X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy są tu jeszcze "Styczniowe Staraczki" ?
Odpowiedz

Czy są tu jeszcze "Styczniowe Staraczki" ?

Oceń ten wątek:
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Super иιєиσямαℓиα. Mam nadzieję że teraz nie będziesz się już tak stresowała ;p

    muszę ci powiedzieć, że im dalej tym coraz bardziej wierzę, że będzie ok. Byłam u psychologa i ta wizyta mi sporo pomogła :). Musi być dobrze :)!
    Matko ty już 17tc :). Super:)! Zazdroszczę :)

    ps. u nas na badaniu wyszło, że 12t i 1 dc. Więc zgodnie z planem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2013, 19:26

    gocha04, samira lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczysz jak to szybko leci. Ani się obejrzymy i będziemy rodzić :) A jak dojdą ruchy to też trochę mniej nerwów jest :)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Zobaczysz jak to szybko leci. Ani się obejrzymy i będziemy rodzić :) A jak dojdą ruchy to też trochę mniej nerwów jest :)

    no tylko czekam na ruchy :D. Na pewno będzie łatwiej, nawet jak ,maluszek zaśnie, można próbować go obudzić :P

    Effcia28 lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj jak ja wam zazdroszcze tych malych lokatorow ja przezywam chwile zlosci a raczej napadow zlosci w pracy co druga z brzuchem albo rodzi albo macierzynskie zaczyna aja to co Bog chyba o mnie zapomnial czekam na @ pewnie niedlugo przyjdzie ale odkrylam nowa pasje zapisalam sie na kickboxing i chociaz dzisiaj ledwo zyje zakwasy daly o sobie znac to ciesze sie ze wkoncu sie za siebie wzielam wiec odpuszczam wszystko niech sie dzieje co chce

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    usg genetyczne wyszło pięknie :)! Wszystko jest ok ! Badanie trwało 50 min. Widzieliśmy wszystko - nóżki, rączki :), główkę, półkule mózgowe, serduszko <3! Przezierność karkowa w porządku = 0,15cm. Kamień z serca :). Badanie trwało tak długo, że już zaczęło być bolesne przygniatanie mojej macicy tą sondą ;). Dzidziuś nie bardzo chciał współpracować - najpierw spał, potem za bardzo się ruszał i uciekał, nawet machał do nas rączkami :)! i ssał kciuka!! :) Super sprawa! Następna wizyta za 3 tygodnie :)!! Mamy jedno świetne zdjęcie na którym widać dwie słodkie wyciągnięte nózie :). Boskie:)!!

    Ale super wiadomości. Bardzo się cieszę.:)

    Jak miałabyś chęć to mogłabyś wkleić nam tą najładniejszą fotkę.

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniczka, czyli jesteśmy na tym samym etapie na wykresie? W stopce widać nadal stary wykres.

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dzieweczki, wróciłam właśnie od ginki i od razu biegnę Wam opowiedzieć :) Moje maleństwo jest jakiś tydzień młodsze niż wynika z daty OM, czyli miałam opóźnioną owulkę, albo później się zagnieździło, albo po prostu powoli rośnie na początku. Ale ginka mówi, że nieważne, że młodsze, ważne że jest i że ma się dobrze :) "wzrostu" ma całe pół centymetra :)
    z usg wyszło że to 6 tydzień 1 dzień, a termin porodu na 12 grudnia. Dostałam skierowanie na badania, za miesiąc kolejna wizyta, no chyba żeby się coś działo, to mam biec wcześniej. Serduszka jeszcze nie było słychać, ale to dlatego że zarodek jest młodszy, mam się nie martwic i już :)
    Ogólnie jak jej zadałam te moje 1000 pytań to się uśmiechnęła, i mówi że w dzisiejszych czasach to za dużo czytamy w internecie i panikujemy. mówi, że żadna beta niepotrzebna, bo skoro wszystko ok, no to po co robić?? już kilka dziewczyn o tym ostatnio pisało tutaj :)
    Pytałam o farbowanie, mówi, że można bo przecież nie będę w tej farbie chodzić pół dnia, a poza tym ciężarne też chcą ładnie wyglądać i mam o siebie dbać :)
    Co do bzykanka, to nie widzi przeszkód, ale mówi, że bez szaleństw, dziwnych pozycji, wygibasów itp :)
    No to tyle się dowiedziałam, ogólnie było bardzo miło :)

    agula, aisa, gocha04, samira, иιєиσямαℓиα, maja2024, olaola lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    hej dzieweczki, wróciłam właśnie od ginki i od razu biegnę Wam opowiedzieć :) Moje maleństwo jest jakiś tydzień młodsze niż wynika z daty OM, czyli miałam opóźnioną owulkę, albo później się zagnieździło, albo po prostu powoli rośnie na początku. Ale ginka mówi, że nieważne, że młodsze, ważne że jest i że ma się dobrze :) "wzrostu" ma całe pół centymetra :)
    z usg wyszło że to 6 tydzień 1 dzień, a termin porodu na 12 grudnia. Dostałam skierowanie na badania, za miesiąc kolejna wizyta, no chyba żeby się coś działo, to mam biec wcześniej. Serduszka jeszcze nie było słychać, ale to dlatego że zarodek jest młodszy, mam się nie martwic i już :)
    Ogólnie jak jej zadałam te moje 1000 pytań to się uśmiechnęła, i mówi że w dzisiejszych czasach to za dużo czytamy w internecie i panikujemy. mówi, że żadna beta niepotrzebna, bo skoro wszystko ok, no to po co robić?? już kilka dziewczyn o tym ostatnio pisało tutaj :)
    Pytałam o farbowanie, mówi, że można bo przecież nie będę w tej farbie chodzić pół dnia, a poza tym ciężarne też chcą ładnie wyglądać i mam o siebie dbać :)
    Co do bzykanka, to nie widzi przeszkód, ale mówi, że bez szaleństw, dziwnych pozycji, wygibasów itp :)
    No to tyle się dowiedziałam, ogólnie było bardzo miło :)

    Gratuluję bardzo :)

    echhhh kiedy i my - wszystkie które tak czekamy będziemy tak się cieszyć ...

    samira, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj będziecie zobaczysz :) wiem, ze to brzmi banalnie, i mi tez tak wszyscy mówili, no i po 9 miesiącach starań wreszcie zaskoczyło :) oby teraz było wszystko dobrze :)

    samira, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi bardzo się cieszę, że wizyta przebiegła w pozytywnym tonie i, że z fasolką jest ok.:)

    Meginka, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam

    u mnie nic specjalnego @ przylazła wczoraj (cykl miał 46dni) ,zaczęło się plamieniem przedwczoraj (ale jest dość skąpa),chyba był to cykl bezowulacyjny jednak ale spoko jest kolejny od dziś siemię ,w 5dc CLO i hejka bara bara :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2013, 15:45

    Meginka, aisa, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nienormalna ,meginka super ze waszymi dzidziami wszystko ok <3

    Meginka, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samirka szkoda, że @ przylazła :(

    Ja wczoraj jednak zrobiłam tę betę bo ciekawość nie zżerała i urosła znacznie w ciągu 4 dni z 133 do 630, więc chyba jest ok... :)

    Nie mogę się doczekać wizyty u gina a to jeszcze 3 tygodnie...yh.

    Miłego weekendu Wam życzę :)

    samira, иιєиσямαℓиα, olaola lubią tę wiadomość

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja oficjalnie jestem w majowkach wykresu nie zmieniam bo odpuszczam na dobr z calym szacunkim juz mnie to wali czy zajde czy nie jestem wkurw... dzisiaj przylazla i na dzien dzisiejszy to mi sie juz odechcialo staran czuje tylko zal i wielka niesprawiedliwosc popaprane to moje zycie i ja tez popaprana jestem na maksa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2013, 23:04

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 04:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniczka głowa do góry... Wiem, że łatwo tak pisać, ale wiele razy czułam się jak Ty...ta niesprawiedliwość, złość, gadanie męża, że w końcu się uda, że to dziecko wybiera czas kiedy pojawi się na świecie (ten tekst od teściowej wziął ) normalnie myślałam, że go walnę wtedy...
    Nie załamuj się, tylko może rzeczywiście sobie na m-c odpuść mierzenie temp, całą otoczkę ciążową zmień na wiosenną, choć wiem że trudno myśleć o czymś innym przyjemniejszym, gdy to czego się pragnie jak na razie nie jest osiągalne....

    Trzymaj się cieplutko :*

    samira, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    oj jak ja wam zazdroszcze tych malych lokatorow ja przezywam chwile zlosci a raczej napadow zlosci w pracy co druga z brzuchem albo rodzi albo macierzynskie zaczyna aja to co Bog chyba o mnie zapomnial czekam na @ pewnie niedlugo przyjdzie ale odkrylam nowa pasje zapisalam sie na kickboxing i chociaz dzisiaj ledwo zyje zakwasy daly o sobie znac to ciesze sie ze wkoncu sie za siebie wzielam wiec odpuszczam wszystko niech sie dzieje co chce

    trzymam kciuki z fasolkę :)
    na pewno się uda !!! Nie wolno tracić nadziei

    samira, aniczka lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    usg genetyczne wyszło pięknie :)! Wszystko jest ok ! Badanie trwało 50 min. Widzieliśmy wszystko - nóżki, rączki :), główkę, półkule mózgowe, serduszko <3! Przezierność karkowa w porządku = 0,15cm. Kamień z serca :). Badanie trwało tak długo, że już zaczęło być bolesne przygniatanie mojej macicy tą sondą ;). Dzidziuś nie bardzo chciał współpracować - najpierw spał, potem za bardzo się ruszał i uciekał, nawet machał do nas rączkami :)! i ssał kciuka!! :) Super sprawa! Następna wizyta za 3 tygodnie :)!! Mamy jedno świetne zdjęcie na którym widać dwie słodkie wyciągnięte nózie :). Boskie:)!!

    Ale super wiadomości. Bardzo się cieszę.:)

    Jak miałabyś chęć to mogłabyś wkleić nam tą najładniejszą fotkę.

    wkleję w niedzielę :), bo aktualnie nie mam jej dziś przy sobie :) - pojechała do teściowej ;). co najciekawsze miedzy nóżkami wyraźnie widać pewną część ciała, ale to by było chyba zbyt oczywiste gdyby te narządy były aż tak wyraźne - jak wkleję w niedzielę to zobaczymy czy tylko ja coś tam widzę :P

    gocha04 lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    witam

    u mnie nic specjalnego @ przylazła wczoraj (cykl miał 46dni) ,zaczęło się plamieniem przedwczoraj (ale jest dość skąpa),chyba był to cykl bezowulacyjny jednak ale spoko jest kolejny od dziś siemię ,w 5dc CLO i hejka bara bara :P

    kciukam już teraz :)

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    hej dzieweczki, wróciłam właśnie od ginki i od razu biegnę Wam opowiedzieć :) Moje maleństwo jest jakiś tydzień młodsze niż wynika z daty OM, czyli miałam opóźnioną owulkę, albo później się zagnieździło, albo po prostu powoli rośnie na początku. Ale ginka mówi, że nieważne, że młodsze, ważne że jest i że ma się dobrze :) "wzrostu" ma całe pół centymetra :)
    z usg wyszło że to 6 tydzień 1 dzień, a termin porodu na 12 grudnia. Dostałam skierowanie na badania, za miesiąc kolejna wizyta, no chyba żeby się coś działo, to mam biec wcześniej. Serduszka jeszcze nie było słychać, ale to dlatego że zarodek jest młodszy, mam się nie martwic i już :)
    Ogólnie jak jej zadałam te moje 1000 pytań to się uśmiechnęła, i mówi że w dzisiejszych czasach to za dużo czytamy w internecie i panikujemy. mówi, że żadna beta niepotrzebna, bo skoro wszystko ok, no to po co robić?? już kilka dziewczyn o tym ostatnio pisało tutaj :)
    Pytałam o farbowanie, mówi, że można bo przecież nie będę w tej farbie chodzić pół dnia, a poza tym ciężarne też chcą ładnie wyglądać i mam o siebie dbać :)
    Co do bzykanka, to nie widzi przeszkód, ale mówi, że bez szaleństw, dziwnych pozycji, wygibasów itp :)
    No to tyle się dowiedziałam, ogólnie było bardzo miło :)

    super wieści!:) Piszesz o opóźnieniu,ale według kalendarza też ci wychodzi 6tc i 2 dzień , czy coś poprawiałaś :)? Bo ginka ci też wyznaczyła 6 tc :)
    z betą to sprawa indywidualna - jeśli ktoś chce i ma taką potrzebę to robi :), ja w pierwszej ciąży zrobiłam raz i nawet nie miałam pojęcia że sprawdza się jej prawidłowy przyrost :). W drugiej kontrolowała betę chyba 7 razy :).

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    Meginka wrote:
    hej dzieweczki, wróciłam właśnie od ginki i od razu biegnę Wam opowiedzieć :) Moje maleństwo jest jakiś tydzień młodsze niż wynika z daty OM, czyli miałam opóźnioną owulkę, albo później się zagnieździło, albo po prostu powoli rośnie na początku. Ale ginka mówi, że nieważne, że młodsze, ważne że jest i że ma się dobrze :) "wzrostu" ma całe pół centymetra :)
    z usg wyszło że to 6 tydzień 1 dzień, a termin porodu na 12 grudnia. Dostałam skierowanie na badania, za miesiąc kolejna wizyta, no chyba żeby się coś działo, to mam biec wcześniej. Serduszka jeszcze nie było słychać, ale to dlatego że zarodek jest młodszy, mam się nie martwic i już :)
    Ogólnie jak jej zadałam te moje 1000 pytań to się uśmiechnęła, i mówi że w dzisiejszych czasach to za dużo czytamy w internecie i panikujemy. mówi, że żadna beta niepotrzebna, bo skoro wszystko ok, no to po co robić?? już kilka dziewczyn o tym ostatnio pisało tutaj :)
    Pytałam o farbowanie, mówi, że można bo przecież nie będę w tej farbie chodzić pół dnia, a poza tym ciężarne też chcą ładnie wyglądać i mam o siebie dbać :)
    Co do bzykanka, to nie widzi przeszkód, ale mówi, że bez szaleństw, dziwnych pozycji, wygibasów itp :)
    No to tyle się dowiedziałam, ogólnie było bardzo miło :)

    Gratuluję bardzo :)

    echhhh kiedy i my - wszystkie które tak czekamy będziemy tak się cieszyć ...

    już niedługo będziecie :). Z tego co widzę, to strasznie niesprawiedliwe, że każdy musi przejść swoją drogę krzyżową... ja najpierw po przejściach w ubiegłym roku, musiałam czekać na zielone światełko do października, a potem dopiero w lutym się udało. MEginka też starała się 9 miesięcy, tak jak każda z was niemało czasu już się stara. Jedno wiem na pewno - nie będziemy planować już 2 dziecka - pójdziemy na spontan, niech przyjdzie z zaskoczenia , kiedy będzie chciało, nie chcę przechodzić jeszcze raz przez to samo :(.
    Trzymam kciuki :)!

    A "styczniowe staraczki" zapomniałam wam powiedzieć :), pamiętacie jak mój mąż w styczniu miał morfologię na poziomie 2%, ostatnio zrobił badanie, żeby sprawdzić - wynik już jest 10%. Wyniki nasienia ma ogólnie ok, ale jak sama doktor stwierdziła , szału wielkiego nie ma :). Generalnie wyniki ma w normie i nie jest bezpłodny, aczkolwiek są lepsi ;). Z tego co zauważyłam to miał chyba sporo % plemników o ruchu niepostępowym :), a wiadomo w zapłodnieniu tylko plemniki z ruchem postępowym są pożądane :)!

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ