X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 2019 będzie nasz :)
Odpowiedz

2019 będzie nasz :)

Oceń ten wątek:
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrena wrote:
    Cześć Dziewczyn!
    Powiedzcie mi proszę o co chodzi ze wspomaganiem cyklu hormonami.

    Czy bierzecie leki na stymulację owulacji dlatego że nie macie własnej lub nie macie jej w każdym cyklu czy też bierzecie je pomimo iż macie własną ovulkę?
    Zauważy że wiele z Was suplementuje progesteron. Zastanawiam się jakie są wskazania do takie suplementacji czy progesteron poniżej normy czy też podkęcanie progesteronu na jeszcze wyższy poziom?

    Chodziłam już do kliku ginów i jeszcze żaden nie zaproponował mi takiej formy leczenia.
    Ja bralam kiedys sterydy stymulujace bo mam stwierdzony brak owulacji . Progesteronu narazie nie biore bo tu w uk nie daja a z pl narazie nie mam skad wziac . W ciazy z synem bralam bo jestem po poronieniu ciazy mnogiej z niewisdomych przczyn i na wszelki wypadek


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Syrena Przyjaciółka
    Postów: 130 45

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ZakręconaOna za odpowiedź i gratuluję ciąży. Jeśli jesteś zainteresowana profilaktyką poronień to znam świetną lekarkę w Warszawie, która specjalizuje się w tej tematyce.

    35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
    01.07.2020 r. punkcja 11 komórek --> 7 ❄️
    05.10.2021r. III transfer wspomagany accofilem, atosibanem. AH, embryo glue i jest ❤️
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda i jak tam się czujesz ? :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Ofelia Koleżanka
    Postów: 44 9

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę ja @ powinnam dostać 16, ale zamiast tego miałam dwa dni brązowo jasne plamienia. Dziś rano wstaje i dalej ciągniecie jajników jakby już za chwileczkę miała przyjść @, ale nic nie ma

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Ruda i jak tam się czujesz ? :)

    Dobrze, nawet nie czuję jakby się coś tam u mnie działo, mimo że piersi mnie bolą wciąż.
    Przed wczoraj miałam drobne plamienie, więc wczoraj rano od razu poleciałam do lekarza.
    Ale podobno jeśli jednorazowo to nie ma problemu, na usg jeszcze nic nie widać, ale lekarz powiedział, że ciąża jest ewidentna.
    Zlecił mi badania na pierwszy trymestr, w tym aktualne TSH, bo podobno są inne normy.
    Kartę ciąży mi założą po 💛

    Jejku, czuję się taka wypompowana z sił, że nie jestem w stanie funkcjonować. Po południu konieczna drzemka i w ogóle więcej leżę niż coś robię.
    26 czerwca wracam do pracy ze zwolnienia lekarskiego, bo teoretycznie noga będzie wyleczona.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelia może w ciąży jesteś.

    Ruda a lekarz przepisal Ci dupka ? Pamiętam ze na początku też mnie bolały piersi i jajniki. Kiedy masz teraz wizytę ? Może będzie juz slychac bicie serduszka ? :) ja w 6+3 słyszałam :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przepisał mi nic, kazał tylko jeść witaminki.

    Wizytę mam 1 lipca, to będzie 6tc+0.
    No zobaczę, do tego czasu będę chodzić jak na szpilkach, chuchać i dmuchać.
    Prócz tego jednorazowego wybryku, do tej pory nic. Trochę ciągnie mnie w brzuchu, ale to chyba normalna rzecz.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem po tym krwawieniu powinien przepisać.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobl teraz się serio przestraszyłam, ale on mi powiedział, że jeśli to była jedna plamka i zero bólu to nie ma paniki, a jak się powtórzy to wtedy mam podejmować alarm.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to giną przepisala mimo że mi nic nie było. Ale nie panikujmy będzie dobrze :) pewnie u ciebie się oczyszczalo :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się biorę za sortowanie ubranek i niedługo zacznę prania robić. Jeszcze zostało mi parę zakupów do zrobienia. Wózek jeszcze trzeba kupić.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku ja to bym już chciała być po wizycie serduszkowej, na razie biegam przy każdym zakłuciu do toalety, sprawdzam czy nie ma krwi itp.
    Ale póki co jest chyba okej, brzuch mnie trochę ciągnie, czasem zakłuje, ale to przy kichnięciu czy gwałtownym wstawaniu.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraj się nie stresować bo też można zaszkodzić ale wiadomo przy 1 dziecku to się tak nie da :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie da się nie martwić, wszystko jest nowe i niepokojące.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tysiąc myśli na raz. Im bliżej porodu to bardziej się stresuje.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda u mnie w 6tc+0 było już widać serduszko :) Z tym duphastonem to są różne szkoły, wielu lekarzy uważa że nie ma takiej potrzeby i wysoki progesteron niekoniecznie uchroni przed poronieniem z kolei z niskim też można utrzymać.ciążę. W sumie te normy są dość szerokie :)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, nie mogę się doczekać tej wizyty 1 lipca, chciałabym w końcu zobaczyć tego malucha i serduszko, trochę się uspokoję.
    Choć pewnie, zacznę się stresować do kolejnych badań.
    Frida jak Ty się czujesz? Dają te upały w kość?

    Werka będzie dobrze, już niedługo będziesz miała swoje słoneczko do tulenia i całowania ❤️

    werni lubi tę wiadomość

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to normalne :) Chyba każda się tak stresuje, zwlaszcza jeśli zajście w ciążę nie przyszło łatwo. Pewnie będzie taki niepokój do prenatalnych. Ale nastawienie też dużo robi, bądź dobrej myśli :)
    Oj upały dają mi w kość, ciężko mi z tym brzuchem i trudno znaleźć wygodną pozycję :P Ale nie chodzę za dużo w te upały, prędzej rano lub wieczorem. No i pocieszam się, że już niedługo ;)

    werni lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny co do badań prenatalnych, to jestem zielona totalnie, jak to w końcu jest? Co trzeba zrobić?
    Ja się zapisałam na usg przesiewowe między 11, a 13 tc, no i mam termin jakoś w połowie sierpnia.
    Co jeszcze robiłyście?

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to wlasnie sie robi miedzy 11 a 13 tc. Możesz zrobić samo usg a mozesz usg plus test z krwi na takie białko Pappa. Musisz sama zdecydować. Ja osobiście robiłam tylko usg bo wynik tego testu z krwi to tylko statystyka, np. wychodzi że 1 na 1000 kobiet z takim wynikiem urodziła chore dziecko. I nadal w.sumie nic nie wiesz czy Ty będziesz tą 1.na 1000 a możesz mieć duże ryzyko np. 1:4 a mimo to urodzić zdrowe. Ja i tak sporo się stresowalam na początku ciąży więc nie chciałam sobie dokładać stresu takim badaniem które i tak nie daje żadnej pewności :P Bardziej ufalam usg, pomiarowi przeziernosci karkowej, kości nosowej itd.
    No ale to moje zdanie oczywiście :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2019, 09:15

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
‹‹ 445 446 447 448 449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ