X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czekamy na dwie kreski rocznik91
Odpowiedz

Czekamy na dwie kreski rocznik91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u mnie raczej wlasnie polega na calkowitym podporzadkowaniu. Ale no nie mowie zeby sie kochac tylko w dniu wyznaczonej przez lekarza daty.

  • antea Koleżanka
    Postów: 55 47

    Wysłany: 20 lipca 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia, w 2010r stwierdzono u mnie PCOS.
    Przez cały 2010 i 2011 brałam wszelkiej maści lekarstwa m.in. duphastol itd.
    W 2012 zbrzydło mi przyjmowanie tego wszystkiego.Przestałam brać cokolwiek. Miesiączka przychodziła jak chciała, raz co miesiąc raz co 3 miesiące..;-) a w grudniu na teście pokazały się dwie kreseczki ;-).
    (Kochaliśmy się bez zabezpieczenia od stycznia 2011, czyli rok na lekach i prawie rok bez kompletnie niczego:))
    Z tym, że ja zakładałam, że i tak nie zajdę w ciążę z tak rozregulowanymi miesiączkami i PCOS więc nie liczyłam żadnych dni płodnych itd... bo nawet i się nie dało liczyć czegokolwiek z miesiaczkami raz na 3 miesiące..:P

    eef9ea829bfa98ddca7184863e2ba221.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak musialo byc:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalone! :) Czemu nie śpicie w nocy?? ;)

    Lenka może u nas jest inaczej bo jeszcze krótko się staramy i nie mamy jakiegoś tzw. ciśnienia. wychodzimy z założenia, że co ma być to będzie ;) Nie bardzo chcę sie poddawać kuracji hormonalnej. Chciałabym jakoś 'zrobić to' w naturalny sposób ale zobaczymy jak będzie :)
    W laboratorium to pewnie tak samo wygląda. Zazwyczaj do pokoju jakiegoś wpuszczają z pustym pojemniczkiem i facet ma wyjść z pełnym :)

    Antea własnie czesto słyszałam, że jak sie odpóści to póżniej się udaje ;) Znam kilka takich przypadków. Psychika chyba trochę tu działa :)
    Ja postanowiłam prowadzić obserwację bo gin podrzuciła ten temat, tak to pewnie tez bym to 'olała'. Jak mi powiedziała, że nie widzi owu to się załamałam tak szczerze ale dała mi nadzieję, że może pojawić sie w najmniej przewidzianym momencie i przyjdę do niej z 'naturalną' ciążą :D
    Mi się strasznie spodobał taki 'bezstresowy' seks bez żadnych zabezpieczeń. Nie martwisz się wtedy o nic bo wiesz, że jak coś z tego będzie to będziesz się cieszyć :D Zobaczymy jak to będzie po dłuższych próbach... Mam tylko nadzieję, że za długo trwały nie będą ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uda sie w końcu:) a psychika robi swoje. Przysadka mozgowa sie blokuje i nie dochodzi do wydzielania lubwydziela za duzo hormonow ktore uniemozliwiaja zajscie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matkoooo ale się wyedukowałaś :D

    Teoretycznie tak to pewnie wyglada ;)

    Jeszcze nie jesteśmy takie stare więc nie ma wyjścia i udac się musi :D
    Najwazniejsza zasada : Kochać się! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po prostu tyle czasu juz chce bobasa ze juz wszystko wiem :) tak to podstawa:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też już dość długo myślimy o tym ale wiadomo jak życie się układa....
    Teraz zostaliśmy postawieni pod ścianą i dlatego się staramy. A tak to pewnie znowu w nieskończoność byśmy to odkładali :)

    Po prostu lubisz się dogłębnie interesować 'tymi sprawami' ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    im szybciej tym lepiejpo co odkladac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jednej strony tak ale wiesz to nie takie proste. Zawsze chcieliśmy zapewnić naszym dzieciom wszystko, a żeby to zrobić trzeba osiągnąć jakąś stabilizację finansową, dom/mieszkanie itp. A na to potrzeba trochę czasu niestety...
    Ciężko jest się dorobić w pl czegoś innego niż garba.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak no oczywis ie pod tym wzgledem sie zgadzam ale mi chodzilo rraczej o to ze kobiety tak odkladaja odkladaja i sie dowiaduja ze jakis peoblem jest ze szybko w ciaze nie zajda. Ja zaluje ze szybciej nie poryszalam tego tematu z ginekologiem.

  • magdalena1991 Ekspertka
    Postów: 236 106

    Wysłany: 21 lipca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze teraz?
    37236c37f9a0a317d595e45e6a91c715.png

    Jajeczko 06,09,2014r 11 t.c. Maleństwo 01,11,2015r 10 t.c
    Śpijcie Aniołki [*][*]
    oar8vfxmq4zfza0s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robis testy owulacyjne Madziu? Ale moim zdaniem jak robilas test tyle dni po niby owulacji to cos mi sie nie wydaje. Ale najlepiej robic test w dniu spodziewanej@.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo to co ci wyznaczylo ovu to raczej nie owulacja. Temperatura sie nie zgadza i sluz rowniez... ja juz w ta obserwacje i tak nie wierze. Poki lekarz nie potwierdzi owulacji to sie nie nastawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja po wizycie...
    Zbyt dobrych wieści nie mam niestety
    Ostatnio miałam robioną cytologię i wyszła dobra tylko lekka infekcja grzybicza- dla świętego spokoju do przeleczenia i to w sumie jedna z najlepszych wiadomości.
    Endo mam słabe, pęcherzyków na jajnikach że ho ho i jeszcze trochę. Pokazałam jej ostatnie wykresy i stwierdziła że nie jest najgorzej, być może była tam owu ale za mało skoczyła tempka i jak była to bezowocna Mówi w ogóle że myśli że taką porządną, normalną owu mogę mieć raz na 5 miesięcy/rok albo wcale. I to, że prze ostatnie cykle się nie zabezpieczalismy i nie ma ciąży powinno nam dac już do myślenia, że nie warto tracić czasu.
    Nie zgodziłam się na stymulację jeszcze. Powiedziała, że nie bardzo widzi inne rozwiązanie ale możemy jeszcze spróbować jednak nie dłużej niż 3 miesiące, a później stymulacja clo, chyba przez 5 dni po kolei (jakoś tak, nie apmiętam dokładnie z tego stresu) jak nic z tego nie wyjdzie Mówiła że zazwyczaj przy niej kobiety w 1 cyklu zachodzą ale róznie bywa więc szkoda tracić naszego czasu.
    Skoro się nie zgodziłam to kazała brać kwas foliowy. Słyszałam o infolicu, nie pamiętam już czy na of czy gdzies indziej i spytałam jej że może to brać bo słyszałam że dobre. Powiedziała, że nie chce sugerować, co mam konkretnie kupować bo ten lek jest drogi ale jesli mam fundusze to żeby brać bo jest skuteczny. Więc od razu zakupiłam i zaczęłam stosować.
    Wyniki hormonów prolaktyna i testosteron w normie. Mam powtórzyć lh i fsh bo za niskie. Ale mówiła że jak fsh będę miała tak koło 1 jak teraz to tak strasznie się tego czepiać nie będzie bo nie ma tragedii.
    Jezeli nie uda nam sie zajść w ciąże jeszcze 2 cykle (oprócz tego) kazała zrobić badanie nasienia i te hormony własnie i nastawić się na stymulację.

    Mam nadzieję, że się coś ruszy samo do tego wrzesnia/października.....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niusia nie zastanawiaj sie, clo i do roboty:* zrob tylko te badania. No i meza zbadajcie :) jak mi inofolic nie pomoze to te ide na clo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze chcemy spróbować bez clo...
    Zawsze to tak bardziej naturalnie a ja po hormonach róznie sie czuje... Tym bardziej jeszcze wiadomo że stymulacja zwiększa szanse na ciąże mnogą. Znam 2 dziewczyny właśnie "po" jedna w ciązy z 4-kami 2 urodziła 3-jaczki :) Wiadomo, że to nie liczne przypadki ale jednak są ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no faktycznie.gdzies czytalam ze sporo ciaz mnofich jest po clo

  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można dołączyć? :)

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alez oczywiscie:):* napisz xos o sobie.wiek juz znamy:)

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ