X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 2019 będzie nasz :)
Odpowiedz

2019 będzie nasz :)

Oceń ten wątek:
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    No u mnie z córcią poszło szybko, miała właśnie 2 latka, ale mówiła i widziałam że jest gotowa. Jednej ze szwagierek syn przed 2 urodzinami sam zaczął wołać kupę i siku i to z dnia na dzień, tak po prostu... no i fajnie, tylko on już wiersze recytuje i piosenki śpiewa he he a mój ani be ani me :P
    No to tak jak mój mały. Wolal kupe i siusiu odkąd skończył 1,5 roku bo wtedy też zaczął gadać jak stary dosłownie ale nie chciał usiąść . Później czasem zrobił siku i kupe na nocnik i tyle ... rzadko . Pampersy ciągle były mimo że wiedział co do czego aż w końcu 4 miesiące już zaraz będą jak porozmawialam z nim czy kończymy z pieluchami i się zgodził . Zaczął siadać odrazu na wc i się załatwiać, pięknie woła, nie sika w majtki nic . Także już kiedyś pisałam odpieluchowanie nasze trwało 1 dzień . W nocy nosił tylko aż już teraz też będzie 3 tydzień zaraz jak zdjęła na noc pampersy i było ok ale od paru dni znów sika w nocy dużo a nie trzyma mimo że sika w nocy bo wstaje ok 23 to posadzić na wc i muszę od nowa zakładać pampersy . W ogóle bardzo duzo i często sika ostatnio , zastanawiam się czy pęcherza nie przeziebil czy coś chociaż nic go mówi że nie boli .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    No u mnie z córcią poszło szybko, miała właśnie 2 latka, ale mówiła i widziałam że jest gotowa. Jednej ze szwagierek syn przed 2 urodzinami sam zaczął wołać kupę i siku i to z dnia na dzień, tak po prostu... no i fajnie, tylko on już wiersze recytuje i piosenki śpiewa he he a mój ani be ani me :P
    Dlatego sama widzisz ze nie jest gotowy,kazde dziecko jest inne nie ma co panikować i sluchac innych.

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nikogo nie oceniam, ale uważam, że dziecko wcale nie musi umieć mówić, żeby zacząć je wysadzać na nocnik. Nie mam dzieci, ale pracowałam 2 lata w żłobku i wiem z doświadczenia, że spokojnie dało się odzwyczajać i mniejsze dzieci. Owszem nie wołały od razu, ale kumały o co chodzi i regularnie wysadzane na nocnik nie moczyły pieluchy tylko robiły do nocnika :) A wołanie i sygnalizowanie przychodziło później. Na początku sygnalizowanie "po fakcie" :) Ale to każdego sprawa, jak i kiedy chce to wprowadzać.

    ZakręconaOna, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    serio ? ja stawialam na jakas czarwnice czy cos .. nie powiedzialabym ze to mamusia z adamsów xD
    No tak myślałam właśnie, ze przez tak ciemne foto możecie nie poznać i stąd ten komentarz że straszny avatar hah .
    Luzik :D
    Ale tak to Morticia :D czy jak to się tam pisze


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Ja nikogo nie oceniam, ale uważam, że dziecko wcale nie musi umieć mówić, żeby zacząć je wysadzać na nocnik. Nie mam dzieci, ale pracowałam 2 lata w żłobku i wiem z doświadczenia, że spokojnie dało się odzwyczajać i mniejsze dzieci. Owszem nie wołały od razu, ale kumały o co chodzi i regularnie wysadzane na nocnik nie moczyły pieluchy tylko robiły do nocnika :) A wołanie i sygnalizowanie przychodziło później. Na początku sygnalizowanie "po fakcie" :) Ale to każdego sprawa, jak i kiedy chce to wprowadzać.
    Nie kazde takie male dziecko da sie posadzic na nocnik..posadzisz je sila ? Tylko dlatego ze mamusia ma taki kaprys i sila chce je nauczyc ? Dla mnie to czysta glupota... skoro widzi sie ze dziecko sie boi i silą je uczyc tylko po to aby inni nie gadali ze to juz czas to wybacz ale moim zdaniem takie mamuski powinny walnac sie w łeb.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 12:49

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    No tak myślałam właśnie, ze przez tak ciemne foto możecie nie poznać i stąd ten komentarz że straszny avatar hah .
    Luzik :D
    Ale tak to Morticia :D czy jak to się tam pisze
    tak czy siak wolalam twoj pierszy z ustami xD

    ZakręconaOna, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    Nie kazde takie male dziecko da sie posadzic na nocnik..posadzisz je sila ? Tylko dlatego ze mamusia ma taki kaprys i sila chce je nauczyc ? Dla mnie to czysta glupota... skoro widzi sie ze dziecko sie boi i silą je uczyc tylko po to aby inni nie gadali ze to juz czas to wybacz ale moim zdaniem takie mamuski powinny walnac sie w łeb.

    Ale kto powiedział, że każde dziecko się boi i wyrywa i trzeba je sadzać siłą. Mówiłam o przyzwyczajaniu, taki rytuał, że np po drzemce siadamy na nocnik. Stopniowe oswajanie jeśli się boi. To że nie jest chętne od razu nie znaczy, że trzeba schować nocnik na pół roku i nie próbować ponownie. Tak samo jak z jedzeniem, to że coś od razu nie smakuje, nie znaczy, że nie można spróbować podać kolejny raz. Nikt nie mówi o wpychaniu na siłę :)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Ja nikogo nie oceniam, ale uważam, że dziecko wcale nie musi umieć mówić, żeby zacząć je wysadzać na nocnik. Nie mam dzieci, ale pracowałam 2 lata w żłobku i wiem z doświadczenia, że spokojnie dało się odzwyczajać i mniejsze dzieci. Owszem nie wołały od razu, ale kumały o co chodzi i regularnie wysadzane na nocnik nie moczyły pieluchy tylko robiły do nocnika :) A wołanie i sygnalizowanie przychodziło później. Na początku sygnalizowanie "po fakcie" :) Ale to każdego sprawa, jak i kiedy chce to wprowadzać.
    Jasna sprawa , że nie musi mówić:) ale właśnie ... każdy robi to wtedy kiedy uważa to za najbardziej stosowne . Znamy własne dzieci najlepiej i nie ma sensu na siłę nic :D


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    tak czy siak wolalam twoj pierszy z ustami xD
    Mówisz? ;D
    Hahaha może za jakiś czas zmienię:p


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu nasze matki raczej robiły to wcześniej i to nie znaczy, że siłą i przemocą, więc nie jest to nierealne :) Ale tak jak powiedziałam, nie krytykuję, niech każdy robi jak uważa :)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez spiny dziewczyny . Tak jak napisałam każda matka wie najlepiej kiedy jej dziecko jest gotowe . Nie ma co na siłę też.
    Frida jasna sprawa , że jest to realne . Moja znajoma sadzala 8 miesięczne dziecko na nocnik już i mała kumala co jest pięć ale i tak walila rowno w pampersy do 3 r życia . :) dla mnie za wcześnie takie sadzenie bo to maleństwo jeszcze ale każdy robi jak uważa .
    Są mamusie które nawet 3 miesięczne dziecko dają na nocnik i uważają że dziecko rozumie hahaha

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mówię całkiem poważnie, że takie są . Nawet tu na belly... ewenementy ale nic nie poradzisz :D


    Jejku ile Ja widzę babeczek w ciąży ciągle . Obce , masa znajomych nawet albo porodzily ostatnio albo właśnie będą rodzic . <3 zazdro max .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam jak w ciążę z Oskim zajść chciałam to też był okres taki wielki baby booom ! Więc może to jakiś znak hahaha .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe nie no 3 mce to przegięcie :P
    No ja też zwykle na wiosnę/ lato widze taki wysyp. Zimą jakoś aż tak się tego nie odczuwa, albo może nie widać pod kurtkami ;)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to chore i tyle a potem takie dzieci maja urazy i koncza z nocnikami majac 4 lata lub 5 a potem chodza pindy i narzekaja jak to mozliwe...srak ...

    ZakręconaOna, Szczęśliwa_Mama, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida no Ja z Oskim jak w ciążę zaszłam to był styczeń i miałam wtedy właśnie meeeeeegaa wielki wysyp. A teraz wakacje i znow . Nie mialam serio takiego czegos od 3 ponad lat hahahaha takze cos bedzie na rzeczy hahahah.

    Katii no dokładnie dlatego się śmieje z takich Mamuś które na siłę dla opinii czyjejś w ten sposób postępują . A zresztą, dupy nie będę sobie zawracać takimi maDkami

    Kattii, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Frida no Ja z Oskim jak w ciążę zaszłam to był styczeń i miałam wtedy właśnie meeeeeegaa wielki wysyp. A teraz wakacje i znow . Nie mialam serio takiego czegos od 3 ponad lat hahahaha takze cos bedzie na rzeczy hahahah.

    Katii no dokładnie dlatego się śmieje z takich Mamuś które na siłę dla opinii czyjejś w ten sposób postępują . A zresztą, dupy nie będę sobie zawracać takimi maDkami
    szkoda nerwów bo takie osoby tylko wkurwiają. Ja mam taka znajomą co do pl zjechala i tam sila uczyla dzieciaka na nocnik bo niby tam lekarz ją zaczał opierdalac ze powinna juz robic na nocnik i ja sobie mowie ...ja bym dala jakiemus zje... mowic mi co mam robic i ona glupia sila zaczela uczyc tak ze dzieciak z tego stresu nocami sikal na materac tak sie panicznie balo wiec sorry ale wole zakonczyc ten temat bo mnie wkurwia takie zachowanie...

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brrrr ... :/ biedny dzieciaczek


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona ja też wolałam awatar z ustami :D

    Frida siadanie na nocnik mamy opanowane już od dawna, bo jak córcia siedzi na kibelku, to mały sam zdejmuje pieluchę i na nocnik... tylko te siedzenie na nocniku trwa sekundę hahaha wstaje i zagląda czy coś w nim jest :)
    Ale to sie na tym kończy :P
    Nic na siłę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 13:34

    Frida91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się dzisiaj nic nie chce znowu ;)
    Co tu na obiad wymyśleć :P

‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ