X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne A męska płodność i problemy ?
Odpowiedz

A męska płodność i problemy ?

Oceń ten wątek:
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAA i jeszcze mój mąż stwierdził że to pewnie z mojej strony leży wina bo skoro przed inseminacją przygotowują plemniki i dają tylko te dobre to powinnam zajść w ciąże :( Co o tym sądzicie? Może ma racje? Zgłupieje jak nic :(

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korespondowałam z tym lekarzem na "nasz bocian" sugerował zakupić profertil

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, mój pali też, lubi piwko nie powiem, co jest przyczyną wielu kłotni miedzy nami bo ja mu mówie - ogranicz palenie ( ok z tym nie jest tak zle bo od wypadku widze ze ograniczył) ale potrafi np codziennie, co drugi dzien wypic 1 - 2 piwa a tego juz nie zniose, mówie mu ze to mu szkodzi , że ma wpływ na plemniki, na ich ruchliwosc, jakość, to tez mi mówi ze sie naczytałam bzdur. Dlatego tak bardzo jestem ciekawa tych wyników!! wtedy bede wiedziała na pewno że fajki i papierochy zaszkodziły!
    Mojemu sąsiadowi przed inseminacja lekarz nakazał wrecz przestac palic i pic jakikolwiek alkohol przez okres ok 6 mies (powiedział także że męzczyzna kóry nie ma problemów z płodnoscia a ma mało ruchliwe plemniki moze poprawic jakosc nasienia o ok 30 % jesli przestanie palic i pic! ) dziewczyny ! to naprawde duzo!!!

    Kate

    np55zzc.png
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też często gęsto się przez to kłócimy, tym bardziej ze mi to też szkodzi. Mówi że też chce dziecka ale to że nie potrafi zrezygnować z papierosów bardzo mnie boli.

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta niech poczyta o inseminacji :-S 1 inseminacja to zaledwie 10%druga daje większy procent bo od 20%-30% szans na ciążę

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście, dlaczego tylko Ty masz sie martwic dbać o siebie...zapłodnienie to połącznie obu komórek meskiej i żenskiej i ta meska odgrywa tak samo kluczową rolę, dlaczego oni wszyscy mysla ze sa panami swiata i problemy z bezpłodnosci ich nie dotycza?
    Dla mnie to przejaw niedojżałosci i kompeltnego braku powaznego i odpowiedzialnego podejscia do sprawy!! Mysla ze sa zdrowi ze nic im nigdy nie dolega a jak sie przeziębia to już jakby umierali i trzeba koło nich skakac... to jest naprawdę wkurzające!
    Ja bym chciała zeby mój zmienił troche swoje podejscie, i bardziej zadbał o swoje zdrowie... nie jest juz młody plemniki z wiekiem tez nie sa takie same jak sie miało 20 kilka lat...

    Kate

    np55zzc.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martaaa24 wrote:
    AAA i jeszcze mój mąż stwierdził że to pewnie z mojej strony leży wina bo skoro przed inseminacją przygotowują plemniki i dają tylko te dobre to powinnam zajść w ciąże :( Co o tym sądzicie? Może ma racje? Zgłupieje jak nic :(
    Przepraszam że to napiszę, ale Twój mąż uważam wyrządza Ci wielką przykrość i krzywdę mówiąc Ci takie rzeczy...powinniście mieć oparcie wzgędem siebie..takie obwinianie do niczego nie prowadzi, mąż mojej sąsiadki tak sie obwiniał że znalazł sobie kochanke... ehhh

    Kate

    np55zzc.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo iż u meza wyszedł brak plemników nigdy nie przeszło mi przez myśl ze to jego wina a czasie. Kiedy myślałam ze po mojej str jest problem maz nigdy mi nie wypominał zawsze raczej mówił mała wrzuc na luzik jak nie teraz to pozniej polecam przeczytać artykuł ze nieplodnosc to choroba obojga. Jak by mi tak moj powiedzial to by spał w ganku :-S

    kittykate, arizona 87 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no wiecie tak dosłownie nie powiedział ale to miał na myśli. Uważa że jego ojciec palił jak smok a spłodził 3 dzieci a on co pali i nie da rady. Takie podejście jest tych facetów.

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tylko ze za czasów naszych rodzicow wokoło nie bylo tyle chemii i warunkow szkodliwych i ogolnie ludzie byli zdrowsi aa i jeszcze jedni z tego co koharze to do iui powinna byc tak naprawdę morfoligia powyżej 5%

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny to wszystko wiem. Tylko już mi sił brak na tłumaczenie tego mężowi tego. Czasem wydaje mi się że rzeczy nie dzieją się bez przyczyny, że może my wcale nie powinniśmy być rodzicami, albo w ogóle być razem. Ale to chyba do psychologa z tym :)

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do morfologi to nawet nie wiem jaka była przed IUI, pytałam lekarza przed zabiegiem żartem jak tam nasi żołnierze a on mi na to "Jakby było coś nie tak to byśmy inseminacji nie robili". Czy wy kiedyś się z tym spotkałyście?

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem co czujesz, ja to samo- jak grochem o ściane,ale dziś nie wytrzymałam, podesłałam artykuł o problemach z erekcja, powiedziałam co mysle i ze jak mnie kocha i zalezy mu na moim szczesciu to powinien tez sie troche postarać, bo ja zrobiłabym to samo dla niego!!!! I podziałało zgodził sie na badanie, potem androlog, niech zrobi usg i zobaczymy! bo dreczy mnie to czy z nim jest wszystko OK :(

    Kate

    np55zzc.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem inseminacje robi się jak plemniki są w miare w dobrej kondyncji ale moge sie mylić, np moi sąsiedzi nie mieli inseminacji bo on ma plemniki w nienajlepszej kondycji...

    Kate

    np55zzc.png
  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No najgorsze jest że my byśmy wszystko zrobiły dla dziecka, nie patrzymy jakie skutki uboczne mają hormony itd a oni? Szkoda gadać. Wygadałam się, trochę mi ulżyło :) dzięki :)

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też pali! I co zrobić? Za dużo nie można mówić, bo działa to w odwrotną stronę, musi sam dojrzeć do tej decyzji. Może jak pójdzie zrobić niedługo badanie nasienia to od razu rzuci palenie. Czas pokaże :-)

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martaaa24 wrote:
    No najgorsze jest że my byśmy wszystko zrobiły dla dziecka, nie patrzymy jakie skutki uboczne mają hormony itd a oni? Szkoda gadać. Wygadałam się, trochę mi ulżyło :) dzięki :)
    I dobrze! ze chociaż troche Ci ulżyło, mi tez jak tak sie wypisze wygadam... od razu czlowiekowi lepiej. Teraz krok nastepny - działamy!
    Wczoraj próbowalismy sie kochac ale nie zaznaczam serduszka na wykresie bo stosunek zakonczył sie kleska... ja wyschłam i wytrysku nie było. Dzis nie dam za wygraną- owulacja sie zbliża...
    faceci tez musza zrozumiec ze starania sie o dziecko to czasem jak orka na ugorze nie ma przebacz! :) powodzenia!

    Kate

    np55zzc.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agm wrote:
    Mój też pali! I co zrobić? Za dużo nie można mówić, bo działa to w odwrotną stronę, musi sam dojrzeć do tej decyzji. Może jak pójdzie zrobić niedługo badanie nasienia to od razu rzuci palenie. Czas pokaże :-)
    Masz racje, wiem że im wiecej mówie tym wiekszy skutek odwrotny dlatego juz sie nie odzywam, poczekam cierpliwie na wynik i wtedy przystapie do dzialania.
    Pozdrawiam !

    Kate

    np55zzc.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 marca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inseminacja
    Przygotowanie do zabiegu

    Pacjenci przed inseminacją muszą wykonać następujące badania.

    Kobieta:

    stopień czystości pochwy (ważny 2 miesiące)
    posiew z kanału szyjki macicy (ważny 2 miesiące)
    badanie w kierunku chlamydii (ważne rok)
    cytologia (ważna rok),
    HIV, HCV, HBS Ag.
    VDRL (test kiłowy, ważny 6 miesięcy)


    Mężczyzna:

    badanie w kierunku chlamydii (ważne rok)
    HIV, HCV, HBS Ag,
    posiew nasienia (ważny 2 miesiące)
    VDRL (test kiłowy, ważny 6 miesięcy
    Badania wykazały, że inseminacje mają swoją potwierdzoną skuteczność w niektórych przypadkach niepłodności spowodowanej czynnikiem męskim. Wartością graniczną liczby plemników, poniżej której nie podejmuje się prób wykonywania IUI, jest 5 milionów plemników w mililitrze. Poniżej tej wartości skuteczność zabiegu jest bardzo niska. W takich przypadkach należy od razu przystąpić do programu pozaustrojowego zapłodnienia lub przedyskutować z pacjentką możliwość skorzystania z banku nasienia. Również inne parametry nasienia mogą być uwzględnione w kwalifikowaniu do IUI na przykład całkowitą ilość plemników ruchomych, czy tez całkowita ilość ruchomych plemników uzyskana po przygotowaniu nasienia. Dlatego zasadność inseminacji powinna być przedyskutowana z lekarzem prowadzącym leczenie.

    A mam pytano przy inseminacji mialas pełęn monitoring ?? tzn potwierdzili czy pechrzyk pekl czy dopieor mial peknac ??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 marca 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrta powiem ci jedno.. i wam wszytskim nie warto nigdy myslec czy to moja wina czy drugiej strony... tak naparwde faceci powinni sami podrazyc troche temat zeby w pelni zorzumiec ..moj poki nie zaczal pewnych rzeczy czytac tez olewal pewne kwestie.. ale badz co badz.. jak tylko zaczelismy sie starac odrazu zamieni alkohol..na soki a jakjuz mial sie napic to wina czewonego :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ