X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...
Odpowiedz

Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...

Oceń ten wątek:
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 3 lipca 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Ja zawsze w pochwie mam wyzsza :)
    nawet dzis sie zastanwialam czy nie mam temp bo mi goraca co rusz ale nie 36,56 a na dole 37,06 rano :) wiec por postu wiadmo w srodku zawsze cielej :)

    No podobno zwykle jest około pół stopnia różnicy :)

    Iwka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 3 lipca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.. dołączam do Was dziewczęta.. kończę właśnie 14 c.s.. za 2 dni @.. dołączam do Was, bo jak już pisałyście wcześniej, mnie też męczy to ciągłe pojawianie się i znikanie nowych osób, a ja ciągle i ciągle tu jestem.. nie będę owijać w bawełnę - typowa zazdrość :/ ciągle nie mamy wszystkich badań zrobionych, bo mąż tyle pracuje, że nie mamy kiedy pojechać na spermiogram, a bez tego nie ruszymy dalej :( denerwuje mnie, że to wszystko tyle trwa.. musiałam się wyżalić.. już mi lżej :)

    olka30, Iwka lubią tę wiadomość

    hjo0q0v.png
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 3 lipca 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od jakiegoś czasu dopisuję się do list, na których dziewczyny zaznaczają, którym się udało, a którym nie. Początkowo to było fajne, bo dawało pewien obraz statystyczny. W pewnym momencie stosunek ciężarnych do tych, którym się nie udało znacznie się zwiększył. Łapałam doła, bo tych boćków było więcej niż @ a ja ciągle nic.. doczytałam się w końcu informacji, że dziewczyny wyszukują i dopisują nicki osób, którym się udało. Niby każda kropka je cieszy i daje nadzieję, a mnie to smuci - egoistyczne podejście, wiem :( ale jakoś ostatnio nie mogę inaczej..Chyba przestanę to praktykować. Jak mi się uda, to i tak mnie znajdą ;)

    vanessa, olka30, zizia_a, Iwka lubią tę wiadomość

    hjo0q0v.png
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 3 lipca 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powyższa wypowiedź była tylko zbiorem moich przemyśleń i spostrzeżeń. Mam nadzieję, że nikt tego źle nie odbierze. Przeczytałam jeszcze raz moje "wypociny" i tak pomyślałam, że ktoś może to uznać za krytykę, ale w żadnym wypadku tak nie jest, nie to miałam na celu :)

    olka30, zizia_a lubią tę wiadomość

    hjo0q0v.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 3 lipca 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    munirka wrote:
    Powyższa wypowiedź była tylko zbiorem moich przemyśleń i spostrzeżeń. Mam nadzieję, że nikt tego źle nie odbierze. Przeczytałam jeszcze raz moje "wypociny" i tak pomyślałam, że ktoś może to uznać za krytykę, ale w żadnym wypadku tak nie jest, nie to miałam na celu :)

    Myślę, że raczej żadna nie odbierze tego źle, a większość ma po prostu podobne odczucia...
    Też łapię doła jak widzę ile dziewczyn w danym miesiącu zaciążyło... Dlatego już tam nie zaglądam - zbyt dobijające. Piszę tylko tu coś czasem i na wątku mojego rocznika (tam gadamy głównie o sprawach niezwiązanych ze staraniami).

    vanessa, olka30, zizia_a, Iwka lubią tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 4 lipca 2014, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpisuję się pod tym co napisałyście.. Też mnie już cholera trafia jak widzę ile dziewczyn zachodzi co miesiąc,a u mnie nic. Zazdrość, zwykła zazdrość, ale jest o co być zazdrosnym :(

    Iwka lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 4 lipca 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Podpisuję się pod tym co napisałyście.. Też mnie już cholera trafia jak widzę ile dziewczyn zachodzi co miesiąc,a u mnie nic. Zazdrość, zwykła zazdrość, ale jest o co być zazdrosnym :(
    Wiecie co... ja bym tego ZAZDROŚCIĄ nie nazwała bo prostu jest nam przykro że innym sie udaje a nam nie i to jak widzimy, słyszymy o czyjeś ciąży przypomina o tym bólu lub go potęguje. Ja potrafię np. mieć dobry humor a jak dostaję info o czyjejś ciąży to dopada mnie totalny dół, wściekłość itp. bo ja już od 4 lat nie mogę zajść a ktoś zachodzi po kilku, kilkunastu miesiącach a ja nadal nie. Może to brzmi jak zazdrość ale zwyczajnie jest mi z tym źle.
    Moim zdaniem w takiej sytuacji jakiej my sie znajdujemy, co przezywamy to nie muszę opisywać jest normalne że takie uczucia, emocje temu towarzyszą.
    Nie mówcie o sobie i tak nie myślcie że to wredna zazdrość bo to jest ból, cierpienie który rodzi takie uczucia pod wpływem takich informacji i to jest rzecz normalna bo KAŻDA z nas przez to przechodzi.
    Dodatkowa flustracją jest to że osoby nie mające o tym pojęcia potrafią dawać idiotyczne rady, bo nie mają pojęcia jak BOLI niepłodność i co się z tym wiążę.

    olka30, zizia_a, Marronek, Iownka, Anulkaa, Iwka, Czarnula87 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 4 lipca 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację Vanessa. Masz absolutną rację, dobrze że powstało to forum, mam tylko nadzieję że nie będą się tu dopisywały dziewczyny, które starają się "długo" tylko w swoim mniemaniu, tylko te które na prawdę robią co mogą od min. roku i nic z tego nie wychodzi, bo strasznie mnie to razi na innych forach, jak przychodzi dziewczyna która stara się "dwa lata" - żadnych badań, żadnych obserwacji i sex dwa razy w miesiącu, bo nie ma pojęcia co to dni płodne. Oczywiście potem pierwszy cykl z kalendarzykiem i zachodzi..

    vanessa, Ania_84, zizia_a, Iwka, Czarnula87 lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki bedzie dobrze :)
    trzeba walczyc dalej :) uda sie nam zobaczycie ;)

    a my odliczamy 3 tyg do wyników genetyki :)

    olka30, zizia_a, Iwka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 4 lipca 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) włączyłam rano telewizję, akurat kanał TLC.. a tam po kolei "ciąża z zaskoczenia", "urodzeni do adopcji".. ryczę.. łzy same płyną.. dobrze, że męża w domu nie ma.. Unikam rozmów z nim na te tematy, bo on to odbiera personalnie, tzn. uważa, że ja myślę, że to przez niego ciągle nam się nie udaje.. Udaję przy nim, że nie mam takiego ciśnienia na dziecko, że już mi to "wisi" (będzie to będzie, nie, to nie), dzięki temu zgodził się na spermiogram..to była trudna rozmowa, szczególnie dla niego i w takich sytuacjach widzę, że on też to bardzo przeżywa, tylko tłumi w sobie wszystkie emocje. On po prostu bardzo się boi, że może się okazać, że to z jego nasieniem jest coś nie tak.. Ja podchodzę do sprawy "My mamy problem", a nie "to Twoja, cz Moja wina".. Jak Wasi partnerzy podchodzą do sytuacji?

    Iwka lubi tę wiadomość

    hjo0q0v.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monirka u nas problem jesst w nasieniu..a racze braku plemnikow.. ale nigdy nie traktowalam tego jak problem tylko meza ale nasz :)

    a jak mi maz powiedzial ze to przez niego to dostal odemnie włeb :p

    A dwa..to moje zdanie ale wlasnie opowinniscie rozmawiac o waaszych watpliosciach..bo tlumienie wszytskiego w sobie i ukrywanie nie jest dobrym wyjdsciem kiedys pekniesz i bedzie tylko duzy problem ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2014, 10:36

    Marronek, vanessa, Iwka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 4 lipca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak byłam na chorobowym to oglądałam taki film dokumentalny "W oczekiwaniu na dziecko, czyli historia 3 kropeczek" czy jakoś tak. Beczałam cały czas, a potem mnie cały dzień głowa bolała :( Wiecie wkurza mnie to jak piszecie, że się obchodzicie z facetem jak z jajkiem, bo oni tak biorą wszystko do siebie. Nie dla tego, że ja tak nie robię, bo też zawsze się staram tak z moim M postępować, żeby czasem nie pomyślał, że to jego wina, choć wyniki ma kiepskie, ale dlatego że wychodząc za mąż miałam nadzieję że będę miała oparcie w życiu, kogoś z kogo będę czerpać siłę, a tu się nie da. Dziś trzeba dbać o to żeby nie urazić delikatnego męskiego ego, a nasze uczucia, słabości, bezbronność i potrzebę wsparcia od drugiej osoby trzeba odstawić i być wiecznie silną. Ale to faceci rządzą światem. Gdzieś w którymś momencie nasza cywilizacja poszła nie w tę stronę jeżeli chodzi o wychowanie facetów. Fajnie, że są wrażliwi, ale my też jesteśmy, a o tym nikt już nie pamięta, nawet my same.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2014, 10:43

    zizia_a, vanessa lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 4 lipca 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 zgadzam się z Tobą w 100%, ale to wszystko jest takie trudne.. I ciągle w głębi duszy zadaję sobie pytanie "Dlaczego to jest takie trudne?" i niesprawiedliwe do tego. Jak sobie przypomnę czasy, gdy się zabezpieczaliśmy i człowiek mimo tego panikował, że może wpaść, to mi się teraz śmiać chce.. Śmiać przez wielskie Ś! Aj, znowu rozgoryczenie mnie dopadło.. Na dniach okres, stąd te moje depresyjne nastroje..

    Ania_84, olka30, Iwka lubią tę wiadomość

    hjo0q0v.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 4 lipca 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    munirka wrote:
    Ja podchodzę do sprawy "My mamy problem", a nie "to Twoja, cz Moja wina".. Jak Wasi partnerzy podchodzą do sytuacji?

    Mój ma dość ciekawe podejście i trochę inne niż większość prezentowanych na tym forum. Z badaniem nasienia nie było problemu, stwierdził - jak nie będą mnie kłuć to nie ma problemu (mąż przy pobieraniu krwi niemal mdleje, nie znosi igieł).
    U nas problem jest po mojej stronie - tarczyca do dupy, ANA w krwi, wredne bakterie i zrosty na macicy na dokładkę... Mąż bardzo pragnie dziecka, wiem to i wiem też, że to tylko moja wina (żołnierzyków ma baaardzo dużo i wszystkie parametry prawidłowe). Mąż ciągle powtarza, że mam się nie obwiniać, że to nie moja wina, że nie miałam na to wpływu, że da się mnie wyleczyć i będziemy mieli jeszcze 3 dzieci.
    Nie wiem co bym bez niego zrobiła...


    munirka, olka30 lubią tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    munirka wrote:
    Ania_84 zgadzam się z Tobą w 100%, ale to wszystko jest takie trudne.. I ciągle w głębi duszy zadaję sobie pytanie "Dlaczego to jest takie trudne?" i niesprawiedliwe do tego. Jak sobie przypomnę czasy, gdy się zabezpieczaliśmy i człowiek mimo tego panikował, że może wpaść, to mi się teraz śmiać chce.. Śmiać przez wielskie Ś! Aj, znowu rozgoryczenie mnie dopadło.. Na dniach okres, stąd te moje depresyjne nastroje..
    Kochana wiem ze to trudne :)
    ja dzien po urodzinach meza musialam mu powiedziec ze nie ma wogole plemnikow.. sama..bez lekarza.. nie wiedzialam jak sie zachowac nie wiedzialam czy plakac.. czy krzczec.. to nie sa sprawy łatwe..ale uwierz..rozmowa da wam wiecej niz chowanie wszytskiego.. maz musi wiedziec o twoich watpliowsciach , o tm ze musisz miec tez w nim oparciea on w Tobie, ze musicie opracowac jakis plan dzilania.

    olka30, Iwka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 4 lipca 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow olka30 trafiłaś w samo sedno sprawy! Ja całe życie staram się zadowolić innych kosztem własnych przeżyć i uświadomiłaś mi właśnie, że robię to nadal!A gdzie wsparcie dla nas! To facet przez tyle lat się nie nauczył,że jestem BABĄ i powiedzenie raz "będzie dobrze" nie wystarczy! Łee.. jak oni nas nie rozumieją :( a my ich to musimy... :/ najlepiej, jak byśmy im w myślach czytały.. :(

    olka30, vanessa, Iwka lubią tę wiadomość

    hjo0q0v.png
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 4 lipca 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Kochana wiem ze to trudne :)
    ja dzien po urodzinach meza musialam mu powiedziec ze nie ma wogole plemnikow.. sama..bez lekarza.. nie wiedzialam jak sie zachowac nie wiedzialam czy plakac.. czy krzczec.. to nie sa sprawy łatwe..ale uwierz..rozmowa da wam wiecej niz chowanie wszytskiego.. maz musi wiedziec o twoich watpliowsciach , o tm ze musisz miec tez w nim oparciea on w Tobie, ze musicie opracowac jakis plan dzilania.

    Muszę pomyśleć, jak ugryźć temat.. i znowu myśl, jak podejść do sprawy, żeby odpowiednio pokierować rozmową.. Ech.. mężczyźni mają łatwiej, powiedzą, co im w głowie siedzi i mają gdzieś, co druga strona pomyśli..

    Iwka lubi tę wiadomość

    hjo0q0v.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to powiedzcie im wprost co czujecie .. ja tam jak mi maz zaczyna cos kwiczec.. to mu mowie a myslisz ze ja nie czuje nie martwie sie nie dosc ze o wszytsko inne to jeszze dodaje do tego ze martwie sie o niego o jego zdrowie .. i juz nie chodzi mi o dziecko ale o nas o asze szczescie zdrowie i nasz zwiazek raz mu wygarnelam i dalo efekty.. czesto sie pya co jest jak widzi ze smutna jestem.. jak widze ze on jest przygaszony to odrazu tez reaguj nie raz razem poplaczemy a nastepnie <3 :D zeby sie odstresowac :P

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 4 lipca 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronek wrote:
    Mój ma dość ciekawe podejście i trochę inne niż większość prezentowanych na tym forum. Z badaniem nasienia nie było problemu, stwierdził - jak nie będą mnie kłuć to nie ma problemu (mąż przy pobieraniu krwi niemal mdleje, nie znosi igieł).
    U nas problem jest po mojej stronie - tarczyca do dupy, ANA w krwi, wredne bakterie i zrosty na macicy na dokładkę... Mąż bardzo pragnie dziecka, wiem to i wiem też, że to tylko moja wina (żołnierzyków ma baaardzo dużo i wszystkie parametry prawidłowe). Mąż ciągle powtarza, że mam się nie obwiniać, że to nie moja wina, że nie miałam na to wpływu, że da się mnie wyleczyć i będziemy mieli jeszcze 3 dzieci.
    Nie wiem co bym bez niego zrobiła...

    Cieszy mnie bardzo, że masz takie wsparcie :) mój mąż by się obraził, jakbym napisała, że mnie nie wspiera.. bo on mnie wspiera, tylko głośno o tym nie mówi ;) porusza temat rzadko i tylko wtedy, jak ja coś wspomnę, albo jak wracam przygnębiona od ginekologa ;)

    Iwka lubi tę wiadomość

    hjo0q0v.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 4 lipca 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Munirka, dokładnie..

    Iwka lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ