X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...
Odpowiedz

Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...

Oceń ten wątek:
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    dziewczyny zglupialam ... napisalam do dr Wolskiego ze u meza rozpoznano ten zespol a on mi odp
    Witam! Okazuje się , że nie trzeba się poddawać !!!
    W Zespole Klinefeltera 47,XXY warto wykonać biopsję po stymulacji hormonalnej. Ostatnia analiza zbiorcza L Aksglaede and A Juul z EUROPEAN JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (2013) wykazała, że wśród 741 pacjentów 47,XXY 57% miało plemniki w biopsji micro-TESE.
    Czyli warto spróbować.
    Pozdrawiam
    JK Wolski
    Ale SUPER 01zabka.gif01zabka.gif01zabka.gif cieszę się razem z Wami 01zabka.gif01zabka.gif01zabka.gif

    AnBe, aszka, olka30 lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny :) ile wy się już starcie ? macie jakies stwierdzone choroby badania ? itp...

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam.... :) my już 15 cykl...
    Ania_84 - cieszę się!!!!!! :)

    Iwka, olka30 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    dziewczyny zglupialam ... napisalam do dr Wolskiego ze u meza rozpoznano ten zespol a on mi odp
    Witam! Okazuje się , że nie trzeba się poddawać !!!
    W Zespole Klinefeltera 47,XXY warto wykonać biopsję po stymulacji hormonalnej. Ostatnia analiza zbiorcza L Aksglaede and A Juul z EUROPEAN JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (2013) wykazała, że wśród 741 pacjentów 47,XXY 57% miało plemniki w biopsji micro-TESE.
    Czyli warto spróbować.
    Pozdrawiam
    JK Wolski
    SUPER!! TERAZ TYLKO PRÓBOWAĆ! 57 % TO SPORO :)))

    Ja wróciłam od lekarza, napisze tak na szybko bo zaraz do pracy, no więc lekarz kazał sie wstrzymać ze staraniami, ponieważ gdyby doszło do zapłodnienia dziecko mogłoby mieć wady, albo doszło by do poronienia, muszę zrobić badania na przeciwciała TPO, oraz anty TG żeby wykluczyć hasimoto i zapalnie tarczycy co podejrzewa mój lekarz, na usg pęcherzyk był, ale bardzo malutki, taki 14 mm, więc tak naprawdę dupa nie pęcherzyk :P
    Mój luby ma zrobić badanie nasienia, którego boi się jak ognia, hihihi, to na tyle lece do pracy, trzymajcie się kochane, jak dobrze że jest ta grupa, również jak Iwka myślę o was codziennie :)) !!

    Iwka, olka30 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania dobra wiadomosc :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Dziękuję dziewczyny :) ile wy się już starcie ? macie jakies stwierdzone choroby badania ? itp...
    Niechce psuć statystyk ale z 45 cykl będzie Inclassable16.gif
    Brunette ważne że idziecie do przodu Trzymam kciuki żeby to hasimoto nie byłoTriste14.gif
    AnBe witamy happy1.gif razem raźniej

    olka30, AnBe lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...a chorób nie wykryto Niepłodność idiopatyczna lup.gif

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a ten Lewandowski to skad z Wawy? Mozesz podac na niego namiary? Imie itd

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka ale lekarze coś działają?? Proponują?? Czy jak?? Ja fakt faktem dwa lata czekałam żeby ktoś się zainteresował, ale przynajmniej potem powiedzmy że trochę to ruszyło i coś zaczęli robić.. Najlepiej powiedzieć niepłodność idiopatyczna i rozłożyć ręce, a przecież gdzieś musi tkwić jakiś szkopuł.. Badaliście się pod kontem pokrewieństwa genetycznego?

    Iwka lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Iwka ale lekarze coś działają?? Proponują?? Czy jak?? Ja fakt faktem dwa lata czekałam żeby ktoś się zainteresował, ale przynajmniej potem powiedzmy że trochę to ruszyło i coś zaczęli robić.. Najlepiej powiedzieć niepłodność idiopatyczna i rozłożyć ręce, a przecież gdzieś musi tkwić jakiś szkopuł.. Badaliście się pod kontem pokrewieństwa genetycznego?
    Nie badań genetycznych nie miałam, mój gin się poddał i kieruje mnie do kliniki na inseminację a potem ivf - a ja do kliniki jeszcze się nie zgłosiłam...miałam wstępnie mieć robione ivf z badań klinicznych w czerwcu ale mój mąż nie chciał ;(
    A lekarzy miałam trzech i każdy to samo zdrów jak rybka nawet skonsultowałam moje wyniki te ze wszystkich lat w Matopacie(czwarty gin) i nawet mój internista jak usłyszał ile czasu już minęło również mi badania krwi zrobił i potwierdził ze jest wszystko oki, dodatkowo dostałam skierowanie do endo...ale terminy są tak długie że chyba na październik jestem zapisana :/

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka ja też wszystko miałam ok, dopóki nie zaczęłam sama szukać. Gin to patrzył na mnie z politowaniem jak kolejne drogie badania przynosiłam, ale parę chorób bądź anomalii sobie znalazłam.. Ale HSG miałaś?? Z krwi pewnych rzeczy nie da się wywnioskować (brak drożności jajowodów, endometrioza której nie widać..). Bez dokładniejszych badań inseminacja jest bez sensu, bo problem może być że tak powiem w środku i nawet ivf nie pomoże, a kasa i stresy są na prawdę duże przy tych procedurach..

    Iwka lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Iwka ja też wszystko miałam ok, dopóki nie zaczęłam sama szukać. Gin to patrzył na mnie z politowaniem jak kolejne drogie badania przynosiłam, ale parę chorób bądź anomalii sobie znalazłam.. Ale HSG miałaś?? Z krwi pewnych rzeczy nie da się wywnioskować (brak drożności jajowodów, endometrioza której nie widać..). Bez dokładniejszych badań inseminacja jest bez sensu, bo problem może być że tak powiem w środku i nawet ivf nie pomoże, a kasa i stresy są na prawdę duże przy tych procedurach..
    Miałam HSG, Laparoskopię i od 1,5 roku co miesiąc monitoring....

    olka30 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem że twój M też przebadany z każdej strony.. A przeciwciała badałaś?? Genetykę robiliście??

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny jak u was dzień sie zaczął ?poradzćie coś bo ja już nie wyrabiam :( badania hormonalne miałąm robione niedawno jakieś trzy miesiące temu niby wszystko ok @ mam skąpe i długie co 35-38 dni :( owulacji nie stwierdzam dostałąm lek Cyclo-Progynova na regulacje narazie lipa bo znów przyszszłą w 38 cyklu. Mam pytanie robiłyście HSG możecie coś więcej napisac o tym bad ? Chciałąbym go zrobić myśle,że moja przyczyna niepłodności to zrosty po poronieniu to już prawie rok i zaczynam się martwić :(:(

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell badałaś prolaktynę z obciążeniem? Długie te twoje cykle, za długie. HSG to badanie drożności z wykorzystaniem kontrastu i rentgena - do przeżycia choć różnie są procedury w różnych miejscach, ja robiłam w szpitalu i trzymali mnie 2 dni.. Warto zrobić.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Ania a ten Lewandowski to skad z Wawy? Mozesz podac na niego namiary? Imie itd
    znaczy my jedziemydo Wawy do dr Wolskiego :)
    ale w Novum w Wawie przyjmuje tez gin


    lek. med. Piotr Lewandowski

    Dyrektor Przychodni
    specjalista ginekolog-położnik

    http://www.novum.com.pl/pl/lekarze/

    olka30 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    ...a chorób nie wykryto Niepłodność idiopatyczna lup.gif
    kochana moja kolezanka miala rozpoznana idopatycna razy in vitro nie udane .. a teraz zaszla naturalnie :)

    olka30 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Evell badałaś prolaktynę z obciążeniem? Długie te twoje cykle, za długie. HSG to badanie drożności z wykorzystaniem kontrastu i rentgena - do przeżycia choć różnie są procedury w różnych miejscach, ja robiłam w szpitalu i trzymali mnie 2 dni.. Warto zrobić.

    Z obciążeniem nie badałam tylko normalnie z krwi a jak wygląda z obciążeniem ? i miałąm w normie 8,26 (95,00-35,00)ale bardzo mnie bolą piersi przed @ dwa tyg czasami :(

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam normalnie kilka razy i raz miałam przekroczone raz w normie, a z obciążeniem miałam przekroczone prawie 400 razy i ostatnio brałam na to cały czas Dostinex.. Bierze się metoclopramid i bada się przed tabletką i godzinę po.. Niektórzy uważają to badanie za niepotrzebne, ale wtedy dopiero widać jak reaguje twój organizm.. Można robić to ze skierowaniem można bez, tylko trzeba wiedzieć czy dają tabletkę w laboratorium czy trzeba sobie kupić w aptece.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a niech mnie któraś oświeci i powie jak wygląda podstawowe badanie nasienia u mężczyzny? Czy nasienie trzeba ooddać tam na miejscu w laboratorium czy można je dowieźć? :D

    Ania_84 lubi tę wiadomość

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ