X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...
Odpowiedz

Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o nie tylko nie joasiu xD xD asia moze byc ;)u nas nie jest na szczescie az tak kle.. 12 mln bylo w badaniu. dostal jakis lek przez miesiac i mamy do powtorzenia wyniki. tutaj nei spotkalam sie z lekami typowymi na "polepszenie" nasienia.. chce kupic jakies witaminki , cynk.. prawda?
    lekarz powiedzial ze jesli nei poprawi sie wynik to i tak jest on dobry do inseminacji.

    Ania_84, Iwka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa wrote:
    Zgadzam sie z Wami w kwestii tego, ze to staje sie problemem cywilizacyjnym, na pewno nie pomaga ten pospiech, stres, chemia w jedzeniu, spaliny w powietrzu, komorki w kieszeniach i laptopy na kolanach.

    Jesli chodzi o mnie, to w sumie nie wiem czy moge powiedziec, ze staram sie ponad rok. Niby przestalismy sie zabezpieczac ponad poltora roku temu, byly cykle z dokladna obserwacja i celowaniem ;) byly takie na luzie, byly takie, gdzie przytulanko bylo sporadyczne. Nie wiem, czy to moze byc nadal brak szczescia...Badania poki co nic nie pokazuja.

    A jeszcze a propo ciaz w bliskim otoczeniu - ja ostatnio dowiedzialam sie o dwoch - i to nie jest tak, ze jestem zazdrosna i dlatego nie skacze z radosci.
    Zgadzam sie z vanessa. To troche bardziej skomplikowane. No ale ciezko zrozumiec temu, kto przez cos takiego nie przeszedl.

    Ja mam jeszcze jedną koleżankę teraz już w 7 miesiącu, jak napisała do mnie że będe ciocią, pogratulowałam , powiedziałam że się cieszę (ona nie wiedziała że ja mam problemy zajściem)i zapytała się kiedy ja będe miała maluszka, i że nie ma co myśleć trzeba działać. Wtedy jej powiedziałam że nie zawsze jest tak jakby sie chciało, że mam problem, powiedziała 'rozumiem' i to był koniec tematu. Normalnie rozmawiamy, jest wyrozumiała, nie rzuca głupich tekstów a ja staram sie jej pomagać jeśli tylko jest taka potrzeba i szczerze nie mogę doczekać się aż mała będzie na świecie :).
    Nie wiem od czego to zależy, jedne kobiety potrafią to uszanować, inne dosłownie potrafią człowieka zmieszać z błotem...
    Takie sytuacje pokazują kto zasługuje na miano przyjaciela.

    vanessa, Iwka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joannaBS wrote:
    hej dziewczyny! moge sie przylaczyc? probowalam na paru stronkach ale wszedzie grupy byly juz dosc "zamkniete"... wlasnie "dokopalam sie" do OVU . nie zabezpieczamy sie juz ponad 2 lata... ale dopiero teraz zaczne przygode z mierzeniem temp itd. U nas problemem sa "zolniezyki" meza... przede mna jeszcze badanie droznosci.. a jak jest u Was?
    Witamy, u mnie problemem jest tarczyca, pcos, brak owulacji, aktualnie jestem na lekach, za 2 miesiące usg pęcherzyka, słabe nasienie u partnera... :(

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 lipca 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joannaBS wrote:
    o nie tylko nie joasiu xD xD asia moze byc ;)u nas nie jest na szczescie az tak kle.. 12 mln bylo w badaniu. dostal jakis lek przez miesiac i mamy do powtorzenia wyniki. tutaj nei spotkalam sie z lekami typowymi na "polepszenie" nasienia.. chce kupic jakies witaminki , cynk.. prawda?
    lekarz powiedzial ze jesli nei poprawi sie wynik to i tak jest on dobry do inseminacji.
    oki juz nie mowie tak :D hihi ;)

    na meskim problemie jest spoo info ..aleogolnie
    na poprawe nasienia ..
    Salfazin lub androwit- jesli was stac to profertil
    do tego w zaleznosci jelsi macie duza lepkosc to wit C
    l-karnityna
    maca
    cynk i selen sa w tych pierwszych co wymienilam :)
    oczywiscie zdrowy tryb zycia, nieprzegrzewanie jader, unikanie kawy,papierowso i alkohollu szczegolnie piwa i wodki, zakaz sauny i gorACYCH kapieli :)

    A czy czasem nie mial leukocytow w nasieniu ?? bo jak tak to moglo wplynac na zmniejszona ilosc plemnikow..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 5 lipca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam mieć HSG w tym cyklu ale wyszły mi grzybki (ale spodziewałam się tego) i jakieś badziewie zwane Ureoplazmą :/ i czeka mnie antybiotykobranie i powtórka posiewu i dopiero jak w posiewie wyjdzie wszystko czysto to HSG.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joannaBS wrote:
    hej dziewczyny! moge sie przylaczyc? probowalam na paru stronkach ale wszedzie grupy byly juz dosc "zamkniete"... wlasnie "dokopalam sie" do OVU . nie zabezpieczamy sie juz ponad 2 lata... ale dopiero teraz zaczne przygode z mierzeniem temp itd. U nas problemem sa "zolniezyki" meza... przede mna jeszcze badanie droznosci.. a jak jest u Was?
    Hej przyłączaj się :) ja na razie jestem na wspomagaczu ale nie wykluczam dalej np inseminacji itd, jak czytalam na stronie kliniki zajmujacej sie plodnoscia to nawet sa takie problemy ze np facet zdrowy kobieta zdrowa a dziecka nie ma, bo np facet ma slaby wytrysk. Czytam mase pamietnikow na forum i wlasnie tak mi sie wydaje bo jak np kobieta doszla do inseminacji to zaszla, czyli cos w tym jest, czasami sa niby niewielkie przeszkody a trzeba popchac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2014, 19:33

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    A ja miałam mieć HSG w tym cyklu ale wyszły mi grzybki (ale spodziewałam się tego) i jakieś badziewie zwane Ureoplazmą :/ i czeka mnie antybiotykobranie i powtórka posiewu i dopiero jak w posiewie wyjdzie wszystko czysto to HSG.
    wspołczuje...

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 5 lipca 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej co tam u Was??
    Ja dzisiaj cały dzień sprzątałam :D Ale jeszcze nie skończyłam niestety. W poniedziałek okna i podłogi na błysk.

    Iwka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Hej co tam u Was??
    Ja dzisiaj cały dzień sprzątałam :D Ale jeszcze nie skończyłam niestety. W poniedziałek okna i podłogi na błysk.
    my zabieramy sie za rmeont powoli :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 6 lipca 2014, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspolczuje juz dzis

    Iwka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby do przodu :D

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_84 mieszkamy w am. pld ,moj maz jest "tutejszy" wiec walsnie szukam bardziej po skladnikach niz nazwach. dzisiaj sie wybiore do apteki.

    co do ciaz w otoczeniu to pracuje w szkole i ok 8 mam ciezarnych w klasie i 2 kolezanki ktore "zabezpieczaly sie" metoda kalendarzykowa.. Ogolnie staram sie nie myslec ani nie porownywac sie ale kiedys jedna z kolezanek powiedziala cos o staraniach ze zajsc w ciaze "przeciez nei jest takie trudne" .. grr dla niektorych wlasnie jest!

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna ale nie wszyscy maja tak super ;) ludzie to nie potrafią zrozumieć dopoki ich nie dotyczy.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie trochę z innej beczki, mianowicie chodzi mi o tabletki Bromergon , na ulotce jest napisane żeby chronic tabletki przed światłem, same tabletki sa w fiolce z ciemnego szkła na (opakowanie od porducenta w środku fiolki zawierało także dodatkowo watę), a ja mam takie pudełeczko na leki z nazwami dni tygodnia które jest przeźroczyste :P
    Mogę do niego włożyć tabsy czy pod wpływem świata istnieje możliwość że stracą odpowiednie działanie? :D

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 7 lipca 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunette wrote:
    Dziewczyny mam pytanie trochę z innej beczki, mianowicie chodzi mi o tabletki Bromergon , na ulotce jest napisane żeby chronic tabletki przed światłem, same tabletki sa w fiolce z ciemnego szkła na (opakowanie od porducenta w środku fiolki zawierało także dodatkowo watę), a ja mam takie pudełeczko na leki z nazwami dni tygodnia które jest przeźroczyste :P
    Mogę do niego włożyć tabsy czy pod wpływem świata istnieje możliwość że stracą odpowiednie działanie? :D

    Skoro pisze, aby chronić przed światłem to lepiej nie przekładaj. Producent nie bez przyczyny takie ostrzeżenie dał i w takim opakowaniu sprzedawane są.

    aszka, Iwka lubią tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej miłego dnia s0814.gif

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 7 lipca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu taka cisza zapadła... :)

    Iwka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spia :D

    Iwka lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 7 lipca 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaaa jednak ktoś jest :D

    Iwka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Co tu taka cisza zapadła... :)
    Gorąącoo! Ledwo zipię :D

    Iwka lubi tę wiadomość

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ