X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines1 jakie leki przyjmujesz na przeciwciała ANA?

  • Ines1 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero w tym tyg zostały zdiagnozowane. Lekarz prZepisał jeszcze dodatkowe badania. Jak będę miała ich wyniki mam wysłać mu je i mamy umówić się na wizytę w celu ustalenia dalszego postępowania. Jak będę po wizycie napisze Ci co lekarz zalecił.

    Mthfr heterozygota 1298, nk 15% i aktywność ponad normę, allo 34,5, kiry bx ze wszystkimi implementacyjnymi, mąż ok. Dwuetapowe usunięcie przegrody. 3 ciąże biochemiczne.
  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przegroda miała 30 mm i ewidentnie była problemem w zajściu w ciąże. 1,5 roku starań bez efektu, a po usunięciu po otrzymaniu zgody od doktora na podjęcie starań udało się w pierwszym cyklu.

    MelaMela
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę, by podzielić się z Wami dobrą wiadomością. Prawie cztery lata temu usunęłam przegrodę. Wcześniej przeszłam poronienie. Mam stwierdzony zespół antyfosfolipidowy. Jestem mamą 2.5 letniego cudownego Synka. Całą ciążę byłam na Clexanie. Dziś znowu jestem w ciąży. Udało się w pierwszym cyklu starań i jestem dobrej myśli.

    Założycielka wątku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2018, 18:15

    kasiarzyna, Patti_MG lubią tę wiadomość

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnosia jak u ciebie stwierdzo zespol antyfosfolipidowy tzn jakie badania wykonywalas?

    Moje gratulacje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2018, 14:43

    START 2014 ;(
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja robiłam z krwi - oczywiście prywatnie, mi wyszły niestety dwa razy dodatnie beta 2 glikoproteinie i raz dodatni a raz ujemny antykoagulant tocznia. Dostałam skierowanie po poronieniu, a potem jeszcze raz powtarzałam badania po pół roku. Lekarz stwierdził, że to częstsza przyczyna poronień niż wady macicy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2018, 18:31

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnosia wrote:
    Hej, ja robiłam z krwi - oczywiście prywatnie, mi wyszły niestety dwa razy dodatnie beta 2 glikoproteinie i raz dodatni a raz ujemny antykoagulant tocznia. Dostałam skierowanie po poronieniu, a potem jeszcze raz powtarzałam badania po pół roku. Lekarz stwierdził, że to częstsza przyczyna poronień niż wady macicy.
    Dajesz nadzieję .Ja też mam już stwierdzony zespół i niedługo rozpoczynam starania .Ciąża na heparynie mnie przeraża ale muszę dać radę.Zycze wszytskiego dobrego.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnosia to super,gratulacje :) Pamiętam jak u mnie stwierdzono przegrodę i trafiłam na ten wątek założony przez Ciebie, dałaś mi wtedy ogromną nadzieję,że i ja się doczekam maleństwa :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek, Kasiarzyna, dziękuję. Kasiarzyna, cieszę się, że masz już swój Skarb przy sobie. Kasionek, Ty też się doczekasz. Po to tu jesteśmy, by się wspierać i dodawać sił,a wtedy wszystko łatwiej przychodzi. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2018, 23:00

    Patti_MG lubi tę wiadomość

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek, doczytałam sobie, że w ostatniej ciąży nie brałaś heparyny. To tak jak ja. Na Clexanie było wszystko w porządku. Warto też poszukać lekarza, który prowadzi takie ciąże. Nie wiem, gdzie mieszkasz, bo w Warszawie mogłabym Ci kogoś polecić.

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnosia wrote:
    Kasionek, doczytałam sobie, że w ostatniej ciąży nie brałaś heparyny. To tak jak ja. Na Clexanie było wszystko w porządku. Warto też poszukać lekarza, który prowadzi takie ciąże. Nie wiem, gdzie mieszkasz, bo w Warszawie mogłabym Ci kogoś polecić.
    Magnosia dziękuję.Ja jestem z Gdańska,także daleko:) No mój maluszek nie zmarł przez przegrodę tylko przez krzepliwość.Ale nie potrafiłam zajść w kolejną ciążę wiedząc,że mam tą wadę.Także jak tylko dostanę zielone światło od lekarza, to działam ostro

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ile trwa badanie SIS ? 5, 10, 15 min czy może dłużej ?

    Kropka
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo sis 5 min.
    Ale wizyta 1h.

    Kondziomama
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję. Lekarz też mi powiedział ze zrosty można usunąć. Niestety każdy zabieg to nowe zrosty. Widać ja mam tendencję. Boję się że jedne usuną a drugie się zrobią :( zobaczymy. Leczenie u dr Ludwina jest bardzo kosztowne niestety. Ja miałam dużą przegrodę. Mam mieć teraz SIS i potem lekarz zdecyduje co dalej.

  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Zrosty chyba usuwają tak samo jak przegrodę.A widać zrosty w USG?
    Coś widać na USG ale chyba zależy od doświadczenia lekarza czy się zorientuje że to zrosty.

  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandria87 wrote:
    https://aptekaprzyzwirki.pl/pl/hyalobarrier-gel-1-strz-cena-572-zl.html

    to jest ten żel
    Dziękuję :) podaje go lekarz podczas zabiegu?

  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miamia ja miałam żel podczas zabiegu.
    Dziewczyny po jakim czasie od ostatniego balonu miałyście sis? Czekałyście do nastepnej miesiączki? Mi dzis dr powierdział że trzeba je zrobić na początku cyklu jak ustanie krwawienie...wszystko sie tak odwleka że najwcześniej w sierpniu zaczniemy się sarać, a zabieg był w kwietniu.

    Kondziomama
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Magnosia dziękuję.Ja jestem z Gdańska,także daleko:) No mój maluszek nie zmarł przez przegrodę tylko przez krzepliwość.Ale nie potrafiłam zajść w kolejną ciążę wiedząc,że mam tą wadę.Także jak tylko dostanę zielone światło od lekarza, to działam ostro

    U mnie też w pierwszej ciąży przyczyną poronienia była prawdopodobnie nadkrzepliwość, ale pewności nie mam. Zrobiłam więc zabieg i kolejną ciążę byłam na heparynie i udało się. Najważniejsze, to znać przyczyny, żeby skutecznie walczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 22:07

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już przestaje wierzyć w cuda że nam się kiedyś uda

    Wszystko ma swój czas...
  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak to jest z zabiegiem u Ludwina ? Mam się zgłosić na 14:00 - czy do czasu zabiegu będę czekać gdzieś w poczekalni czy dostanę łóżko ?

    Kropka
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ