X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 21 maja 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magna Doodle wrote:
    Aktywność fizyczną czy starania? :) Po zabiegu jest zalecenie - 2 tyg oszczędny tryb życia (nie wiem jak z L4 bo nie potrzebowałam wtedy). Nie dźwigać i ogólnie nie przemęczać, bo jednak krwawienie się zwykle utrzymuje jakiś czas.

    Co do starań, to te 3 m-ce to chyba norma. Robiłaś u Ludwina? Jeśli tak, to pewnie balony a to oznacza zwykle 4 zabiegi w odstępach ok 1.5 tyg średnio. Potem zwykle kontrola po miesiącu więc schodzi w sumie do 3 m-cy zanim dr da zielone światło.
    Nie robiłam na NFZ w Gdańsku.I w sumie super się czuje już po tygodniu.Brzuch mnie bolał jeden dzień a krwawienie to leciutkie plamienie.No ja nie będę miała balonów.Na NFZ tego nie praktykują .Więc mam nadzieję ,że zrosty mnie ominą .Dlatego zastanawiam się czy już mogę wrocić do biegqnia? Bo staranie musi zaakceptować lekarz .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 10:08

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 21 maja 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi akurat tez udało się zrobić na NFZ i balonów nie miałam. Wg usg 3d wszystko jest ok. Do starań mogłam wrócić po usg kontrolnym w moim przypadku to było 2 miesiące po zabiegu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 10:38

    Wszystko ma swój czas...
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 21 maja 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Mi akurat tez udało się zrobić na NFZ i balonów nie miałam. Wg usg 3d wszystko jest ok. Do starań mogłam wrócić po usg kontrolnym w moim przypadku to było 2 miesiące po zabiegu
    A u Ciebie też wysyłali to na badanie histopatologiczne?Zdziwiłam się trochę,że oni to badają i w sumie jak wygląda opis tego wyniku???Ja na swój muszę czekać 3 tyg tak jak i na kontrolne USG

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 21 maja 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wysłali chyba zawsze to robią

    Wszystko ma swój czas...
  • Ines1 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 21 maja 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a kiedy zapisywalyscie się na pierwszy balonik/wizyte do Ludwina jedzcze przed operacją? Po operacji? Czy on Wam mówił w dzień zabiegu, kiedy się zgłosić do niego. Zastanawiam, się ile po operacji zrobić najlepiej pierwszy balonik. Dzisiaj załatwiłam sobie już receptę na mocniejszą dawkę ketanolu, na wszelki wypadek przed balonikiem.

    Mthfr heterozygota 1298, nk 15% i aktywność ponad normę, allo 34,5, kiry bx ze wszystkimi implementacyjnymi, mąż ok. Dwuetapowe usunięcie przegrody. 3 ciąże biochemiczne.
  • Lofewicz Ekspertka
    Postów: 129 80

    Wysłany: 21 maja 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed zabiegiem to ja nawet nie wiedziałam o tych balonach... Macie rację, co do niedoinformowania, myślałam, że to tylko ja nie mogłam się z docentem porozumieć i znaleźć wspólnego języka, ale widzę, że to ogólny problem. No mało uprzejmy jest w obyciu, prawda. I naprawdę nie byłam doinformowana w kosztach, nie wiem co by było, gdybym nie miała już kasy na kolejne balony i docinki, bo przecież zanim zdecydowałam się na zabieg nie miałam o tym pojęcia i nie wiedziałam, że koszt zabiegu to nie jest koszt całkowity (o jak bardzo się myliłam!)

    Usunięcie całkowitej przegrody macicy - sierpień 2016
    TSH - 4,2 ---> Letrox 37,5 mg
    1 cs ---> i jest!
    34bwskjo4ecbhor0.png
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 22 maja 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zostałam o wszystkim poinformowana. Termin 1 balonu docent wyznaczył na obchodzie po operacji. Kolejne co tydzien, z przerwą na okres.
    Jedyna różnica w info jakie dostałam to to, że najpierw mówił o histeroskopii po 4 balonie, a ostatnio zmienił zdanie, najpierw sis i jak wyjdzie coś do poprawy to wówczas histero.
    Myślę, że gdyby spisali ogólne zasady postępowania w danym przypadku chorobowym nie byłoby niedomówień. Coś jak kartka którą dostałyśmy z wytycznymi do szpitala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 08:37

    Kondziomama
  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 22 maja 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak to jest z tymi obfitymi miesiączkami. Czy to naprawdę leci jak z kranu, że podpaski przeciekają ? Teraz te dni będą bardzo stresujące. Chyba będę musiała zabierać do pracy bieliznę i inną odzież na zmianę w razie W. Czytając posty wywnioskowałam, że Te dziewczyny które były operowane u Ludwina mają obfite miesiączki a te które gdzie indziej to miesiączki mają normalne takie jak przed operacją - ale może się mylę ?

    Kropka
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę Ci odpowiedzieć za parę dni.Jeśli @przyjdzie na czas

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko 1 @ miałam obfita dobrze że mnie lekarz ostrzegł bo pewnie bym spanikowala

    Wszystko ma swój czas...
  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka 15- jeśli o mnie chodzi byłam pacjentką dr Ludwina (zabieg, balony, sis- bez docinki) Nie zauważyłam większych niż poprzednio krwawień. Od zabiegu do zajścia w ciążę miałam 3 miesiączki i jedyna zmiana jaką zauważyłam to to, że były właściwie bezbolesne- nie zażyłam żadnych środków przeciwbólowych a przed zabiegiem w tych dniach pochłaniałam je w ilościach hurtowych. Nie wydaje mi się, żeby to był zbieg okoliczności

    MelaMela
  • Lofewicz Ekspertka
    Postów: 129 80

    Wysłany: 22 maja 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest tak, że się wykrwawisz. U mnie to była kwestia częstego zmieniania podpasek i przeciekania w nocy. Co bym nie zrobiła, to zawsze rano łóżko było czerwone. Jak się przeprowadzaliśmy od razu kupiliśmy nowy materac i ochraniacz. Czyszczenie plam z krwi codziennie rano opanowaliśmy z Mężem do perfekcji. :D

    Usunięcie całkowitej przegrody macicy - sierpień 2016
    TSH - 4,2 ---> Letrox 37,5 mg
    1 cs ---> i jest!
    34bwskjo4ecbhor0.png
  • Magna Doodle Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 22 maja 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MelaMela wrote:
    Kropka 15- jeśli o mnie chodzi byłam pacjentką dr Ludwina (zabieg, balony, sis- bez docinki) Nie zauważyłam większych niż poprzednio krwawień. Od zabiegu do zajścia w ciążę miałam 3 miesiączki i jedyna zmiana jaką zauważyłam to to, że były właściwie bezbolesne- nie zażyłam żadnych środków przeciwbólowych a przed zabiegiem w tych dniach pochłaniałam je w ilościach hurtowych. Nie wydaje mi się, żeby to był zbieg okoliczności

    Potwierdzam, mnie co prawda zalewało, ale za to było bezboleśnie, gdzie wcześniej 2-3 dni na ibupromie co 4 godz. Takie pocieszenie :)

  • Magna Doodle Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 22 maja 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka 15 wrote:
    Dziewczyny a jak to jest z tymi obfitymi miesiączkami. Czy to naprawdę leci jak z kranu, że podpaski przeciekają ? Teraz te dni będą bardzo stresujące. Chyba będę musiała zabierać do pracy bieliznę i inną odzież na zmianę w razie W. Czytając posty wywnioskowałam, że Te dziewczyny które były operowane u Ludwina mają obfite miesiączki a te które gdzie indziej to miesiączki mają normalne takie jak przed operacją - ale może się mylę ?

    Ja mam parę patentów na przetrwanie powodzi:
    - mega grube podpaski, żadne tam cienkie supernowoczesne, materac musi być, a najlepiej podkłady poporodowe
    - po paru miesiącach gdy można używać tamponów - do tego giga-nocne tampony jako dodatek do podpasek, NIE ZAMIAST (działają trochę jak korek, który i tak zaraz przecieka i trzeba co chwilę zmieniać ale podpaska już nie przecieknie)
    - na to wszystko powyżej, oprócz normalnych majtek - mocno obciskające spodenki/mężowe bokserki, dla utrzymania wszystkiego w ryzach
    - szerokie kolorowo-ciemne spódnice :)
    - długie swetry/narzutki w pogotowiu, gdyby coś jednak wyciekło i trzeba schować tyłek :) (jak głowa spokojna, to już połowa sukcesu)
    - na łóżko jakiś stary koc/ręcznik - niezbędne!
    - jeśli praca bardziej chodząca/stojąca - to tym lepiej, wbrew pozorom. Niestety na siedząco nie czuje się, jak bardzo się leje i można się zagapić i zareagować za późno
    - zbliża się lato, więc powyższe sposoby nie są idealne - wierzcie mi, wiem... Upał przy kilku warstwach na pupie to nic miłego. Ale są tu głosy, że nie każdy ma potop, więc - powodzenia! :)

  • Moniccczka Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 22 maja 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ja we wrześniu 2017 miałam zabieg u Dr Ludwina nie narzekam na jego podejście małomówny ale o co nie zapytałam to się dowiedziałam. Po zabiegu dr powiedział za ile mam pierwszy balon. Po każdym balonie plamiłam ale miesiączki nie były bardziej obfite niż przed zabiegiem

    Monia
  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 23 maja 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny za wszelkie rady. Teraz wiem jak mam się przygotować na @. Dopisałam już do listy zakupów ochraniacz na materac, podkłady i bardzo grube podpaski. Zobaczymy jak to będzie - czy będzie kapało czy się lało ;-)

    Kropka
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 23 maja 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy chodziłyście na balony z lekkim krwawieniem ?

    Kondziomama
  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 23 maja 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kondziomama- też się tego bałam na szczęście nie musiałam- żeby tego uniknąć na jednego z balonów umówiłam się nie po tygodniu tylko 9 czy 10 dniach (miałam regularne miesiączki stąd domyślałam się, że jeden z baonów wypadnie mi niekoniecznie wtedy kiedy chciałabym mieć go zakładanego- zapytałam dr czy mogę się umówić za 1,5 tygodnia- nie widział przeszkód)

    MelaMela
  • krymcia Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 24 maja 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po trzecim balonie. Nie bolał aż tak bardzo. Może dlatego, że byłam zaraz po okresie. Poza tym bardzo wyluzowałam i rozluźniłam się. Doktor o dziwo był sam i o wszystko się pytał. Podał trochę soli do balonika i co chwilę pytał się czy mnie boli. Odpowiadał na moje pytania i był nawet przyjemny w obejściu :) poprzedni balonik był masakryczny. Mało nie zemdlałam. Kolejny i ostatni balonik mam za dwa tygodnie. W sumie wszystkie baloniki mam z opóźnieniem. Albo doktora nie było po pierwszym balonie plus mój okres i wyszło ponad trzy tygodnie przerwy. Nie widział w tym nic niestosownego. Trochę mnie to zdziwiło bo jednak to prawie miesiąc ale skoro on tak mówi to co ja mogę.

    Dziewczyny, co do okresów to miałam dwa i pierwszy był mega. Ogólnie przed balonikami miałam bardzo obfite okresy ale ten przebił wszysto. Najgorsze były dni 2 i 3. Drugi okres już nie był tak bardzo lejący się. Może dlatego, że byłam już lepiej przygotowana. Okresów bolących nie miałam więc ciężko mi się wypowiedzieć.

  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 24 maja 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krymcia, ja też mam 3 tyg przerwy w balonach, a pierwszy był miesiąc po operacji. Trzymam kciuki by nie było zrostów. Też miałam mieć wczoraj balonikowanie ale okres przyszedł 3 dni za wcześnie. Nic nie poradzę...

    Kondziomama
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ