega dobry albo zamow sobie ten magnez do kapieli - petarda !

    Ja dzisiaj tez czekam na kuriera , jeden ma zabrac paczke do Polski dla Tescia a drugi ma mi przywiezc zamowione lapacze snow.
    Jeden dla naszego dziubka do pokoju a drugi fla Tesciow jako maly dodatek do sypialni na nowe mieszkanie
    Można to w ciąży ? i to jak dziala kąpiesz sie w tym ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Chyba czas zakonczyc z nia znajomosc . Wydaje mi się ,że ta bluzganie to nie z troski ,a moze zazdrosc ? Moze za dobrze ci sie na chwile obecna uklada ? Abo po prostu kolezanka przed okresem.
    Raczej w zaawansowanej ciazy nie dlugo rodzi ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2018, 12:23

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    Można to w ciąży ? i to jak dziala kąpiesz sie w tym ?
    Mozna . Poczytaj na necie o magnezie do kapieli , zapomnialam nazwy dokladnej.
    Wtedy wsypujesz to do kapieli i wsio . Dostarcza w 100 sie magnez a nie w ilus tam procentach jak suple

    Kattii lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Mozna . Poczytaj na necie o magnezie do kapieli , zapomnialam nazwy dokladnej.
    Wtedy wsypujesz to do kapieli i wsio . Dostarcza w 100 sie magnez a nie w ilus tam procentach jak suple
    Oki dzieki za info :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zaraz ja nigdy nic takiego nie napisałam, że na dziewczynkę to 5-6 dni przed owu.
    Ja z Kornelką zaszłam przytulając się 3 i 2 dni przed testem owulacyjnym pozytywnym.
    W tym cyklu tak wyszło, że przytulanie tylko w 10 dc, bo albo mąż po pijaku nie chciał, albo dzieciaki nie dały i ooo

    U nas 4 dziewczyny są i lekarz powiedział mamie, że to od męża predyspozycji zależy.
    I mam sąsiadkę co ma 4 córki, ale ona będzie jeszcze próbować 5 raz, żeby synek wyszedł :P

    Wśród najbliższych znajomych i w rodzinie ta metoda się sprawdziła.
    Ale natura to natura, wszystko jest możliwe :D

    W ogóle to marzy mi się taka niespodzianka co do płci.
    Że się rodzi i lekarz mówi ma pani córkę albo syna ;)

    Ale chyba by mnie ciekawość zjadła... do tego połówkowego usg ledwo wytrzymać można... a całe 9 miesięcy he he

    Kattii, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    Ale zaraz ja nigdy nic takiego nie napisałam, że na dziewczynkę to 5-6 dni przed owu.
    Ja z Kornelką zaszłam przytulając się 3 i 2 dni przed testem owulacyjnym pozytywnym.
    W tym cyklu tak wyszło, że przytulanie tylko w 10 dc, bo albo mąż po pijaku nie chciał, albo dzieciaki nie dały i ooo

    U nas 4 dziewczyny są i lekarz powiedział mamie, że to od męża predyspozycji zależy.
    I mam sąsiadkę co ma 4 córki, ale ona będzie jeszcze próbować 5 raz, żeby synek wyszedł :P

    Wśród najbliższych znajomych i w rodzinie ta metoda się sprawdziła.
    Ale natura to natura, wszystko jest możliwe :D

    W ogóle to marzy mi się taka niespodzianka co do płci.
    Że się rodzi i lekarz mówi ma pani córkę albo syna ;)

    Ale chyba by mnie ciekawość zjadła... do tego połówkowego usg ledwo wytrzymać można... a całe 9 miesięcy he he
    Kochana spokojnie nie napisalam ze ty tak powiedzialas tylko ogolnie napisalam abyscie nie przesadzaly z tym odstepem zbyt duzym jak juz chcecie tak próbowac a tu tak probuja chyaba jeszcze 2 inne o ile dobrze pamietam :D
    Ooo tak ta ciekawosc niestety wytrzymac te 9 miesiecy ciezko chociaz ja wole wiedziec bo wtedy wiem co kupic i tak zwykle kupuje neutralne na początek bo lekarz na usg tez czlowiek i moze sie pomylic tak jak u mojego brata mowil ze na 100% dziewczynka a wyszedł chłopak :D

    Szczęśliwa_Mama, Parodka lubią tę wiadomość

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam znajoma taka co do dnia porodu mieli miec corke Oliwie a urodzila syna Oliwiera. I to 5 lat temu gdzie technologia jest naprawde dobrze rozbudowana . :) haha pomylki sie zdarzaja ale nie chcialabym takiej u siebie haha cala wyprawka wszystko a tu zonk ... do wymiany polowa.

    Ja tez nie raz myslalam by nie poznac plci ale jednak ciekawosc by mnie zjadla haha

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też właśnie lubię coś wcześniej zawsze kupić :)

    Oprócz tego, że ja marzę o córeczce, to i Kornelka mówi, że chce siostrzyczkę. Ja sama mam 3 siostry i wiem jak się cieszę, że je mam ;)

    Kochana ja też chcę zrobić z Was e-ciocie :D

    Jak się zapiszesz na usg, to daj znać wpiszę na 1 stronkę.

    A i po rozmowie z dyrektorką, Kornelka jak i wszystkie inne dzieci zostaną przyjęte. Teraz jest taki przepis, że jak dziecko nie dostanie się do przedszkola, to wójt/burmistrz ma obowiązek znaleźć miejsce w innym przedszkolu i jak te przedszkole znajduje się więcej jak 5 km musi zapewnić dojazd temu dziecku :) lub zwrócić koszt transportu... więc łaski nie robią he he

    Kattii, ZakręconaOna, 19ewelaaa89, Parodka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    No ja też właśnie lubię coś wcześniej zawsze kupić :)

    Oprócz tego, że ja marzę o córeczce, to i Kornelka mówi, że chce siostrzyczkę. Ja sama mam 3 siostry i wiem jak się cieszę, że je mam ;)

    Kochana ja też chcę zrobić z Was e-ciocie :D

    Jak się zapiszesz na usg, to daj znać wpiszę na 1 stronkę.

    A i po rozmowie z dyrektorką, Kornelka jak i wszystkie inne dzieci zostaną przyjęte. Teraz jest taki przepis, że jak dziecko nie dostanie się do przedszkola, to wójt/burmistrz ma obowiązek znaleźć miejsce w innym przedszkolu i jak te przedszkole znajduje się więcej jak 5 km musi zapewnić dojazd temu dziecku :) lub zwrócić koszt transportu... więc łaski nie robią he he
    Super że tak wyszło z tym przedszkolem chociaż mała bedzie miała co robic i pozna dzieci pobawi sie zawsze to inna atrakcja niż siedzenie w domu ;)

    No to działajcie i róbcie mnie tu ciocią hehe :D

    Ja mam dwie siostry jedna przybrana i wolalabym nie miec w ogole siostr bo po co mi one jak i tak wyglada sprawa tak że jakby ich w ogole nie bylo wiec no...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2018, 12:56

    Szczęśliwa_Mama, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    No ja też właśnie lubię coś wcześniej zawsze kupić :)

    Oprócz tego, że ja marzę o córeczce, to i Kornelka mówi, że chce siostrzyczkę. Ja sama mam 3 siostry i wiem jak się cieszę, że je mam ;)

    Kochana ja też chcę zrobić z Was e-ciocie :D

    Jak się zapiszesz na usg, to daj znać wpiszę na 1 stronkę.

    A i po rozmowie z dyrektorką, Kornelka jak i wszystkie inne dzieci zostaną przyjęte. Teraz jest taki przepis, że jak dziecko nie dostanie się do przedszkola, to wójt/burmistrz ma obowiązek znaleźć miejsce w innym przedszkolu i jak te przedszkole znajduje się więcej jak 5 km musi zapewnić dojazd temu dziecku :) lub zwrócić koszt transportu... więc łaski nie robią he he
    O prosze . Nawet nie wiedzialam ze taki przepis jakis obowiazuje ale to dobrze . Dokladnie , laski nie robia ! :)

    Ja tez tak marze o coreczce , Damian tez i Oskar vhce siostre i brata takze hahaha .

    Kattii, Szczęśliwa_Mama lubią tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ