X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe mamusie 2013 :)
Odpowiedz

Czerwcowe mamusie 2013 :)

Oceń ten wątek:
  • Tusiaczek Ekspertka
    Postów: 205 331

    Wysłany: 1 lipca 2013, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kchane wlasnie wrocilam jutro na rano do roboty.... bez komentarza.... kupie jutro a przynajmiej planuje kupic testy i zrobic o ile okresu nie dostane jak wyjdzie ok to pojde na bete a w piatek do gin... dziwnie sie czuje a te plamienia sa wtedy jak mam intensywny wysilek z tego co widze... zobaczymy... buziaki

    inessa, kaarolaa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    <3 <3 Twoja wartosc jest znacznie wieksza niz ci sie wydaje <3 <3 600463d6w19uquwm.gif


    682ecf9074.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2013, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W walce z anemią – szczególnie w jej początkowych stadiach - niezbędna jest właściwa dieta bogata w żelazo, kwas foliowy i witaminę B12. Najlepiej przyswajalne żelazo znajdziemy w produktach mięsnych – szczególnie czerwonym mięsie, wołowinie, wątróbce, mięsie królika i podrobach. Z wędlin należy wybierać chude wyroby – np. polędwicę wołową, szynkę z indyka. Wiele żelaza znajdziemy też w roślinach ciemnozielonych i ciemnoczerwonych: strączkowych, brokułach, szpinaku, jak i również w soku buraczanym. Aby żelazo wchłaniało się lepiej, konieczna jest witamina C. Dlatego dobrze jest jeść owoce cytrusowe, truskawki, pomidory, maliny, jagody. Zaleca się też picie soku z liści pokrzyw (do kupienia w aptece), który działa krwiotwórczo. Warto też do jadłospisu wprowadzić jajka, suszone owoce, orzechy i pestki dyni.

    Pamiętajmy, że organizm przyswaja żelazo pochodzenia zwierzęcego dużo lepiej niż żelazo pochodzenia roślinnego. Po spożyciu pokarmów pochodzenia zwierzęcego poziom przyswojenia wynosi ok. 20%, natomiast kiedy dostarczamy żelazo z produktów roślinnych, wchłanialność jest jeszcze niższa i zwykle organizm pobiera najwyżej ok. 5%.

    Żelazo wypłukuje kawa, herbata, cola i napoje gazowane – warto więc z nich zrezygnować, kiedy zmagamy się z anemią. Antagonistyczne wobec żelaza są też pierwiastki: wapń, cynk, mangan - zubażają poziom jego wchłaniania w jelicie cienkim, jeśli są razem spożywane.

    Często sama dieta nie jest wystarczająca i lekarz przepisuje dodatkowo tabletki z żelazem. Nie zaleca się jednak przyjmowania preparatów żelaza na własną rękę, bo może dojść do jego niebezpiecznego przedawkowania.
    Pamiętaj!
    Jeśli planujesz dziecko, a miałaś lub masz skłonności do anemii, odchudzasz się, jesteś wegetarianką bądź nieregularnie i jednostajnie się odżywiasz – powinnaś uważać. Anemia nie wyleczona przed ciążą na pewno będzie Ci doskwierać również i podczas niej, a nawet może się nasilić. Dlatego - zanim jeszcze zaczniesz starać się o dziecko - warto przyjrzeć się bliżej swojemu stylowi życia i sposobowi odżywiania. Czasem wystarczy nieco zmienić dietę i niezdrowe przyzwyczajenia. Anemii nie można lekceważyć – zagraża ona zarówno Twojemu zdrowiu jak i prawidłowemu rozwojowi dziecka.

    Iwka, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 2 lipca 2013, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiaczek czekam na teściora!!!!

    Mikusia2, Andzia33, inessa lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Mikusia2 Autorytet
    Postów: 439 402

    Wysłany: 2 lipca 2013, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiaczek wrote:
    Kchane wlasnie wrocilam jutro na rano do roboty.... bez komentarza.... kupie jutro a przynajmiej planuje kupic testy i zrobic o ile okresu nie dostane jak wyjdzie ok to pojde na bete a w piatek do gin... dziwnie sie czuje a te plamienia sa wtedy jak mam intensywny wysilek z tego co widze... zobaczymy... buziaki
    tusiaczku, trzba dmuchać na zimne, unikaj wysiłku bo jeśli okaże się, że jesteś w ciąży to aby takie wysiłki tylko maleństwu nie zaszkodziły... :) ściskam i wierzę, że będzie zielono :)

    Andzia33, inessa lubią tę wiadomość

    oeuak0s3wt902skk.png
    9ltfxzdvyikp4icy.png
    km5scwa1m8wagzpl.png[/url
  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 2 lipca 2013, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZiekuje dziewczyny za kazde mile slowo kierowane w moim kierunku. Niestety @ zjawila się w niedziele co było dla nas ogromnym szokiem ale nie mielismy na to wpływu. Bylam strasznie rozczarowana i odechcialo mi się już starac!!! Mam trudne dni teraz bo wciąż nie potrafie się z tym pogodzić. Ale trzeba się podnieść i isc dalej..
    Nie wiem czy potrafie uwierzyć ze będziemy rodzicami:-((

    Andzia33, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana bedziecie, tylko jak sie załamiesz to moze byc to trudniejsze do zrobienia...nadzieja jest najwazniejsza :) pamietaj o tym...bedzie dobrze i nie poddawaj sie :)

    Andzia33, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam w tym nowym gorącym dniu:)
    trzymam kciuki za testujące &&&

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2013, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samira Ty miałaś testować chyba nawet w niedziele i co!? <3

    inessa, samira lubią tę wiadomość

  • Tusiaczek Ekspertka
    Postów: 205 331

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dalej mam plamienia - lekkie takie bardziej żółte niż brązowe i w niewielkiej ilości a w moczu iezauważalne.
    Dzis wlasnie przed chwilą robiłąm test - tym razem dwie gube krechy. Powtórze jutro z rana a popoludniu ide na bete jak bedzie pozytywnie to w piatek po pracy do ginekologa. Odczuwam dalej bol brzcha jak na okres a raczej takie kłucie jajnika prawego jak na owulacje- taki pomieszany ból.. Nie wiem od czego to....

    Andzia33, inessa, kaarolaa, Iwka, basiulkaa_89 lubią tę wiadomość

    <3 <3 Twoja wartosc jest znacznie wieksza niz ci sie wydaje <3 <3 600463d6w19uquwm.gif


    682ecf9074.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    Samira Ty miałaś testować chyba nawet w niedziele i co!? <3
    tak ale dopiero 7.lipca a nie w minioną niedzielę (jak się tempka utrzyma i nie spadnie poza kreskę ):P ale nie wiem czy wogóle zrobię bo się boję...
    a wizytę u ginki mam 12.07 tak na zaś się zapisałam bo 13 jedziemy na urlop ,to jak coś żebym wiedziała co grane jest :D

    Andzia33, inessa lubią tę wiadomość

  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiaczku gratulacje!
    A bierzesz luteinę lub dupchaston,bo może te plamienia od słabego progesteronu.jak zrobisz betę może zadzwoń chociarz do lekarza,może zleci Ci badanie progesteronu,żeby od razu działac.Daj znac!

    inessa lubi tę wiadomość

    Andzia33
  • Tusiaczek Ekspertka
    Postów: 205 331

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro ide popoludniu na bete wiec wyniki bede miala w czwartek i w piatek do ginekologa ide... no wlasnie powiedz mi czy progesteron moge zrobic rowniez jutro?? razem z beta?? bo ja calkiem zielona aha kiedys gadalysmy o cenach bety - u mnie 28 zl plus pobranie wiec ok 30 zl

    Andzia33, inessa lubią tę wiadomość

    <3 <3 Twoja wartosc jest znacznie wieksza niz ci sie wydaje <3 <3 600463d6w19uquwm.gif


    682ecf9074.png
  • Tusiaczek Ekspertka
    Postów: 205 331

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bede przyjmowac gratulacje dopiero jak bede wiedziala cos pewnego narazie jestem w kropce .

    Andzia33, inessa lubią tę wiadomość

    <3 <3 Twoja wartosc jest znacznie wieksza niz ci sie wydaje <3 <3 600463d6w19uquwm.gif


    682ecf9074.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiaczek wrote:
    Dziewczyny dalej mam plamienia - lekkie takie bardziej żółte niż brązowe i w niewielkiej ilości a w moczu iezauważalne.
    Dzis wlasnie przed chwilą robiłąm test - tym razem dwie gube krechy. Powtórze jutro z rana a popoludniu ide na bete jak bedzie pozytywnie to w piatek po pracy do ginekologa. Odczuwam dalej bol brzcha jak na okres a raczej takie kłucie jajnika prawego jak na owulacje- taki pomieszany ból.. Nie wiem od czego to....


    Tusiaczek gratulacje!
    Ja plamiłam początkowo przez 3 dni w okolicach spodziewanej @. W większości przypadków to normalne, ale i tak trzeba o tym powiedzieć lekarzowi. Miałam identycznie, też bóle brzucha jak na i dodatkowo kłucie jajników. Później te bóle minęły, a pojawiły się takie rozciągająco-ciągnące po bokach brzucha.
    Super, pozytywny początek lipca ;-)
    Czekamy na następne dziewczyny.

    Andzia33, inessa lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 2 lipca 2013, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron normalnie robi się w 7 dpo,ty jesteś już dalej,więc myślę,że spokojnie możesz zrobic,u mnie jest na nfz,tylko musisz miec skierowanie,beta u mnie kosztuje 35 ,kurcze a gdzieś czytałam,że laski robią za 18,niestety,obdzwoniłam wszystkie lab, i to jest najtaniej[nawet chcieli 50]

    Andzia33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bete i progesteron zrób kochana oczywiście zapłacisz ale przy plaieniach warto zrobić progesteron przy ciąży zwłaszcza na początku on też zwykle rośnie lepiej,że wyżej jest bo wtedy na dzieciątko i jego zagnieżd zenie lepiej wpływa.
    Gratulacje kochany Tusiaczku :)

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Mikusia2 Autorytet
    Postów: 439 402

    Wysłany: 2 lipca 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiaczek wrote:
    Dziewczyny dalej mam plamienia - lekkie takie bardziej żółte niż brązowe i w niewielkiej ilości a w moczu iezauważalne.
    Dzis wlasnie przed chwilą robiłąm test - tym razem dwie gube krechy. Powtórze jutro z rana a popoludniu ide na bete jak bedzie pozytywnie to w piatek po pracy do ginekologa. Odczuwam dalej bol brzcha jak na okres a raczej takie kłucie jajnika prawego jak na owulacje- taki pomieszany ból.. Nie wiem od czego to....
    te bóle kłócia itp. to objawy ciąży kochana miałam tak samo. a plamienia miejmy nadzieję, że ustapią tak czy siak idź do lekarza jeszcze nic nie zobaczy ale powie czy wszystko jest ok, ja też mam w pt. lekarza to będzie pierwsza wizyta i początek 7 tygodnia
    gratulacje kochana!

    inessa, Iwka, Andzia33 lubią tę wiadomość

    oeuak0s3wt902skk.png
    9ltfxzdvyikp4icy.png
    km5scwa1m8wagzpl.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2013, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiaczek gratuluję. Nie masz co się za bardzo przejmować plamieniami, bo bardzo dużo kobiet je miewa we wczesnej ciąży (a niektóre nawet przez całą ciąże bądź nawet jeszcze w II trymestrze). Zrób na spokojnie betę i nie przejmuj się teraz tym progesteronem. Pójdziesz do lekarza i może okazać się, że taka Twoja natura i nie ma co się obawiać. Skoro wyszły dwie krechy to ciąża jest PEWNA i gratulacje spokojnie możesz przyjmować. Najlepiej leć do ginekologa i powiedz co się dzieje (ja będąc bez plamień zostałam przyjęta dużo wcześniej niż mieli terminy, żeby sprawdzić, że z ciążą jest ok, a to doiero był 4/5 tydzień) Co do kłócia ja odczuwam je do teraz, choć teraz to bardziej pobolewa mnie dół brzucha jak na okres, ponieważ macica się powiększa, żeby zrobić maleństwu miejsce i to w zupełności normalne :) życzę Ci powodzenia i oby wszystko było OK i przebiegało prawidłowo. I nie martw się tak bardzo na zapas ponieważ to szkodzi maleństwu!

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 3 lipca 2013, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kobietki ..

    Tusiaczek Gratuluje .. ciesze sie , ze sie udało...:)


    A u mnie teraz czekanie te chorerne 2 tyg .. pytanie co będzie po ?

    inessa, ;oniqa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • Tusiaczek Ekspertka
    Postów: 205 331

    Wysłany: 3 lipca 2013, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    gdzie wszytskie jestescie?? na lipcówkach??
    Bo nie wiem już gdzie mam się podziać...
    Dzis robiłam rano ostatni test - 2 kreski. Byłam po pracy na becie i progesteron. Baba miałą problem z pobraniem wymeczyłą mnie no ale cos tam pobrała mam nadzieje ze wystarczy jej to co pobrała bo jak nie to sie wkurze. Jutro wyniki
    Az mnie wkurzało jak ciagle sie pytala czy mi nie slabo i czy sie dobrze czuje- hmm trudno powiedziec o dobrym samoopoczuciu jak masz wbita igle w zyle- poprostu bombowo. Nadal mam plamienia. Jest pare godzin spokoj a w pracy tylko wiecej ruchu i lekkie plamienia są - nadal zółto brązowawe

    ;oniqa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    <3 <3 Twoja wartosc jest znacznie wieksza niz ci sie wydaje <3 <3 600463d6w19uquwm.gif


    682ecf9074.png
‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ