X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 26 maja 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Serdecznie. Jestem załamana i zrezygnowana :( mam przegrode macicy, jeden jajowód niedrożny, drugi nie wiadomo czy drożny, endometriozę i hashimoto. Trzu miesiące temu miałam usunięta część przegrody a przedwczoraj docinkę. Wszystko bez znieczulenia. Okazało się że przecięta część przegrody się zrosła a w jamie macicy jest mnóstwo zrostów. Staramy się o dziecko 2 lata i jest co raz gorzej. Pisałysciw o żelu przeciwzrostowym. To jest na receptę? Tracę nadzieję że kiedyś się uda... :(

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 26 maja 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miamia też miałam beznadziejną sytuację.Przegroda macicy,torbiel endometrialna,endometrioza bardzo zaawansowana.Lewy jajowod mimo operacji niedrozny,torbiel była zbyt duża.Mimo to...udało się dzięki prawnemu jajnikowi,a juz zaczynała się robić torbiel która się wchłonela podczas ciazy:)
    Żel pdzeciwzrostowy lekarz zastosował podczas operacji.
    Uszy do góry,swoją drogą trzeba trafić mimo wszystko w dobre ręce.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, w dobre ręce... ja już nie wiem co robić. Czyli na profilaktykę antyzrostową już za późno? Mogę jakoś zmniejszyć powstawanie zrostów? Słyszałyście może coś na ten temat?

  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna, dziękuję :)

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 27 maja 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miamia wrote:
    No właśnie, w dobre ręce... ja już nie wiem co robić. Czyli na profilaktykę antyzrostową już za późno? Mogę jakoś zmniejszyć powstawanie zrostów? Słyszałyście może coś na ten temat?
    Zrosty chyba usuwają tak samo jak przegrodę.A widać zrosty w USG?

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Magna Doodle Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miamia,

    najlepiej wybierz się na wizytę do dra Ludwina i on oceni, co da się zrobić. Na logikę, chyba można usunąć zrosty, przynajmniej w jakimś stopniu. Jakaś stymulacja owulacji potem? Nie trać nadziei!

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można usunąć zrosty

    Wszystko ma swój czas...
  • Aleksandria87 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miamia wrote:
    Witam Serdecznie. Jestem załamana i zrezygnowana :( mam przegrode macicy, jeden jajowód niedrożny, drugi nie wiadomo czy drożny, endometriozę i hashimoto. Trzu miesiące temu miałam usunięta część przegrody a przedwczoraj docinkę. Wszystko bez znieczulenia. Okazało się że przecięta część przegrody się zrosła a w jamie macicy jest mnóstwo zrostów. Staramy się o dziecko 2 lata i jest co raz gorzej. Pisałysciw o żelu przeciwzrostowym. To jest na receptę? Tracę nadzieję że kiedyś się uda... :(


    https://aptekaprzyzwirki.pl/pl/hyalobarrier-gel-1-strz-cena-572-zl.html

    to jest ten żel

  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 30 maja 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miamia: jeśli chcesz, możesz pójść na konsultację do Ludwina. Czytałam na jego stronie internetowej, że on usuwa zrosty.

    Kropka
  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny - jak czułyście się bezpośrednio po zabiegu przecięcia przegrody ? Ludwin powiedział mi, że do domu wyjdę tego samego dnia. Zastanawiam się jednak, czy będę w stanie, czy nie lepiej zostać na noc w szpitalu. Czy po tym zabiegu coś boli ? Czy są jakieś skutki uboczne znieczulenia np. wymioty. Ja jak dostałam tzw. "głupiego jasia" przy badaniu drożności jajowodów, to po tym znieczuleniu wymiotowałam cały dzień i zastanawiam się czy teraz też tak będzie.

    Kropka
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie u ludwina ale wyszłam do domu w ten sam dzień. Po znieczuleniu miałam wrażenie że będę wymiotować ale na szczęście tylko fałszywy alarm. Czułam się ok. Na następny dzień byłam w pracy bo mam prace siedząca

    Wszystko ma swój czas...
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 30 maja 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, spokojnie dasz radę. Nic nie boli, ważne byś była z osobą towarzyszącą ktora weźmie torbę, skoczy do apteki po leki. Nie robią problemu jeśli chce się zostać, ale możliwe że będziesz musiała zapłacić za to.
    Ile będzie kosztował Cię zabieg ?

    Kondziomama
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 30 maja 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bardzo bolało,co chwila mi podawali silne przeciwbolowe.Wypuścili mnie na następny dzień rano.Tyle,że ja miałam laparoskopie+histeroskopie, bo miałam do usunięcia jeszcze torbiel endometrialna i ogniska endometriozy.Co do znieczulenia to po narkozie zawsze się trzese z zimna jak galareta :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Magna Doodle Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 31 maja 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, koniecznie trzeba mieć kogoś ze sobą.

    Ja po wybudzeniu dostałam kroplówką paracetamol, bo zaczęło dość mocno boleć. Wyszłam wieczorem, jakoś po 21 (tak jak chyba wszystkie inne osoby operowane tego dnia). Pewnie można, a czasem trzeba zostać na noc. Ale ogólnie to nie jakaś trauma, nawet ból byłby pewnie do zniesienia bez leków, ale po co się męczyć. Najbardziej doskwierał mi głód i bezsensowne leżenie pół dnia, choć zapewniano, że po 2- 3 godz do domu...

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 31 maja 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak...zgłosiłam się przed 14 a na stół mnie wzięli o 19...rano myślałam że się wywroce z glodu jak wstawałam,tak mi było słabo.Ale dali kaszke i słodka herbatę ;)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady. Będzie ze mną mąż, muszę to jakoś przetrwać. ;-)

    kondziomama: 5 tyś. będzie kosztować zabieg.

    Kropka
  • Ines1 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak duże macie/mialyscie przegrody, moja ma 11mm i część lekarzy odradza mi zabieg mówiąc, że maja pacjentki z takimi i ze udaje im się donosic ciąże. Czy przegroda wpływ na implementację zarodka ? Jego zagniezdzanie
    w macicy ? Czy na rozwój płodu i ograniczanie miejsca ?

    Mthfr heterozygota 1298, nk 15% i aktywność ponad normę, allo 34,5, kiry bx ze wszystkimi implementacyjnymi, mąż ok. Dwuetapowe usunięcie przegrody. 3 ciąże biochemiczne.
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines1 wrote:
    Dziewczyny, a jak duże macie/mialyscie przegrody, moja ma 11mm i część lekarzy odradza mi zabieg mówiąc, że maja pacjentki z takimi i ze udaje im się donosic ciąże. Czy przegroda wpływ na implementację zarodka ? Jego zagniezdzanie
    w macicy ? Czy na rozwój płodu i ograniczanie miejsca ?
    Hey, nie wiem jak duża była moja przegorda.Jeśli to Twoja pierwsza ciąża to pewnie nie będą kazali Ci usuwać.Nigdy nie wiadomo czy będzie przeszkodą .Ktoś wcześniej pytał o obfitość @ po zabiegu.Jak dla mnie bez zmian.Taka sama jak wcześniej.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 19mm.W ogóle nie mogłam zajść w ciążę,ale miałam jeszcze endometriozę.Jednym się udaje utrzymać ciążę,drugim w ogóle albo mają w czesniaki,moim zdaniem to zależy od organizmu,to chyba loteria...Ja się cieszę,że podjęłam tą decyzję i trafiłam na Ludwina.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Ines1 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem dziewczyny ze to rzecz indywidualna często. Zastanawiam się nad zabiegiem, ale według norm które ustali właśnie Ludwin w przypadku gdy przegroda jest mniejsza niż 10 mm nie jestem traktowana już jako przegroda, znalazłam jego artykuł naukowy. Dlatego mam tak duzo rozterek. U mnie sa jesZcze inne problemy, mutacja genu, słabe białko s, przeciwciał ANA i problemy z gęstościa krwi. Ginekolog prowadzący mnie uważa, że przyczyną moich niepowodzeń mogą być właśnie te problemy, gdyż one bardziej wpływają na implementacje, a u mnie właśnie z tym jest raczej problem. Ciąże wykrylam tylko dlatego, że zrobiłam betę. Gdy okres mi się spóźnial, inaczej myslalabym, ze po prostu okres mi się spóźnił o tydzień.

    Mthfr heterozygota 1298, nk 15% i aktywność ponad normę, allo 34,5, kiry bx ze wszystkimi implementacyjnymi, mąż ok. Dwuetapowe usunięcie przegrody. 3 ciąże biochemiczne.
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ