X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...
Odpowiedz

Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki jak poranek :)u mnie superasnie pomysly mnie rozne nachodzą chyba przez te hormony w ciazy :/:)wstalam rano sniadanko zrobilam do łóźia mojemu i sobie kanapeczki owoce i cacao. Miodem cieplutkie ;)moj zadowolony taki D hihi :) muzyczka lata 90 super ciąza nie choroba a przy tym naprawde mozna fajnych rzeczy robic :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę ci Kristy siedzenia w domu, przede mną perspektywa męczenia się całymi dniami w pracy prawie do końca ciąży. No chyba, że coś, tfu tfu, nieprzewidzianego się będzie działo :(

    Krysti, Iwka lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenka30 No to masz ci los jedni pracują drudzy w domu ,ale ciąza nie choroba :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenka 30 jak się czujesz na poczatku ciązy ,ja dobrze ale strasznie mnie piersi bolą okropny bol ?tak wszystko ok czasem kolo pępka podkuwa mnie lekko coś .:D jakniki tez raz prawy raz lewy ,czuje ze się dzieje :)brzuszka mi az tak nie widac choc jak się przyjrza ludzie to jest troche widoczny juz :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka a nie mozesz wziac l4? Ja wstałam juz o 6 i czekam na siostrę z rodziną, w odwiedziny przyjeżdzają. Takze dzis pewnie do 19 zajmowanie sie dziecmi tyle, że pada deszcz.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No L 4 moze wziąsc i sama sobie wypisać do dwoch tygodni moze smialo na L 4 śmigac .niewiem jakie prawo jest tu w szkocji ale w irlandi to wiem bo 8lat tam mieszkalam

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka fajnie masz rodzinka :))z tobą ja tez do polski uderze polece sobie ospocząc :)orientujecie sie do ktorego trymestruvlatac mozna samolotem?

    Iwka lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę wziąć l-4, bo mam za dużo pracy, będą musieli kogoś za mnie przyjąć, albo kogoś z firmy będę musiała nauczyć, a to będzie masakra, poza tym nie rozumiem brania l-4 jak się dobrze czuję. Teraz zus kontroluje ciężarne w pierwszej kolejności, a mi się nie chce być uziemioną w domu. Też uważam, że ciąża to nie choroba i nie mam zamiaru rezygnować z aktywności na kilka miesięcy. A jak się czuję? Od dwóch dni, odpukać, śpiewająco. Przedtem ból brzucha był okropny, teraz boli trochę rano i wieczór, ale do przeżycia, przestało mnie mdlić. Rano mnie trochę głowa pobolewa, ale potem przechodzi, ogólnie męczą mnie tylko kołatania serca w nocy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 12:44

    Krysti, Iwka lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleńka30 ja się czuje tez znakomicie ciąza slyzy bo te hormony są takie ze kobieta sie czuje bardzo dobrze ,no na mnie wplywa dobrze nie narzekam tyle co to na piersi !bo bolą strasznie i rosną a w sutkach pojawily sie wyrazne dziurki no jak dziurki wiecej przypomina gwiazdke taką :)))Ciąza Nie Choroba :) to jest faza ktorej się nie zapomni nigdy :)jak urodze następne dziecko adoptujemy tu w Szkocji :)bo bardzo tego pragniemy :)

    aszka, Iwka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka to jak sie czujesz ok to dobrze :) To najwazniejsze :)


    Krysti brawo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 19:49

    olka30, Krysti, Iwka lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety mamy u meza 47 dodatkowy chromosom czyli bez sensu. Robienia biopsji ale napisze dokladnie jak wroce zostaje nam dbanie o zdrowie meza i dawca.

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki myjuz po wizycie
    JUz opowiadam co i jak
    okazało się to co przewidywaliśmy czy 47 XXY chromosom czyli tzw Zespół Klinefeltera
    co za tym idzie u meza na etapie zycia płodowego wyodrebnił sie dodatkowy chromoosm.. normalie ma sie ich 46 ..
    po pierwsze genetyk powiedzial ze owszem okolo1% nie ra z sie zdarza ze pojawi sie plemnik.. ale zazwyczaj sa oplemniki uszodzone nie zawsze zdolne do zaplodnienia.. tak wiec od razu powiedzial z enie ma sensu meczyc meza.. bo tylko bedziemy obciazac jego organizm biopsja , boem i dodatowymi lekami a to i ta nie daje nam nawet czesci procenta ze uda sie pozyskac plemnk a zeby on byl zdolny do zapodnie z racj tego ze po porstu wszytskie hormony sa podawyzszona, testosteron obnizony, obj jader ponizej ormy i w ani jednym badaniu nie wyszedl nawet jeden plemnik martwy ..
    to po pierwsze
    po drugie mamy byc pod stala opieka androloga/ endokrynologa i badac teststeron ewentualnie wdrazac co jakis czas uracje testoteronu z racji tego z e organizm przez niedomoge testosteronu bedzie osałabiony . '
    po terzecie ma ma zwracacuwage na gruczoly sutkowe czy nie pojawia sie jakis guzek.. tp poniewaz z tym zespolem jest udowodnione ze moze wplywac na raka sutka u mezczzn.

    tak wiec spawa jest wyjasnona.. ;)

    powiem szczerze ze jakos lekko to przyjelismy .. bo bylismy na to nastawieni.. wypytalam sie dodatkowo na co moze miec jeszcze w zdrowiu wplyw zespol.. i to sa te trzy najwazniejsze czynniki..

    a moj maz mnie po raz kolejny zasoczyl jak wyszlismy to scisnal mnie za reke obroci twarza do sebe zapytal czy teraz juz jestem pewna.. ??
    zapytalam sie ale czego..a on : podjecia decyzji o dawcy.. bo przeciez mamy to na papierze na chwile zamilklam..ale powiedialm ze tak teraz juz tak .. a on podniosl moja brode pocalowal mne i powiedzial ze mnie bardzo kocha i chce dziecka usmechnal sie i dodal .. wreszcie chce zobaczyc serduszk na susg bo i tak juz dlugo czekalismy .

    olka30, Iwka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio jakoś płaczliwa jestem i Aniu przy końcu Twojej wypowiedzi się wzruszyłam :) Ja za bardzo nie orientuję się o co chodzi w tej genetyce, ale najważniejsze że juz wiecie na czym stoicie, no i że wspieracie się. Zrozumienie w związku to chyba najważniejsze co może być w takiej sytuacji :)
    Rozmawiałam kiedyś z moją ciotką która zaszła w ciąże dięki in vitro, i mówiła że ona wierzy że ktoś tam z góry wybiera pary które nie mogą mieć od razu dziecka, bo wie że są one silniejsze od reszty i dadzą radę, wytrzymają, po to żeby na końcu zostać wynagrodzone. Mi osobiście takie wytłumaczenie bardzo się podoba, i po was widzę że jesteście bardzo silni i się wspieracie :)

    olka30, Iwka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania mysle, tzn nie jestem genetykiem ale lekarz chyba we co robi i ma racje. CO za roznica kto bedzie ojcem, to Wy dziecko wychowacie, wiadomo ze kazdy chciałby meza/partnera ale grut ze sie kochacie i wspieracie.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania czytałam swego czasu o tym dodatkowym chromosomie i rzeczywiście kiepska sprawa, ale męża masz wspaniałego i myślę, że dawca nie tylko dla ciebie będzie rozwiązaniem, ale i dla twojego męża. Dzięki dawcy obydwoje będziecie mieć swoje dziecko :) A twój mąż, z tego co piszesz, dojrzał do bycia wspaniałym ojcem :)

    Iwka lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dziś wyniki krwi, są złe. TSH powyżej normy, prolaktyna też, torbiele na jajnikach nadal są, lekarz mówi ze są drobne i w niczym nie przeszkadzają, ale są... Jutro usg :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brutte moze sie da porpawic szybciutko.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunette nie załamuj się tylko leć do endokrynologa.. Eutyrox i Dostinex załatwią sprawę tak jak u mnie :)

    Ja za to byłam na usg u nieznanej pani gin (fajna babeczka, przyjęła mnie za darmo mimo że przyszłam na płatną wizytę) bo w weekend nie było u mnie za ciekawie i ciąża jest, rozwija się prawidłowo dla tego etapu, szkoda tylko że na obu jajnikach mam 5 cm torbiele. Myślałam że żartuje.. Urosły w ciągu 3 tygodni.. Na lewym się spodziewałam, bo urósł pęcherzyk gigant a nie pękną, ale na drugim ostatnio nic nie było :( Jak będą dalej rosły to nie będzie ciekawie. Nie dziwię się, że mnie tak podbrzusze boli. Jak mnie badała palpacyjnie to się pytała czemu się nie wysikałam, a to były moje cudne torbiele :(

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka moze sie wchłona...

    Iwka lubi tę wiadomość

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj..napewno sie wchłoną..trzymam kciuki...

    Iwka lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ