X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 11 marca 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a dziwnie z tym termometrem - ja kupiłam bez problemu w pierwszej aptece i nawet nie prosiłam o dwa miejsca a dostałam... :/
    Ja bym zaczęła mierzyć od teraz i nie mieszała nowych temperatur z temperaturami ze starego termometru - mógłby się zrobić bałagan.

    A ja właśnie wracam do mierzenia temperatury - chcę zobaczyć co się będzie ze mną działo teraz po odstawieniu tabletek anty. Już widzę, że chyba najlepiej się nie dzieje, bo @ taka dziwna była, że hej... :/ No cóż - mam trzy miesiące na powrót do względnej normalności.

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 11 marca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kora :) odpoczelas troszke?

    Co do termometru ja tez mialam problem z kupnem do 2 miejsc z braku laku wzielam taki jaki byl ale od przyszlego cyklu przezucam sie na stary bo mierzyl lepiej.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 11 marca 2014, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpoczęłam i nadal będę odpoczywać ze względu na kręgosłup. Miło było, że nie trzeba rano wstawać do pracy. W ogóle prawie nic nie trzeba było robić, bo teściowa zawsze baaardzo o nas dba, aż za bardzo :-) Bywa to niestety uciążliwe :-)

    Najważniejsze, że nabrałam dystansu, choć nie powiem - wczoraj dowiedziałam się, że kuzynka jest w ciąży i łezka mi się zakręciła w oczku....

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 11 marca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety wiem jak kregoslup potrafi bolec wiec nie zazdroszcze.

    To najwazniejsze,ze nabralas dystansu glowa do gory zobaczysz bedzie dobrze. Idzie wiosna musi sie wszystko ulozyc. :)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 11 marca 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobaczcie!!!

    http://www.deon.pl/po-godzinach/dobra-reklama/art,27,zobacz-jak-wzbudzic-usmiech-w-realu-a-nie-na-fejsie.html?fb_action_ids=10203354115163007&fb_action_types=og.recommends

    szpilka lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 11 marca 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Cześć ash :) Rzadko wpadasz, ale fajnie że w ogóle. Co u Ciebie? :)
    Dzięki Kochana że pytasz.
    Po ostatniej wizycie u gina (tej na której dowiedziałam się, że znowu owulki brak) trochę odpuściłam forum, żeby się nie wściekać.
    Czekam na zakończenie tego cyklu, a od następnego ruszam z petardą leków. Będę Was informować co i jak :)
    A jak u Ciebie???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2014, 16:19

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 11 marca 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Szpilko - to znaczy, że z ovf było Ci łatwiej? Wolałaś to wzsystko śledzić, obserwować i mieć nad tym kontrolę? Dobrze zrozumiałam? :)

    dokładnie tak, mniej nerwów pod tym względem, bo wcześniej od 22 dc zaczynał się "sezon zaglądania w gacie" jak kiedyś Reni pięknie to ujęła w swoim pamiętniku, a po 35 dc testy co kilka a to było mega wkurzające zarówno zanim zaczęliśmy się starać, ale po odstawieniu tabsów używając tylko gumek, jak i starając się i nie wiedząc czy ciąża czy spóźniony okres, kilka cykli luteina, które nic w sumie nie dały a teraz ovf i nowy lekarz i zobaczymy co dalej :)

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 11 marca 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Cześć Dziewczynki :-)

    Wczoraj wieczorem wróciłam i melduję do dalszej walki :-) Oczywiście w czwartek zjeździłam kilka aptek i nie udało mi się kupić termometru z dwoma miejscami po przecinku. Pani w aptece patrzyły na mnie jak na dziwoląga, ale to nic. Zmuszona byłam zamówić go przez internet - dzisiaj przyjdzie.
    W związku z tym mam do Was pytanie. Podobno temp w trakcie @ nie ma znaczenia i można ją zacząć mierzyć po. Teraz nie wiem co robić, bo na wyjeździe mierzyłam starym. Teraz pytanie - zacząć od jutra mierzyć nowym(7DC)i temperatur z @ nie wpisywać? Czy je wpisać? A może rano zmierzyć jednym i drugim, żeby porównać? Doradźcie co robić!

    Mam jeszcze nadzieję, że dzisiaj nadrobię Wasze wpisy :-)

    ps. aha i na wyjeździe wysunął mi się dysk i kręgosłup boli, oj boli....
    miałam to samo z zakupem termometru, obeszłam wszystkie apteki w pewnym mieście powiatowym na Dolnym Sląsku, patrzyli na mnie jak na wariatkę, po czym dostałam w rossmannie za 9,90

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 marca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zanim zaczęliśmy starania poszłam do pierwszej lepszej apteki i poprosiłam o termometr owulacyjny i dostałam Microlife. 2 miejsca po przecinku, ale nie jestem z niego zadowolona. Mierzy jak chce, po piknęciu nadal wzrasta temperatura, czekałam później 5 minut a i tak miałam wątpliwości czy dobrze zmierzył. Jeśli wrócę do mierzenia, to sprawię sobie taki standardowy, z podziałką. Na pewno nie elektroniczny.

    Ostatnio w moim otoczeniu też ciąże i to nieplanowane i tak sobie myślę zawsze, że nie wiem czy bym tak chciała. Oczywiście, w świetle długich starań jak niektóre dziewczyny to pewnie bym zmieniła zdanie. Ale zdecydowanie wolę sobie coś zaplanować, móc mieć nad tym kontrolę. W sensie, że wszystko po kolei.

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 marca 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, takie pytanie z czystej ciekawości - jakie są normy grubości endometrium? To znaczy po owulce, do zagnieżdżenia jakie powinno być grubości?

    Ewik, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 11 marca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Witamy Eklerko! Za jaki czas chcesz zacząć starania? Jaka jest Twoje/Wasza historia? Miło, że do nas dołączyłaś :) W razie pytań - wal śmiało :) Pomożemy, jeśli tylko będziemy potrafiły :)

    Dopisałam Cię do naszej listy obecności :)
    Witam :) Oj, starania zaczniemy dopiero w przyszłym roku. Narzeczony nie wyobraża sobie ciąży przed ślubem, a i sytuacja finansowa póki co na to nie pozwala (nie mam pracy, zamieszkamy wspólnie dopiero za 2-3 miesiące, wszystko zależy od tego kiedy skończy się remont naszego mieszkanka). Nasza historia? Poznaliśmy się na portalu randkowym :) Pierwsze spotkanie w czerwcu zeszłego roku, we wrześniu poprosił mnie o rękę,w czerwcu przyszłego roku bierzemy ślub :) Na razie spotykamy się tylko w weekendy więc i nie szalejemy z ilością serduszek ;) Nigdy nie brałam żadnych pigułek, zabezpieczamy się jedynie gumkami :D Wszystkie wyniki mam w normie, chociaż jak tak czytam, to TSH mam ciut za wysokie jak na staraczkę, bo ostatni wynik to 2,64, ale do stycznia na pewno uda mi się go nieco zbić :)
    Więcej grzechów nie pamiętam. To mój pierwszy cykl na OF i póki co jestem zielona... :D
    Ewik wrote:
    Witamy cieplutko :)

    Dziękuję za powitanie :)
    Ida wrote:
    Ja zanim zaczęliśmy starania poszłam do pierwszej lepszej apteki i poprosiłam o termometr owulacyjny i dostałam Microlife. 2 miejsca po przecinku, ale nie jestem z niego zadowolona. Mierzy jak chce, po piknęciu nadal wzrasta temperatura, czekałam później 5 minut a i tak miałam wątpliwości czy dobrze zmierzył.

    Też mam Microlife i czasami głupieję. Kupiłam go w poprzednim cyklu ok. 20 dnia i początkowo miałam zamiar mierzyć temperaturę w ustach, ale gdy pierwszego dnia zrobiłam test i zmierzyłam kilka razy z rzędu temperaturę nie wyjmując termometru z ust, a za każdym razem otrzymywałam wynik różniący się nawet o 2 kreski (pierwsze miejsce po przecinku :/), byłam zniesmaczona. Teraz mierzę w pupce i po takim samym teście przy kilku pomiarach z rzędu temperatura jest albo identyczna albo różni się tylko o 1-2 setne, więc przy tym sposobie mierzenia pozostanę. Choć zastanawiam się nad termometrem szklanym...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2014, 18:44

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 11 marca 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Dziewczyny, takie pytanie z czystej ciekawości - jakie są normy grubości endometrium? To znaczy po owulce, do zagnieżdżenia jakie powinno być grubości?

    Ida w okresie okoloowulacyjnym waha sie od 8 - 10mm natomiast w drugiej fazie cyklu po owilacji osiaga grubosc nawet do 16 mm. Ale wiadomo kazdy organizm jest innym. Jesli jest za cienkie przed owulacja to nie zbyt dobrze.
    Ja w 11 dc n monitoriungu mialam 4,6 mm jak sie nie poprawi w tym miesiacu trzeba bedzie wspomoc lekami

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiałam nad tym endometrium, bo na ostatniej wizycie, a to było tuż po owulce miałam 6,5 mm. I to chyba za mało... Ale gin niczego takiego nie powiedział.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki. co u Was ja jestem w 12dc i juz po owulce ;)

    Ewik, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli bylo zaraz po owulce to pewnie nic niepokojacego sie nie dzialo i w ciagu tych kilku dni do nastepnego okresu wzrasta. Gorzej jak przed owulacja jest za cienkie. Podobno czerwone wino wplywa korzystnie.

    Czesc Aniu... Piekny dzien dzisiaj byl ale za krotka doba zeby wszystko ogarnac z praca domem i uczelnia :) ale co tam slonko jest trzeba sie cieszyc bo zapowiadaja na weekend snieg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2014, 19:42

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Aniu1986 :) Dawno Cię nie było u nas ;)
    12 dc i już po owulce? Fajnie masz, że tak szybko ;) Jak nastroje?

    Ewik, wiem że jeszcze rośnie i dobrze :) Mam nadzieję, że u mnie jest w normie;) No ale niepotrzebnie się nad tym teraz zastanawiam.

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieg na weekend? Gdzie, kto?
    Serio pytam! Bo ja na narty chcę jeszcze jechać :P
    U nas z tego co słyszałam ma być 17 stopni...

    Ewik lubi tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Śnieg na weekend? Gdzie, kto?
    Serio pytam! Bo ja na narty chcę jeszcze jechać :P
    U nas z tego co słyszałam ma być 17 stopni...
    na razie na północy kraju, ale kto wie, kto wie, na Boże Narodzenie nie było śniegu (na Dolnym Śląsku), więc pewnie będzie jeszcze na Wielkanoc przecież na któreś święta musi być śnieg :)

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 marca 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, u nas (opolskie) też ani krzty śniegu nie było w tym roku. Cieszę się, bo zimy nie lubię.
    No ale na nartach to bym jeszcze pojeździła :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kobietki ja słyszałam ze ma padac snieg z deszczem ale znając zycie to sie nie spradzi prognoza przynajmniej w lubelskim mi dzionek minął dosyć dobrze pomijając te ze moja kochana miastenia przypomniała mi ze istnieje i ze mnie bardzo kocha a teraz brzuch boli jakbym miała dostać @ ja nie chce myślec o ciąży a bebechy na siłę próbują to wymusić musiałam wziąśc ketonal bo bym zgłupiała

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ