Wielki TEST kobiecej płodności!

Sprawdź swoją płodność i otrzymaj spersonalizowane wskazówki

Rozpocznij test

Wielki Quiz o plemnikach!

80% odpowiada źle - sprawdzisz się?

Rozpocznij
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • Malinowa Panienka Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dwu czy jedno-jajowe?

[*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

Mutacja V Leiden hetero (acard 150mg.,heparyna 0,6ml.)
    MTHFR 1298A>C hetero
    Niedoczynność tarczycy Euthyrox N 150
  • goskos86 Koleżanka

Wysłany: 12 marca 2014, 08:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bosko :-) ja też chcę bliźniaki!!!! :-)

Misty87 lubi tę wiadomość

• Misty87 Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Panienka wrote:
    a dwu czy jedno-jajowe?
    Na razie doktor powiedzial,ze wyglada mu to na dwu,ale za wczesnie chyba na stwierdzenie. Nie wiem, nie znam sie.
    Oby tak bylo, na pewno bezpieczniej dla maluchow :)

Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • Magdas Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty87 wrote:
    Nie moge spac po takiej nowinie...
    W zyciu bym sie blizniakow nie spodziewala! W sumie to nie chcialam, bo jak ja sobie dam rade...ale kocham te moje dwa szczescia :)
    Tyle lat czekalam na odpowiedni moment,zeby miec dzidzi. Nie dosc,ze pierwszy strzal zloty, to jeszcze blizniaczy! Kosmos :)

Moj maz byl ze mna pierwszy raz w srodku, ucieszyl bardzo, ale z drugiej strony troche sie spial,ze bedzie ciezko ogarnac. Dziadkowie beda miec extra pole do popisu :)

Aaa no i najwazniejsze-
    Jedno szczescie ma 17,6mm, serduszko 164 uderzenia na sek
    Drugie szczescie ma 16,4mm, serduszko 164 uderzenia na sek

Panu doktorowi na tym etapie wydaje sie,ze ciaza jest dwukosmowkowa-dwuowodniowa. By tak bylo :)

Ja natomiast bede wygladac pewnie ja wieloryb :)

Jeszcze wczoraj bylismy u kolezanki, ktora ma synka. Mowi,ze zawsze marzyly jej sie blizniaki. To sie zdziwi, jak jej powiem :)

Dziekuje wszystkim za mile slowa :*

o ja Cię kochana ale nowina:) pięknie:)
    Jeszcze raz wielkie podwójne gratulacje :D

W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to,by nauczyć sie tańczyć w deszczu.

Wysłany: 12 marca 2014, 08:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty87 wrote:
    Na razie doktor powiedzial,ze wyglada mu to na dwu,ale za wczesnie chyba na stwierdzenie. Nie wiem, nie znam sie.
    Oby tak bylo, na pewno bezpieczniej dla maluchow :)
    ojej to może parka będzie :)

[*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

MTHFR 1298A>C hetero
  • Nati89 Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Panienka wrote:
    ja sobie nie wyobrażam - kuzyn Pawła ma bliźniaki urodziły się w grudniu. ja się boję jak z jednym sobie poradzę a co dopiero z dwójką - ja dziecko trzymałam raz w życiu na rękach :D
    Ale jakby były to cieszyłabym się tak, jak z jednego i jednocześnie byłabym przerażona :D

Jasne w pierwszym momencie jest szok, ale później wielkie szczęście i wiadomo, ze będzie ciężko bo to dwójka, ale da się radę :):)

0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Magdas Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    goskos86 wrote:
    Bosko :-) ja też chcę bliźniaki!!!! :-)
    mnie z kolei przeraża perspektywa bliźniaków chociaż mój mąż byłby zadowolony :) ale jakby się okazało,że mamy je mieć to wiem,że zapewne też bym zwariowała ze szczęścia, ale u nas w rodzinie nigdy nie było bliźniaków.

Misty a u Was były kiedykolwiek bliźniaki?

W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to,by nauczyć sie tańczyć w deszczu.
  • Magdas Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati89 wrote:
    Jasne w pierwszym momencie jest szok, ale później wielkie szczęście i wiadomo, ze będzie ciężko bo to dwójka, ale da się radę :):)

moja koleżanka ma bliźniaki już teraz 2 letnie i pamiętam jak opowiadała,że tak do 6 miesięcy nie mogła ich ogarnąć i gdyby nie teściowa to zeszłaby z głodu wśród pampersów ale u niej to naprawdę była masakra nie było chwili,żeby któroś nie płakało jedno kończyło drugie zaczynało i tak w kółko biedna schudła wygląda teraz jak szczypiorek ale jak dzieciaki skończyły 6 msc to zaczęła odżywać i wszystko zaczeło się normować :)

• Misty87 Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Panienka wrote:
    ojej to może parka będzie :)
    Moj maz tak chce, mnie to w sumie obojetne, marzy mi sie dziewczynka, a czy beda dwie, czy parka, zobaczymy niebawem :)
    Moze byc i 2 chlopcow :P

Widze, ze wiekszosc marzy o blizniakach, ciekawe :)

Fidelissa lubi tę wiadomość

1usahdgeb3da0ojs.png
  • Magdas Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty87 wrote:
    Moj maz tak chce, mnie to w sumie obojetne, marzy mi sie dziewczynka, a czy beda dwie, czy parka, zobaczymy niebawem :)

oj a by zdrowe były i będzie git:)

Wysłany: 12 marca 2014, 08:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty87 wrote:

Kochana bo to fajne ale też przerażające mocno...

[*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

MTHFR 1298A>C hetero
  • goskos86 Koleżanka

Wysłany: 12 marca 2014, 08:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie były ale dawno i nie w bezpośredniej linii, mój dziadek od strony taty miał rodzeństwo bliźniaków, ale to chyba na mnie nie będzie miało wpływu :-( a chciałabym bardzo!
    Misty duuużoooo zdrówka!!!

• Misty87 Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdas wrote:
    moja koleżanka ma bliźniaki już teraz 2 letnie i pamiętam jak opowiadała,że tak do 6 miesięcy nie mogła ich ogarnąć i gdyby nie teściowa to zeszłaby z głodu wśród pampersów ale u niej to naprawdę była masakra nie było chwili,żeby któroś nie płakało jedno kończyło drugie zaczynało i tak w kółko biedna schudła wygląda teraz jak szczypiorek ale jak dzieciaki skończyły 6 msc to zaczęła odżywać i wszystko zaczeło się normować :)
    Nooo to ja mam nadzieje, ze po ciazy schudne :D
    U mnie corka sasiada ma blizniaki, ale jednojajowe, bo identyczne. Juz maja po 9 lat :) takie klony biegaja po ogrodzie :D

Bedzie szok w rodzinie, nie dosc ze prawie nikt jeszcze nie wie, to teraz bach dwojr na raz :D
    Tam wyzej pisalam, nie ma w naszych rodzinach blizniakow :) wiec obalam teorie :P

santoocha, paaulla84, Fidelissa lubią tę wiadomość

1usahdgeb3da0ojs.png
  • Magdas Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    goskos86 wrote:
    U mnie były ale dawno i nie w bezpośredniej linii, mój dziadek od strony taty miał rodzeństwo bliźniaków, ale to chyba na mnie nie będzie miało wpływu :-( a chciałabym bardzo!
    nic straconego:) może się uda:D widzisz Misty pisała,że u niej też nie było :)

• KotkaPsotka Autorytet

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty gratulacje !!! Piekna wiadomosc z rana. Zagladalam na twoj wykres i dal mi nadzieje ze taki pokrecony tez moze byc owocny :D bo jak widze swoj z tego cyklu to sadze ze razcje nic z tego.
    goskos86 wrote:
    Misty Super!!!! zawsze mi się marzyły bliźniaki,ale u mnie w rodzinie niestety nikt nie miał!

To ze w rodzinie nikt nie mial nie jest istotne przy ciazy dwujajowej. Dwujajowa powstaje z polaczenia dwoch komorek jajowych (podwojna owulka) i dwoch plemnikow. Dzieci nie musza byc nawet do siebei wtedy bardzo podobne a w skrajnych przypadkach moga miec nawet roznych ojcow ;). Ja styczniu mialam podwojna owulke ale niestety nic z tego nie wyszlo. Bliznieta jednojajowe powstaja z zaplodnienia przez jeden plemnik jednej komorki i podzial i to moze byc dziedziczne.
    Misty jesli twoja ciaza jest dwukosmowkowa i dwuowodniowa to bardzo dobrze (moze to byc albo ciaza jedno albo dwujajowa) bo dzieci beda mialy osobne lozyska i worki owodniowe czyli kazde swoje miejsce i jedzonko :D.
    Dbaj o siebie! Mowi sie ze ciaza to nie choroba ale ty musisz jednak podwojnie uwazac!

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2014, 08:30

9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png

Cytuj  /     /  Zgłoś
    goskos86 wrote:
    Wiesz co mój doktor mówi, że nie ma znaczenia czy one są czy nie :D więc spoko masz szansę ;)

[*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

MTHFR 1298A>C hetero
  • Nati89 Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdas wrote:

Najgorsze pierwsze miesiące, ale później to już z górki, dziadkowie potrzebni od zaraz hehe, fajnei takie 2 szkraby małe :D
    Najgorzej zorganizować wyprawę, ubrac dzieci w tym samym czasie zeby sie nie spocily, zniesc je na dol u mnie nie ma windy meiszkam na 3 pietrze, zapakowac je do auta, no ale dałoby się rady :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2014, 08:33

Misty87, Magdas lubią tę wiadomość

0d1yflw1vo1m1usk.png
  • KotkaPsotka Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Panienka wrote:
    Kochana bo to fajne ale też przerażające mocno...

Wiekszosc marzy o blizniakach bo to jedna ciaza i jeden porod no i jak ktos sie dlugo stara to chcialby na raz juz 2 miec. Ja bym byly szczesliwa gdybym miala blizniaki ale tez bym sie bala i szczerze to sie nawet troche cieszylam ze z tej mojej podwojnej owulki nic nei wyszloi ;P.

9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • goskos86 Koleżanka

Wysłany: 12 marca 2014, 08:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jest nadzieja :-) mojej Mamie się śniły niedawno dwie identyczne dziewczynki w wózku :-) może się sprawdzi :-)

• Misty87 Autorytet

Wysłany: 12 marca 2014, 08:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka, masz calkowita racje :) to tez uslyszalam od doktora.
    Oby byly dwukosmowkowe, bo jeden drugiemu nie bedzie pasozytkiem :)

Oj!szok...
    Wszyscy mi tak bardzo zyczyli dziecka :) to widac,ze z serca :D
    A wiecie, ze wczoraj slyszelismy juz oba serduszka?

Kochaniutkie zycze Wam pieknego dnia i rownie wspanialych nowin! Trzymam za Was baaaardzo mocno kciuki i przesylam blizniacze wiruski :D <3 <3 <3 <3 <3 <3

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2014, 08:36

Malinowa Panienka, goskos86, santoocha, Ania07, Fidelissa lubią tę wiadomość

1usahdgeb3da0ojs.png
‹‹ 1431 1432 1433 1434 1435 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ