X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaniesz łóżko na sali, weź klapki i szlafrok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 09:11

    Kondziomama
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A ja już przestaje wierzyć w cuda że nam się kiedyś uda
    Dziwna doczekasz się

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Dziwna doczekasz się
    Pożyjemy zobaczymy

    Wszystko ma swój czas...
  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna- też tego się bałam, że sie nie doczekam. Zajście w ciążę i urodzenia dziecka wydawało mi się w pewnym momencie nierealne wręcz abstrakcyjne- ale doczekałam się. Dzisiaj synek ma 5 miesięcy i mam wrażenie, że jest z nami od zawsze. Dużo tu było przykładów dziewczyn, które się doczekały. Dasz radę! Jeszcze tylko trochę cierpliwości. Pomyśl, że teraz to już właściwie z górki. Tobie zostaje teraz tylko wyluzować i wziąć się do pracy Tylko bez spiny- u mnie udało się strasznie szybko bo w pierwszym możliwym cyklu po zgodzie dr chyba też dlatego, że kompletnie się nie spodziewałam, że tak szybko pójdzie i gdzieś chyba z tyłu głowy sobie założyłam, że zobaczymy kilka miesięcy i w razie czego będę się dopiero martwić. Trzymam mocno kciuki! Życzę Ci, żebyś zaniedługo napisała- udało się!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 14:02

    MelaMela
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy badanie sis jest bardzo bolesne?
    Ja też mam doła i powoli chyba się poddaję...

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miamia wrote:
    Czy badanie sis jest bardzo bolesne?
    Ja też mam doła i powoli chyba się poddaję...
    Witaj w klubie

    miamia lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miamia- SIS boli ale da się wytrzymać- mi przypominał mocne bóle okresowe z tym, że pierwsze bolało mnie bardziej niż kontrolne po zabiegu i balonach. Dodatkowo po pierwszym SIS na II dzień bardzo kiepsko funkcjonowałam-nawet chodzenie sprawiało mi ból. Wiem jednak, że zniosłabym 100x tyle walcząc o dziecko.

    miamia lubi tę wiadomość

    MelaMela
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, wczoraj byłam na kontroli po zabiegu. Dostałam zielone światło i mogę zacząć działać. Trzymajcie kciuki :)

    kondziomama, miamia lubią tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek, super wieści!
    Trzymamy kciuki!

    Kondziomama
  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miamia: mnie badanie SIS w ogóle nie bolało

    Kasionek: życzę owocnych starań :-)


    Ja jestem w połowie drogi do upragnionego dziecka. Jestem dziś 3 dzień po zabiegu przecięcia przegrody. Po badaniu SIS okazało się, że moja przegroda miała 5 cm długości i prawie 4 cm szerokości. Dzieliła prawie całą macicę. Wg jednej klasyfikacji zaliczana była do częściowej a wg. drugiej do całkowitej. W każdym bądź razie była spora.
    Na razie nie można ocenić efektów zabiegu. Lekarz powiedział, że trzeba poczekać i po powtórnym SIS albo histeroskopii oceni co i jak. Trochę się martwię, bo podczas zabiegu miałam spore krwawienie, po zabiegu też dość mocno krwawiłam. Teraz na 3 dzień po zabiegu krwawienie mam takie jak w 3 dniu okresu - nie za duże, nie za małe.

    W związku z tym mam pytanie: jak długo krwawiłyście po zabiegu i czy te krwawienie było intensywne ? I jeszcze jedno - czy któraś z Was dostała w zaleceniach po zabiegu, żeby stosować zastrzyki przeciwzakrzepowe ? Ja w szpitalu dostałam jeden, później nikt profilaktyki przeciwzakrzepowej nie proponował ale nie wiem, czy przy takim zabiegu standardowo powinno się robić te zastrzyki czy nie. Wiem że po cesarce powinno robić się zastrzyki przez 10 dni. Krwawienie mam jeszcze dość spore i boję się, że może się zrobić jakiś zator. Może niesłusznie się obawiam ? Z drugiej strony sami lekarze chyba wiedzą co robią :-)

    Kropka
  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka- co do krwawień po zabiegu zaraz po operacji miałam spore nawet bardzo spore. Dostałam nawet zastrzyk na to. Od następnego dnia śladowe ilości krwawienia. Co do zastrzyków o których piszesz tylko 1 w szpitalu. Jestem po cc- żadnych zastrzyków po cc nie dostawałam- jest ok (chyba że zaraz chwilę po cc ale tego nie pamiętam) W kolejnych dniach na pewno nie
    Pozdrawiam, powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2018, 13:16

    MelaMela
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja krwawilam jak podczas okresu. Pozniej stopniowo ustepowalo. Trwalo to z tydzien.

  • Kropka 15 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A brałyście może po zabiegu Cyclonamine i Exacyl ? Zadzwoniłam wczoraj do dr. Ludwina w sprawie krwawień i powiedział żebym zaczęła brać te leki.

    Kropka
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja krwawiłam bardzo skąpo.Zastrzyki zakrzepowe dzień przed i w dniu zabiegu.Zadnych leków po.Każdy regauje inaczej ale mimo wszystko nie jest to jakaś bardzo poważna ingerencja w organizm więc szybko dochodzi się do siebie .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Lofewicz Ekspertka
    Postów: 129 80

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 01:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profilaktykę przeciwkrzepliwa stosujemy w przypadku unieruchomienia po zabiegu, bo to jest czynnikiem ryzyka zatorowosci. Po zabiegu usunięcia przegrody nie ma unieruchomienia więc ryzyko zatorowosci nie zwiększa się.

    Usunięcie całkowitej przegrody macicy - sierpień 2016
    TSH - 4,2 ---> Letrox 37,5 mg
    1 cs ---> i jest!
    34bwskjo4ecbhor0.png
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka 15 wrote:
    miamia: mnie badanie SIS w ogóle nie bolało

    Kasionek: życzę owocnych starań :-)


    Ja jestem w połowie drogi do upragnionego dziecka. Jestem dziś 3 dzień po zabiegu przecięcia przegrody. Po badaniu SIS okazało się, że moja przegroda miała 5 cm długości i prawie 4 cm szerokości. Dzieliła prawie całą macicę. Wg jednej klasyfikacji zaliczana była do częściowej a wg. drugiej do całkowitej. W każdym bądź razie była spora.
    Na razie nie można ocenić efektów zabiegu. Lekarz powiedział, że trzeba poczekać i po powtórnym SIS albo histeroskopii oceni co i jak. Trochę się martwię, bo podczas zabiegu miałam spore krwawienie, po zabiegu też dość mocno krwawiłam. Teraz na 3 dzień po zabiegu krwawienie mam takie jak w 3 dniu okresu - nie za duże, nie za małe.

    W związku z tym mam pytanie: jak długo krwawiłyście po zabiegu i czy te krwawienie było intensywne ? I jeszcze jedno - czy któraś z Was dostała w zaleceniach po zabiegu, żeby stosować zastrzyki przeciwzakrzepowe ? Ja w szpitalu dostałam jeden, później nikt profilaktyki przeciwzakrzepowej nie proponował ale nie wiem, czy przy takim zabiegu standardowo powinno się robić te zastrzyki czy nie. Wiem że po cesarce powinno robić się zastrzyki przez 10 dni. Krwawienie mam jeszcze dość spore i boję się, że może się zrobić jakiś zator. Może niesłusznie się obawiam ? Z drugiej strony sami lekarze chyba wiedzą co robią :-)
    Miałaś dużą przegrodę. Może dlatego mocno krwawisz. JA pierwszego dnia krwawiłam a potem tylko plamienie ok tygodnia może trochę dłużej. Zastrzyków nie miałam ani przed ani po.

  • krymcia Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Wczoraj byłam na badaniu SIS po balonach i dostałam zielone światło. Strasznie się cieszę bo bałam się strasznie zrostów albo docinek. Na szczęście wszystko w porządku. Nawet lekarz nie mógł wyjść z podziwu, że wszystko pięknie się pogoiło, a macica mu wyszła idealna.

    Sis wcale nie boli. Aplikują sól fizjoligiczną do macicy i robi jednocześnie usg. Oczywiście później czuje się dykomfort ale minimalny. Tylko ceny są kolosalne za takie badania ale jak już się zaczęło zabieg u Ludwina to dobrze jest skończyć.

    Zabieg miałam 3.04.2018r. Po zabiegu krwawiłam dosyć intensywnie przez tydzień, później do okresu miałam plamienia ale lekarz stwierdził, że jest to normalne. Później po okresie ustąpiło. Po balonach kwrawienie max dwa dni. Wszystko zależało w jakim czasie był balon, czy zaraz po okresie czy przed ale ponoć każdy przechodzi te balony indywidualnie.

    Na szczęście mam to za sobą. Teraz tylko doprowadzić się do porządku i czekać na dwie kreski.

    Pozdrawiam :)

    kondziomama lubi tę wiadomość

  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krymcia, mialam tydzień po Tobie operację, ale ja mam pecha, bo sis wypada początkiem lipca a wtedy docenta nie ma :(wszystko sie odwleka. W ktorym dc robiłaś sis i ile placilas?
    Gratuluję pieknej macicy i teraz trzymam kciuki by szybko pojawiło sie maleństwo!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2018, 10:45

    Kondziomama
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krymcia, możesz starać się już w tym cyklu?

    Kondziomama
  • Aniaemp Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam w ciąże kilka dni po kontrolnym sis, aktualnie jestem w 16 tygodniu ciąży i póki co rośnie duży zdrowy chłopiec, oby już do końca wszystko było dobrze.
    Wam tez tego życzę, szczególnie teraz Tobie, Krymcia!

    kondziomama, Kasionek, kasiarzyna lubią tę wiadomość

    "Kto nie miał odwagi do marzeń,
    nie będzie miał siły do walki"
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ