X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana u nas już po obiedzie. Wszyscy zjedli, no prawie. Mały dziś nie ruszył. Nie wiem czemu. Może zęby.

    A Twoje maleństwo to już duży człowieczek jest :D Oby rosło zdrowo :D

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po badaniach. Lekarz powiedziala ze strasznie ruchliwe dziecko i ze duze bedzie. Obecnie 14tydzien i 8 cm maluch. Odetchnelam. Zdowiutkie :)Zauwazono u mnie jakas blizne po poprzedniej ciazy ,ale skoro nie mowila ze grozna to chyba nie mam sie czym przejmowac ;)
    Niestety,ale powiedziala ze na plec jeszcze za wczesnie :/

    Teraz te zdjecia sa co raz fajniejsze bo widac zarys czlowieczka :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku to moje w 12tc +1dzień miało 7,5 cm, to dopiero duże będzie :D może z czasem zwolni i jednak urodzę kruszynkę? :D

    Chcebardzobycmama, super że wszystko jest w porządku, na pewno dalej też tak będzie i wszystkie urodzimy zdrowe, piękne dzieci :)
    Czyli z płcią będziemy czekać razem.

    A i mi z usg wyszedł termin o ponad tydzień wcześniej, z czego wychodzi, że jestem w 13tc + 3 dni, a nie w 12.. i czym się lepiej sugerować? USG czy dniami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2017, 13:34

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama Ależ się cieszę, że maluszek zdrowy. Szkoda, że nie wiecie jeszcze co tam w brzuszku siedzi, ale odrobina cierpliwości i wszystko będzie jasne i u Ciebie i u Diany :)

    Diana co do terminu porodu to chyba mamaginekolog ostatnio gdzieś pisała o terminie. Chyba było to związane z hipotrofia płodu. Jak znajdę ten tekst odnoście tego terminu to Ci tu wkleję.

    Chociaż nie chce Cię straszyć, ale u mnie wszystko zaczęło się w terminie z OM a skończyło w terminie z usg. Fakt, że różnicy 3 dni tylko, ale jednak :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że to normalne, bo z okresu jest wyliczane, ze owulacja była przypuszczalnie w 14 dniu cyklu, a u mnie to się mogło przesunąć właśnie aż o tydzień i maluszek jest po prostu "starszy". Tylko zastanawiam się czy teraz liczyć tydzień ciaży według USG czy według okresu? Ale wydaje mi się, że USG pokazuje lepiej..

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana a na ktorego masz usg ? Mi dzis z usg przesunelo na dwa dni wczesniej ale moja ginekolog mowila ze liczy sie wg.miesiaczki

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idealnie w 20 tc, 22 maja, ale liczone według USG, a nie według okresu.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Idealnie w 20 tc, 22 maja, ale liczone według USG, a nie według okresu.
    To znaczy bardziej mi chodzilo o termin porodu wg usg . Zle soe wyslowilam.xp bo ty jakos kroczek za.mna.chyba tylko.

    Dziewczyny a jak u was z lokalizacja kosmowki?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa.. przepraszam źle zrozumiałam :D wg usg mam na 8 października :) a Ty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2017, 16:28

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na poprzednim usg pokazalo mi 5pazdziernik dzis pokazalo ze 3 pazdziernik :P w wg.OM dzien po tobie :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O no to możliwe, że będziemy rodzic razem :D zawsze to się może przesunąć, ale idziemy równo ;p

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. Ale mam was do nadrobienia :)
    My dzisiaj byliśmy zarejestrować małą ostatecznie nazywa się Kornelia Nikola :)

    Co do tych terminów, to u mnie nic a nic się nie sprawdziły haha miałam wyliczone z OM przez jednego lekarza na 21.04 a przez drugiego na 22.04 według USG serduszkowego na 2.05, według USG z badania genetycznego w 13 tc miałam termin na 23.04 a według USG z II trymestru miałam na 26.04
    i co ? i urodziłam 02.04 :D Nie znamy dnia ani godziny :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Hej dziewczynki. Ale mam was do nadrobienia :)
    My dzisiaj byliśmy zarejestrować małą ostatecznie nazywa się Kornelia Nikola :)

    Co do tych terminów, to u mnie nic a nic się nie sprawdziły haha miałam wyliczone z OM przez jednego lekarza na 21.04 a przez drugiego na 22.04 według USG serduszkowego na 2.05, według USG z badania genetycznego w 13 tc miałam termin na 23.04 a według USG z II trymestru miałam na 26.04
    i co ? i urodziłam 02.04 :D Nie znamy dnia ani godziny :D

    Jednak zmieniliscie imie :) Nikola tez ladne:) jak sie czujesz jako mama ?:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama Diana jakoś do mnie nie przemawiało do końca, chciałam dać po mnie ale chyba za długie by miała te imiona no to koniec końców pozwoliłam tacie wybrać drugie imię dla pierwszej wnusi :)

    Czuję się rewelacyjnie, wreszcie jestem w 1000% spełniona ! :) Wiadomo człowiek sobie już nie pośpi ile chce, nie pojedzie tu i tam kiedy mu się podoba, ale co z tego, jak 24h na dobę patrzą na Ciebie takie piękne duże oczka i się do Ciebie jeszcze co prawda nieświadomie ale uśmiechają te maleńkie usteczka, no normalnie sam miód ! :)
    jr8hs1.jpg

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie mojemu facetowi też się podoba imię Kornelia :) ja również nie mam nic przeciwko.. mamy jeszcze Aleksandrę i Blankę pod uwagą a dla chłopaka Wojtuś, Antoni i Dominik. Także konkretny wybór będzie jak poznamy płeć :D teraz jeszcze możemy się zastanawiać.

    Ja już też się nie mogę doczekać października. Albo chociaż sierpien-wrzesień żeby już blisko było <3 fajnie ze u was dobrze, malutka śliczna. Niech rośnie zdrowo i daje rodzicom pospac :)

    U mnie bez żadnych nowości.. brzucha jak nie było tak nie ma :D nie wiem jak z wagą, w poniedziałek lecę do lekarza.
    W niedzielę narzeczonemu robię urodziny, także już od dzisiaj wielkie przygotowania, lecimy na zakupy, jutro zaczynam działać z jedzonkiem żeby nie zostawić wszystkiego ma ostatnia chwile :) także weekend intensywny będzie ;)

    Miłego dnia dziewczynki :*

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana mi od 30 tygodnia zlecialo tak szybko że szok :) wam tez życzę takiej ekspresowej końcówki :)
    Imiona bardzo ładne!! Ja dla dziewczynki nawet nie protestowalam bo mi tez jako jedno z nielicznych sie Kornelia podoba :) dla chłopca za to miałam milion pomysłów na minutę bo tyle imion mi się podoba :)
    Daniel, Łukasz, Milan, Konrad, Karol ojj i jeszcze wiele wiele innych :)

    Co do brzuszka to spokojnie najważniejsze ze maluszek rośnie a z małym brzuszkiem sie męczyć nie będziesz musiała no i jak urodzisz to go w ogóle nie będzie :) wiec tylko sie cieszyć :) u mnie na kwietniowkach są dziewczyny na tym etapie z tak mikroskopijnymi brzuszkami jakby w 20 tygodniu może byly a to przeciez juz 38-40 tygodnie są :)

    No a my dzisiaj mieliśmy zacząć 39 tydzień a mala od 5 dni juz na świecie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 17:57

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po wyzycie sie uspokoilam wczoraj. Okazalo sie ze ta nitka po poronieniu "zerwie" mi sie podczas porodu i jej nie bedzie.

    Dianaa brzuszek moze ci wyskoczyc dopiero kolo 20tygodnia ,zazwyczaj u wielu dziewczyn ktore wczesniej nie rodzily tak jest:) doczekasz sie i ty tego brzuszka. A nie czujesz zadnego lekkiego ciagniecia w pachwinach albo w biodrach ? Czytalam wlasnie ze czasami po takim bolu brzuszek sie powieksza :P

    A ja wam powiem dziewczyny ze ja ani dla chlopaka ani.dla dziewczyny nie mam takiego stu procentowego imienia. Zadne mi sie tak super super nie podoba .
    Jeszcze moj maluch na usg sobie reke w kroczu ,wstydzioch :P a podobno jak sie wstydzi to dziewczynka no zobaczymy...

    Salviee no piekna masz ta mala :) czesto sie w nocy budzi? Jak sie czujesz ogolnie po porodzie ?

    sallvie lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I chcialam sie was spytac w jakim rozmoarze kupujecie maluchowi ubranka jezeli nie wiecie jakie sie urodzi (w sensie czy duze czy male)? Chcialam juz zaczac komletowac ubranka a kompletnie nie wiem czy jest jakas rozmiarowka dla takich maluchow czy na oko sie kupuje..jak to jest

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama Malutka budzi się w nocy średnio 1-2 razy. Ogólnie to mamy właśnie mega kryzys z jej jedzeniem. Nie chodzi o mnie bo pokarmu mam full, nawet ręką potrafię odciągnąć sobie bez problemu 50 ml dla niej . Ale problem w tym, że ona prawie w ogóle jeść nie chce no i na razie nie przybiera z wagą można powiedzieć że stoi w miejscu a nawet od środy zgubiła 10 gram.
    Jak łapie cyca ( chociaż ze złapaniem też ma problem ) to bardziej się nim bawi niż ssie.
    Ale przychodzi do nas położna i wszystko mamy pod kontrolą jak na razie. Oczywiście ja już tak panikuję, że głowa mała :)

    Co do ubranek to ja miałam kupione dużo 62 rozmiar i kilka sztuk 56 bo sobie wyobrażałam, że urodzę duże dziecko, mała nawet się zapowiadała na taką przynajmniej 3,5 kg ale niestety jej się pospieszyło, i teraz chodzi w za dużych ciuszkach. Muszę jej dokupić parę takich mniejszych nawet na 50cm bo pochodzi w nich jakiś czas.

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;)
    Piękny dzień, pogoda a mnie jakiś wirus złapał, kaszle strasznie i z nosa mi leci. Dobrze, że dzisiaj idę do lekarza, mam nadzieję, że mi coś przepisze.

    Jak tam u was? Jak weekend zleciał? Jak się czujecie?

    Życzę miłego dnia i odezwę się po wizycie.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ