X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...
Odpowiedz

Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny popatrzcie na mój wykres, czy taki powolny wzrost temp świadczy o owu? testy pozytywne a pytam bo nie wiem kiedy dupka zacząć brać.

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 8 września 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie Clonówka nic nie wskazuje u ciebie na owulację.. Poczekaj za dwa-trzy dni i jak temp. odbije tzn. owulacje była i można spokojnie brać dupka..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 8 września 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CLOnówka22 wrote:
    Dziewczyny popatrzcie na mój wykres, czy taki powolny wzrost temp świadczy o owu? testy pozytywne a pytam bo nie wiem kiedy dupka zacząć brać.

    Pod wykresem Ci odpisałam :)

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PRZEŁOM
    Hej, tak jak sądziłam lekarz chyba coś przede mną ukrywa, zapytałam czy nie mogę zajsc w ciąże tylko przez tarczyce, odpowiedziała zdawkowo, wymijająco, twierdząc ze nie ma jeszcze wszystkich badań.
    Ostatnio rozmawiałam z mamą, powiedziałam jej że nie moge mieć dziecka, ale do niej to nie dociera, zadawała głupie pytania np.: możesz, a kochałaś sie juz bez zabezpieczenia?! ,;/ strasznie mnie wkurwiła , bo nie ja nie staram się miesiąc czy dwa tylko ponad 3 lata, ale do niej nie dociera, i zadaje mi pytanie jakbym wczoraj straciła dziewictwo, postanowiłam nie ruszać tego tematu przy niej i zaoszczędzić nerwów.
    Powiedziałam również swoim przyjaciółkom, i to był błąd, jedna prawie rodzi, inne planują, zaczeły sie głupie żarty w moją stronę, nie będe pisać jakie ale kontakty z moimi 'przyjaciółkami' ograniczę do minimum, szkoda że niektórzy są tak głupi że nie zdają sobie sprawy jak to boli.
    Powiedziałam też swojemu partnerowi żeby powiedziałam swoim rodzicom, bo naciskają, on jednak powiedział że lepiej będzie jak będą żyć w nieświadomości, bo i tak maja do mnie dystans (on ma juz dziecko, i mają lepszy kontakt z matką tego dziecka, w końcu dała im wnuczka), a jak sie dowiedzą, mogą w ogóle przestać mnie akceptować (mają bardzo staroświeckie poglądy), i tak kontakt z jego rodzicami naturalnie został ograniczony, ja postanowiłam oddsunąc sie od jego córki bo juz dorasta i jest zazdrosna, a ja nie chce żadnych kłótni czy rywalizacji i tak mam juz dużo problemów na głowie, jeszcze tego by brakowało, po za tym mój narzeczony sam powiedziałam ze mam się nie wtrącać i nie odzywać w kwestii jego dziecka. Więc tego nie robię.
    I tak zostałam prawie sama... Paradoksalnie, ostatnio polepszył mi sie kontakt ze starą znajomą która 13 dni temu urodziła. Widziała tabletki i wiedziała ze mam problem. Jakoś chce mi pomóc, podpowiada lekarzy, i nie dogryza, od czasu do czasu rozmawiamy.
    No i tak, w końcu wydusiłam to z siebie, Ci który mają wiedzieć wiedzą, jest mi lżej, chociaż niektóre reakcje zraniły.
    Mimo wszystko wydaje mi się że teraz poczuję sie lepiej.

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 16 września 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Brunette wiele z nas tutaj doświadczyło takiego nie zrozumienia tematu we własnym środowisku. Prawda jest jedna: kto nie przeżył nie potrafi zrozumieć, choćby nie wiem jak był empatyczny i starał się nie wiem jak mocno zrozumieć.. Ja się cieszyłam jak komuś powiedziałam, że jest problem i ta osoba nie starała się mnie pocieszać i częstować ludowymi mądrościami, po których mnie krew zalewała, tylko taktownie wolała uciąć temat. Nie jestem osobą, która się lubi zwierzać, więc mi nie brakowało nieustannego zainteresowania ze strony osób, którym nic było do moich problemów. Szkoda tylko, że ty masz taką sytuację z partnerem. Rozumiem, że już ma dziecko, więc nie ma takiego ciśnienia, jak ty, ale z twojego opisu nie wynika, żeby był dla ciebie jakimkolwiek oparciem, a skoro cię kocha to chyba powinien być :( Przykra to sytuacja i współczuję ci, że u ciebie to aż takie zagmatwane.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 16 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Brunette- wykazałaś się sporą odwagą. Ja sobie darowałam informowanie kogokolwiek. Rozmawiam o tym tylko z moim mężem. On robi co może, ale faceci mają trochę inne podejście do tego typu spraw- bardziej pragmatyczne- problem się rozwiązuje a nie o nim gada ;) Moja mama to rozgarnięta babka i chyba widzi co się dzieje, ale ja kiedyś szybko ucięłam te rozmowy i tematu nie drążymy, czasami tylko coś jej się wymsknie. A koleżanki...ach... tu chyba jest najgorzej- wszystkie dzieciate lub zaciążone,a takie osoby jak ja- co to nie chcą lub nie mogą mieć dzieci to dla nich zbyt wiele do ogarnięcia- jeszcze mogłabym je TYM zarazić ;) Żartuję oczywiście. Brakuje mi kogoś z kim mogłaby o tych sprawach gadać / kobietki, ale nie mam ochoty sprawdzać reakcji.
    Tobie życzę dużo siły i nie daj sie nikomu! Patrz ile nast tu jest na forum- i tu nic złego nie usłyszysz :)

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 16 września 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kliknij, aby rozpocząć wpisywanie wiadomości

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za ciepłe słowa, mi to forum duzo pomogło, nie czuję sie tak bardzo 'inna' ;) .
    Co do mojego partnera temat jest ciężki, denerwuje go ten temat, nie chce o tym słuchać. Jakoś sie przyzwyczaiłam że to 'mój problem' i sama muszę dojśc co i jak, on mówi że nie wie jak mnie wspierać, wydaje mi się on po prostu tego nie rozumie, ma już dziecko, wie jak to jest kiedy kobieta jest w ciąży, jak to spać z maleństwem, opiekować sie nim.... ah jak ciężko mi sie to pisze :(
    Po prostu przy nim tematu nie ma, odbierając badania wole wypłakać sie gdzieś w parku niz przy nim w domu, bo wiem że go to irytuje, przewraca oczami i pewnie myśli że histeryzuje. No cóż, życie.

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 16 września 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z facetami to naprawdę ciężka sprawa. Oni mogą nawet mieć jakąś wiedzę na ten temat. Znają np pojęcie "instynktu macierzyńskiego" ale nie są w stanie sobie wyobrazić co to naprawdę oznacza, zwłaszcza w sytuacji gdy nie można go zaspokoić. A ja nie wiem jakimi słowami to tłumaczyć- zazwyczaj po prostu ryczę i mówię monosylabami. I tak co miesiąc....

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 16 września 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Chętnie dołączę do wątku. Staramy się z mężem od 15 miesięcy , na forum jestem od listopada 2013. Oczywiście starania są bezskuteczne. Problem zdiagnozowany u nas to niepłodność męska. U mnie niby wszystko w porządku. Ale dziecka jak nie było tak nie ma. 15 miesięcy starań uczy mnie cierpliwości, ale kiedy przychodzi @ scenariusz zawsze jest ten sam :(. Otoczenie moje tak jak Wasze kompletnie mnie nie rozumie, co trudniejsze dla mnie co chwilę ktoś z tego otoczenia zachodzi w ciążę. A ja zostaję sama. Stoję w kolejce po dziecko, ale z jakichś nie wiadomych przyczyn zawsze ląduje na szarym końcu:(, czasem nie mam siły by walczyć ale Bogu dzięki to są tylko chwile. Podnoszę się i idę dalej i ciągle mam nadzieję że jestem coraz bliżej upragnionego celu.
    Eh... długo by pisać, a z resztą Wy doskonale wiecie jak to jest.

    lolaP lubi tę wiadomość

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 16 września 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina, ja tez mam podobnie to 13 cykl u mnie, dookoła mnie wszyscy juz maja lub wszystkie dziewczyny już zaszły, są w ciąży itp. Mój maż mnie pociesza i mówi ze spoko, będzie dobrze, przyjdzie czas, staram sie nie myśleć ale no nie da się. Juz nie wiem ile mam jeszcze czekać. W tym miesiącu juz byłam pewna w 80%ze bezie ciaza bo mialam badanie po ktorym podobno sie często zachodzi, no i dupa blada. Nic mi sie nie chce dziś z okresem...
    Powoli się załamuje. A tu praca, zajecia...ehhh.

    llallka lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 września 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)

    co do rekakcji otoczenia.. ja tam nigdy nie ukrywalam co czuje i mialam generalnie ludzi gdzies jak i oni tak mnie traktowali ..

    i tak naprwde wszytscyu nas wiedza ze nie tak lawto u nas o ciaze..:)
    zero glpich pytan dogadywan.. jak chce to poruszam ja temat jak nie to nie :)

    jedyne co to moja przyjaciolka trwa przy nas mimo iz na dniach bedzie rodzila to zawsze pamieta o kolejnych badaniach wynikach wizytach ..i zawsze pisze lub dzwoni jak tam czy cos sie zmienilo..
    jako jedna jedyna wie oprocz naszych rodzicow ze rozwazamy temat dawcy .. i jej odp bardzo mnie ucieszyla bo powiedziala ze dla niej zawsze to bedzie nasz dzieciaczek a ona bedzie jego ciocia :)

    co do ilosci cykli ja juz nie licze..bo wiem ze jeszcze z rok albo i wiecej nas czeka :)
    jak to mowia szczesliwi czasu nie licza :)

    wazny jest cel :)
    do ktorego wszyscy dazymy :)

    llallka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • binka Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 16 września 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mogłabym do Was dołączyć? Staramy się z mężem ponad 3 lata, w tym jedno poronienie. W tym cyklu zdecydowaliśmy się na IUI i dzisiaj dowiedziałam się, że się nie udało. Wiedziałam że pierwsza IUI rzadko się udaje, ale zawsze jest jakaś mała nadzieja...trochę sobie dzisiaj popłakałam, ale teraz już jest lepiej.

    Ania_84, llallka lubią tę wiadomość

    43c852ca754472e2c71cfc98cf7233e9.png
    07/2012 na zawsze w naszych sercach (*)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 września 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Binka pewnie rozgosc sie kochana :)

    niestety IUI faktycznie nie zawsze wychodzi za I razem

    polecam poczytac o IUI metoda Evie - troszke drozsze ale pompa podaje nasienei przez kilkanascie godzin :) co nie przeszkada w normlanycm funkcjonowaniu :)

    ma podobna statystyka jak in vitro :)

    binka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • binka Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 16 września 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Binka pewnie rozgosc sie kochana :)

    niestety IUI faktycznie nie zawsze wychodzi za I razem

    polecam poczytac o IUI metoda Evie - troszke drozsze ale pompa podaje nasienei przez kilkanascie godzin :) co nie przeszkada w normlanycm funkcjonowaniu :)

    ma podobna statystyka jak in vitro :)


    Aniu bardzo Ci dziękuję za podpowiedź, nigdy o tym nie słyszałam, zaraz poczytam w necie :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    43c852ca754472e2c71cfc98cf7233e9.png
    07/2012 na zawsze w naszych sercach (*)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 września 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka wrote:
    Aniu bardzo Ci dziękuję za podpowiedź, nigdy o tym nie słyszałam, zaraz poczytam w necie :)
    my jelsi zzdecydujem sie na dawce to wlasnie a metoda sprobujemy :)

    binka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • binka Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 16 września 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Trójmieście chyba nigdzie nie stosują tej metody niestety,ale jeszcze popytam.

    43c852ca754472e2c71cfc98cf7233e9.png
    07/2012 na zawsze w naszych sercach (*)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 września 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co czytalam to chyba tylko w Krakowie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2014, 20:54

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór dziewczyny. Czy i ja mogę się rozgościć u was na wątku??

    Mam już jednego Bąbla na pokładzie - ma już 2,5 roku. Od 2 lat staramy się o rodzeństwo dla niego. Na ovu jestem prawie rok (minie w listopadzie). No i jak widać, nadal w drugiej ciązy nie jestem ;] Chyba isę łapie na wytyczne wątku? ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina i binka witamy i zapraszamy :)
    Czarnula87 wiadomo jaki jest powód braku ciąży?

    binka lubi tę wiadomość

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ