X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 2019 będzie nasz :)
Odpowiedz

2019 będzie nasz :)

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na insta można zobaczyć różne ciekawostki :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 04:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja wczoraj byłam na kontroli dziecka mojego i trochę się martwię, że mało przybiera.
    Byłam 31.12 i mała ważyła 1810 gr,
    Wczoraj po 2 tyg, mała waży 1986 gr tylko, lekarz mówi że niby nie ma w tym nic niepokojącego, ale ja się i tak martwię 😢

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej . Ruda no napewno urodzisz male dziecko , max 2,5-3 kg . Bedzie po prostu nie duza ale te 2 kg prawie juz ma wiec jest ok a do tp masz jeszcze chwile czasu a napewno z miesiac wiec osiagnie z 2,5 bankowo . Nie mniej jednak nie stresuj sie bo to nie pomaga .
    Moj synek w 36 prawie mial 2,5 kg a dla nich tez mega malo , sianie paniki gdzie szacowana waga porodu to 3-3,5 kg :) wiec biore poprawke pozatym ! Moj Oskar sprawdzilam w 33 tyg mial 1820 gram na usg wiec nie duzo naprawde a tak wybil , ze urodzil sie 3800 :)
    Pozatym pamietaj ze usg to niby plus minus 500 gram a nawet i niekiedy ponad 1 kg . Wystarczy , ze 1 mm omsknie sie sonda .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • KasiaSz32 Ekspertka
    Postów: 272 63

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda nie stresuj się, Zakręcona ma rację, te pomiary nie są miarodajne w 100%. Zawsze jest plus/minus 700g, nawet do kilograma różnicy. Moja Marysia miała urodzić się 3200, a urodziła prawie 3600. Ja biorę poprawkę na te ich pomiary. U jednej gin byłam to mała ważyła 1010g, a tydzień później u mojej ważyła niecały kilogram. Nie biorę sobie tego w ogóle do serca. Jutro w 30 tydzień już wchodzę, ale leci ten czas. Teraz już ostatnia prosta :-)

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    010ihgqsegoetpqq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zważą mi dziecko na pewno jeszcze w poniedziałek przy ustalaniu cc, to wtedy może mnie jakoś uspokoją.

    W ogóle dziewczyny, nie mogę spać ostatnio, totalnie nie śpię, siedzę po nocach, a w dzień jestem jak zombie. Nie wiem czy to stres, czy mój organizm się już przyzwyczaja do nocy z małym dzieckiem...
    Od rana też szaleje ciśnienie, ja chyba długo już nie pociągne, ale muszę zawalczyć o każdy tydzien/dzień

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie Kasia !
    Ja mam w piatek usg i ciekawe ile teraz mojego malego wylicza .
    Co do ostatniej prostej to nooooo . :D tak powazniej ten 30 tc brzmi co hahaha .

    Ruda daj znam znac koniecznie kiedy cc bedziesz miala :)

    Co do braku snu wlasnie caly tydzien sie z tym meczylam , praktycznie bez senne noce , rano stan agonalny , ledwo moglam na wc usiasc ze zmeczenia , cisnienie skakalo , czulam sie jak wrak az nagle dzis wstalam mimo snu najpierw 21-23 pozniej od 3 do 6 i z przerwami do 8 a Ja jestem jak mlody bog .
    I zupa sie juz od 2 h gotuje , prasowanie naszykowane i bede zaraz dzialac , pranko przygotowane do prania , ja wykapana , wyszykowana , wymalowana . Az zyc sie chce . Dziwne ale moze juz sie wlacza syndrom wicia gniazda mi 😂 musze dzis chate wysprzatac , zaslony zmienic . Ogolnie wszystko pochowac do szafy dziecka itp . Maz ma wolne to mi pomoze chwilowo kawusie sacze


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile ja bym dała za kawę!
    Ale od momentu wyjścia ze szpitala nie napilam się ani raz, bo się boję o ciśnienie.

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ile ja bym dała za kawę!
    Ale od momentu wyjścia ze szpitala nie napilam się ani raz, bo się boję o ciśnienie.
    Ja pije bo inaczej nie zyje , serio ... slaba pije bo z jednej lyzeczki ale pije jedna dwie dziennie . Tzn caly tydzien teraz nie pilam bo nawet sil napic sie jej ani smaka nie mialam .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • KasiaSz32 Ekspertka
    Postów: 272 63

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie też zrobiłam teraz taką z ekspresu ze spienionym mleczkiem. Pomimo, że spałam od 20:30 do 8:50 to jestem niewyspana :-) ja narazie (odpukać) nie mam żadnych problemów ze snem.

    010ihgqsegoetpqq.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaSz32 wrote:
    Ja sobie też zrobiłam teraz taką z ekspresu ze spienionym mleczkiem. Pomimo, że spałam od 20:30 do 8:50 to jestem niewyspana :-) ja narazie (odpukać) nie mam żadnych problemów ze snem.
    Ja mialam mega wielkie w 1 trymestrze , pozniej w trzecim caly tydzien ostatni myslalam , ze zejde z nie wyspania zz nagle dzis bach jest ok !:)
    Wlasnie kawke druga pije , mama poszla ode mnie i zuoke koncze . Zabieram sie za prasowanie i sprzatanie ;) mam kupe roboty .

    Ja to pije taka czarna sypana bez mleka i cukru od zawsze .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w pierwszym trymestrze ze spaniem miałam taki problem, że mogłabym godzinami bez przerwy.

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ja to w pierwszym trymestrze ze spaniem miałam taki problem, że mogłabym godzinami bez przerwy.
    Ja mialam okres , ze w dzien owszem ale w nocy wcale ... masakra no ale przeszlo .

    Laski Ja za chwile bede rodzic , szok . W koncu malego bede miala blisko siebie ❤❤ ale jak sobie pomysle , ze mam znow przechodzic przez ten bol to az mi sie nie chce hahahahahah


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • KasiaSz32 Ekspertka
    Postów: 272 63

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie gdzie się nie położy tam śpię 😂 w dzień robię drzemkę i wieczorem zasypiam jak dziecko :) wczoraj wstałam o 7, żeby Manię do szkoły wyszykować o wróciłam chwilę po 8, zjadłam śniadanko i położyłam się, żeby posprawdzać faktury u męża w firmie i co? i zasnęłam i wstałam chyba o 11 😂

    010ihgqsegoetpqq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj pospałam, nawet nie słyszałam jak mąż o 4tej wstawał do pracy.. Teraz sobie jeszcze zalegam w łóżku, w ogóle dziewczyny, ja to się ważyłam i ważę ciągle dużo, ale mniej niż miesiąc temu.
    Ja się boję że to dzieciątko przeze mnie jest takie malutkie, bo ja za mało jem.

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ja dzisiaj pospałam, nawet nie słyszałam jak mąż o 4tej wstawał do pracy.. Teraz sobie jeszcze zalegam w łóżku, w ogóle dziewczyny, ja to się ważyłam i ważę ciągle dużo, ale mniej niż miesiąc temu.
    Ja się boję że to dzieciątko przeze mnie jest takie malutkie, bo ja za mało jem.
    Pamietaj jedna rzecz ktora powinien Ci lekarz wytlumaczyc bo to chore , ze ciezarne tak mysla a chcial nie chcial nie ma to ze soba w 1 % nawet wspolnego nic ...
    To czy My jemy duzo czy malo nie ma nic wspolnego z waga dziecka :) dziecko nie pobiera z jedzenia naszego na bierzaco co jemy a z zapasow naszych ... ja waze 22 kg wiecej , jem jak ptaszek , czasem po 3 dni potrafilam nie jesc . Wymiotuje do dzis chociaz ostatnio jest Mniej bo mam slabsze mdlosci juz dzieki tabletkom na nie a mam 38 tydzien . Jutro mam usg i dziecko na 100000% nie wazy 3 kg nawet ale w zyciu bym siebie o to nie obwiniala . To tak jak niektore matki mysla ze jak.jedza za duzo slodkiego to.ich dzieci sa takie duze przez to 😂 nie , tak nie jest ;)


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej Twoje wysokie cisnienie wplynie na wage dziecka przez ciaze i stres niz Twoje jedzenie ;) bo zaglodzona to Ty nie jestes na skraju wytrzymalosci zeby cokolwiek mialo dotknac dziecma a i tak nasz organizm z naszych zapasow nakarmi maluszka .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie jak pisze Zakręcona.

    Mój też w ciąży mało ważył. Był o tydzień lub dwa czasami młodszy. Później trochę nabrał.

    Posłuchaj muzy poczytaj by się nie stresować. Lub jakąś komedie obejrzyj.

    Właśnie zaraz sobie puszcze z neta słoneczny patrol nowa wersje. Baywatch :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie jest tak jakby o 2 tygodnie młodsza..

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    To u mnie jest tak jakby o 2 tygodnie młodsza..
    No u mnie tez wage w 36 tyg mial na 33


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • KasiaSz32 Ekspertka
    Postów: 272 63

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja miałam drugą w tym tygodniu akcję z cukrem. W poniedziałek zasłabłam u kosmetyczki i mąż po mnie przyjechał. Zmierzyłam cukier po powrocie do domu i miałam 65, a dzisiaj pojechałam z mamą do babci, tam wypiłam słabiutką kawę i po jakiś 40 minutach zaczęły się mroczki przed oczami i drętwienie dłoni, zmierzyłam szybko cukier, miałam 45 😱 miałam odlot i straciłam kontakt z rzeczywistością, mama dała mi szybko cukierka, po chwili drugiego, a ja coraz gorzej się czułam. Wystraszyła się i wezwała pogotowie, zbadali cukier dwa razy, po cukierku podskoczył do 118 jak mi mierzyli, po 15 minutach znowu spadł do 100. Nie chciałam do szpitala jechać bo to 50 km od Szczecina i powiedziałam, że jak będzie się coś działo to pojadę na IP w Szczecinie. Dzisiaj moja gin przyjmuje i podjadę do niej bo też wczoraj mała mniej aktywna była, chcę, żeby zobaczyła czy u niej wszystko dobrze. Diabetologa mam dopiero w poniedziałek i muszę zapisywać sobie już od dzisiaj ten przeklęty cukier. Dawno się tak nie przestraszyłam :(
    Mam nadzieję, że nie będę musiała iść do szpitala bo moja Mania tego nie wytrzyma, ona jest tak zżyta ze mną, że na samą myśl płakać mi się chce :(
    3 majcie kciuki po 20 żeby wszystko było dobrze.

    010ihgqsegoetpqq.png
‹‹ 505 506 507 508 509 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ