X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 2019 będzie nasz :)
Odpowiedz

2019 będzie nasz :)

Oceń ten wątek:
  • Parodka Autorytet
    Postów: 340 350

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas nie ma tak dobrze ale w UK słyszałam że za przedszkole kasują jak za zboże... U mnie wzystko trzeba kupić, w wakacje i ferie nie ma żadnych dyżurów więc rodzice muszą albo żyć dobrze z dziadkami albo być nauczycielami haha.
    Ja mam o tyle gorzej ze moi rodzice i teściowie są jeszcze przed emeryturą. Na szczęście mieszkamy w jednej miejscowości i jakoś się udało pobrać urlopy tak żeby młody miał zawsze opiekę

    19.08.2013 <3 synek
    Czekamy na drugiego maluszka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parodka wrote:
    No u nas nie ma tak dobrze ale w UK słyszałam że za przedszkole kasują jak za zboże... U mnie wzystko trzeba kupić, w wakacje i ferie nie ma żadnych dyżurów więc rodzice muszą albo żyć dobrze z dziadkami albo być nauczycielami haha.
    Ja mam o tyle gorzej ze moi rodzice i teściowie są jeszcze przed emeryturą. Na szczęście mieszkamy w jednej miejscowości i jakoś się udało pobrać urlopy tak żeby młody miał zawsze opiekę
    Komu kasują temu kasują... jesli kogos nie stac ma za free w innym przypadku się placi .... nie sądzę aby ktos kto zarabiał sporo nie miał na to aby zaplacic za przedszkole taka jest prawda dlatego tacy nie mają za darmo . Kolejna sprawa nie jest obowiązkowe wiec jesli ktos nie chce nie musi dziecka tak wczesnie posyłac ;)

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnoe pozytyw :)
    Kasuja kasuja ale nie wszystkich . Zreszta ceny fakt kosmos sa zlobkow i przedszkoli tu jakby tak placic normalnie za caly pobyt z 6-8 h. Ja to oczy z orbit wywalilam jak babka u bas podala cala cene za tydzien przedszkola dla malego bez darmowych godzin . Dramat.

    19ewelaaa89 lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parodka chyba kazda z nas czasem lubi pobyc sama . Szkosa ze u mnie zdaza sie to wtedy kiedy nie chce hahaha

    Moj D 5 lat prawie naszego zwiazku przepracowal 5 dni w tyg czasem 6 na noce wiec tez od 17 do 6 rano sama bylam plus spanie jego w dzien . Niby jakies orzyzwyczajenie jest ale jednao nie umialam tego zaakceptowac i on tez ciezko . Dzieki bogu od ponad roku ma prace normalna i zmiany 2 tyg nocek i 2 tyg dniowek .

    Parodka lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Parodka Autorytet
    Postów: 340 350

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    Komu kasują temu kasują... jesli kogos nie stac ma za free w innym przypadku się placi .... nie sądzę aby ktos kto zarabiał sporo nie miał na to aby zaplacic za przedszkole taka jest prawda dlatego tacy nie mają za darmo . Kolejna sprawa nie jest obowiązkowe wiec jesli ktos nie chce nie musi dziecka tak wczesnie posyłac ;)

    Aż tak tematu nie znam, słyszałam tylko że jest dużo drożej niż w PL, nawet nie pamiętam od kogo haha :-P

    19.08.2013 <3 synek
    Czekamy na drugiego maluszka <3
  • Parodka Autorytet
    Postów: 340 350

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Parodka chyba kazda z nas czasem lubi pobyc sama . Szkosa ze u mnie zdaza sie to wtedy kiedy nie chce hahaha

    Moj D 5 lat prawie naszego zwiazku przepracowal 5 dni w tyg czasem 6 na noce wiec tez od 17 do 6 rano sama bylam plus spanie jego w dzien . Niby jakies orzyzwyczajenie jest ale jednao nie umialam tego zaakceptowac i on tez ciezko . Dzieki bogu od ponad roku ma prace normalna i zmiany 2 tyg nocek i 2 tyg dniowek .

    No rozumiem Cię, ja rzadko widuje mojego. Wychodzi nieraz wcześniej niż młody wstaje a wraca też często jak on już śpi. Smutne to no ale co zrobić, takie życie :-\ ;-)

    19.08.2013 <3 synek
    Czekamy na drugiego maluszka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parodka wrote:
    Aż tak tematu nie znam, słyszałam tylko że jest dużo drożej niż w PL, nawet nie pamiętam od kogo haha :-P
    Nie przesadzaj... xD wez polskie zarobki a i tak jak chcesz dziecko dac to nie ważne ze zarabiasz najnizsza krajową w pl i tak musisz placic jak chcesz aby chodzilo a wez zarabiaj najnizsza i oplac w polsce przedszkole powodzenia ... cały miesiac jesc kamienie xD tutaj plusem chociaż jest to że jesli kogoś nie stać to ma za free ;p

    Ja sobie nie wyobrażam w pl posyłac dziecko za opłatą gdzie pracuje jedna osoba i do tego dostaje najniższa z czego trzeba opłacic rachunki , zyc cały miesiac a jeszcze zaplacic za przedszkole nie wspomnę juz o rodzinach gdzie jest wiecej dzieci.
    Teraz chociaz tyle dobrze ze dali te 500+ chociaz nie musze pisac ile % rodzin korzysta to na alko i inne uzywki no ale pomijając ten fakt mam znajoma w pl co bierze 500+ wczesniej nie miala za co zyc i teraz tez nie ma za co życ - odnoszę wrażenie że ludzie im mają mniej tym lepiej potrafią gospodarować a jak tylko dostaną troche wiecej to zaraz jest szaleństwo ze nie wiadomo na co kasa poszła i cisną biede do kolejnej wypłaty.. zero rozsądku.
    W ogóle ona w domu ma zwierzyniec , kilka dni temu przygarnela kolejnego zwierzaka bo jacyś tam jej znajomi " pewnie nie mieli komu wcisnąć " dali jej swinke mimo iż jedną juz posiada.. do gara nie ma co włozyc ale grunt to coraz wieksza ilosc zwierzaków w domu a wszytsko po to bo jej syn ma takie kaprysy co chwile cos wymysla ze chce jak nie papugi to rybki i tak oto mamy magazyn żywego towaru...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 22:39

    Parodka lubi tę wiadomość

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parodka wrote:
    No rozumiem Cię, ja rzadko widuje mojego. Wychodzi nieraz wcześniej niż młody wstaje a wraca też często jak on już śpi. Smutne to no ale co zrobić, takie życie :-\ ;-)
    A no wlasnie . Zycie codzienne zycie kochana .
    Dobra dziewczyny Ja ske zegnam ... chce dzisiaj sprobowac wczesniej isc spac niz istatnie dni ze po 4 zasypialam . Dziwie sie ze zyc mi sie chcialo w dzien normalnie ...
    Pranie wlasnoe wysiesilam i polozylam znow . Lece spac dobranoc do jutra ;)

    Parodka lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane przepraszam, że nie odzywałam się od rana.
    Pojechałam z dzieciakami do przyjaciółki, na pizzę, na wielki plac zabaw i do mojej siostry, żeby na koniec wakacji miały jeszcze trochę atrakcji ;)
    W sumie o 22 dopiero do domu wróciliśmy.
    Zjadłam, umyłam się i jestem :D
    Ale testu z apteki w końcu nie kupiłam :P
    Najwyżej zrobię tym z Allegro i zobaczę czy ciemnieje :)
    Mam jeszcze 2 teściory he he

    Dobranoc moje Kochane ♡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2018, 03:49

    ZakręconaOna, emi_90 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 03:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źle mi się śpi, przewalam się z boku na bok.
    A to mi za gorąco, a to sweter zakładam, bo mi zimno :P

    Jak zasypiałam, to odczuwałam taki ból co towarzyszy mi zawsze w ciąży... mianowicie boli mnie jakby w środku w pępku. Miała takie coś któraś z Was?

    Kattti super zakupki. Moja księżniczka też lubi Frozen, ma z nią kubeczki :D
    Nam jeszcze został zakup adidasów dla Kornelki.
    Może w niedzielę się uda :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2018, 03:58

    Parodka lubi tę wiadomość

  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 1 września 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nowy miesiąc rozpoczynam z opóźniona o dwa dni @.... najgorzej ze jeszcze do pracy muszę śmigać, a brzuch boli baaardzo. Cóż dzisiaj trochę mi smutno, zastanawiam się ile jeszcze będę musiała czekać :)
    Z drugiej strony to dobrze ze to przesunięcie było tylko o dwa dni, chociaż to u mnie niespotykane, a nie np o tydzień albo dłużej bo tak to mieszczę się w „normach” :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2018, 07:33

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Ja nowy miesiąc rozpoczynam z opóźniona o dwa dni @.... najgorzej ze jeszcze do pracy muszę śmigać, a brzuch boli baaardzo. Cóż dzisiaj trochę mi smutno, zastanawiam się ile jeszcze będę musiała czekać :)
    Z drugiej strony to dobrze ze to przesunięcie było tylko o dwa dni, chociaż to u mnie niespotykane, a nie np o tydzień albo dłużej bo tak to mieszczę się w „normach” :)
    Dlatego własnie nigdy nie mów nigdy... bo jak ja czytam jak laski piszą że one nigdy tak nie miały albo że nigdy im sie nie spozniał to mnie krew zalewa xD wiele spraw moze sie przyczynic do opoznienia wiec nie mozna mówic nigdy bo te nigdy tak potrafi zaskoczyć człowieka że z podziwu się nie wyjdzie xD

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa zrobiła sobie suwaczki ! Szczesliwa zrobiła sobie suwaczki !!! xD :D
    Robiłaś dzisiaj tego test ? poka :D
    Ja wczesnie wstałam bo dzieciaki tak wstały ale padłam wczoraj jak mucha. Piję kawe teraz potem witaminy .
    Co do twojego bólu to nie pamietam czy tak miałam wiec nie powiem ci, napewno to podbruzsze pobolewalo ale czy w tych miejscach o których piszesz to nie wiem ale raczej nie warto sie przejmowac bo te blizniaki sie pewnie tam w berka bawią i naciągają ci to sie dziwisz :D
    Moja lubi wszystko wiec bez znaczenia czy to frozen czy inna postac z bajki czy samochody hehe także tego a spodobalo mi sie bo pod zestaw butelka byla aby mozna bylo dokupic a malej tylko pokazalam to kwiczala aby jej dac tak wiec uznalam ze chce :D

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

  • Aduszka83 Autorytet
    Postów: 524 375

    Wysłany: 1 września 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Ja ostatnio na nic czasu nie msm. Zalatwiam ostatnie rzeczy przed wyjazdem. Pranie sie suszy. Trzeba bedzie poprasowac i spakowac ( a tego nie znosze najbardziej na swiecie)

    Kattii, 19ewelaaa89, Parodka, Szczęśliwa_Mama lubią tę wiadomość

    ...marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aduszka83 wrote:
    Witajcie
    Ja ostatnio na nic czasu nie msm. Zalatwiam ostatnie rzeczy przed wyjazdem. Pranie sie suszy. Trzeba bedzie poprasowac i spakowac ( a tego nie znosze najbardziej na swiecie)
    Znam ten ból...
    Wiadomo jestes przed wyjazdem to nic dziwnego ze musisz wszystko na spokojnie ogarnac tym bardziej ze fasolki nie wolno stresować wiec rób i zapakuj sie na spokojnie bez zbednego wysiłku pamietaj jak czujesz zmeczenie idz usiac i odpocznij a my bedziemy czekac jak sie z nami przyjdziesz pozegnac przed wyjazdem a potem wyczekiwać na twój powrót . A kiedy wracasz ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2018, 07:58

  • Aduszka83 Autorytet
    Postów: 524 375

    Wysłany: 1 września 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam 12 w nocy a 13 mam wizyte u ginki na nfz

    Kattii, Parodka, Szczęśliwa_Mama lubią tę wiadomość

    ...marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz...
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 1 września 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemanko witam się poranna kawą! Jak nie piję to dzisiaj wyjątkowo mnie naszło ;) jakie plany na dziś? My właśnie jemy śniadanko i później może przejdziemy się do mini zoo w nikielkowie, bo piękna pogoda się zapowiada. Słoneczko od rana :) słuchajcie właśnie przebadalam sobie szyjke i jest mega wysoko tak że praktycznie dotknąć nie moglam i jest jak "czubek nosa", a jeszcze wczoraj wieczorem jak brałam prysznic była nisko, otwarta i miękka. Hmm czyżby owulka już była? Ale w 12 dc? W sumie niekiedy miałam cykle 24-25 dniowe.. Już nie wiem sama. Jeszcze popołudniu zrobię owulaka

    Kattii, Szczęśliwa_Mama lubią tę wiadomość

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aduszka83 wrote:
    Wracam 12 w nocy a 13 mam wizyte u ginki na nfz
    Ooo no to super ze tak szybko udalo ci sie dostac do ginki :) Melduj nam po wizycie od razu co i jak. Wyjde z siebie do tego czasu tak bede niecierpliwie czekac :)
    Może juz bedzie serduszko widać jesli zrobiłaby ci USG <3

    19ewelaaa89 lubi tę wiadomość

  • Aduszka83 Autorytet
    Postów: 524 375

    Wysłany: 1 września 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjke sie bada zawsze o tej samej porze bo zmienia polozenie w ciagu dnia. Ja zawsze badam wieczorem po prysznicu.

    Kattii, 19ewelaaa89, Parodka lubią tę wiadomość

    ...marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz...
  • Aduszka83 Autorytet
    Postów: 524 375

    Wysłany: 1 września 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    Ooo no to super ze tak szybko udalo ci sie dostac do ginki :) Melduj nam po wizycie od razu co i jak. Wyjde z siebie do tego czasu tak bede niecierpliwie czekac :)
    Może juz bedzie serduszko widać jesli zrobiłaby ci USG <3
    Zeby nie znajoma ktora jest rejestratorka to najblizszy termin byl by w styczniu ;)

    Kattii lubi tę wiadomość

    ...marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz...
‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ